Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Jeśli chodzi o aktualizowanie GfWL - odinstaluj starą wersję, ściągnij instalkę do najnowszej i zaktualizuj "na czysto". Nigdy nie korzystaj z automatycznej aktualizacji - program jest tak poroniony, że nie potrafi poprawnie zainstalować własnych update'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, jak na razie to szukam bo może ktoś gdzieś sobie poradził z tym Negatywnym Przyspieszeniem Myszy (obowiązkowo z dużej)

To naprawdę przeszkadza w grze...ludzkie odruchy. Chcesz zrobić szybki obrót kamery bo coś idzie z tyłu - kupa, machniesz i ledwo się kamera obróci.

Chcesz lekkim ruchem myszki obrócić się troszkę w lewo bo stoi tam niemilec - gratulację, wykonałeś obrót o 90 stopni xd

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, temat prosty, ale... który boss w DkS2 jest waszym ulubionym? Sporo już czasu minęło od premiery, więc można jakiegoś wybrać.

Ja niestety nie mam jednego ulubionego bossa, bo trudno mi wybrać spomiędzy Ornsteina Old Dragonslayera, Sinha, Darklurkera i Looking Glass Knighta.

Wiele osób narzeka na walkę z Ornsteinem, nie tylko dlatego że jest to w sumie skopiowany boss z DkS, ale dlatego że ta walka jest zbyt prosta. Ale trzeba powiedzieć sobie szczerze, że walka z samym Ornsteinem w DkS też była banalna. W DkS2 walka jest dynamiczna i soundtrack jest świetny.

Przy Darklurkerze natomiast nikt nie narzeka na poziom trudności, bo faktycznie boss do najłatwiejszych nie należy. Trudno tu powiedzieć coś więcej niż to, że cała walka jest świetna i trudna.

Looking Glass Knight lubię bardziej za mechanikę - boss, która przyzywa innych graczy do pomocy to świetny pomysł, osobiście uważam, że mogło się to pojawić w większej ilości walk. Sama walka jest raczej prosta, choć pole walki jest chyba jednym z najlepszych w grze (deszcz!).

W wyborze ulubionego bossa chyba najbardziej skłaniam się ku Sinhowi. Szkoda, że trzeba było czekać na DLC, żeby mieć pierwszą porządną walkę ze smokiem. Porządna... to mało powiedziane, ta walka jest świetna. Czuć, że walczy się ze smokiem, który lubi latać po planszy i ziać na gracza ogniem z góry. Początkowo trochę narzekałem, że Sinh bardzo dużo lata po planszy i rzadko pozwala się uderzyć, ale w końcu to jest smok, on ma latać, a nie siedzieć na ziemi i zbierać baty.

Dodatkowo bardzo podobał mi się gank squad z DLC, choć wybranie tego na ulubioną walkę z bossem byłoby przesadą. Fajny trolling w wykonaniu From i sama walka była przyjemna (choć zbyt prosta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC-ków jeszcze nie tknąłem (i nie tknę jeszcze jakiś czas D:) ale

Ancient Dragon był całkiem fajnym bossem do pokonania moim zdaniem. Rat Vanguard też powinien zostać wyróżniony chociażby za otoczkę. No i Vendrick za "Duel of the Kings" - podobało mi się to 1v1, mimo, że sam Vendrick był zbyt przewidywalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pojawił się znak Solaire'a musisz z nim porozmawiać, aż da Ci white soapstone. Jego znak wezwania jest prawie przy samym wejściu do bossa. Z kolei Lautreca musisz uwolnić z więzienia, potem pogadać z nim w Firelink Shrine (pojawi się tam po odpoczynku przy ognisku). Wtedy jego znak pojawi się jakby po przeciwnej stronie (przy przeciwnej ścianie w stosunku do tej z drabiną).

Czy na pewno masz na myśli DS2, czy gargulce z DS1? Mi chodzi o DS2,

jestem w stanie szybko załatwić dwa pierwsze mocnymi czarami, ale nowe pojawiają się zdecydowanie za szybko. Przy 3 jednocześnie nie jestem w stanie rzucić choćby jednego czaru, bo nie mam ani chwili odpoczynku od uników.

Wracając do kwestii Belfry Luna, do tej pory cieszyłem się, że jedna z najbardziej upierdliwych mechanik w DS1 - inwazje innych graczy - została znacznie ograniczona. Owszem, zdarzyło mi się być zaatakowanym z 3 razy, z czego raz trafiłem na przeciwnika, któremu nie zadawałem magią żadnych obrażeń (przypakowana tarcza, gg) i skosił mnie jednym ciosem, ale ogólnie nie wyglądało to źle.

Niestety Belfry Luna to to samo [beeep], które znamy z DS1: ciągłe inwazje graczy, którzy mają wykoksane postacie zrobione pod PvP i zabijające mnie na 1-2 ciosy. Mało tego, kilkukrotnie miałem do czynienia z sytuacją, gdzie byłem atakowany przez więcej niż 1 gracza.

Do tego dochodzi idiotyczna mechanika przechodzenia przez mgłę. Wiedzieliście, że tą przesadnie długa animację można przerwać ciosem w plecy? Przebiegnięcie obok gracza i próba szybkiego dostania się do bossa odpada.

Każde moje wejście do Belfry Luna kończy się inwazją po 10-20s. Mogę zapomnieć o przyzwaniu wsparcia. Albo lecę jako nieumarły - solo, albo w trybie offline - również solo, więc w żaden sposób nie rozwiązuje to moich problemów z bossem. Ostatecznie poszedłem zwiedzać Harvest Valley -wrócę jak wbiję kilka poziomów więcej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nerevaryjczyk - no nie wiem, tak w tym dsmfix nie ma w sumie żadnych opcji które można źle ustawić. W zasadzie jedyne co tam zmieniłem to pasek sensivity na maxa ale wątpię że to od tego bo jak się dowiedziałem na Steamie nie jestem jedynym który ma taki problem...generalnie ludzie piszą że jest to po prostu błąd wynikający ze złego portu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SniperV - Mój błąd. Jak przechodziłem DS2 pierwszy raz to z gargulcami poradziłem sobie przy pomocy wody święconej (chory AoE dmg, można trafić więcej niż jednego gargulca, jak się dobrze ustawią) Na jednego gargulca wychodziły 3-4 bombki. Ale gdzieś czytałem, że urny z wodą święconą dostały nerfa i teraz działają (chyba) tylko na pustych przeciwników, czy coś. Ale spróbować możesz. Sprzedaje je handlarz z Cathedral of Blue. Jak to nie podziała to spróbuj może Firebomb, czy czegoś innego z granatów smile_prosty.gif

Ale jak dalej nie będziesz mógł sobie poradzić, to sobie ich zostaw na później. Gargulce to w 100% opcjonalna walka :)

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie pierścionek, który ponoć można znaleźć zaraz po walce. ;]

Pokombinuję też z ustawieniem czarów, bo np. affinity ma piękny dmg + liczbę użyć, ale cast time przekreśla go w dalszej części walki, gdy robi się tłoczno. Zamierzam przetestować Resplendent Life, który daje regen życia, żeby nie kombinować z estusem, którego picie w tej walce kończy się zazwyczaj zebraniem kolejnego ciosu, może też dam szansę dla kilku nowych czarów, bo dotychczas latałem głownie z kilkoma już przeze mnie sprawdzonymi. A jak będą mnie dalej gracze męczyć, to mam świeżo zdobyty Chameleon do zabawy.

Orientuje się ktos może jak użyteczne są czary piromancji w DS2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne? Flame swathe od Straida, niszczy wszystko w PvE, ale ma mało castów, wyposaż się w amber herby i spal te gargulce:)

Moja strategia na gargulce jest prosta: napie... Ekhem, zabij pierwszego gargulca (po prostu chamsko go tłucz aż nie padnie), następnie się ulecz i powtarzaj aż do skutku. Nie blokuj, czasem lepiej zebrać cios i oddać, a następnie się uleczyć niż tracić staminę.

Jaki jest twój build? Wrzuć tutaj swoje staty to spróbuję ci znaleźć jakąś sensowną broń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe

Dzisiaj się dowiedziałem iż Negatywne Przyspieszenie Myszy jest właśnie wprowadzone przez DSMfix'a

"The fix introduces negative mouse acceleration, which causes the camera to turn slower the faster the mouse is swiped, but it still produces a much smoother (but still flawed) experience than with default mouse controls."

Ktoś coś wie jak się tego pozbyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne by było: Bum, dużo ognia, wszystkie gargulce martwe ;D

Do tej pory nie miałem okazji pobawić się piromancją, ale miałem raptem jeden czar i dopiero wczoraj odblokowałem trenera.

@ DaCreep

Z pamięci, bo jestem teraz w pracy:

~14 Vigor

~14 End

6 Vit

8 Adapt

6 Str

7 Dex

34 Int

25 Faith

30 Att

Z ekwipunku: Hexer's Set +0, Sunset Staff +0, Chloranthy Ring, Ring of Knowledge, Clear Bluestone Ring, jakiś losowy zanim nie zdobędę Southern Ritual Ring, tarcza to jakiś badziew, bo i tak głównie się turlam i nie blokuję

Czary standardowe: mam dostęp do Carhilliona, Straida, Felkina, Rosabeth i ich oferty.

Obecnie eksperymentowałem z zestawem: Great Soul Arrow, Great Heavy Soul Arrow, Soul Spear, Affinity ale będę to zmieniał, bo średnio spełnia moje oczekiwania.

Edytowano przez SniperV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja ale pisałeś o złych ustawieniach :P A tymczasem to nie są żadne złe ustawienia tylko sam dsmfix to aktywuje i nie ma żadnych opcji od tego

Czy te wiadomości na podłodze (te pomarańczowe jaskrawe paski) co niby są od innych graczy...to one są tłumaczone jakimś translatorem czy coś ?

Bo wszystko jest po polsku i jest wielce nieskładne i niegramatyczne

Do tego - mam jakąś plamę krwi. Dotknąłem jej i pojawiły się 2 widma, jedno stoi (wygląda jak ten trupek z tarczą i włócznią) a drugie (prawdopodobnie gracz) idzie tu i tam a potem spada w przepaść. Co to są za plamy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SniperV

Nie bawiłem się nigdy hexami, ale masz mało adaptability co może utrudniać rollowanie. Gargulce są podatne na magię i piromancję. Skupiaj się tylko na jednym naraz, bo następne przychodzą kiedy życie całego bossa spada do określonego progu - jeśli będziesz atakował kilka naraz, to zamiast z dwoma będziesz walczył nawet z sześcioma(!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ubiłem już tego Taurusa. Trzy razy mu na łeb skoczyłem i dobiłem go chlastając po nogach

Chwilę potem podpalił mnie smok. Przeżyłem

Jeszcze kilka chwil potem ledwo nie spadłem z przejścia pod mostem gdzie są 2 trupy. Przeżyłem i je ubiłem

Potem mnie ubiły 2 szczury...

Magiczne.

Tak czy siak te respawny mobów wkurzają. Muszę ubić te szczury tylko że gnidy mnie zatruwają sad_prosty.gif

Edytowano przez KafarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA już od jakiegoś czasu nie kupuję, ale jeżeli napisali tekst o fabule DkS to chyba warto przeczytać. Fabuła w DkS jest naprawdę świetna, w dużej mierze zasługą jest sposób jej poznawania. Jeżeli tekst w CDA cię nie usatysfakcjonuje, to, poza poznawaniem fabuły i świata samemu, polecam kanał na YouTube VaatiVidya - dużo lore i trochę spekulacji, które społeczność Soulsów tak bardzo kocha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie postanowiłem sobie na nowo zainstalować Dark Soulsy numer jeden i pokombinować co i jak. Zawsze gra mi się podobała a jak dla mnie sterowanie jest na poziomie pierwszego gothica - tj, cholernie niestandardowe ale po godzince, dwóch już wszystko się robi intuicyjnie.

Ponieważ nie znam fabuły za dobrze a najdalej byłem za

gargulcami na wieży

to chyba się zawezmę i postaram się skończyć grę. :)

Słyszałem głosy, że jest lepsiejsze od 2, ktoś może wyjaśnic why bez jakichś spoilerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...