Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Dzisiaj udało mi się pobić Trojaczki już w pierwszej próbie a potem przystąpiłem do pomagania innym graczom w tej wyjątkowo irytującej walce. Zwykle nawet 5 sekund nie siedział mój znak zanim ktoś mnie wezwał, więc popyt na to jest dość spory. tongue_prosty.gif Dołączyłem również do covenant Bell Keepers który wydaje się być odpowiednikiem Forest Hunters z DS1. Posiedziałem tam dość długo walcząc z innymi graczami ale zniechęciło mnie że w przeciwieństwie do DS1 nikt nie ma zahamowań przed walką 2v1... Aczkolwiek raz wygrałem z dwoma wrogami na raz pomagając sobie mobem. biggrin_prosty.gif

Udało mi się też za pierwszym razem pokonać Gargulce (aż 6) i pewnie też bym postarał się pomagać ludziom ale ciężko jest zostawić znak w tamtym miejscu.

@Batonik ja też nie mogę namierzać podczas bloku. Pewnie przez to że Shift + MMB to tez osobna kombinacja. tongue_prosty.gif

@RIP Nie da się. Menu jest zrobione tak, że tylko jedną komendę "myszkową" można przypisać do danej akcji.

Ja osobiście poprostu przestałem mashować i wciskać to w rytmie. Grałem w parę innych gier gdzie mashować nie wolno więc w sumie jestem do tego jakotako przyzwyczajony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić, a przynajmniej ja nie potrafię tongue_prosty.gif

Jest możliwość przypisania kolejnej pary klawiszy do ataków mocny i słaby ale tylko z klawiatury. Na myszce da się ustawić tylko 1 klawisz do jednego rodzaju ataku ( chyba ), no jeszcze z tym powalczę bo to nie może tak być :/ !

Mam wrażenie, że twórcy sporo trollują w tej części, np te świnki morskie w majuli, jak na razie moje nemesis nie do pokonania.

Jest chyba tak jak mówi Kawalorn, w tej części nie można po prostu mashować. No nic, pewnie jak po grudzie, ale przyzwyczaję się, chociaż z tym namierzaniem to twórcy ewidentnie dali ciała.

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawa i myszka działa lepiej niż w DS1 i to nawet po fixie, ale tak jak teraz rozmawiamy to lepiej przestawić sterowanie na takie jakie było w jedynce bo From Software popisało się wyobraźnią tutaj. Jedyne co nie wydaje się działać na razie to przełamanie bloku i jump-attack przez jakiś dziwny bug.

Patrząc na forum Steama to wywalanie się jest dość powszechne i już trwają pracę nad naprawą tego i innych bugów.

Właśnie zauważyłem że pojawiły się fixy na sterowanie. Może warto spróbować: http://www.reddit.co...lems_and_fixes/

EDIT: Zainstalowałem tą poprawkę i potwierdzam że nie tylko oba ataki działają ale też można znowu mashować i postać nie przerwie atakowania. Pilnujcie napisanych tam instrukcji a powinno wam wszystko działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie teraz przyzwania działają i widać, ze dużo ludzi gra. Rano wlaczylem gre na 15 minut i w tym czasie do olbrzyma zostałem przyzwany 5 razy, z czego 3 razy przywolujacy przeżył i mogłem się cieszyć duszami i powrotem paska życia do maksymalnego stanu :P widzę,ze teraz dla wielu ta gra będzie ogólnie raczej prosta, jeśli będą chcieli regularnie przyzywac kogoś do bossów. Ja będę się trzymał zasady "pierwsze ubicie solo, a potem pomagam".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można znaleźć jakąś fajną broń dla postaci str/fth? Bo mam już przegrane 8 godzin, a dalej używam tej grzybowej maczugi z pre ordera. Pokonałem już kilkunastu bossów mam dostęp do No Mans Wharf, tej lokacji pełnej trucizny, tego lasu z bazyliszkami i... to chyba tyle :) Aha i jeszcze jedno: gdzie mogę wymienić dusze bossów na coś sensownego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można znaleźć jakąś fajną broń dla postaci str/fth? Bo mam już przegrane 8 godzin, a dalej używam tej grzybowej maczugi z pre ordera.

Cóż, ja też grałem str/fth buildem i też ciężko mi było znaleźć broń skalującą się pod faith więc po prostu kupiłem claymore i przerobiłem je u kowala na lightning claymore, które skaluje się z wiarą. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie znajduje się ten kowal, to jest on w Lost Bastille za jedną ze ścian (duża dziura w ścianie, zauważysz), którą możesz wysadzić spychając beczkę ze schodów, a następnie rzucając w nią bombą. Później gdy już odblokujesz ognisko znajdujące się za tą ścianą musisz przynieść kowalowi gasnący żar, który znajduje się w Żelaznej Twierzdzy (trochę za tą lokacją z trucizną).

Aha i jeszcze jedno: gdzie mogę wymienić dusze bossów na coś sensownego?

I tutaj znowu Lost Bastille (zaginiona twierdza) Przed mostem prowadzącym do bastionu grzesznicy (tam gdzie są wybuchające mumie) jest wejście do cel na górze, znajduje się tam skamieniały Straid, którego musisz ''odpetryfikować" przy pomocy tej pachnącej gałęzi dzięki której pomogłeś kobiecie przy wejściu do lasu. Ten gość daje cuda/czary i broń za dusze bossów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z pęknięciami na ścianach? często przy takich pojawiają się podpowiedzi że skrót itp, ale nie wiem jak je zniszczyć. Raz pusty rzucił bombą w jednym miejscu i się ściana rozpadła, ale to tylko raz. Iluzoryczne ściany teraz można "otwierać" tylko za pomocą tej śmiesznej twarzy na ścianie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem iluzorycznych ścian nie pozbywasz się uderzając w nie, a używając przy nich przycisku odpowiedzialnego za interakcje. Niestety gracze mają jakiś totalnie idiotyczny nawyk zostawiania wiadomości ''iluzoroczna ściana" zaraz przy ścianie przez co zamiast aktywować tajne przejście włączasz ich wiadomość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo dziś już nie będę grać, a chciałbym jutro ruszyć dalej:p Generalnie nie wiem dokąd iść. Jestem przy drugim ognisku u tych olbrzymów. Na samym dole mam taką bramę z rozpalonym ogniem - nie mogę przejść. Jest tam też odnoga za jaką plującą ogniem żabą/jaszczurką. Zdobyłem tam ognisty miecz, ale w sumie to nie wiem czy pakować się na tego stwora czy gdzieś jest jakieś inne przejście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię pokonać Pursuera, a i trudno mi przejść No-man's Wharf. Pursuera próbowałem już dwoma mieczami, mieczem i tarczą i 2-H mieczem i nic, a No-man's Wharf to nie ma bata, gdyż nie ma ogniska po drodze żadnego.

@PanDywan

Żabę zostaw, nie da się jej zabić mieczem przynajmniej. Tam koło bramy nic nie ma. Koło ogniska jest drabina, zejdź na dół i tam już powinieneś się odnaleźć. I jeszcze mały hint. W połowie drogi po konarze na mur, można spaść obok/do takiego pokoju, później spaść niżej, wspiąć się i pochodzić po dachach.

Edytowano przez biner1999
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales walczyć nie odstępując go na krok? Ja 3 razy zginalem, bo probowalem ostrożnie, a jak przestawilem się na wręcz ocieranie się o niego, to nawet estusy mogłem pić będąc parę centymetrów od niego i nic nie mógł mi zrobić. To taki sif z pierwszej części - jak go człowiek przycisnie i nie da mu się oddalić, to nic ciekawego ten boss nie pokazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię pokonać Pursuera

hint:

Te dwie wielkie kusze stacjonarne co stoją po przeciwnej stronie areny można użyć do strzelania, taka celnie trafiona salwa zabiera Pursuerowi prawie 1/2 hp. Oczywiście łatwiej jest je używać z partnerem (jeden luruje, drugi strzela), ale przy odrobinie wprawy można to zrobić też samemu.

Ja znowu utknąłem na tych trzech kamiennych rycerzach. Skubańce twarde są, jednego zabijam bez problemu, zaraz na górze, ale później do akcji wkraczają dwa kolejne. Już prawie mi się udało, ale wkroczyła brawura i po serii ciosów po której myślałem że ostatni z trojaczków padnie brakło mi staminy na blok... a się okazało że nie padł oczywiście.

Spróbuje jeszcze jutro, w ostateczności się weźmie kogoś do pomocy.

@R1P

Przy drugim ognisku w lesie Olbrzymów możesz zejść po drabinie, ale możesz też wrócić się i zejść na dół po gałęziach. Na dole czeka na ciebie kilka umarlaków i parę itemków.

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt - tuż przed wejściem do tych bossów, w jednej z cel, znajduje się summon sign NPC-a. Co prawda żywych graczy nie przywołuję, ale nauczony jeszcze z DS1, NPC-ów staram się przywoływać kiedy tylko się da (a nuż jakiś storyline się odblokuje, albo gdzieś później znajdę set przywołańca?). Jak do tej pory ta NPC-ka z walki ze strażnikami, to jedyna kompetentna osoba, jaką udało mi się wezwać. Ładuje w strażników spellami aż miło (Soul Spear FTW!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę cofam to,co pisalem o przywolywaniu, bo wczoraj trafiając na bardzo trudne miejsce akurat w momencie, gdy zepsuł mi się miecz, probowalem sie kimś wesprzeć i na jakieś 15 dotkniętych znaków, przyzwany został 1 gracz. Kod wiec nie jest idealny.

Edytowano przez R1P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie tyle kwestia kodu, co ilości graczy. Dużo ludzi przyzywa sobie pomocników i mimo że znak masz jeszcze u siebie, to gracz jest już gdzieś przyzwany. Widzę to po sobie, jak stawiam znak przyzwania przed bossami to jestem przyzywany kilka sekund po jego postawieniu, nie czekam po 20-30 minut jak przed O&S w DS1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPC-ów staram się przywoływać kiedy tylko się da (a nuż jakiś storyline się odblokuje, albo gdzieś później znajdę set przywołańca?

This.

Questline Lucatiel z Mirry wymaga aby wezwać ją przynajmniej 3 razy i utrzymać przy życiu podczas walki z bossem. Podobnie w przypadku Benharta. W obu przypadkach na końcu questa możecie otrzymać ich broń i pancerze, naprawdę fajne znaleziska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rennard

Dopowiadając do tego co już Ci napisał Abyss - w niektórych miejscach (znalazłem takie 4) wykorzystując przeciwników można otwierać skróty lub dostawać się do normalnie niedostępnych przedmiotów.

@biner1999

Wchodząc do No-man's Wharf warto zaopatrzyć się w Pharros' Lockstone. Korzystając z niego możesz włączyć "oświetlenie" lokacji. Dzięki temu nie będziesz potrzebował pochodni, żeby coś widzieć, a te potworki, które chowają się w cieniu nie będą wychodzić z domków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przeoczyłem tą drabinę. Ubzdurałem sobie, że stamtąd przyszedłem XD No ale to fajnie pokazuje mnogość ścieżek w DS2! Inna sprawa, że poznawanie samego świata jest powolne, bo przecież na każdym kroku można zginąć, co oczywiście zrobiłem;) Trochę dziwię się, że gram już chyba 4h a nadal nie miałem żadnego bossa, aczkolwiek to chyba już tuż-tuż bo mijałem zamknięte wrota, chyba do tego Pursuera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz w ogóle przyzywać, gdy nie jesteś człowiekiem. Nieważne, czy połowa, czy cały pasek HP. Możesz za to zostawić swój znak białym rysikiem i jeśli pomożesz komuś przy bossie np. (innych warunków sukcesu w pomocy nie znam na razie), zarobisz trochę dusz i odzyskasz formę człowieka.

Ale w jaki sposób mogło być summoning failed? Do tego musiałbyś widzieć znak, czyli być człowiekiem. Ale jest pewnie tak, jak b3rt mówi, że ludzie tak często przyzywają innych, że najczęściej przyzwania kończą się fiaskiem, bo ktoś Cię ubiega.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję informację 'disconnected from server'. Czy jeśli nie przyzywałem żadnego z npców do żadnej walki, a mam już za sobą (AHTUNG SPOILER) trojaczki, Skeleton Lordów, Dragonridera, Pursuera, Devouring Demona (czy jakoś tak, ta wielka dżdżownicopodobna kreatura) i Last Giants to mam szansę ukończyć ich questy?

TAK się oznacza spoilery :P - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP Wezwanie to pomocy jest ograniczone czasowo i jeśli ten czas minie a ty i przyzywający nadal żyjecie, to również otrzymujesz sukces.

Ja się obecnie zaciąłem na Smelter Demon i patrząc po internecie, to nie tylko ja uważam go za jednego z najtrudniejszych bossów w grze. Spróbuję jeszcze trochę z nim powalczyć a potem może jednak wezwę sobie kogoś na pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...