Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Korekta poziomow, korekta krzywej, mieszanie warstw w trybie "overlay" (nakladka), koretka kontrastu i jasnosci - jednej z tych, bo innych nie stosuje.

Widać :P

Ostatnio zdjęcia jakoś tak mnie ciekawe. Wszystkie zbyt podobne do siebie - właśnie pod wzgędem obróbki. Albo więc mi się opatrzyły albo popadsz w rutynę. Choć z drugiej strony taki Rembrant też na jedno kopyto obrazy trzaskał :) - taka forma artystycznego wyrazu widać.

PS Czy doczekamy się portretów wrocławskich krasnali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta poziomow, korekta krzywej, mieszanie warstw w trybie "overlay" (nakladka), koretka kontrastu i jasnosci - jednej z tych, bo innych nie stosuje.

Widać :P

Ostatnio zdjęcia jakoś tak mnie ciekawe. Wszystkie zbyt podobne do siebie - właśnie pod wzgędem obróbki. Albo więc mi się opatrzyły albo popadsz w rutynę. Choć z drugiej strony taki Rembrant też na jedno kopyto obrazy trzaskał :) - taka forma artystycznego wyrazu widać.

Po prostu sa z tego samego czasu - wrzucam fotki chronologicznie :).

PS Czy doczekamy się portretów wrocławskich krasnali?

>>>Czy ja wiem? Duzo lazenia i trudno ciekawie ujac temat, bo kazdy juz je focil. :) Z drugiej strony jest to wyzwanie, by sfocic inaczej niz inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, takie... no zobaczysz. Więc jak robisz zdjęcia to ustawiasz się długo, czekasz na odpowiednie oświetlenie, wyganiasz ludzi z kadru i dokładnie analizujesz pozycję czy poprsotu idziesz łapię cie wena i wtedy zaczynasz pstrykać serję zdjęć i wybierasz najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie wygląda dziwinie jak robisz fotki dzieciom?No ja jak bym zobaczył ze ktoś pstryka fotki dziewczynce w fontannie czy w ogle gdzieś to bym sie lekko zdziwił. Pewnie juz ludzie myśleli "pedofil" xD.

PS: Robiąc te fotki bardziej sie ukrywasz zeby je zrobić tak znienacka czy raczej sie tego spodziewają??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Robiąc te fotki bardziej sie ukrywasz zeby je zrobić tak znienacka czy raczej sie tego spodziewają??

Hehe...Ale to musiałby być widok: Zakapturzony, wystający z krzaka Smugg robiący fote dziewczynce w fontannie;D LOL!

Swoją drogą-pomysł jak najbardziej oryginalny. Ale CDA zaczyna przypominać małe(???) państewko, rozszerzajace sie i podbijające okoliczne tereny. Wiesz o czym mówię? Jeszcze trochę i CDA stanie się encyklopedią na każdy niemal temat. (Na szczeście nie traci na tym jakość!)

A to mogłoby zniechęcić "słabszych" czytelników-

P.S ...Ale na pewno nie mnie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała reklama, aczkolwiek sądzę, że legalna ;] --> i co ważne, zgodna z tematem ;)

Zapraszam na www.myphotos.uk.pl -kilka słów na temat aparatów i przede wszystkim autorskie (niestety, amatorskie) zdjęcia, chodź myślę, że są godne uwagi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała reklama, aczkolwiek sądzę, że legalna ;] --> i co ważne, zgodna z tematem ;)

Zapraszam na www.myphotos.uk.pl -kilka słów na temat aparatów i przede wszystkim autorskie (niestety, amatorskie) zdjęcia, chodź myślę, że są godne uwagi ;)

Czemu niestety??Czasami amatorskie są ciekawsze od profesjonalnych.

Ja lubie oglądać amatorskie zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, takie... no zobaczysz. Więc jak robisz zdjęcia to ustawiasz się długo, czekasz na odpowiednie oświetlenie, wyganiasz ludzi z kadru i dokładnie analizujesz pozycję czy poprsotu idziesz łapię cie wena i wtedy zaczynasz pstrykać serję zdjęć i wybierasz najlepsze?

Czekam chwili, z zalozenia nie robie zdjec seriami (chyba ze np. z rajdow samochodowych) bo takie trzaskanie IMO depreauje fotografujacego "a co tam, nie mysle, nie patrze, zrobie 100 fotek, to na pewno 1 bedzie do pokazania". A fuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie wygląda dziwinie jak robisz fotki dzieciom?No ja jak bym zobaczył ze ktoś pstryka fotki dziewczynce w fontannie czy w ogle gdzieś to bym sie lekko zdziwił. Pewnie juz ludzie myśleli "pedofil" xD.

PS: Robiąc te fotki bardziej sie ukrywasz zeby je zrobić tak znienacka czy raczej sie tego spodziewają??

1. Stosuje tele :)

2. Mam legitke prasowa

3. Ide potem do rodzicow i mowie kim jestem, po co robie i czy wyrazaja zgode na publikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie wygląda dziwinie jak robisz fotki dzieciom?No ja jak bym zobaczył ze ktoś pstryka fotki dziewczynce w fontannie czy w ogle gdzieś to bym sie lekko zdziwił. Pewnie juz ludzie myśleli "pedofil" xD.

PS: Robiąc te fotki bardziej sie ukrywasz zeby je zrobić tak znienacka czy raczej sie tego spodziewają??

1. Stosuje tele :)

2. Mam legitke prasowa

3. Ide potem do rodzicow i mowie kim jestem, po co robie i czy wyrazaja zgode na publikacje.

E to pełen profesjonalizm ;). Widze że w pracy. Weekend przemija...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są OK, lubie czasmi przeglądać i dowartościowywać, że zdjęcia robić może każdy (nawet sz.p. Smuggler). Ale dręczy mnie jedno, najważniejsze, w którym numerze w FotoSmugglerze (nawet się zrymowało :D ) będzie zdjęcie tego osobnika?! (Z góry przepraszam za umieszczone tu treści, ponieważ jestem na lekach psychotropowych i mam drgawki. Dziękuję.) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mikolaj517

Są to jakieś pseudo zdjęcia i tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na coverku lebiej daliście by tam obrazki lenca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niestety??Czasami amatorskie są ciekawsze od profesjonalnych.

Ja lubie oglądać amatorskie zdjęcia.

No dobra, staram się robić chociaż "półprofesjonalne", bynajmniej już się tym ponad rok zajmuję, niestety zanim kupię pierwszą lustrzankę trochę minie (parę tysiaków + sprzęt dodatkowy drugie tyle...), (i wierze, temu, kto napisal w CDa, ze lepszy aparat nie sprawi, ze bedziesz robil lepiej foty-zgadzam sie ! -wg mnie wszystko zalezy od checi i poswiecenia czasu na fotografie, a talent ukazuje sie z czasem..w czesci przypadkow ;) ), ale co o nich myślisz (-cie) ? Zeby nie było, że offtop itd..

Są to jakieś pseudo zdjęcia i tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na coverku lebiej daliście by tam obrazki lenca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chyba nie doceniasz talentu Smugga ;) albo z Ciebie taki ponurak, ze wszystko uwazasz za beznadziejne ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to jakieś pseudo zdjęcia i tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na coverku lebiej daliście by tam obrazki lenca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A to jest jakas pseudowypowiedzi i tylko niepotrzebnie miejsce zajmuje, zamioast niej LEBIEJ byscie o d... Maryni pogadali.

Dziekuje w imieniu CDA za profesjonalna i rzeczowa opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to jakieś pseudo zdjęcia i tylko niepotrzebnie zajmują miejsce na coverku lebiej daliście by tam obrazki lenca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mam nic przeciwko rysunkom marka (rozwalił mnie ten z ostatniego na luzie z wiedźminem :D), ale te zdjęcia smugglera też wyglądają w miarę nieżle na pulpicie... zwłaszcza natura. To kwestia gustu, jeśli ktoś nie lubi zdjęć, to na pewno mu nie podpasuje taki kącik... Tyle, że ja sam lubię fotografię i może dlatego popieram ten dział

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś dojść do takiego poziomu jak Smugg. Jednak aparat nie ten :( a i innym programem się posługuję, chyba niekoniecznie do tego przeznaczonym choć i tak świetnym (tyle, że po angielsku ;) ). Mam tylko pytanie do Smugglera: czy twoje prace są dostępne jeszcze gdzieś? Np. photoblog, deviant?; bo konta na fotce to mam nadzieję nie masz... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś dojść do takiego poziomu jak Smugg. Jednak aparat nie ten :(

Byla taka anegdotka jak znany fotograf przyszedl na obiad do pewnej rodziny i pani domu mowi

- Pan robi znakomite zdjecia, musie miec pan drogi aparat.

A on na to:

- Zrobila pani doskonaly obiad, musi miec pani drogie garnki?

Zdjecia robi FOTOGRAF, aparat je UTRWALA. Naturualnie gdyby robic to samo zdjecie drogim sprztem i czyms bardzo tanim, to pierwsze by wygladalo LEPIEJ. Ale nawet tamto drugie, jesli kadr i tematyka bylyby interesujace, byloby NADAL b. dobre, choc slabsze TECHNICZNIE. Natomiast jak nie masz pomyslu na fotke to i najlepszy sprzet nie pomoze.

Mam tylko pytanie do Smugglera: czy twoje prace są dostępne jeszcze gdzieś? Np. photoblog, deviant?; bo konta na fotce to mam nadzieję nie masz... ;)

Sa dostepne ale z roznych powodow namiarow nie dam :). Natomiast mozesz zagladac na GOL, do watku poswieconego fotografii (wpisz tam w wyszukiwarce "aparaty cyfrowe" i masz). Tam dosc czesto sie udzielam i publikuje nowe fotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie jeśli chodzi o megapixele. Często słyszę, ze powinno się kupować aparat z jak najmniejszą ilością megapixeli (sam zresztą o tym wspominałeś w CD-A) I tu mam pytanie jakiej rozdzielczości używasz i jaką bys polecił dla kogoś kto wywołuje zazwyczaj zdjęcia w 10*15 :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie jeśli chodzi o megapixele. Często słyszę, ze powinno się kupować aparat z jak najmniejszą ilością megapixeli (sam zresztą o tym wspominałeś w CD-A) I tu mam pytanie jakiej rozdzielczości używasz i jaką bys polecił dla kogoś kto wywołuje zazwyczaj zdjęcia w 10*15 :?:

Mam lustrzanke cyfrowa a tam nawet 14 mpix to nie jest za duzo, a 8-10 mpix w sam raz. Nie rozumiem pojecia "jakiej rozdzielczosci uzywasz" poniewaz zawsze robie fotki w maksymalnej dostepnej. Ale fokt 10x15 smialo mozna wywolac z 3 mpix czyli jakies 1600x1200 nawet. IMO nie ma co oszczedzac, to ze masz matryce np. 14 mpix a zrobisz na 5 mpix i tak niczego nie zmieni. gdyz nie ziwkeszy to rozmiarow owych pikseli na matrcy (rozmiarow, nie ich ilosci!) a to ma podstawowe znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tylko Smugglerze nie kontynuować tego kącika to znajde Cie. Nie wiem jak i kiedy ale Cie znajde :D I obiecuje, że nawet Wania ze swym Kałasznikowem i celnoscią 70 % nie uratuje twej niewidzialnej facjaty ;)

(Dzięki tym zdjęciom zauważylem, że krowki-solniczki na moim stole w kuchni sa takie ladne, że zal ich nie fotnąć :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia maja być ! AHA smuggler z tego co wiem to ty jesteś MacAbrą a on jest tobą czy to prawda ? PS Mam twoją fotografię jak we Wrocławiu robisz zdjęcia :lol: Czy podać czytelnikom link do tego zdjęcia ? Spox ! Jak powiesz , że nie to je zachowam dla siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia robi FOTOGRAF, aparat je UTRWALA.

Potem PhotoShop robi z marnego zdjęcia arcydzieło :)

AHA smuggler z tego co wiem to ty jesteś MacAbrą a on jest tobą czy to prawda ? PS Mam twoją fotografię jak we Wrocławiu robisz zdjęcia :lol: Czy podać czytelnikom link do tego zdjęcia ?

Niby do tego blogu odkrywającego "prawdziwą tożsamość SMG" - było już ze trzy razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...