Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Dear Smg, czy kazda fote obrabiasz w photoshopie?. Nie mam tu na mysli ustawienie kontrastu, rodzielczosci, tylko prawdziwe zabiegi polegajace na ciekawym odwzorowaniu foconego obiektu.

Czy potrafisz na przyklad siedziec godzinami przed monitorem i dopracowywac kazdy drobny szczegol fotografii ? ( no i jaki byl Twoj rekord?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Smg, czy kazda fote obrabiasz w photoshopie?. Nie mam tu na mysli ustawienie kontrastu, rodzielczosci, tylko prawdziwe zabiegi polegajace na ciekawym odwzorowaniu foconego obiektu.

Czy potrafisz na przyklad siedziec godzinami przed monitorem i dopracowywac kazdy drobny szczegol fotografii ? ( no i jaki byl Twoj rekord?)

Robie w formacie RAW wiec kazda fotka przechodzi przez PS - bo uwazam, ze nie ma takiej foty, ktorej nie mozna dopiescic. Ale 99% z nich jest tam pare chwil. Godzinami nie siedze nad zadna fotka, ale czasem jednej posiwecam z kwadrans albo i nawet pol godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za wielkim Tak kontynuacji , :thumbsup: FotoSmuggler jest dla mnie miłym dla oczu (Dodatkiem ?) :sweat: . hmm... może nie jestem jakimś wybitnym koneserem/znawcą :icon_cool: , ale gdyby tak wgłębić się bardziej poza zwykłym obrazem (Wielką masę pikseli ) jest drugie dno , które wyraża uczucia ludzi (,autora? ) , architekturę , no i oczywiście Piękno Wrocławia , mówiąc krótko ma to coś , ten charakter. ( ten smak ) :icon_wink: No a poza tym co nieco wiem o małym wciągnięciu robienia zdjęć,fotek itd . :uczen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, no powiedz :D Cóż to za aparat?

Ja bym zadal nieco inne pytanie, jakich uzywasz obiektywow. ;) Mam wrazenie, ze nie jednego. Skad inad wiem jaki masz aparat (slub Qn'ka) :) Tylko ciekawi mnie jak daleko zaszedles w kwetii szkiel (czyt. jak duzo wtapiles pieniedzy), bo to jednak drogie hobby. :) Sam fotografuje, wiec wiem. ;)

I druga, rzecz, czemu takie ziarno o ostatniej edycji? Zamierzony efekt? Wiem, ze jest to kwestia subiektywna, ale czesc z tych zdjec lepiej wygladala by w b&w, z mniejszym ziarnem - sam dalnym wiecej kontrastu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zadal nieco inne pytanie, jakich uzywasz obiektywow. ;) Mam wrazenie, ze nie jednego. Skad inad wiem jaki masz aparat (slub Qn'ka) :) Tylko ciekawi mnie jak daleko zaszedles w kwetii szkiel (czyt. jak duzo wtapiles pieniedzy), bo to jednak drogie hobby. :) Sam fotografuje, wiec wiem. ;)

I druga, rzecz, czemu takie ziarno o ostatniej edycji? Zamierzony efekt? Wiem, ze jest to kwestia subiektywna, ale czesc z tych zdjec lepiej wygladala by w b&w, z mniejszym ziarnem - sam dalnym wiecej kontrastu.

Szkla... rozne, ale zwykle bazuje na zestawie 15-30, 24-70, 85, i tele 100-300. Droooogie hobby...

Ziarno - lubie je po prostu... tak uznalem, ze bedzie OK, co nie kazdemu musi sie podobac, no ale moj cyrk, moje pchly. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie... nie myślałeś o fotografii podwodnej?

Fotorafia to bardzo drogie hobby, a fotografia podwodna niesie za soba naprawde holendarne koszty (sprzet foto [obudowy to koszt 5-7tyś!], sprzet do nurkowania). Same gripy, czy specjalne uchwyty potrafia kosztowac po 600-700zł... a aparaty zazwyczaj tylko na prywatne zamowienie, w firmach specjalistycznych - w zwyklym sklepie tego nie dostanianiesz...

Poza tym, trzeba miec co fotorafowac i gdzie. :) W Polsce nie do pomyslenia, chyba, ze ktos namietnie interesuje sie karpiami bądź płotkami. ;) A basenowe fotki można zrobić zwyczajnym "idiot camera" za kilka set złotych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może parę razy oglądałem FotoSmugglera, głównie na początku, potem przestałem. Zupełnie nie rozumiem sensu istnienia tego kącika, no ale argumentów przeciw też nie mam - bo za wiele nie zajmuję, a co niektórzy miło spędzą czas przy oglądaniu tych fotek. Ale jedno muszę przyznać - z tych fotek które obejrzałem, wszystkie miały świetną jakość, czuć że Smuggler zna się na fotografowaniu ;]

Przy okazji - Bardzo chciałbym Smuggowi podziękować za polecenie a610 - kupiłem go dość dawno temu, a działa perfekcyjnie i fotki naprawdę piękne wychodzą, lepsze od tych 12mln pikseli moich znajomych ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkla... rozne, ale zwykle bazuje na zestawie 15-30, 24-70, 85, i tele 100-300. Droooogie hobby...

Robisz czasami portrety (widze 85 :) ), nie myslales o stalej 50? Ja wlasnie stoie przed kwiestia zakupu portretowki i cos czuje, ze jednak skonczy sie na czyms o wiekszej oniskowej.

Uzywales 50 kiedys do robienia zdjec? Jakie masz wrazenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorafia to bardzo drogie hobby,

>>>Drogie to było jak trzeba było filmy kupować i wywoływać. Zakup aparatu to już nie majątek. Fotografia można się nawet bawić zwykłą komórką... nie musisz od razu kupować pełenej klatki.

a fotografia podwodna niesie za soba naprawde holendarne koszty (sprzet foto [obudowy to koszt 5-7tyś!], sprzet do nurkowania). Same gripy, czy specjalne uchwyty potrafia kosztowac po 600-700zł... a aparaty zazwyczaj tylko na prywatne zamowienie, w firmach specjalistycznych - w zwyklym sklepie tego nie dostanianiesz...

>>>No chyba, że chcesz wraki na kilkudziesięciu metrach uwieczniać. Aparaty to też nie majątek

http://www.optyczne.pl/6.4-Test-Test_apara...ix_DMC-FT2.html

a i obudowę można dostać taniej.

Poza tym, trzeba miec co fotorafowac i gdzie. :) W Polsce nie do pomyslenia, chyba, ze ktos namietnie interesuje sie karpiami bądź płotkami. ;) A basenowe fotki można zrobić zwyczajnym "idiot camera" za kilka set złotych. :)

>>>Morze Czerwone to bardzo wdzięczny obiekt do fotografii podwodnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak złośliwie zapytam dlaczego zdjęcia z Jerozolimy są w dziale Egipt :icon_twisted:

Drugie... nie myślałeś o fotografii podwodnej?

Bo bedac w Egipcie zahaczylem tez o Izrael, ale w ramach "urlopu egipskiego".

Fotografia podwodna mnie nie kreci jakos. To by trzeba z akwalungiem plywac, a ja sobie snorkluje tylko.

Zupełnie nie rozumiem sensu istnienia tego kącika

Uznaj to za fotoblog. Sens istnienia blogow rozumiesz? :)

Przy okazji - Bardzo chciałbym Smuggowi podziękować za polecenie a610 - kupiłem go dość dawno temu, a działa perfekcyjnie i fotki naprawdę piękne wychodzą, lepsze od tych 12mln pikseli moich znajomych ^^

No ba... A jak mu sie jeszcze ruski soft zainstaluje (serio!) to dostaje skrzydel (RAWy moze robic i nie tylko).

Szkla... rozne, ale zwykle bazuje na zestawie 15-30, 24-70, 85, i tele 100-300. Droooogie hobby...

Robisz czasami portrety (widze 85 :) ), nie myslales o stalej 50? Ja wlasnie stoie przed kwiestia zakupu portretowki i cos czuje, ze jednak skonczy sie na czyms o wiekszej oniskowej.

Uzywales 50 kiedys do robienia zdjec? Jakie masz wrazenia?

Mam tez 50-tke w swoim zestawie, a jakze. Ale na APSC to taka dziwna ogniskowa, bo juz nie jest specjalnie szeroka, a jeszcze nie portretowa. Kiedys mocno uzywalem, odkad mam 85-tke to obiektyw glownie lezy w szafie, ale nie sprzedam, bo jak sie przesiade kiedys na full frame, to bedzie jak znalazl, tam 50-tka robi za taki uniwersalne szkielko i swietnie sie sprawuje wowczas.

[Drogie to było jak trzeba było filmy kupować i wywoływać. Zakup aparatu to już nie majątek. Fotografia można się nawet bawić zwykłą komórką... nie musisz od razu kupować pełenej klatki.

Oj, to nadal drogi hobby - szkielka i body cyfrowe swoje niestety kosztuja. Pewnie, ze mozna focic i komorka, ale dobry sprzet znaczaco ulatwia robienie zdjec :tongue:

>>>No chyba, że chcesz wraki na kilkudziesięciu metrach uwieczniać. Aparaty to też nie majątek

http://www.optyczne.pl/6.4-Test-Test_apara...ix_DMC-FT2.html

a i obudowę można dostać taniej.

Tak czy siak zainteresowany nie jestem, kiedys se kupilem taka jednorazowke analogowa i troszke pofocilem na rafach i starczy.

>>>Morze Czerwone to bardzo wdzięczny obiekt do fotografii podwodnej.

Tam tez za darmo nie zawioza i w hotelu nie beda trzymac "za fotki". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Drogie to było jak trzeba było filmy kupować i wywoływać. Zakup aparatu to już nie majątek. Fotografia można się nawet bawić zwykłą komórką... nie musisz od razu kupować pełenej klatki.

Paradoksalnie gdyby by mnie bylo teraz stac na fotografie analogowa, to bym sie tym zajmowal. :) I tak tez zaczynalem od prostych aparatow, ale z czasem mi to zwyczajnie nie wystarczalo poniewaz nie uzyskiwalem takich efektow jak chcialem.

>>>No chyba, że chcesz wraki na kilkudziesięciu metrach uwieczniać. Aparaty to też nie majątek

http://www.optyczne.pl/6.4-Test-Test_apara...ix_DMC-FT2.html

a i obudowę można dostać taniej.

>> Patrzymy nieco innymi kategoriami. Ja jak juz bym sie zabieral za fotorafie podwodna to na powaznie.

>>>Morze Czerwone to bardzo wdzięczny obiekt do fotografii podwodnej.

>> Jak znajdziesz takie w Polsce to daj znac. ;)

Mam tez 50-tke w swoim zestawie, a jakze. Ale na APSC to taka dziwna ogniskowa, bo juz nie jest specjalnie szeroka, a jeszcze nie portretowa. Kiedys mocno uzywalem, odkad mam 85-tke to obiektyw glownie lezy w szafie, ale nie sprzedam, bo jak sie przesiade kiedys na full frame, to bedzie jak znalazl, tam 50-tka robi za taki uniwersalne szkielko i swietnie sie sprawuje wowczas.

Uuu widze, ze sie pelna klata marzy. :) Ja poki co nie bede w stanie wykorzystac mozliwosci takiego aparatu, nie ta liga jak dla mnie na razie. Nie sadzisz, jednak, ze do pelnej klatki lepiej cos dluzszego wybrac? 135?

[Drogie to było jak trzeba było filmy kupować i wywoływać. Zakup aparatu to już nie majątek. Fotografia można się nawet bawić zwykłą komórką... nie musisz od razu kupować pełenej klatki.

Oj, to nadal drogi hobby - szkielka i body cyfrowe swoje niestety kosztuja. Pewnie, ze mozna focic i komorka, ale dobry sprzet znaczaco ulatwia robienie zdjec :tongue:

I tutaj sie niestety zgodze, ile to razy szlag mnie trafial jak sobie wykadrowalem i przemyslalem w glowie, a aparat zrobil cos zupelnie innego. Z obecnego jestem bardzo zadowolony (C EOS 40D) chociaz i ten w pewnym momecie juz zaczyna "doskwierac". Ale poki co nie zmieniam wole teraz iwestowac w szkla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...