Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Lustrzanka ale to troche "jakie dobre zarcie, musisz miec zawodowe garnki, bo w zwyklym przeciez tego sie nie ugotuje!" :)

Heh ciekawe porównanie, już go kiedyś używałeś, ale to nie do końca tak :) Bo garnek nie ma aż tak wielkiego znaczenia w przygotowywaniu potrawy.

>>>Sprzet tez nie, pomijajac moze jakies sprawy jak supermakro, czy zdjecia np. powierzchni ksiezyca przez ogromny teleobiektyw czy aparat podpiety do teleskopu. Ale reporterke uliczna, pejzaz, czy portret mozna z powodzeniem uprawiac zwyklym kompaktem. Zdjecie, owszem, moze byc np. mniej ostre - ale chyba "dobroc" zdjecia to nie jest TYLKO kwestia ostrosci. Sa tzw. fotografie otworkowe - robione pudelkiem (np. po butach) z dziurka, a w srodku klisza - autentycznie. I choc technicznie na pewno ustepuja fotkom z klasycznych aparatow, to niejeden raz widzualem cudenka tym robione. Dobry fotograf byle g... zrobi zdjecie moze niedoskonale technicznie ale zawierajace niebanalna tresc. Lamer z droga lustrzanka bedzie walil b. ostre ale banalne do bolu "pstryki", na ktore nie bedzie sie chcialo patrzec.

O tym czy ona będzie dobra decydują przyprawy, świeże składniki, odpowiedni czas gotowania, proporcja składników - a właśnie za to w robieniu zdjęć w dużej mierze (oczywiście nie w największej) odpowiada aparat. Jednak te gorsze nie posiadają niektórych opcji, które pozwalają na robienie zdjęć aż tak ładnych jak te z lepszych modeli. Choć też uważam, że najważniejszy jest kucharz :)

No wlasnie, najwazniejszy jest kucharz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zdjęcia są do obejrzenia gdzieś w sieci, czy tylko na płycie? Pooglądałbym, ale bez kupowania pisma. ;)

Co do sprzętu, to przytaknę tylko Smugglerowi, że nie aparat robi zdjęcia ale człowiek. Polecam stronę Kena Rockwella tym, którzy czują się niepewnie w temacie. Dużo porad i testów sprzętu (głównie Nikona) i przede wszystkim powtarzane jak mantra hasła: camera doesn't matter, albo shoot what you love and forget what anyone else thinks. Niby banalne, ale sprawdza się. Sprzęt to tylko symbole, oznaczenia i martwa maszyneria. Może pomóc ale tak naprawdę liczy się oko i to co w głowie. Umiejętność spojrzenia przez wizjer w sposób odmienny niż robimy to na codziennie. Są blogi, na których ludzie zamieszczają zdjęcia robione tylko komórkami i to takie, o których wielu sprzętowym onanistom się nie śniło, bo cała ich uwaga jest skupiona na porównywaniu parametrów aparatów i obiektywów w jakichś wyidealizowanych warunkach. Jakiś czas temu przesiadłem się w końcu na trochę poważniejszy sprzęt, ale i tak najlepiej wspominam taskanie pancernego zenita ze zwykłym Heliosem i kombinowanie z ręcznym ustawianiem wszystkiego. Warto w ogóle zrobić w życiu chociaż kilka rolek tradycyjnego filmu przed przesiadką na cyfrę. Ten dreszczyk emocji przy każdym ujęciu i liczenie pozostałych do wykorzystania klatek... :)

Więc zdecydowanie bardziej to do mnie przemawia niż zdjęcia modelek w studio, przy godzinnym ustawianiu pozycji, tonach makijażu itp. Kurde, człowiek nawet nie wie jakie fajne sceny można zaobserwować na co dzień na ulicy

Makijaż jak makijaż, w studiu najlepsza zabawa jest ze światłem i to jest... fascynujące. :D Tak samo jak każda inna forma fotografii. Osobiście też wolę raczej zdjęcia "napowietrzne" ale to chyba raczej dlatego, że się na zdjęciach studyjnych nie znam zbyt mocno, no i nie umiem sobie z głowy wymyślić, że coś ma być tak ustawione i będzie ok. Raczej szukam ciekawych rzeczy wokół mnie, próbuję je tylko jakoś ładnie uchwycić. No i ostatnio mam świra na punkcie kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie, no ale to dopiero 3 lata. Troche wprawy i napewno się wiele jeszcze nauczysz. Powodzenia.

Dziekuje, poklep mnie jeszcze po plecach, a na pewno poczuje sie lepiej. Bo takie klepieniecie kogos, kto moze pochwalic sie sporym dorobkiem w fotografii wiele dla mnie znaczy.

Z przyjemnoscia dowiem sie tez jakie widzisz wady w tych fotkach, bo jak sie uczyc to na swoich bledach i radach madrzejszych od siebie. Poswiecisz troszke swego cennego czasu na krytyczna analize? :Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, kiedy pierwszy raz na płycie był dział "FotoSmuggler" ?

Nie znam odpowiedzi :)

@TOPIC

Podziwiam Pana zdjęcia, byłbym trochę rozczarowany gdyby ten dział zniknął z płytki.

Pan to Samochodzik albo Peter Pan, ja wole "ty/twoje" itd.

Znikanc nie zniknie ale powoli mi sie pula zdjec wyczerpuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan to Samochodzik albo Peter Pan, ja wole "ty/twoje" itd.

Znikanc nie zniknie ale powoli mi sie pula zdjec wyczerpuje :)

No fakt, ale dzieli nas spora rożnica wieku, więc próbuje zachować pewne normy kulturalne. Ale mówisz masz :P

I czy nie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoje zdjęcia są świetne.

Niektóre z nich czasami wykorzystuję jako tapetę na pulpit. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu :D

W miarę możliwości prosiłbym, aby na płytkach było więcej zdjęć, ale jeśli zostanie tyle, ile jest to też będzie fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną uwagę. Robi się troche sztywno gdy wszyscy mówią po dziesięc razy na jedno zdanie "panie smuggler", "pańskie to, tamto, siamto", "witam pana po pańskim urlopie" :P walci prosto z mostu! Pan Smuggler sie nei obrazi :P FotoSmuggler... czemu nie? ;]

Mam pewną uwagę. Robi się troche sztywno gdy wszyscy mówią po dziesięc razy na jedno zdanie "panie smuggler", "pańskie to, tamto, siamto", "witam pana po pańskim urlopie" :P walci prosto z mostu! Pan Smuggler sie nei obrazi :P FotoSmuggler... czemu nie? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolał bym jagby foto smuggler to nie było by foto smuggler tylko foto smugglera

Na co byś wołał "Jagby"? :huh:

Może to jakaś nowa potrawa? Bądź tu mądry i zrozum nowy "Polski".

Co do foto. Powiem, że strasznie mi się podobają. Niektóre można wykorzystać na tapetę i cieszyć oko na co dzień.

Już wiem co będziesz robił, kiedy pójdziesz na emeryturę w CDA. Foty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcia są naprawdę fajne i ciekawe. Niektóre podobają mi się bardziej inne mniej jednak wszystkie są ciekawe. Najlepszy dział to Zwierzęta i rośliny. Niektóre kwiatki są naprawdę ładne. Jestem jak najbardziej za kontynuowaniem tego jakże różnorodnego działu a nawet większa ilość zdjątek też by była mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się bardzo podobają twoje fotki :P . A tak z ciekawości jaki posiadasz aparat?

Fotograficzny...

Pojdz do gospodyni i powiedz "bardzo mi smakowal obiad, jakiej marki ma pani garnki". :)

mi się bardzo podobają twoje fotki :P . A tak z ciekawości jaki posiadasz aparat?

Fotograficzny...

Pojdz do gospodyni i powiedz "bardzo mi smakowal obiad, jakiej marki ma pani garnki". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...