Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

Podczas pochodu juwenaliowego, na wrocławskim rynku, w poblizu redakcji widziałem pewnego gościa z aparatem w ręku. Średdniego wzrostu, w czapce z daszkiem i w okularach, a i miał na sobie czarny tshirt z logo Call of Duty 4. Chyba tylko ślepemu nie nasunełoby to pewnych skojarzeń. Postanowiłem, że bede go śledził. Ale, iż ludzi (a raczej studentów :P) było tam wielu, wnet go zgubiłem. Nic to, może następnym razem...

Drugi raz przyuważyłem go na początku lipca jak szedł ulicą odrzańską w kierunku sklepu monopolowego ' u roberta' i kościoła pw ś. elżbiety, ale zważywszy na to, iż się spieszyłem nie mogłem podjąć żadnych dfziałań w celu zdemaskowania.

Powiedz mości Smugglerze, to byłeś TY ?

p.s. dalej mieszkasz na długiej czy już się przeprowadziłeś, tak jak kiedys wspominałeś ;-?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheTruff

Jetem za tym zebys zamieszczal swoje zdjecia. Nie dosc ze niktore ustawiam na tapete, to jeszcze mozna sie z nich nauczyc jak robic profesjonalne (?) zdjecia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pochodu juwenaliowego, na wrocławskim rynku, w poblizu redakcji widziałem pewnego gościa z aparatem w ręku. Średdniego wzrostu, w czapce z daszkiem i w okularach, a i miał na sobie czarny tshirt z logo Call of Duty 4.

Z calym szacunkiem ale kolesi odpowiadajacycy temu rysopisowi jest sporo we Wrocku. :)

p.s. dalej mieszkasz na długiej czy już się przeprowadziłeś, tak jak kiedys wspominałeś ;-?

>>>Juz mieszkam gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Smuggler zdjęcia z ostatniego CDA były IMO jednymi z twoich najlepszych.Gdzie się nauczyłeś tak fotografować?? Tylko tak dalej.

Jak gdzie? We Wrocku. Na ulicach. Cwiczenie czyni mistrza, wiec cwicze, robie, kombinuje... do skutku. Ale jeszcze daleka droga przede mna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler a może napisałbyś coś w rodzaju poradnika dla początkujących fotografów. Oglądam twoje fotki i są bardzo dobre, fajne tematy, ciekawe ujęcia. Ostatnio czytałem poradnik dla kupujących aparaty i o ile coś takiego można zobaczyć w necie to uczciwego prostego poradnika nie uświadczysz. Wiem, że temat szeroki ale chodzi o zarysowanie problemu takie coś jak poradnik Enkiego do blendera.

Poza tym w kwestii lustrzanek, mianowicie w ostatnim artykule podtrzymujesz twierdzenie, że to spory wydatek, a ja chciałbym się troszkę nie zgodzić. Myślę, że za niezłą lustrzankę i kilkoma dobrymi obiektywami można się zmieścić w ok. 4 tys zł. Więc to nie jest aż taki wydatek jak można by sądzić z twojego artykułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... "nieduży wydatek" to pojęcie baaardzo względne: dla takiego sobie Billa G. to i parę(set?) tysięczny wydatek to śmiesznie mało. Dla innych aparat cyfrowy za 1000, na który się zbierało i harowało ponad rok to NAPRAWDĘ dużo. Niby do nikogo nie było to konkretnie kierowane... ale mnie ten post jakby zabolał.

A co do Fotosmugglera: pomysł bardzo dobry. Sam fotografuję dosyć mało, ale za to popatrzeć na fotki innych to zupełnie co innego. ;) Niby na Guglach jest pełno zdjęć Wrocka, ale w większości są to wyłapane konkretne, sławne budynki, lub jakieś portreciki... Czasem miło popatrzeć na zdjęcia robione "ot, tak" a nie po coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... "nieduży wydatek" to pojęcie baaardzo względne: dla takiego sobie Billa G. to i parę(set?) tysięczny wydatek to śmiesznie mało. Dla innych aparat cyfrowy za 1000, na który się zbierało i harowało ponad rok to NAPRAWDĘ dużo. Niby do nikogo nie było to konkretnie kierowane... ale mnie ten post jakby zabolał.

No wlasnie. Co prawda mozna miec lustro z kitem za (jakby poszukac) mniej niz 1000 zl ale cala radosc z lustrzanki to mozliwosc wymiany obiektywow, a wtedy owa przyjemnosc staje sie juz duzo drozsza (choc tez wcale nie az tak droga, jak by sie wydawalo).

A dla mnie 4000 zl to kupa szmalu, jakby ktos sie pytal. Tym bardziej, ze inwenstuje w sprzet nie biorac pieniedzy z konta - pensja jest dla rodziny, a ja sobie robie rozne fuchy (nie zwiazane z branza gierkowa, zeby byla jasnosc itd.) i z tego realizuje swoje hobby. A ze nie sa za wielkie i czeste owe fuchy, to wcale nie jest mi tak prosto skompletowac odpowiednie szkla i akcesoria.

Podarnik focenia? Moze, w 2009, nie powiem, moge przemyslec, wczesniej i tak nie bedzie na to miejsca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Smugglerze jako mój sensei fotografii, proszę oceń moje skromne prace i powiedz co o nich sądzisz :) Thx z góry

Looknij :)

Sorry ale nie uwazam sie za taki autorytet fotograficzny, zeby oceniac innych. Zawsze mozesz wrzucic swe prace na jakies forum maniakow fotografii np. www.obiektywni.pl) i dostac opinie innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wrazen - kontynowac ten dzial na plytkach, czy nie ma sensu?

A jesli tak - to dlaczego tak i dlaczego nie? :)

Zdjecia jakies zamieszczasz sa takimi, jakie sam bym chcial robic, ale narazie robilem to jeden razy, gdyz tyle razy mialem aparat w rekach. Na moim nie cyfrowym, nawet nie probuje, bo efekty sa dalekie od oczekiwanych.

Z drugiej strony, powinienes zrobic soie konto na dig.arcie. Tam pewnie ktos cie doceni.

Wydaje mi sie, iz CD-Action to nie miejsce na te zdjecia.

Lepszy bylby powiekszony bonus. Nie pogardze rowniez jakis dodatkowym koncikiem~

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przeglądam sobie najnowszy FotoSmuggler i jestem pod ogromnym wrażeniem ^^ Smugg, niektóre Twoje zdjęcia są niby takie "codzienne", a jednak tak fajnie przedstawione, towarzyszy im Twój nieodłączny humor i przez to (no, nie tylko przez to xD) bardzo dobrze się je ogląda :) oby tak dalej. Mam nadzieję, że FotoSmuggler nigdy nie zginie, a jeżeli już, to zostanie tylko nieco zmodyfikowany, o. Rzekłam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Drogi Panie Smugglerze nie kontynuowanie FotoSmuggler'a byłoby błędem. A teraz już normalnie. Smuggler oby tak dalej, moim zdaniem twoje fotki choć w treści takie proste to jakoś fajnie i ciekawie przedstawione. Tylko sie od pochwał nam nie zepsuj. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw robie fotke, a potem pytam czy moge ja wykorzystac. Jak sie ktos nie zgadza - kasuje.

O jakie wykorzystanie chodzi(zamieszczenie w czasopiśmie, na coverze, w necie)? Jeśli ktoś nie zgadza się na wykorzystanie to obowiązkowo kasujesz zdjęcie, czy może jeśli uważasz je za wyjątkowo udane, zachowujesz do prywatnej kolekcji? Często zdarza się, że spotykasz się z odmową?

Post już może trochę leciwy, ale przeglądałem temat i mnie to zainteresowało :).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie wiem czy masz devianta, ale jeśli nie, to powinieneś jak najszybciej założyć - będziesz tam rządził! Wiem, niezbyt konstruktywny post, ale chciałem po prostu wyrazić swoją opinie na temat Twoich zdjęć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw robie fotke, a potem pytam czy moge ja wykorzystac. Jak sie ktos nie zgadza - kasuje.

O jakie wykorzystanie chodzi(zamieszczenie w czasopiśmie, na coverze, w necie)? Jeśli ktoś nie zgadza się na wykorzystanie to obowiązkowo kasujesz zdjęcie, czy może jeśli uważasz je za wyjątkowo udane, zachowujesz do prywatnej kolekcji? Często zdarza się, że spotykasz się z odmową?

Post już może trochę leciwy, ale przeglądałem temat i mnie to zainteresowało :).

Pozdrawiam

Wykorzystanie w celach niekomercyjnych, do ew. publikacji ale j/w. Jak ktos mowi "nie" to sorry Winnetou, trzeba szanowac jego prywatnosc, zdjecie won. Ale jakosc wiekszosc sie zgadza.

Kurde, nie wiem czy masz devianta,

Ja sam jestem deviant :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler:

Ja sam jestem deviant :)

Heh, to wiedziałem od dawna :D DeviantArt w wolnym tłumaczeniu - Sztuka Smugglera :)

A teraz tak poważniej, robisz zdjęcia tylko przypadkowym osobom na ulicy w przypadkowych sytuacjach czy masz może też jakiś stałych modeli? Sesja zdjęciowa u Smugglera, wiesz jakim zainteresowaniem, by to się cieszyło :) Sam nie jestem pasjonatem fotografii, ale mam kilka naprawdę utalentowanych koleżanek i dzięki nim trochę się w tym orientuję i muszę powiedzieć, że zdjęcia ludzi w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk. Jednak w świątecznym CDA najbardziej podoba mi się zdjęcia mniszka. Kiedyś myślałem, ze dobrym aparatem niemalże nie da się zrobić brzydkiego zdjęcia, zwłaszcza, że zauważyłem, iż wiele zdjęć tylko na tym się opiera - na dobrej jakości, dobrym aparacie, Twoje zdjęcia to jednak nie tylko dobra jakość, to zdecydowanie coś więcej (najlepszy przykład - "Wiatraczek" z aktualnego nr CDA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zdecydowanie bardziej to do mnie przemawia niż zdjęcia modelek w studio, przy godzinnym ustawianiu pozycji, tonach makijażu itp. Kurde, człowiek nawet nie wie jakie fajne sceny można zaobserwować na co dzień na ulicy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dział, fajne fotki ;)

Ciekawi mnie od kiedy Smuggler pasjonuje cię fotografowanie?

Tak naprawde od 3 lat z kawalekiem.

I jakim aparatem robisz zdjęcia? Bo zwykła "cyfrówka" to to chyba nie jest :P

Lustrzanka ale to troche "jakie dobre zarcie, musisz miec zawodowe garnki, bo w zwyklym przeciez tego sie nie ugotuje!" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustrzanka ale to troche "jakie dobre zarcie, musisz miec zawodowe garnki, bo w zwyklym przeciez tego sie nie ugotuje!" :)

Heh ciekawe porównanie, już go kiedyś używałeś, ale to nie do końca tak :) Bo garnek nie ma aż tak wielkiego znaczenia w przygotowywaniu potrawy. O tym czy ona będzie dobra decydują przyprawy, świeże składniki, odpowiedni czas gotowania, proporcja składników - a właśnie za to w robieniu zdjęć w dużej mierze (oczywiście nie w największej) odpowiada aparat. Jednak te gorsze nie posiadają niektórych opcji, które pozwalają na robienie zdjęć aż tak ładnych jak te z lepszych modeli. Choć też uważam, że najważniejszy jest kucharz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...