Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Internet - jaki dostęp wybrać?

Polecane posty

Hejka.

Ponieważ nie znalazłem w tym dziale FA podobnego tematu, dlatego chciałbym zapytać Was o Wasze opinie o dostawcach takich sieci (Orange, Plus, Era itd.).

Jak wygląda sprawa zasięgu, prędkości, limitów pobierania i płynności.

Wydaje mi się, że ten temat okaże się pomocny nie tylko dla mnie.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja jestem podlaczony do sieci bezprzewodowej, ale nie jest to jakas znana siec typu era, plus itp.

Z zasiegiem jest ok, predkosc 11mb/s, zadnych limitow, rzadko sa awarie, place 48zl miesiecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok oto trzy opcje jakie mam:

http://www.verizonwireless.com/b2c/store/c...s+internet+plan

http://www.wireless.att.com/cell-phone-ser...es/pc-cards.jsp

http://nextelonline.nextel.com/NASApp/onli...tion/SubmitPlan

trzy najwieksze firmy w usa, kazda ma troche inna oferte i cene... ja sie na tym zabardzo nieznam wiec jakiekolwiek porady dot chociazby jaki typ modemu wybrac itp mile widziane...

a co do mieszkania na statku, jestem marynarzem, mieszkam na statku wojskowym, nie sadze zeby mi pozwolili zamontowac sobie zatelite na maszcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie?

Chodzi mi o neta do mojego laptopa. Na czas mojego zamieszkania w Szczecinie, czyli z zasięgiem nie ma problemu. Generalnie chodzi mi o jakieś pewne i niedrogie łącze. Nie mam zamiaru grać przez neta czy ściągać cokolwiek, od tego mam neo w chacie. Tylko strony, fora itd. Najcięższe zajęcia dla laptopa to będzie prawdopodobnie radio internetowe gdzie mam zamiar zacząć się udzielać, ale obecnie najniższe oferowane szybkości dwu-trzykrotnie przekraczają minimalną potrzebną do nadawnia, więc luz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od tego roku wybieram się na studia i potrzebuje dostępu do Internetu (specjalnie kupiłem sobie do tego celu laptop) :rolleyes: Chodzi mi o to, żebym miał Internet zarówno jak wrócę do domu (np. na wakacje) oraz w mieście gdzie będę wynajmował mieszkanie :D Myślałem o bezprzewodowym w Netii, ale kontaktowałem się z nimi i nie mają ofert dla użytkowników indywidualnych :angry:

Co byście mi polecili? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dużego ruchu w tym temacie nie ma :rolleyes:

Do laptopa wybrałem internet bezprzewodowy Play, bo tam gdzie będę studiował jest zasięg. Ponadto limit transferu to 5 GB, a prędkość to 1 Mb/s, czyli jak wszystkie inne opcje (bo 7,2 Mb/s w Orange to fajnie wygląda, ale jest to prędkość laboratoryjna, a rzeczywista bo będzie właśnie coś ok. 1 Mb/s)

Co myślicie o moim wyborze, a może macie coś lepszego do polecenia? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!

więc tak: w domu nie mam neta.

Przez jakiś czas byłem szczęśliwym inaczej posiadaczem internetu radiowego.

Kiedy wreszcie zerwałem z nimi umowę, zdecydowałem, że wolę w domu neta w ogóle nie mieć, niż męczyć się z TAKIM "internetem".

Złożyłem zamówienie u neostrady, po dwóch tygodniach dostałem list, gdzie pisali, iż nie mają możliwości technicznych do założenia mi neta. ale dalej jest napisane coś mniej-więcej, że podejmują plany inwestycyjne, moje zamówienie jest w ich bazie danych, i że mam cierpliwie na te możliwości techniczne czekać.

Tutaj moje pierwsze pytanie: czy oni tak na poważnie, czy to zwykle kręcenie klienta? (w sumie to jaki by mieli w tym interes?).

Drugie pytanie: jest jakaś alternatywa dostępu do internetu? chodzi o to, żebym sobie trochę pogral w sieci, obejrzał jakiś filmik na youtubie, i ściągnął jakiś plik w spokoju, nie bojąc się, że zaraz coś się popierniczy...

Trzecie pytanie: co to konkretnie ten brak możliwości technicznych? da się to jakoś załatwić? tzn. żeby były :D

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tak na poważnie. Jak będą mogli ci podłączyć internet to nie bój nic na pewno się skontaktują.

Brak możliwości technicznych oznacza zwykle jakiś problem z węzłem internetowym czyli centralą telefoniczną do jakiej jest kabel z danego lokalu doprowadzony i albo:

- jest za stara i wymaga wymiany na nowocześniejszą,

- jest nowa, ale wszystkie modemy internetowe jakie tam mają są już zajęte,

- jest nowa, ale wszystkie modemy są zajęte i nie ma miejsca na dostawienie nowych,

- jest nowa, ale mają za mało chętnych aby zamontować półkę z modemami internetowymi dla klientów indywidualnych.

Mogą w centralce zamontować pojedynczy modem, ale z większym pasmem i dla klienta biznesowego. Jeśli mają to zrobić dla neostradowców to potrzeba przynajmniej 10 (w niektórych rejonach 20) chętnych z rejonu danej centrali.

Alternatywa to popytanie sąsiadów czy nie ma jakiegoś osiedlowego dostawcy netu, sprawdzenie czy kablówka jaka dochodzi do osiedla nie oferuje takiej usługi, popytanie konkurencji tepsy czyli Dialogu i Netii, ostatecznie wybór internetu poprzez sieć telefonii komórkowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe do osob zorientowanych we wszelkich technologiach internetowych.

Moj problem polega na tym, ze po przeprowadzce rok temu do domu na przedmiesciach miasta, gdzie powstalo nowe, male osiedle mam wielkie utrudnienia jesli chodzi o dostep do internetu.

Nie ma tutaj zadnego dostawcy, od ktorego moglbym ciagnac net po kablu i w ciagu najblizszych paru lat zapewne nie bedzie. GPRS / EDGE mialem przez rok - predkosc 56-300 kb/s - kompletna porazka, nie da sie wyslac maila a co dopiero grac w MMO. Aktualnie mam radiowke 1 mb/s, za ktora place ciezka kase, bo 100 zl / miesiac (sic!). Da sie na tym poprzegladac stronki, ale o sciagnieciu czegokolwiek mozemy zapomniec, trwa to wieki. Pograc moge w zaleznosci od pogody / dnia / godziny, nie wiem jakie czynniki jeszcze na to wplywaja, ale czasami mam po 40 ms, czasami natomiast nawet 25 000 (tak, to rekord...).

Tu moja prosba - czy ktos moze poradzic jakis net, ktory nie bedzie :

a ) GPRS / EDGE - dlaczego, patrz wyzej

b ) radiowka - j.w

c ) satelita - szukalem, ceny oscyluja w granicach 200 zl / miesiac za 1 MB lacze - nie do zaakceptowania

Dodam jeszcze, ze niepotrzebne sa rady typu : pogadaj z sasiadami, skrzykniecie sie wszyscy, zlozycie petycje to tepsa/dialog zalozy linie - probowalem. Niestety mieszkaja tu albo starsi ludzie, ktorzy nie potrzebuja netu, albo ludzie, ktorym w zupelnosci wystarcza radiowka.

Jesli ktos ma zamiar zjechac mnie od naiwniakow itp, poniewaz place kupe kasy za gowniany net, ktory mam aktualnie, to nie trzeba. Potrzebne jest mi to do szkoly, wiec musze placic, jestem do tego zmuszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey .. a tak ogulnie co sie lepiej sprawuje ?? TPSA czy NETIA bo chce zmienić radiówke (1Mbit) na kabel tez 1Mbit

słyszałem że TP zdarzają sie czasem przerwy w necie i to kilku dniowe <_< w sumie TPSA tansze bo 64 złote umowa na rok NETIA 69 zł tez na rok ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie, proszę pisać.

Otóż, mieszkam na wsi, nie jestem podłączony do linii telefonicznej, czyli nie mam telefonu stacjonarnego, ani wejść ani kabli.

Obecnie mam internet bezprzewodowy, BC, który jest po prostu nieopłacalny w stosunku jakości do ceny (1oozł/m-c, prędkość pobierania plików 5kb/s, rozłącza sie co chwile).

ale chcę go zmienic, i zorientować się czy eśli nie jestem podłączony do linii tel to czy nie da rady podłączyć internetu szerokopasmowego np. od Tepsy czy innych dostawców ? Czt jestem skazany tylko na radiówki ? Jeśli tak, to czy TP.SA nie "podciągnęłaby do mnie kabla" od sąsiada(ok. 1km ode mnie) np. prowadząc go od domu sąsiada ? Naprzykład prowadząc go razem z kablami od elektryczności, które biegną przez całą wieś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccc12 - mam taki sam problem co ty... uzeram sie z tymi TPkami od 3 czy 4 lat zeby pociagneli linie do mnie (i nie tylko do mnie bo sasiedzi tez nie maja). wydzwanialem do nich, pisalem listy, zbieralem podpisy ale pociagniecie dla nich linii jest nieoplacalne (jak to oni ladnie mowią : " problemy techniczne") takze moze ktos wie co jeszcze mozna zrobic?? Słyszałem, że są jakieś anteny wzmacniające tan zasięg ( bo chyba jedynym wyjsciem jest bezprzewodowka, lub satelita ale o niej to ani widu, ani slychu w Polsce:P) ale nie wiem czy to prawda i tez czekam na jakas odpowiedz od kogos;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam we wsi (no można powiedzieć że to już prawie dzielnica miasta, bo wieś naprawdę duża) obok Sokołowa Podlaskiego. Aktualnie mam Internet w sieci Sokolnet (Ha tylko u nas można taki mieć :D) 512kb/s za 65zł (chyba) po kablu. Ale mam problem. Np przez godzinę net chodzi dobrze, a później przez 4-5h mam jakieś 50-100 kb/s (na speedteście tyle mi wykrywa, czasem schodzi do 15 nawet), więc nie raz dzwoniłem i słyszałem cały czas "Problemy techniczne", jednak te ich problemy trwają ponad pół roku, więc postanowiłem zmienić operatora. Mam możliwość założenia sobie neta w sieci Metro Internet 2mb za 80 zł (radiówka). Koledzy mają i nie narzekają za bardzo (przynajmniej nie tak jak ja na swojego obecnego). Owszem czasami prędkość spada (w końcu radiówka) ale nie aż tak drastycznie, że nie można pograć np w CSa. Za parę miesięcy mogę mieć też Netię (no salon Playa w końcu zrobiłi), jednak nie mogę się połapać w cenniku. Mógłby mi ktoś napisać ile kosztuję 1mb i 2mb? I czy ta cała Netia to radiówka jest czy kabel? Słyszałem też, że radiówki gubią pakiety i lagi są... Doradźcie co wybrać: Zostać tu gdzie jestem, przniueść się do MetroInternet czy Neti?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam od marca netie w opcji 2 mb przez wimaxa czyli radiówke . Zdecydowanie polecam mieszkam w miejscu gdzie jest duzo drzew i kiedys radiowka wymiekala a ten wimax to nowa technologia i działa ok . Czy pada deszcz czy grat to miałem neta bez problemu mało tego mam umowe na 2 mb a przewaznie mam 2,2 mb :) Co do ceny netia ma fajny barier ze podpisujesz umowe a jak cena spadnie albo bedzie jakas promocja to mozesz skorzystac bez podpisywania drugiej umowy . Na poczatku płaciłem 119 zł teraz płace 79 zł . Czekam az wprowadzą te 4 mb też w wimaxie i odrazu zmieniam sobie na 4 mb zapewne cena wiele sie nie bedzie różnic a predkość dwukrotnie wieksza :) jeżeli ktoś ma możliwosc z tp to może się zastanowic chociaż w tp nie można np jak stanieje net płacic niższego abonamentu tylko ten sam ciagle jak przy podpisaniu umowy natomiast jeżeli nie ma dostepu do tp a netia ma to bez wachania polecam .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh u mnie niestety nie ma zasięgu wimaxa... Dlatego mam pytanie bo mam do wyboru instalacje sieci 2.4GHz i 5GHz a różnica w ich cenie instalacji wynosi 200 zł. Żadnych ograniczeń między jedną, a drugą nie widziałem, tzn w tych prędkościach, które mnie interesują. Czy różnica jest na tyle poważna, żeby dokładać bez zastanowienia do sieci 5GHz? I w ogóle na czym ta różnica polega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...