Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Internet - jaki dostęp wybrać?

Polecane posty

Mam 2MB w UPC a w obecnej chwili piszac ten post i sciagajac Americas Army mam transfer 240 - pare/nascie kilo.

Gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram, gram..

Jesli ty takze tyle grasz, to moze ci 2MB odpowiadac, chociaz 10MB, czy tam 20MB tez sa dobre. Zalezy tez gdzie mieszkasz, rozbieznosci w cenach sa duuze. W miescie A mozesz miec 512, a w miescie B 1Mb, w C natomiast mozesz miec 2MB w tej samej cenie. Im wieksze miasto tym wiecej operatorow, wieksza konkurencja i mniejsze ceny.

Nie polecam TP, bo trzeba zmieniac telefon na wiekszy pakiet, co zgodnie z prawem jest nielegalne.

Hyperion mozesz brac, jak beda ci oferowali go za darmo, albo nawet jak ci zaplaca za jego uzywanie.

Netia, ma wysokie ceny, a czas w jakim podlaczaja internet moze siegac ponad 3 miesiace..

U mnie nie ma wielu dostawcow. Sa jeszcze takie osoby prywatne, ktore dostarczaja internet, ale to raczej nic godnego zaufania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja mam pytanie :) Mam radiówkę. NIE mam gniazdka od telefonu stacjonarnego. NIE mam zasięgu internetu WiMAX. NIE ma porządnego usługodawcy z dobrym internetem (i tak tego usługodawcy niedługo nie będzie w ogóle). Prościej mówiąc, moja pozycja nie jest najlepsza. No więc jaki dostęp do internetu wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPlusa nie bierz - sam go mam i jestem lekko mowia niezadowolony przyklad nr.1 modem sie zepsul po 1 miesiacu - spox do serwisu po tygodniu odsylaja go mowiac ze dobry - nawet go nie ruszyli dobra znowu do serwisu (w pon) mowia ze w piatek wysla dobra w piatek wysylaja przychodzi po 2 tygodniach - dziala pisze zeby zwrocili kase za miesiac neikorzystania - odmowa 2 przykld czesto sie rozlacza ten bardzo glupi modem - ale ze niedlugo konczy sie umowa 2 letnia a w mojej okolicy powstaly dosc dobre oferty dostepu do neta przeiadam sie - za 60 zeta 1gb na dlugo nie wystarcza - uwierz mi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mieszkam w Radomiu a dokładnie na obrzeżach czyli tuż obok blokowisk(jakieś 500m) ale już w domkach :) . Gram głownie w UT3, więc net nie musi być zaraz jakimś potworem szybkości, ale musi trzymać klasę i jakość jak najczęściej. No i nasuwa się pytanie jaki internet polecacie? Bo kablowe raczej odpadają no chyba że jesteście przekonani, że warto zainteresować się którymś dostawcą, który może podciągnąć kabel.

Widziałem tę ofertę Netii- WiMAX i czy ona spełnia zastosowanie? Zależy mi żeby internet spełniał warunki umowy i żeby był stabilny, bo po moim obecnym dostawcy tego się spodziewać nie można i familia by mnie zabiła za następny shit :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam neta z Hyperiona i bywało różnie. Parę razy ktoś kable na osiedlu poprzecinał arggh. W miejscu zamieszkania mam jeszcze do wyboru Vectrę, Eurolan i Netię, ale do tej ostatniej nie jestem pewien. W kwietniu kończy mi się umowa i będzie trzeba poszukać czegoś nowego... No chyba, że do zaproponują mi jakąś ciekawą umowę.

Edit: niestety Netia odpada usługa niedostępna. Vectra na razie nie chce wprowadzać swych usług na osiedlu na którym mieszkam, bo za mało chętnych. Zostaje mi do wybory zostać przy Hyperionie lub wziąść coś z Eurolanu:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam bezprzewodowy z kafejki internetowej ale jakość okropna, gdyby trzymali poziom to nie miałbym problemu. Ale UPC to tylko doręcza przez kabla, a ten raczej odpada bo jak mówiłem nie mieszkam w blokowisku :)

Podajcie jakieś znośne propozycje bezprzewodowe i czy z tą Netią WiMAX da się żyć?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To może inaczej :P Ile mogę orientacyjnie zapłacić za założenie gniazdka telefonicznego, jeżeli mieszkam na osiedlu (jakieś 15 domów)? Proszę o odpowiedź, gdyż niedługo kończy mi się umowa ze starym usługodawcą tego syfu (przez pierwsze pół roku było OK, potem niby coś zaczęło szwankować, i tak do dziś) jaki oferuje :D Jeśli podałem za mało danych, to proszę o podanie pułapu (cena minimalna i maksymalna) w jakim mieści się cena założenia gniazdka :)

Z góry dzięki ;]

Co do Netii, to sam zorientuję się, czy będę miał zasięg ich radiówki ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przyszłym miesiącu kończy mi się umowa z Dialogiem, i szukam nowego dostawcy internetu.

Nie żebym był niezadowolony w DialNetu, jednak liczę że za tą cene można znaleźć coś "szybszego" :)

Dodam że jestem mieszkańcem centrum Wrocławia :)

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem : Mieszkam w takim miejscu, ze nie mam mozliwosci podpisania umowy o internet z zadnym wiekszym operatorem (tepsa, dialog, netia, cokolwiek), zaden z nich nie oferuje tutaj swoich uslug. WiMax z Netii nie ma tutaj zasiegu. Mam w tej chwili radiowke, od drugiego juz dostawcy, pierwszy oferowal taka predkosc, ze ledwo moglem wejsc na gg czy odebrac poczte, niestety teraz nie jest lepiej. Wiecej mam strat z podowu posiadania tego "lacza", niz korzysci, bo tylko szarpie sobie nerwy, a dostepu do internetu praktycznie nie mam. Teraz moje pytanie do Was : czy jest jakakolwiek inna mozliwosc dostepu do internetu? Wszystkie GPRS/EDGE etc. od plusa czy orange odpadaja niestety, bo sprawuja sie rownie dobrze co radiowka - sprawdzilem...

Podsumowujac - nie moge ciagnac netu po kablu, gprs/edge i radiowka sa nic nie warte, wimax z netii nie ma zasiegu, a ja jestem w kropce. Moze ktos mial podobna sytuacje i udalo mu sie z tego wybrnac? Dodam, ze przeprowadzka nie wchodzi w gre. :P

Z gory dziekuja za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

Mam taki problem : Mieszkam w takim miejscu, ze nie mam mozliwosci podpisania umowy o internet z zadnym wiekszym operatorem (tepsa, dialog, netia, cokolwiek), zaden z nich nie oferuje tutaj swoich uslug. WiMax z Netii nie ma tutaj zasiegu. Mam w tej chwili radiowke, od drugiego juz dostawcy, pierwszy oferowal taka predkosc, ze ledwo moglem wejsc na gg czy odebrac poczte, niestety teraz nie jest lepiej. Wiecej mam strat z podowu posiadania tego "lacza", niz korzysci, bo tylko szarpie sobie nerwy, a dostepu do internetu praktycznie nie mam. Teraz moje pytanie do Was : czy jest jakakolwiek inna mozliwosc dostepu do internetu? Wszystkie GPRS/EDGE etc. od plusa czy orange odpadaja niestety, bo sprawuja sie rownie dobrze co radiowka - sprawdzilem...

Podsumowujac - nie moge ciagnac netu po kablu, gprs/edge i radiowka sa nic nie warte, wimax z netii nie ma zasiegu, a ja jestem w kropce. Moze ktos mial podobna sytuacje i udalo mu sie z tego wybrnac? Dodam, ze przeprowadzka nie wchodzi w gre. :P

Z gory dziekuja za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze alternatywą jest internet satelitarny. Ale

1. sprzęt jest drogi (kiedyś patrzyłem to ponad 1000 zł)

2. jak jakieś 3 miechy temu robiłem prezentacje o dostępie do netu, to firmy oferujące net satelitarny ceny miały z ubiegłego wieku. Czyli 1Mb/s za około 200 zł miesięcznie + opis jaki to szybki i nowoczesny transfer :) Ale poszukaj może znajdziesz jakąś firmę "na czasie" z cenami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - dużo dobrego słyszałem i widziałem w sieci na temat UPC . Niestety - ja pochodzę z małej wsi i jestem skazany na 1Mbit od Multimedii . Ogólnie - nie narzekam - bo działa częściej niż nie, ale np. dzisiaj nie mogę za bardzo zagrać w Quake Live, ponieważ na całej mojej wsi spadła prędkość ( nie nowość u MM, a zdarza się to około rtaz na miesiąc :/ ) i mam pingi ponad 200 . Osobiście nie polecam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja mam pytanie :) Mam radiówkę. NIE mam gniazdka od telefonu stacjonarnego. NIE mam zasięgu internetu WiMAX. NIE ma porządnego usługodawcy z dobrym internetem (i tak tego usługodawcy niedługo nie będzie w ogóle). Prościej mówiąc, moja pozycja nie jest najlepsza. No więc jaki dostęp do internetu wybrać?

Sprawdź na stronie Orange tutaj masz link Mapa zasięgu czy masz zasięg sieci CDMA. Danymi co do limitu transferu jaki podaje Orange nie ma co się przejmować, przed chwilą wykonałem test prędkości łącza a już dawno temu w tym miesiącu przekroczyłem ten rzekomy limit 3GB (na ogół trwa to u mnie 1 dzień;)). O to wynik prędkości:

Serwer: http://www.speedtest.pl

Twój adres IP: 79.162.xxx.xxx

Download: 782 kbps (97.8 KB/s)

Upload: 800 kbps (100 KB/s)

Data: 4.4.2009, 11:16:28

Nie jest to zły wynik biorąc pod uwagę że jest to internet bezprzewodowy i odległość ode mnie do nadajnika to ponad 10km (teren lesisty, spora różnica poziomów), pingi w grach online też nie są jakieś straszne. W Quake Live spokojnie daje radę pograć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce istnieje jakiś dobry operator internetu radiowego? Pytam bo nie wiem co wziąć jako następny. Telefonu nie mam, więc telefon kablowy odpada. Wujek mieszkający na dole ma telefon (wystarczyłoby router, ale oczywiście moi rodzice nie lubią się zbytnio tymi mieszkającymi piętro niżej ;/). Czy taki Livebox, który słyszałem, że ma internet radiowy, jest dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce istnieje jakiś dobry operator internetu radiowego? Pytam bo nie wiem co wziąć jako następny. Telefonu nie mam, więc telefon kablowy odpada. Wujek mieszkający na dole ma telefon (wystarczyłoby router, ale oczywiście moi rodzice nie lubią się zbytnio tymi mieszkającymi piętro niżej ;/). Czy taki Livebox, który słyszałem, że ma internet radiowy, jest dobry?

A czemu chciałbyś radiowy? Mieszkasz na wsi? Żadna telewizja kablowa w okolicy nie oferuje dostaw internetu? I czy wszyscy telefoniczni operatorzy wymagają założenia telefonu do podłączenia internetu...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kończą mi się promocje w aster ( a propo tematu, bardzo dobry dostawca ), i chciałbym zmienić operatora. Czy możnaby jakiegoś doradzić? Zastanawiałem się nad Chello, ale wolę nie robić pochopnych kroków. :happy:

Ja UPC bardzo polecam. Szybko założą (pamiętam że dzwoniłem dzień przed sylwestrem a 3 dni później już miałem neta), połączenie jest szybkie, a przez ostatnie półtorej roku przez 1 dzień nie miałem neta przez jakieś prace na łączu. Mają też bardzo miłą i pomocną infolinię.

Jeszcze jeden plus jest taki, że założenie kosztowało złotówkę przy umowie na czas określony (12 m) - a w przypadku zerwania umowy kara wynosi tylko 200 zł - czyli tyle ile zapłaciłbym za założenie netu na umowę na czas nieoznaczony. Nie ma tu astronomicznych kwot jakie żąda np. TP w takim wypadku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieś to za dużo powiedziane. Jest to miasto z ok. 10000 ludzi. Telewizję satelitarną mam w n. Może inaczej, jacy operatorzy nie wymagają telefonu do podlączenia internetu? Jeśli pokażesz mi kilka przykładowych firm, poszukam na terenie miasta.:)

Hmm... TP? Z tego co mi wiadomo, choć mogę się mylić, nie wymagają założenie telefonu do założenia nerwostraty ;) W lutym płacili za to 11 mln złotych kary i chyba właśnie wtedy to znieśli.

Telewizje kablowe też nie wymagają podłączenia sobie ich kablówki jeśli chcesz samego internetu (przynajmniej większość - tu mam pewność)... Więc to, że masz telewizję N nie powinno być przeszkodą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...