Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Internet - jaki dostęp wybrać?

Polecane posty

No to zalezy gdzie mieszkasz. Generalnie Netia i chyba tele2, po laczach dzierzawionych od tpsy, Dialog po wlasnych laczach, UPC po kablu telewizyjnym (chyba), poza tym najrozniejsi lokalni providerzy.

Moje przejscia z Netia raczej nie zachecaja do zadawania sie z nimi. Raczej odradzam.

Co do rezty nie mam pojecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak powiedział już jeden z forumowiczów Netia i Tele 2 korzystają z łączy Tpsa, czyli jeśli miałeś stary kabel to dalej będziesz go miał, a jeśli światłowód to dalej będziesz miał ten światłowód. Nikt nie będzie specjalnie dla ciebie ciągnął kabli światłowodowych, bo koszt jest masakryczny. Jeśli chodzi o radiówki to może ktoś prowadzi niedaleko ciebie jakąś sieć radiową? Sprawdź, popytaj... Zaś na stelite nie masz co liczyć, gdyż żaden z operatorów nie da ci sprzętu wartego 2000 zł :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli byles niezadowolony z tepsy to Netia i TeleE 2 odpada, to to samo;) Jedynie serwis lepszy:)

Wiec tylko lokalni, ew ASTER jak jest...

Warto jednak zainteresować sie WI-Fi, tylko jest taka sprawa, 90% nie wie jak to dziala, i czemu w Polsce źle działa... Wszyscy mowia PL i PINGI ... G... prawda, widza po sobie, PL 40% pingi na polskich serwerach 150, po 19 onet ladowac potrafi sie 23 minuty... Wiec telefon, i od 3 dni PL 3%, pingi na polskich 45... Więc jeżeli znasz kogoś kto prowadzi u ciebie wi-fi weź to, albo przygotuje sie na cotygodniowe telefony do serwisu. Gdyz w polsce do 1 anteny podlacza sie np: 10 na 7 możliwych klientów;) A np w Szwecji 4 na 7... I tu jest "pies pogrzebany".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie interesuje mnie zmiana mojego dostawcy netowego. Zastanawiam się na razie na kwestią czy wybrać neo 1MB+płacić za utrzymanie serwa czy założyć socjalny TP+netia 1MB. Co bardziej polecacie??? Póki co mam w tej chwili problem z podłączaniem się do słupa telefonicznego. Kiedyś miałem kable, ale jedyne jakie są to w ścianie i z chaty zwisa mi kabel. Musiałbym chyba poprowadzić do najbliższego słupa(z 150m) linię telefoniczną, a to trochę kasy może kosztować+samo podłączenie dziadostwa. Orientuje się ktoś mniej więcej w cenach??? Ewentualnie zna ktoś inną metodę na podłączenie się do sieci???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi pomoze:

Szukam albo taniego i dobrego netu na czas nieokreslony, albo (i to chetniej) dobrego radiowego, ale: teraz mieszkam na obrzezach Warszawy (Falenica konkretnie), ale za pare miesiecy przeprowadzam sie do Osiecka (taka wieksza wies kolo 30km od Wawy na poludnie). No i nie wiem czy jest sens angażować sie w radiowy, bo nie wiem jak jest z zasiegiem w takich okolicach jak tam? Myslalem nad netem w Orange, i tu pytanie: czy dobry zasiego telefonu = dobry zasieg internetu? Jakie alternatywy? Ew. cos taniego z szybkoscia min 1Mb na pare miesiecy.

Z gory dzieki za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostęp przez sieć gsm to dobry zasięg telefonu=dobry zasięg internetu, ale z prędkościami już jest różnie. Spróbuj połączyć się z Interntem poprzez komórke, jeśli wyświetli ci się literka G, czyli GPRS, tzn że będziesz miał marny transfer rzędu 56 Kb/s, jeśli EDGE to trochę lepiej. Ale jeśli nie podróżujesz z laptopem po całym kraju ten dostęp do Internetu jest całkowicie nie opłacalny ze względu na A) wysokie ceny B) limity transferu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam taki problem z Internetem gdyż posiadam od paru lat radiówkę. Jednak o zadowalającej prędkości można pomarzyć. Chodzenie po stronach to katorga, granie jest niemożliwe. Chciałbym przejść na normalny internet kablowy jednak nie mam takiej możliwości gdyż mieszkam na nowym osiedlu gdzie nie mamy jeszcze podłączonej linii telefonicznej (tepsa ma nas tam gdzie słońce nie dochodzi.)

No i tutaj moje pytanie, czy jakieś firmy oferują "pociągnięcie" kabla do takiego osiedla? (sądzę , że byliby chętni, w okół jest już dosyć tłoczno) Pomogłaby mi jakakolwiek opcja tylko żeby ten internet nie był taki koszmarny ;).

Thank you from the mountain ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TP, która ma ludzi "tam gdzie słońce nie dochodzi", to ja sam musiałem przekopać sobie kabel od domu do słupka przez dwie działki. Sam ponieważ TP stwierdziło, że im się to nie opłaca. Monter jednak (kolo, który przyjechał na rozpoznanie terenu) powiedział, że jak sobie sam kabel położę to nie będzie problemu :)

P.S. Kabel, który musiałem przeciągnąć oczywiście musiałem kupić od niego... no i za podłączenie też mu musiałem zapłacić, ale czego się nie robi, żeby można było wchodzić na to forum :P No i widać jakie machlojki się robi w naszej telekomunikacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedługo kończy sie umowa na neostradę - miałem 512 na 2 lata za ok. 60zł.

Ale teraz chciałbym się rozglądnąć za czymś bardziej opłacalnym. Myślałem o Netii, ale sam nie wiem. Mogę zmienić telefon domowy z TP na inny lub całkiem z niego zrezygnować.

Może jesteście w stanie coś doradzić? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam w miare niedrogiego dostepu do netu, koniecznie na czas nieokreslony. Troche poszukalem, z znalazlem cos takiego:

LINK

Finansowo calkiem calkiem i ogolnie wyglada dobrze, ale:

Pierwszy raz w sumie slysze o tej firmie, wiec pytanie: ma ktos doswiadczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam podobne pytanie... otoz chce sobie zalatwic internet wlasnie przez siec komorkowa [nie zabardzo mam wyboru, mieszkam na statku, ani telefonu ani kablowki ani satelitarnej anteny zabardzo nigdzie nie wcisne...] z tym ze w USA, konkretnie Norfolk [east coast] jesli ktos moze mieszka gdzies w NYC albo okolicach i sie orientuje... no i na co ogolnie powinienem zwracac uwage przy wyboze? jaka przepustowosc jest potrzebna do bezstresowego grania w MMO [WoW, L2 etc]? Moj laptop nadrabia sprzetem wiekszosc problemow spowodowanych siecia ale to dziala tylko do pewnego stopnia [nawet 10 gb ramu mi nic nieda jak bym mial 5kb/s modem...]. Z gory dzieki za wszelkie sugestie i porady, wiem ze raczej niewiele osob sie bedzie orientowalo jesli idzie o specyficzne sieci [w USA nie widzialem chyba zadnej europejskiej sieci komorkowej] ale same specyfikacje umowy oraz sprzetu i zapewnienia providera jakich powinienem szukac byly by bardzo pomocne [zwykle kontrakt jest 2 letni a miesiecznie koszt to cos kolo 60$+].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na statku nie masz gdzie zainstalowac anteny satelitarnej ? Eee, na kajaku mieszkasz ??

GSM sie kompletnie nie nadaje do bezstresowego korzystania z internetu. GPRS nie bardzo ratuje sytuacje.

UMTS, radzi sobie duzo lepiej. Nie wiem jak jest w stanach z dostepem do 3 generacji (sadzac po iPhonie tez kiepsko), ale tu w kraju, tylko w centerach wiekszych miast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...