Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Draagnipur

Internet - jaki dostęp wybrać?

Polecane posty

Kurcze, ja w zasadzie na Neostradę nie narzekam :oops:

Zamówiłem sobie Lifebox i jestem z niego zadowolny. Jeśli jednak będziesz chciał związać się z Neo, upewnij się, że masz dobre łącze telefoniczne, bo na części połączeń Neostrada Lifebox po prostu nie działa. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Private_Arti >> sie dopytalem. Kolesie dostarczaja Ci do domu rozdzielacz TV i internetu, kawalek kabla koncentrycznego oraz modem. Podlaczenie modemu po skretce do kompa moj kumpel juz zrobil sam. Zadnych problemow z XP nie bylo i raczej byc nie powinno. Dane polaczenia (IP, DNS) albo dostaniesz, albo beda uzyskiwane automatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już słyszeliście...

Od 16. października Telekomunikacja Polska wprowadza nową promocję na neostradę tp. Promocją objęte zostaną prędkości 1 Mb/s, 2 Mb/s oraz 6 Mb/s.

W zależności od długości podpisanej umowy (12, 24 lub 36 miesięcy), abonent otrzymuje zniżkę 50%(Cena1 - dop. marcinse) na abonament przez odpowiednio miesiąc, trzy i sześć miesięcy.

Nowy cennik promocyjny neostrady tp od 16. października:

Prędkość: Umowa terminowa: Cena1: Cena2:

1 Mb/s 36 miesięcy 28zł 56zł

24 miesiące 33zł 66zł

12 miesięcy 38 zł 76zł

2 Mb/s 36 miesięcy 53 zł 106zł

24 miesiące 63zł 126zł

12 miesięcy 68zł 136zł

6 Mb/s 36 miesięcy 63zł 126zł

24 miesiące 73zł 146zł

12 miesięcy 78zł 156zł

Ceny brutto (z VAT).

Z promocji mogą skorzystać także ci, którym do końca dotychczasowej umowy zostało mniej niż 90 dni. Nie będą mogli jednak wtedy skorzystać z promocyjnych stawek przez pierwsze miesiące, dających 50% zniżki.

źródło: telepolis.pl

Wydaje mi się, że to dość dobra oferta w takich miastach jak mój Ostrów Wlkp. do wyboru mam jeszcze kablówke w której 512 kosztuje niecałe 70zł miesięcznie. Podpiszę więc w najbliższym czasie umowę na kolejne 12 miesięcy i będę się cieszył 1Mb/s (teraz 256Kb/s)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dostęp do netu polecacie z tych wszystkich obecnych teraz ofert?

nie mam telefonu ale pucha na chacie z tepsy i dialogu jest:)

jakie są prawdziwe! opłaty żadne tam "net za zeta i podobne" ?

jak z numerami IP (stałe/dynamiczne/prywatne...itp) ?

jak z sieciami P2P, porty i te sprawy?

interesuje mnie szybkość przynajmniej tak z 1Mb/512kb (upl/dl)

proszę o opis speca:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z łodzi i w dodatku w zasięgu nie ma lepszego rozwiązania jak WirtualLine.

Ceny w okolicy 55PLN za 1Mbit

Firma jest zwyczajnie uczciwa i solidna.

W umowie jest zapis że jeśli jakiegoś dnia przez godzinę (chyba godzinę na 100% nie pamiętam) nie ma netu odliczasz ten dzień od abonamentu.

Jak w sobotę w nocy spaliła się piwnica gdzie była pucha od netu w niedziele rano wszystko było wymienione i net śmigał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam chello 2 Mbit i jest to najlepszy internet jaki miałem. Działa bez przerwy pingi w grach online niskie i prędkość niemal zawsze maksymalna jest. Po ostatniej radiówce osiedlowej to jak niebo a ziemia. Nie polecam takich sieci. Umowa miałem na 2 lata ale olałem kolesia podłączyłem chello i zabrał swoja antenę i kartę. Przerywanie netu non stop było. Płaciłem za 512 a w dzień było pół z tego w nocy pełne 512. Kosztowało 55zł a chello 69. Różnica niewielka. Szkoda tylko że kablówki typu upc i multimedia działają głównie w dużych i średnich miastach. Na prowincji zostaje TP jakieś radiówki

, iplusy i econnecty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt jeno kablówy nie ma u mnie (wiocha :) ostatnio oferta dialogu jest jakby lepsza od tepsy tylko że nie ma wolnych dnsów czy jakoś tak a pozatym wiem z pewnego źródła że po nowym roku ma tp coś fajniutkiego wystukać jeno to jeszcze tajemnica jest:)

więc póki co czekam i zadowalam się radiówką :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, otóż na początku grudnia kończy mi się umowa z Neo. Do tej pory miałem 1 Mb/s i płaciłem 70-kilka złotych. Teraz dzwonili do mnie, że za tę samą prędkość będę musiał płacić więcej. Troszeczkę się wkurzyłem i chcę zmienić dostawcę. Mieszkam w małej wiosce i nie wiem czy będę mógł mieć np. Netie lub coś w tym stylu. Telefon oczywiście nie wchodzi w rachube, sam net. Jest taka możliwość zmiany dostawcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@simian raticus - niezła oferta jednak miał już to ktoś ? jak to wszystko chodzi i wogule? naljepiej gdyby się wypowiedział już użytkownik tego multimo...

@danio_mag - coś ściemniają w tepsie:) nie możesz płacić więcej za tą samą prędkość przecież w ten sposób stracą połowę klientów :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do internetu to polecam aster lub neostrade wiem czasiem denerwuje a nawet czesto ale da sie z nia zyc i nie bierz internetu z zadnych sieci komorkowych czyli tzw bezprzewodowych :) bo to jest tylko dla ludzi ktorzy lubie jezdzic po polsce z kompem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie pisać, a że problem dotyczy netu piszę tutaj.

Mam straszne problemy z netem. Niby wszystko chodzi szybko, strony otwierają się szybko, filmiki również się szybko ładują, ale...

no i tu jest problem.

LINK1

LINK2

Wrzuciłem dwa linki testerów prędkości i obok screen z xfire w tym momencie jak test był robiony. Wyraźnie widać po pingach, że coś jest nie tak. Pingi niestety odzwierciedlają się w grze: czyli grać się nie da. Po w pisaniu komendy cg_lagometer_1 dostaje->taki oto obraz.

Z tego co mi powiedzieli zielony kolor oznacza lagowanie z przyczyny gracza, żółty to lag serwera. Jak widać ja jestem źródłem laga. Skoro to nie wina netu to czego??? Kolega mi mówi, że może to być wina karty graficznej, która jest w podeszłym wieku: GeForce 2 mx. Czy to może być główna przyczyna??? Dodaję, że posiadam internet-radiówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam modem iPlus 7.2 Mb/s ale do grania to on się w żadnym razie nie nadaje (ze Speedtest.net: dowload 715 kb/s, upload 60 kb/s, ping 160). W styczniu będę miał możliwość zmiany internetu, ale niestety nie sposobu łączenia - bezprzewodowy. I teraz moje pytanie: jaki najlepszy internet radiowy polecacie dla przedmieści Warszawy, konkretnie dla Wesołej i czy wogóle możliwa jest bezstresowa gra w necie na tego rodzaju połączeniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V: To się dzieje od...daawna przed wakacjami. To mój rekord. Wierzcie mi, że to nie był błąd gry tylko po prostu mój net. Gry:(99% Call of Duty: UO, na inne nie mam teraz czasu). Najczęściej gram na serwerach z PB, ale na innych gdzie nie ma PB to samo jest. Tylko na tych z PB ostatnio mnie wywala i jest napisane: "losing key packets". Tu mam te testy dla Ciebie:

wynik1

wynik2

TaxMan: Nie mam żadnych obciążających neta(nawet xfire wyłączam, jedynie po to by połączyć się z serwem) programów działających w tle, dysk czy jest "czysty" czy zaśmiecony to jest to samo. Gram na najnowszym patchu 1,51. Serw bliższy mówisz??? Gram na holenderskich, ale nasz klan opłaca własne 2 serwy i czasem też wbijam do kumpli na serwer z wawy, więc raczej to nie jest daleko :wink: . Problem w tym, że lag pozostał.

edited:

Zanim poszedłem spać chciałem pograć w grę. I dziwną rzecz napotkałem: ciekawy obrazek. Strony chodzą szybko ściąga się wszystko szybko(w bearshare dla próby zrobiłem teścik i pokazywało mniej więcej tak: 1600, 800, 1200, 1400, 500, 1900, 1000, 800, 1200, 1500, 600, 1600 itd.(kb/s). Dziwny jest ten świat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Mieszkam w malym miasteczku na podkarpaciu. Do tej pory mialem internet od miejscowego admina, niestety ostatnio zaczelo sie sypac i teraz planuje nad zalozeniem czegos z zewnatrz. Mam kable TPSA (place abonament za fon, ale korzystam z pakietow TELE2).

Jaki internet proponujecie? Chcialbym cos z 1mbit, ponizej nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam internet bezprzewodowy 256 kb/s i chciałbym za jakiś czas zmienić internet ale mam bardzo mały wybór teraz płace 55 zł na miesiąc :/ a radiówka 512 kb/s kosztuje 95 zł telefonu stacjonarnego nie posiadam a chciałbym jakiś net z 1 Mb bez telefonu itp.Neta z kablówki też nie moge mieć bo mieszkam na obrzeżach miasta i kablówki nie moge tu mieć.Co polecacie w jakiejś rozsądnej cenie czy da sie u mnie założyć jakis net 1Mb bez kłopotów z telefonem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz(stefan) >> hm, mam podobny problem z neostrada. Z tym, ze mi stronki sie bardzo powoli laduja. Jako czlowiek w miare kumaty, sprawdzilem czas odpowiedzi serwera.

Start > Uruchom > "cmd" enter "ping www.google.com" enter

To co ukazalo sie moim oczom przebilo moje oczekiwania. Czas odpowiedzi serwera googli okolo 3 sekund :!: Powinno byc w granicach 20 - 80 mili sekund.

Zainstalowalem programik do monitorowania polaczenia, zeby upewnic sie, czy przypadkiem cos mi nie zapycha lacza, ale niestety nie.

Pogrzebalem troche po necie i znalazlem kilka artykulow, ktore twierdzily, ze wine za taki stan rzeczy ponosi zniesienie limitow sciagniec. p2p zarznelo neostrade. Szkielet sieci jest przeciazony :( Generalnie nie ma problemow z predkoscia tylko z nawiazywaniem polaczen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...