Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARON

Neostrada TP

Polecane posty

Witam wszystkich!

Chciłbym się wypowiedzieć na temat Neostrady TP.Otóż gydy zamówiłem przez telefon internet wszystko wydawało się w porzadku. Miła pani powiedziała, że w danym dniu dotrze do mnie kurier z modemem.

Co się okazało w ten właśnie dzień?(dzisaj)-kurier długo nie przyjeżdżał, więc zadzwoniłem to TP. I co?I kopytko :evil: Pan powiedział bez żadnej skruchy, że kurier przyjedzie dzisiaj, ale mam modemu nie odbierać!

-Dlaczego?

-Ponieważ nie może pan mieć internetu.

- DLACZEGO!?JAK TO?

Pan powiedział, że nie wie i musi zadzwonić do centrali.Poczekałem chwilę i otrzymałem odpowiedzieć że w moim porcie nie ma wolnych miejsc.

:!: :!: :!: :!: :evil: :evil:

A tydzień temu pani(jak składałem zamówienie) powiedziała, że jest wszystko ok! Pod koniec rozmowy podał mi jedyno rozwiązanie-zmiana numeru portu-w związku z czym i numeru telefonu.W poniedziałek ma oddzwonić i powiedzieć czy coś z tego wyszło...

Eh ta Neo-taka niedopracowana.Nawet nie oddzwonili , że coś nie tak tylko sam musiałem do nich dzwonić. A o tym że nie mogę mieć Netu wiedzieli już tydzień temu po złożeniu zamówienia(tak mnie pan poinformował) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na poczatek witam wszystkich bywalcow tego dzialu to moj pierwszy post tutaj...

wiec tak, od paru dni chodzi mi po glowie zmiania sieci z radiowki na neostrade 1024MB...

na poczatek moze opisze jaki mam net:

po pierwsze radiowka o tzw. "gwarantowanej" predkosci 128kB, przy czym im mniej osob jest na sieci tym wieksza predkosc... szkoda tylko, ze w druga strone tez to dziala... na czym polega problem? ot taki detal - kiedy rozpoczynaja sie pory dluzszego wolnego to predkosc spada drastycznie - o ile strony sie jako tako otwieraja (ale tylko do czasu, w "godzinach szczytu" nawet GG za bardzo nie chce dzialac, a i tak czasy najwiekszego przeciaenia dopiero przede mna) o tyle juz w multi ping potrafi siegnac bagatela 40 000, sciaganie jakichkolwiek plikow w tych godzinach to koszmar meczenia sie z predkosciami liczonymi w bajtach itd. Cena owego podlaczenia to po ostatniej znizce 30zl miesiecznie...

w wyniku tego cisnienie mi dosc regularnie skacze, ale do tej pory bylo obnizane faktem, ze rodzice blokowali mi dostep do szybszego internetu (masz dobry internet i jakby nie chodzil szybszego nie dostaniesz), tyle tylko, ze teraz podlapalem prace i ich argumentacja mi moze, zwlaszcza, iz zapowiedzieli mi, ze sam sobie bede oplacal internet...

zastanawiam sie totez nad zamowieniem neostrady w wersji 1024kB, ktora paradoksalnie jest tansza od mojej radiowki (przez pierwsze 6 miesiecy 28zl za miesiac, pozniej 56zl, co jest w granicach tolerancji). Problemem jest za to moja niewiedza. Kolega korzystajacy z oferty TP SA jest bardzo niezadowolony, gdyz jak twierdzi telekomunikacja nie wywiazuje sie z umowy - linie sa przeciazone i predkosci pobierania jak i wysylania sa sporo nizsze od wymienionych w umowie. Oprocz tego jego Neo jest bardzo kaprysna i czesto zrywa polaczenie, potrafi sie zawiesic i inne tego typu.

Niepokoja mnie jego rewelacje, gdyz nie mam zamiaru rezygnowac z jednej kiepskiej umowy, zeby zawrzec kolejna niewiele lepsza...

prosze zatem o wasze porady jak i odczucia zwiazane z oferta telekomunikacji. Zalezy mi na:

- bezproblemowym przegladaniu zasobow internetu (nie ma lekko, jak mnie ktos wysyla do nieznanego miasta to trzeba sie zorientowac w jego planie, rozkladzie jazdy PKS/PKP itp., a czekanie kilkanascie minut na otwarcie jednej podstrony mnie nie bawi)

- takimz pobieraniu plikow (filmy na youtube, rzadziej dema, najczesciej warzace coraz wiecej patche, sporadycznie klienty gier MMO)

- bezproblemowym korzystaniu z gier MMO (Guild Wars, Rappelz, byc moze WoW) jak i trybu multi w grach (NWN2, UT2k4).

- stabilnosci lacza - nie bawi mnie, gdy podczas chociazby sesji IRCowej co i rusz zrywa mi polaczenie.

PS. Zapewne znaczenie bedzie miec fakt, ze mieszkam w raczej malej wiosce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat neo 1024 i co mogę powiedzieć:

- stabilność:

Windows: niska. Zazwyczaj min. jedno rozłączenie na dzień. Zwykle więcej.

Linux: na Ubuntu nie rozłącza mi neta nigdy. Jak już uda ci się zainstalować to śmiga całkiem ładnie.

- prędkości:

O i tu zależy od dnia. Z dobrego serwera potrafi spokojnie ściągać prędkością 110-130, żeby w któryś dzień nie wyciągać 60... Ale to sporadycznie.

Generalnie monterzy TP w rozmowach bardziej prywatnych przyznają, że prędkość zależy też od tego gdzie chcesz być podłączony do Internetu. Np. w mojej okolicy ponoć linie są dość stare i 512 to najlepszy wybór.

- pingi w grach On-Line:

Cóż... mój kolega z radiówką (bodajże 512) ma zwykle lepsze pingi w Winning Eleven. Natomiast laguje mu na tym niemiłosiernie. Ja grywałem na Neo w kilka MMORPG i ogólnie nie narzekałem. Lagi i owszem występują, ale nie na tyle, żeby uniemożliwić grę i żeby gra nie sprawiała frajdy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja już 30 kwietnia bedę miał NEO 1MB.Oby te rozłączenia nie były zbyt czeste, a jak już będę to żeby internet szybko wracał do normy.

W końcu cena nie jest duża(30 zł przez pół roku,potem 55) i oferta jest atrakcyjna.Przy moim necie 128 KB/S to i tak będzie istny cud :) (prędkość pobierania maks. 20 KB :? )

I pomyśleć, że miałem mieć Neo już miesiąc wcześniej...Potem mi wmówili, że nie mogę mieć, a teraz cudem natrafiliśmy na panią z orange, która radośnie oznajmiła, że możemy mieć neta. I jak tu zrozumieć tą Neo? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie i 1MB będzie ci się wydawał za wolny. No ale zawsze to lepsze od 128KB. Co do kwesti czasu realizacji zamówienia neostrady, mojego rekordu chyba nikt nie pobije. Od złożenia wniosku we wrześniu dopiero tuż przed śwętami Bożego Narodzenia mogłem skorzystać z "szybkiego" internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Oferta Neo na stronie jest jakaś taka zagmatwana. Pisze 1024 za 150zł chyba, a tu czytam że za 55 już można mieć. A więc za ile i na jak długo? Dodam że powyżej 2 lat to raczej odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Oferta Neo na stronie jest jakaś taka zagmatwana. Pisze 1024 za 150zł chyba, a tu czytam że za 55 już można mieć. A więc za ile i na jak długo? Dodam że powyżej 2 lat to raczej odpada.

>>>Poczytaj informacje o promocjii megainternet.Ja mam neo w tej wlasnie promocjii i mam umowe na dwa latka.Przez pierwsze 6 miesiecy place 28zl a przez reszte czasu bede placil cos okolo 60zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tydzień temu pani(jak składałem zamówienie) powiedziała, że jest wszystko ok! Pod koniec rozmowy podał mi jedyno rozwiązanie-zmiana numeru portu-w związku z czym i numeru telefonu.W poniedziałek ma oddzwonić i powiedzieć czy coś z tego wyszło...

Eh ta Neo-taka niedopracowana.Nawet nie oddzwonili , że coś nie tak tylko sam musiałem do nich dzwonić. A o tym że nie mogę mieć Netu wiedzieli już tydzień temu po złożeniu zamówienia(tak mnie pan poinformował) .

No jesli ktos sledzi moja aktywnosc na forum, to z pewnoscia zauwazyl moja nieobecnosc od 2 miesiecy :( Postanowilem sobie zmienic neo na netie. No i delikatnie mowiac g...o. Od 2 miesiecy nie mam neta, a Netia jedyne co potrafi powiedziec to, ze wlasnie trwa aktualizacja systemu.

Czemu tak jest :?: :!: Ano dlatego, ze netia podpisala kontrakt na iles tam tysiecy abonentow. A ze zainteresowanie przerosolo oczekiwania, to kontrakt sie raz dwa wyczerpal. Czemu netia nie raczyla mnie poinformowac, ze nie sa w stanie wywiazac sie z umowy :?: (nie maja zadnych podstaw prawnych by sie z niej wywiazac :) ) Zwykli naciagacze, mam nadzieje, ze w koncu ktos z regulacji telekomunikacji przywali im jakas ladne kare i pusci ich z torbami.

A czemu w przeciagu tygodnia zmienila sie mozliwosc podlaczenia Cie do neo :?: W centrali znajduje sie ograniczona ilosc potow. Sa to fizyczne zlacza, wiec nie ma sie co dziwic, ze jest ich pewna stala ilosc. Zwlaszcza w mniejszych miejscowosciach jest problem z dostepnoscia do neo. Duzo chcetnych a centrala jedna. Czesto zdarza sie tak, ze jeszcze dobrze nie zezygnujesz z neo, a juz podlaczaja kogos innego na Twoj stary port.

Poprostu w przeciagu tego tygodnia ktos zostal podlaczony pod ten port. Dziwne tylko, ze TPSA dopuscila do takiej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Ja mam problem z Neo 512 kb/s . Od pewnego czasu strasznie wolno buferuja mi sie filmikim strony wolno sie otwieraja i mam lagi w grach on-line (Lineage 2).Czy posiadacze nesotrady tez maja takie porblemy jak ja?

Usunełem az Northon Internet Security ale to nic nie dało. Nadal wsyztsko wolno chodzi. Najgorsze sa te lagi w Lineage 2. Pograc sie nie da prosze o pomoc.

P.S cyz jest jakis program ktory dokladnie mierzy predkosc neta? Bo te 2 monitorki w pasku to caly czas pokazuja 640 kb/s cos mi sie wiezryc w to nie chce. czekam na help!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 1mb. gdy włanczam kompa na modemie od neostrady miga żółte światełko i nie mogę sie połaczyć z netem, musze wyłączyć kompa, odłączyć modem od kompa, podłaczyć ponownie, uruchomić kompa i dopiero wtedy net działa (światełko na modemie nie mruga wtedy a świeci cały czas). w czym tkwi problem, prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... ja jak mialem neostarde na poczataku to mi sie ciagle ADSL migalo na zielono ( nie było połączenia) przychodzil koles ze swoim modemem i tak sie migało...... okazało się później że gniazdko spalone bylo ale telefon cudem chodzil....

U ciebie może byc podobna sprawa....... spróbuj przed pierwszym włączeniem kompa odłączyc na chwile telefon i zobacz co się bedzie działo....

Jeśli to nie pomoże to ja już nie wiem co robic :) Ciesz sie ze ci w ogóle ten szajs chodzi....ja przez póltora miesiaca patrzyłem na ten nieszczęsny migający ADSL :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem uważnie cały temat, ale niestety nie znalazłem rozwiązanie mojego problemu, który zaraz opisze.

Zacznę ot mojej, że tak się wyraże, sytuacji "społecznej"

Otóż od paru tygodni jestem nieszczęśliwym posiadaczem usługi neostrada tp 1024 i modemu livebox. Mieszkam w domku jednorodzinnym, na parterze. Ale livebox stoi na piętrze podpięty kablem rj45 do kompa mojej rodzinki. Zaś do siebie na parter zasysam net poprzez małe gówienko, nie wiele większe od pendriva, zwane dalej "adapterem wi-fi", który dołączony był do livebox'a. Wszystko jest ładnie, śmiga szybka na moim komputerku z zainstalowanym systemem win xp pro sp 2 aż do momentu...

... gdy uruchomię program bitcomet. Wtedy następuje rozłączenie mnie z liveboxem, a livebox sie zawiesza. Jeśli nieszczęśliwym trafem nikogo nie ma piętro wyżej, to muszę drałować po schodach i resetować "żywe pudełko". Oczywiście nie zawsze tak jest, ale powiedzmy istnieje 50 % szansa, że po odpaleniu bitcometa livebox się przekręci.. Muszę nadmienić, że ze ściąganiem przez ftp nie ma żadnego problemu..

I na koniec moje pytanie: jak temu zaradzić?? Czy można ustawić jakoś porty na routerze neostrady tak by elegancko ściągało się z torrentów?? (jak odblokowałem za pomocą xp-antispy możliwość jednoczesnych połączeń w xpz 10 na 50, to livepudło też się zwiesiło...). Czy może mam kupić sobie 30 metrów kabla rj45 by połączyć livebox z moim kompem?? Help :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w obrębie lokalu możesz sobie podzielić net, ale najlepiej poczytaj umowę, tam jest wsio napisane.

Potrzebujesz routera. Polecam lekturę tematów:

Sieci lan

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=18783

Jak założyć sieć lokalną

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=14323

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w obrębie lokalu możesz sobie podzielić net, ale najlepiej poczytaj umowę, tam jest wsio napisane.

Nie mozna 8) Ale kto tam na to patrzy z 2 strony 8)

Bedzie potrzebny wlasnie rotuer. W sklepie cie jeszcze beda chcieli wrobic w AP...

Najlepiej router zewnetrzny, chodz ja mam za 97 złotych wew, gigabyte BC01, całkiem fajny;)

Polecam cos pentagramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...