Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARON

Neostrada TP

Polecane posty

Na polskich serwerach - z przeciążonej infrastruktury, którą dociążono jeszcze bardziej znosząc limity. Na zagranicznych - z przeciążonej infrastruktury (:P), słabych styków między naszą tepsą a innymi sieciami oraz małej ilości wyjść na świat - zależy który kraj, jaka firma itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam neostrade 512kB i jestem zdziwiony słabym transferem 16kb/s( jak zaczynam download to jest ok. 60 kb/s - czyli tak jak byc powinno jedmak stopniowo z sekundy na sekunde predkosc transferu momentalnie spada az do osiagniecia stałej predkosci czyli 16kb/s) mysle, że nie jest to kwestia konfiguracji sprzetu, bo ten jest całkiem świeży. Czy ktoś wie o co chodzi :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina przeciążenia łączy, raczej nic sie nie da zrobić. Może kiedyś rozbudują sieci... Aha, no i zgłaszanie tego na infolinię raczej nie pomoże, bo w regulaminie jest odpowiedni zapis, że TP nie gwarantuje transferu czy jakoś tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shikari -> 1. czy strony sprawdzające prędkość również pokazują ~16kB/s? czy występuje to niezależnie od źródła pobieranych danych, czy tylko w wybranych przypadkach?

2. jeśli tak, to koniecznie zgłoś to w TP, po to jest infolinia by zgłaszać awarie.

W ramach korzystania z Usługi Abonent zobowiązany jest:

1) niezwłocznie powiadomić TP o wszelkich nieprawidłowościach, usterkach, lub przerwach w świadczeniu Usługi oraz o niewłaściwej jakości Usługi, utracie PIN lub uzyskaniu PIN przez nieuprawnioną osobę trzecią,

regulaminie jest odpowiedni zapis, że TP nie gwarantuje transferu
1. TP nie gwarantuje przepustowości transmisji do zasobów dostępnych w sieci internet.

Znaczy to tyle, że jeśli pobierasz z serwera, który nie pozwoli z wykorzystać pełnej przepustowości łącza (np jest zapchany), to TP za to nie odpowiada, co jest logiczne. tak ja to rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shikari -> 1. czy strony sprawdzające prędkość również pokazują ~16kB/s? czy występuje to niezależnie od źródła pobieranych danych, czy tylko w wybranych przypadkach?

2. jeśli tak, to koniecznie zgłoś to w TP, po to jest infolinia by zgłaszać awarie.

a moge prosic o adres takiej strony ??

bez znaczenia jest to z jakiej strony pobieram zawsze jest tak jak pisałem, najpierw transfer ok. 60kb/s(przez pierwsze trzy sek.) potem automatycznie spada do 16.

no ale właśnie nie wiem czy to awaria czy to normalne :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dsl.cz/rychlost.php, a na przyszłość google się kłania.

próbowałeś innej przeglądarki? spróbuj pobrać coś przez klienta ftp (TC, filezilla) z jakiegoś serwera (np sunsite.icm.edu.pl login i hasło to anonymous) i zobacz jak będzie.

jeśli nie osiągniesz 50 - 60kB, dzwoń do TP i zgłoś problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem.

Od samego początku mojego użytkowania Neostrady TP, co jakiś czas (sporadycznie) wyświetlał mi się pewien błąd.

Zamieszczę screeny, żeby lepiej zobrazować o co mi chodzi.

Normalna ikona od modemu w pasku zadań wygląda tak:

beztytu322u2ak6.png

Jednak co jakiś czas zmienia ona wygląd na taki:

beztytu322uoa3.png

Wtedy wyświetla mi się komunikat, że połączenie zostało zerwane. Z Siecią nie mogę się połączyć do czasu, aż ikona powróci do pierwotnego stanu.

Jak już pisałem, do wczoraj zdarzało się to sporadycznie, ale od wczoraj, gdy komunikat się pojawi, modem nie może znaleźć linii ADSL nawet przez pół godziny, czasami nawet godzinę.

Dodatkowo zamieszczam jeszcze komunikat, który wyświetla Strefa Neostrada TP (zwykle używam AutoConnect):

beztytu322u3xl7.th.png

Czy wie ktoś jaka może być przyczyna tego problemu i jak ewentualnie temu zaradzić?

Pozdrawiam!

PS. Modem to Thompson SpeedTouch 330.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest norma w neo że się rozłącza. A co do tej ikony na pasku zadań to jest gotowość modemu czy jakoś tak ale gdy niemasz jej zielonej to ci się rozłączy. A co do tego błędu wyskakuje mi też ale raz na 12h bo komp u mnie 24h na dobe chodzi sprawdź czy nie podłączyłeś przez mikrofilrt do gniazdka. jeśli chcesz możesz się reklamować ja narazie bardzo nie narzekam ale nie założę już neo tylko chello pozdro narka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kumpel ma kolegę w TP i dowiedział się od niego , co to jest.

Problem nie tkwi w modemie (jak myślałem na początku), ale po prostu moja Neostrada traci synchronizację z linią... Wczoraj zadzwoniłem do pomocy technicznej, a tam przyjęto zgłoszenie i poproszono o niewyłączanie komputera na noc i tak też zrobiłem.

Rano było wszystko ok, aż po południu znowu zaczęło dziać się źle. Zadzwoniłem ponownie i na wtorek ustalono mi wizytę montera. Ten ma sprawdzić jaka jest przyczyna usterki...

EDIT:

Bialy 102 i zdebo >> a telefony macie podlaczone przez filtry :?:
Wszystko jest podłączone tak, jak podłączone być powinno. BTW: Pierwsze pytanie na pomocy technicznej mi zadane dotyczyło właśnie filtrów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy 102 mam wrazenie ze wizyta montera rozwiaze Twoj problem. Kiedys mialem taki sam, neo nalogowo sie rozlaczalo i na dodatek predkosc zamiast 128 kbit wachala sie w granicach 32-96 kbit. I co sie okazalo? Okazalo sie ze wina lezy w uszkodzonym kabelku, ktory znajdowal sie w skrzynce lezacej 50m od mojego domu :P. Od tamtej pory nie mialem z neo zadnych problemow, a minal juz rok :)

A i jesli zauwazasz takze problemy z szumami podczas rozmowy przez telefon to jest to raczej na 99% taka sama sytuacja jak ze mna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeszcze zależy od serwera z którego ciągniesz.

W najlepszym przypadku prędkość będzie ci się wahała w granicach 120-129 KB/s

licząc 3 giga:

3 * 1024 *1024 / 125 / 60 / 60 = ok. 7 godzin :D

O ile ci się nie rozłączy w trakcie. Wtedy jak serwer nie wspiera wznawiania ściągania ciągniesz plik od początku.

A czy starczy do grania to nie wiem. Ostatnio nie wiele gram przez neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie. Otoz w neostradzie nie ma limitow, ale gdy wchodze do panelu neostrady to jest napisane, ze limit danych to 25 gb. Czy to znaczy, ze mam limit pobranych danych ??

Wlasnie wszedlem na panel neostrady i sie okazalo ze po jakims czasie ilosc pobranych danych sie zeruje, wiec jednak nie ma limitow :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojok21 to nadal zależy od serwera :) FlashGet nie poradzi sobie z serwerami typu rapidshare :) Chyba, że ja coś źle robiłem.

A to 7 godzin to jest optymistyczna wersja :) Z wolniejszych serwerów potrafi czasami kręcić się nawet około 20KB/s :D Najlepiej popytaj się kto ma w okolicy megabita, bo np. w mojej dzielnicy ponoć optymalną prędkością jest 512Kb/s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak te 3 GB by się ściągało 2 dni to jest dla mnie optymistyczna werjsa :) Teraz mam takiego neta że szkoda gadać...

PS:Jeżeli ściągasz pliki typu torrent to możesz wznawiać:)(to of course przykład)Z rapidshare wiadomo się nie da bo to zjebany serwis :x

Z większości serwisów się da ściągać z możliwością wznawiania pobierania.Przecież w końcu mam neta od czterech lat,to się swoje wie 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak te 3 GB by się ściągało 2 dni to jest dla mnie optymistyczna werjsa :) Teraz mam takiego neta że szkoda gadać...

PS:Jeżeli ściągasz pliki typu torrent to możesz wznawiać:)(to of course przykład)Z rapidshare wiadomo się nie da bo to zjebany serwis :x

Z większości serwisów się da ściągać z możliwością wznawiania pobierania.Przecież w końcu mam neta od czterech lat,to się swoje wie 8)

Ojojoj... raz, ze moderatorzy nie beda zachwyceni ze slownictwa, a dwa, ze nie lubia jak ktos promuje piractwo (torrent). Ja tylko lojalnie uprzedzam. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORRENT zlo tego swiata, czyste piractwo. Wszyscy piraci laczcie sie w torrencie. :lol: :rotfl: :lol:

Bambi >> czemu uwazasz, ze user ktory ma 150 postow i zadnego warna nie zna regulaminu :?:

Dwa, ze choc torrent jest wykorzystywany do piractwa, to jest rowniez uzywany do rozsylania legalnych plikow, vide linuksy.

jojok21 >> jak juz ktos zauwazyl 3 GB = 3 * 1024 * 8 megabitow. Czyli bedzie sie ciagnac 24 tysiace sekund ;) czyli jakies 7 godzin z maks predkoscia.

Oczywiscie to z jaka w praktyce predkoscia bedziesz sciagal zalezy, ale z wiekszosci ftp'ow i dobrze useedowanych torrentow raczej bez problemu powinno dac rade.

Do grania wystarczy Ci o wiele wolniejsze lacze. Tylko, ze w przypadku gier liczy sie jeszcze takie cudo co sie nazywa lag, czyli czas komunikacji. No i z tym bywa roznie. Generalnie im dalej od serwera tym gorzej. Istnieja sposoby na wymuszenie optymalniejszej sciezki routingu, ale ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambi-zauważ że ja nie promuje piractwa-podałem plik torrent jako przykład :? A poza tym dlaczego akurat myślisz, że ściągam piraty jak mogę ściągać dema(i zazwyczaj tak robię-piractwu mówię NIE)?Przecież pobieranie plików torrent w których sa dema to nic złego,co nie?Więc nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie obrażaj mojej osoby :x Jeżeli słowo które użyłem w poprzednim poście kogoś uraziło to przepraszam, ale nie sądzę aby to było tak wielkie przekleństwo :? heh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambi-zauważ że ja nie promuje piractwa-podałem plik torrent jako przykład :? A poza tym dlaczego akurat myślisz, że ściągam piraty jak mogę ściągać dema(i zazwyczaj tak robię-piractwu mówię NIE)?Przecież pobieranie plików torrent w których sa dema to nic złego,co nie?Więc nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie obrażaj mojej osoby :x Jeżeli słowo które użyłem w poprzednim poście kogoś uraziło to przepraszam, ale nie sądzę aby to było tak wielkie przekleństwo :? heh

Heh... po pierwsze NIE obrazilem twojej osoby. To, ze powiedzialem iz ty uzywasz brzydkiego slownictwa jest 'be' to nie znaczy, ze cie obrazam tylko, ze robisz zle i juz (bo chyba nie robisz dobrze, nie?). A co do piractwa... to masz racje. Ale wybacz, bo we mnie na sam dzwiek slowa torrent, zachodza dziwne procesy. Wiec za piractwo sorry, ale to wina mego skrzywienia. A co do slownictwa to mysle, ze mialem racje. Ludzie nawet za ocenzurowane przeklenstwa dostaja opieprzke od moderatorow albo za nazwanie kogos "glupkiem", wiec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...