Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARON

Neostrada TP

Polecane posty

Czy do podłącżenia neostrady jest wymagane opłacanie abonamentu za telefon stacjonarny. Mam gniazdo telefoniczne w domu, ale jakis czas temu wszyscy przezuciliśmy się na komórki, więz zrezygnowałem z telefonu. Czy jest mozliwe podłączenie neostrady bez konieczności podłączenia telefonu i opłacania jednocześnie abonamentów za telefon i za neo.? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest wymagane opłacanie abonamentu telefonicznego, aby korzystać z neostrady. Jednak tp ma obowiązek rozłączenia abonamentu telefonicznego od internetowego bodajże do któregoś lutego. Z tego co czytałem to o termin też były spory.

TP zapłaciło już niemałą karę za to, że abonamenty są od siebie zależne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z neo :/ . Lacze sie do nesotrady i serfuje po necie itp. Ale po jakims magicznym czasie (roznie bywa) moj komp przechodzi metamorfoze na styl 98 a po chwili znowu jest XP. A kiedy sie to pojawia to juz neta nie ma chodz pisze ze jest polaczony. Na moim komputerze tak jest i u mojego brata:/ nie wiem co jest grane :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z neo :/ . Lacze sie do nesotrady i serfuje po necie itp. Ale po jakims magicznym czasie (roznie bywa) moj komp przechodzi metamorfoze na styl 98 a po chwili znowu jest XP. A kiedy sie to pojawia to juz neta nie ma chodz pisze ze jest polaczony. Na moim komputerze tak jest i u mojego brata:/ nie wiem co jest grane :(

Wirusik, też tak miałem, formacik pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinio27 -> i co mu to da skoro system najpewniej zasyfiony?

Dav1d -> z takimi poradami proponuję się wstrzymać, klub formatowicza to nie tu...

gryzli:P -> przeskanuj kompa aktualnym antywirusem, do tego skan programem ewido (avg anti-spyware). jeśli ciągle będą problemy, wrzuć do odpowiedniego tematu log z hijack this.

system jest uaktualniony?

nie pytaj skąd wziąć te programy - google Ci wskaże drogę.

poza tym nie wydaje mi się to tematem sprzętowym, ale mniejsza o to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z neo :/ . Lacze sie do nesotrady i serfuje po necie itp. Ale po jakims magicznym czasie (roznie bywa) moj komp przechodzi metamorfoze na styl 98 a po chwili znowu jest XP. A kiedy sie to pojawia to juz neta nie ma chodz pisze ze jest polaczony. Na moim komputerze tak jest i u mojego brata:/ nie wiem co jest grane :(

Miałem ten sam problem, aczkolwiek przed rozłączeniem wyskakiwał mi ten błąd. Poradziłem sobie pierwszym sposobem opisanych w tamtym temacie.

A żeby było śmieszniej mi po reinstalce skrócił się opisany rpzez gryzli'ego 'magiczny czas'. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze skanowalem, formatowalem, wymazywalem dyski i wszystko jeszcze raz zainstalowalem i dalje jets ten problem. u mnie nie wyskakuje zaden blad. Chociaz teraz bardzo rzadko sie zdarza.

EDIT:

Na moim komputerze ustało to zjawisko możliwe że to ta łatka pomogła. Ale zobacze jeszcze u mojego brata.

Mam pytanie. Chciałbym przejść na szybszą opcje neostrady TP. Umowa dopiero w połowie. Czy mogę tak zrobić :?: Jeśli tak to gdzie zadzwonić, co zrobić itp. czekam na odpowiedź..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zaczyna sie cos dziac,zlikwidowali limity bo boja sie wchodzacej konkurencji w postaci netii i jeszcze jednej firmy, u ktorych nie ma limitow i jest wogole taniej i szybciej. W koncu skonczy sie hegemonia telekomuny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją neostrady. Gdy wkładam płytę instalacyjną (tą załączoną z modemem) wyskakuje menu, klikam zainstaluj modem, przez chwilunie widać menu wyboru języka, poczym zwałka - problem z aplikacją Install~1.exe i nici z instalacji... Komp jest nowy - wręcz dziewiczy :twisted: , z windą XP Professional (oryginalną), a z innymi instalacjami nie miał problemów. ocb :?: Co ciekawe, ta sama płyta działa na drugim, starym kompie. Czy ktoś ma pojęcie o co chodzi :!: :!: :?:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem to USB SpeedTouch 330. Aplikacja TP choć bywa upierdliwa to nie zwalnia łącza... Nie w tym jednak problem, bo instalka w ogóle nie działa. Sprawdziłem inną płytę od TP i to samo. Po prostu nowy komp nie lubi TP - i słusznie :devil: Problem chyba rozwiąże tak, że kupię router (a i tak miałem to zrobić) i wtedy dwa kompy naraz i osobno w sieci a płytka od "tepsy" niepotrzebna :mrgreen:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system? Jeśli to Vista lub jakiś system z serii x64 to trzeba zastosować pewien trik :D, mianowicie jeśli chodzi o Vistę to SpeedTouch działa tylko na 32bitowej wersji, robimy tak: Ściągamy najnowsze sterowniki, wpisujemy VPI i VCI (wartości dla TP można znaleźć na wikipedii) wszystkie tam opcje wybieramy wg. specyfikacji łącz TP i po zainstalowaniu powinno śmigać bez znienawidzonej dostępówki której to instalacji bym nie ryzykował xD

Jeśli chodzi o WinXP64bit to zastosowałem dziwny trik, który zadziałał ;) mianowici najpierw zainstalowałem sterowniki z płyty TP (ale same sterowniki, bez klikania w to ich niedorozwinięte menu, sterowniki można znaleźć na płycie TP i nie jest to trudne) okazało się, że nie działają, to ściągnąłem ze strony SpeedTouch sterowniki do WinXP64 a następnie kiedy po instalacji okazało się że jest problem z połączeniem (może VPI VCI źle wpisałem albo coś, nie ważne w każdym razie) to uruchomiłem program do łączenia się z netem od starych sterowników, i wszystko ruszyło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_ssj a ja bym jednak stwiał że jest to jednak wina firewalla albo, co jeszcze bradziej prawdopodobne, źle skonfigurownych przez ciebie gier...

BTW. Nie sądzisz chyba że ci pomożemy jeśli nie wiemy nawet jakie to gry...

PS. A jeśli twoim celem było udowodnienie że neo jest do bani itp. to daruj sobie bo wszyscy to wiemy... ale co zrobić, taki kraj:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj Ogi -> tak jak radzono, spróbuj odpalić instalkę sterowników do modemu z płyty, albo zaciągnij z netu.

michal_ssj -> czy gry zwracają jakieś komunikaty? czy jesteś podpięty bezpośrednio do modemu, czy może przez router?

PS. A jeśli twoim celem było udowodnienie że neo jest do bani itp. to daruj sobie bo wszyscy to wiemy... ale co zrobić, taki kraj:)

pomijając wysokie pingi przy grach o których wiadomo, nie mogę na neostradę złego słowa powiedzieć. nie mam z nią żadnych problemów, pliki się bardzo fajnie ciągną itd. oczywiście cena jest wysoka, ale jest to w zasadzie jedyna sensowna opcja w miejscu, gdzie nie mam możliwości podpięcia do jakiegoś LANu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępem przez LAN też nie jest tak różowo, Szczególnie dla użytkowników sieci peer-to-peer np: e-mule. Często "kablowcy" mają tzw. wewnętrzne IP i przez to Low ID na p2p.

Ja tam ciesze się że mam Neo (512). Zewnętrzny IP, nie zrywa połączeń, skonfigurowana tak że łączy sie automatycznie przy starcie systemu więc komfort jak w dostępie kablowym/LAN.

Przy ściąganiu zauważyłem pewną dziwną ale fajną rzecz. Czasem przez moment na samym początku transferu osiąga prędkość ponad 200kB/s by po kilkunastu sekundach zmaleć do standardowych 65kB/s. Czasem w kilka sekund sciąga się ponad MB dzięki temu. Wiem że jest tak od czasu uruchomienia szybkich neo u paru osób w moim mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię firewalla wykluczyłbym z pewnoscią, bo ręcznie go wyłączam. Za odpowiednie skonfigurowanie gier głowy nie daję, bo nie znam się na tym za bardzo, ale to chyba nie jest jakaś wielka filozofia, z którą nie poradziłby sobie średniozaawansowany użytkownik komputera? Jestem też podłączony bezpośrednio do modemu.

Aha, problem dotyczy wszystkich sieciówek - od Soldata po MoH i CoD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając wysokie pingi przy grach o których wiadomo, nie mogę na neostradę złego słowa powiedzieć. nie mam z nią żadnych problemów, pliki się bardzo fajnie ciągną itd. oczywiście cena jest wysoka, ale jest to w zasadzie jedyna sensowna opcja w miejscu, gdzie nie mam możliwości podpięcia do jakiegoś LANu.

Hehe doskonale cie rozumiem :D posiadaczem neo jestem niejako z konieczności ale narzekać nie moge. Znaczy moge ale nie na stabilnośc połączenia itp. ; narzekać moge raczej na TP i wysokie ceny stosunkowo małe prędkości itd.

Swoją drogą nie moge zrozumieć skąd biorą sie te pingi w grach na neo ? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...