Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARON

Neostrada TP

Polecane posty

Limit to limit a ja nie lubię być ograniczany. Dlatego korzystam z NET24 - działa stabilnie drugi rok (jedna awaria z mojej winy - uciachałem kabel), brak limitu (oficjalnie) i mniej agresywna polityka reklamowa :) Ostatnio wyczytałem w regulaminie, że praktycznie po ściągnieciu po 40 GB w każdym z trzech następnych miesięcy Netia może ograniczyć usługi ale wysyła przed tym stosowne pisemne info. W każdym razie trzeba być maniakiem backupującym internet żeby w normalnych warunkach tyle nadoić. Nie mówię tutaj o skrajnych użytkownikach netu, których praca wymaga wysyłania i odbierania olbrzymich ilości informacji - tacy pewnie korzystają z szybszych korporacyjnych sieci. Piratów pomijam.

Wracając do Neo znam ludzi, którzy aktywnie korzystają z Neo, czasem ściągną jakiś film czy muzykę ale nie skarżyli się nigdy, że przekroczyli limit. Więc stwierdzam bardzo ogólnie, że limit Tepsa ustaliła dość wyważenie w stosunku do prędkości. Jeśli chodzi o awaryjność to zależy od położenia. Mam kupla w małej mieścinie, któremu net chodzi może 40% czasu w miesiącu. Powód jest prozaiczny - jakaś banda kradnie kable. Pomijam już łatwość tego procederu i jego powtarzalność. Jednak tepsa wymienia kable, uznaje reklamacje zamiast rozwiązać nagminny problem. Dziwne... Pomijając ten fakt awayjność Neostrady bardzo się zmniejszyła. Przynajmniej ja tak zauważam z relacji znajomych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się niestety zdarza przekroczyć limit ale nie ściągam piratów. Gram za to w WoWa (to jeszcze chyba limitu nie zmniejsza) a za nim idzie TS (to już za to trochę zabiera) do tego dochądzą jeszcze filmiki z WoWa (wieeeele filmików) oraz moja ulubiona stronka Fileplanet. No dla mnie 7 giga to ciut malutko 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Ci się zgubiła to numeru ID i PIN też nie masz = nie zalogujesz się na stronie neostrady, bo tam by się chyba dało coś wyciągnąć. gdyby dane użytkownika były tak łatwo dostępne to byłby to duży problem... niestety, czeka Cię wizyta w telepunkcie, albo telefon na błękitną linię (czy jak to się tam zwie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam neo 512 limit (15 gb) i nigdy jeszcze nie przekroczylem limitu raz bylem bardzo blisko mialem chyba 14 z ulamkami a tak to zawsze okolo 10 gb i mi spokojnie starcza ten limit 15gb a musze przyznać że z neta dość sporo ściągam :wink:

Ludzie neo to shit i klamstwo XD ja bedac jej posiadaczem, majac limi 15 giga scigam pliki, w sumie nawet do 38 giga :) tyle mi sie zdarzylo na misiac Sierpien. Pewnie blad w naliczaniu... do tego gram w ET, WoW, Guild Wars, Rome Total War przez neta :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Neo 1024. Niestety zamiast takiej predkosci łączy sie z 160 kilobitów/s. W panelu administracyjnym na neostrada.pl pisze iż mam 1mbit/s wiec niby ok...

Wszystko mam raczej dobrze podłączone - skonfigurowane tak jak w instrukcji od neo ;]

Nie mam pojecia co to - mial ktos z was tak?

PS. Juz do nich dzwonilem - jak do jutro 11 rano nie bedzie ok to znowu mam dzwonic :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna szybkość połączenia zależy od odległości od centrali czyli uogólniając od szumów na łączu. Im jesteś dalej od centrali tym trudniej połączyć się z dużą szybkością. Być może sprzedali Ci coś, czego nie mieli możliwości sprzedać i teraz nie mogą wywiązać się ze zobowiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Mam Neostradę 512. Podczas próby połączenia z Internetem poprzez ten dołączony program wyświetla mi się komunikat:

Nie można ustanowić połączenia. Żądana usługa może być przeciążona, spróbuj połączyć się ponownie. Jeśli problem utrzymuje się, sprawdź swoje parametry identyfikacyjne w oknie Konfiguracja (zakładka Moje konto). (691)

Zainstalowałem program AutoConnect v0.1.2.5 i dzięki niemu połączyć się mogę, jednak wydaje mi się, że strony wczytują się wolniej niż wtedy gdy skorzystam z programu Neostrady (czasami się z przez niego połączyć uda, więc mogę porównać).

Jeśli ktoś zna jakiś inny program do tworzenia połączeń, proszę o podanie linka, itp. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 691 oznacza: "Dostęp został wzbroniony ponieważ nazwa użytkownika i/lub hasło nie są poprawne w tej domenie".

Krótko mówiąc, sprawdź hasło i nazwę użytkownika, jak to sugeruje komunikat.

Ewnetualnie, skonfiguruj ręcznie połączenie w panelu sterowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 691 oznacza: "Dostęp został wzbroniony ponieważ nazwa użytkownika i/lub hasło nie są poprawne w tej domenie".

Krótko mówiąc, sprawdź hasło i nazwę użytkownika, jak to sugeruje komunikat.

Ewnetualnie, skonfiguruj ręcznie połączenie w panelu sterowania.

Hmm, ja zmieniałem tą nazwę i hasło już nie raz i czasami pomaga (ale rzadko, a potem i tak wraca znowu to samo). Połączenie mam skonfigurowane w Panelu Sterowania zgodnie z opisem ze strony AutoConnect. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem (acz bardzo rzadko) występuje u mnie ten problem. Jedyna rada u mnie to ponawiać połączenie po kilka razy - średnio po 4 próbie łączy się normalnie. Sam bawiłem się w zmiany hasła ale przecież to głupota, bo jeśli wcześniej nie było problemu, program nie ma prawa zmieniać danych. Dlatego proponuję: ponowić ze 3 razy - jak nic nie da, odłączyć modem i podłączyć, ponowić po chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pozbyłem się modemu neostrady i zakupiłem router adsl ze switchem, wcześniej mi przerywało połączenia i wychodziły błędy, teraz mam neta podzielonego na 3 komputery i wszystko chodzi stabilnie, i pozbyłem się problemu łączenia się bo router sam pobira sobie IP, i w przypadku rozłączenia się łączy się ponownie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybor miedzy LAN'em 512 kb/s i Neostrada 1 mb/s. Nie wiem co wybrac. Z tego wzgledu, ze moja mama pracuje w TP (:P), przez 2 lata placilaby 33 zl. Za LAN place 50 zl :P I mam takie glupie pytanie, warto brac NEO? :P (Mowie serio) :)

neo do ściągania = jak najbardziej

neo do grania = porażka

wysokie pingi na zagranicznych serwerach, niemożność grania na serwerach typu "low ping", niestety "balustrada" ma kiepskie centrale i ogólnie nie nadaję się, lepiej zainwestować w kablowe łączę, na normalnej koncentrałce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...