Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Devil May Cry (seria)

Polecane posty

Ponawiam pytanie, jak rozróżnić czy mam włączony tryb automatyczny czy nie, ponieważ nie pamiętam co dałem.

Odróżnić jest to bardzo łatwo, grając Nero gdy mamy włączony tryb automatyczny miecz i pistolet (po ulepszeniu) sam nam się "ładuje" inaczej musimy robić to ręcznie (wciskając Q na klawiaturze w przypadku Czerwonej Królowej i przytrzymać klawisz odpowiedzialny za strzał w przypadku Niebieskiej Róży), oprócz tego combosy robią się prawie same (łatwo osiągnąć ocenę A)

Gra fajna ale na klawiaturze gra się tragicznie ! Myślałem, że mozna myszką obsługiwac a tu tyle klawiszy do ogarnięcia

Oj przesadzacie panowie i panie, klawiszy wcale nie jest tak dużo (nie licząc klawiszy kierunkowych ja używam tylko 7), więc bez pada można spokojnie grać i czerpać z tego przyjemność a gdy są problemy wystarczy włączyć tryb automatyczny i combosy same się nabijają ^^.

Dziś skończyłem grę na Łowcy Demonów (save jeszcze z wakacji), jutro zacznę grać na Syn Spardy, albo Legendarny Mroczny Rycerz, na klawie oczywiście, w ciągu miesiąca powinno mi się udać dojść do poziomu Piekło albo Niebo (tzn. raz trafie wroga ginie, on mnie raz trafi ja ginę) podobnie jak udało mi się parę miechów temu w przypadku DMC3, którego gorąco polecam (chodź nie wiem czy jest jeszcze dostępny w sklepach).

Ale pomijając to moje chwalenie się, DMC4 jak i całą serię naprawdę polecam. To naprawdę największy hicior w CDA od dawnych czasów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem grę na Łowcy Demonów (save jeszcze z wakacji), jutro zacznę grać na Syn Spardy, albo Legendarny Mroczny Rycerz, na klawie oczywiście, w ciągu miesiąca powinno mi się udać dojść do poziomu Piekło albo Niebo (tzn. raz trafie wroga ginie, on mnie raz trafi ja ginę)

Hardkor to jest na poziomie Piekło albo Piekło gdzie każdy wróg ciągle rozwala cię jednym ciosem, a ty musisz się nieźle namęczyć aby go załatwić. Nie wiem czy komuś normalnemu udało się przejść grę na tym poziomie z jakimś zadowalającym wynikiem. O Japończykach nie wspominam, bo oni do końca normalni nie są :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał, że demoniczna forma Nero przypomina Vergila (DMC 3 - oby CD-A dało go na coverze) - wyjaśnienie jest raczej proste... Moim zdaniem w Yamato zaklęty jest demon, który jakoś łączy się z Nero - wcześniej widać to samo było z Vergilem... To są akurat przypuszczenia - no chyba, że to bardziej coś w stylu 3 parta mojej powieści, gdzie postać silnie inspirowana właśnie Nero dowiaduje się, że jest synem... Sami sprawdźcie. Tutaj.

Ps. Jak stworzyć moda do DMC 4 - tzn. nowe takstury... Bo tak planuję troszkę przerobić Nero i Dantego...

Konkretnie - na urocze laseczki

;) Wyobrażacie sobie... Nagle Sparda zamiast dwóch synów ma... Syna i córkę (Vergila i hm... Beatrice? - tak nazywała się ukochana tego poety ^^) Lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czy tylko mnie naszła przy tej grze refleksja na temat różnic kulturowych w postrzeganiu postaci? Dla Japończyka obeznanego z pewnym kodem znaczeń (np. rodzaj fryzury) z góry określającym pewne kanoniczne formy przedstawiania danego typu bohatera Nero i Dante to postaci różne. Ja z moim europejskim sposobem postrzegania mam ogromne problemy z odróżnieniem Nero i Dantego na podstawie czegoś więcej, niż koloru płaszcza...

A tak poza tym, to z racji braku pada (mam nadzieję, że coś skombinuję, bo wydawać kasę dla jednej gry nie mam zamiaru a sposobu na podłączenie do kompa pada z PS2 nie znam) zmuszony jestem grać na klawiaturze. Co jest diabelnie niewygodne z racji bliskości przypisanych klawiszy - zero ergonomii. A najgorsze, że klawiszy praworęcznych nie da się przypisać do numpada... Czy ktoś z Was ma jakiś patent na samodzielnie ustawienie klawiszy tak, żeby było wygodniej i normalniej? Czy wszyscy męczą się na domyślnej konfiguracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, jak rozróżnić czy mam włączony tryb automatyczny czy nie, ponieważ nie pamiętam co dałem.

Jeśli broń ładuje ci się automatycznie bez twojej ingerencji tzn. ze masz tryb automatyczny włączony, tak najprościej zauważysz czy masz włączony czy nie.

Dobra to ja może podam linki do moich walk z bossami, oczywiście nie wszystkimi:

http://www.xfire.com/video/13c3e6/ Walka Dante ze

Zbawcą

bez pierwszego etapu na poziomie Łowca Demonów czyli Normalny.

http://www.xfire.com/video/116327/ Nero z Bael'em na poziomie Legendary Dark Knight jest to pod względem trudności przeciwników chyba Son of Sparda czyli Trudny. Mogę się jeszcze troszki pochwalić że pokonałem go bez draśnięcia. Użyłem do tej walki Super Stroju.

http://www.xfire.com/video/fac72/ Nero z

Credo

na poziomie Dante Must Die czyli Najtrudniejszy.

http://www.xfire.com/video/9cfc1/ Nero z Berialem na Łowcy Demonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Bardzo dobra gra, na którą polowałem długi czas.

Fajny błąd znalazłem w menu misji jak się wchodzi na Opcje to jest taki opis: Zobrazit herni nastavieni. :D Haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał, że demoniczna forma Nero przypomina Vergila (DMC 3 - oby CD-A dało go na coverze) - wyjaśnienie jest raczej proste... Moim zdaniem w Yamato zaklęty jest demon, który jakoś łączy się z Nero - wcześniej widać to samo było z Vergilem...

Choć teoria ciekawa raczej mnie nie pasuje. Po części dlatego ,że Vergil zmieniał się w takiego nawet gdy nie używał Yamato (choć wciąż ma go przy sobie więc kto tam wie) i po prostu dla mnie formę demona odziedziczył po tatuśku w końcu ludźmi żadnego z nich nie można nazwać. Najbardziej się spekuluje że

Nero to syn Vergila co dla mnie jest raczej śmieszną teorią oraz druga do której sam doszedłem, że dusza Vergila jest zaklęta w ręce Nera. W końcu bardzo tajemniczo się mówi o tym jak Nero posiadł tę rękę (tylko coś o tajemniczym zranieniu na ostatniej misji). Drugi argument za duszą w ręku to głos o którym wspomina Nero. Ten głos mówił "Power... give me more POWER." a ci co grali w DMC 3 więdzą że Vergil miał manię na tym punkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sposobowi podanemu przez Kubasliwa ( usunięcie ładownia ) gra się teraz o wiele lepiej. Wielki Ropuch poszedł właśnie do piachu, a scena gdy wyskakuje on z mgły i połyka Nero jest najlepszą jaką do tej pory widziałem. ( no i jest jeszcze Fire ! przy użyciu Bustera na Białych Rycerzach :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wspominał, że demoniczna forma Nero przypomina Vergila (DMC 3 - oby CD-A dało go na coverze) - wyjaśnienie jest raczej proste... Moim zdaniem w Yamato zaklęty jest demon, który jakoś łączy się z Nero - wcześniej widać to samo było z Vergilem...

Może ja źle widzę, ale gdyby przyjrzeć się tej duszy która pojawia się przy Nero po użyciu Yamato,

przypomina Nelo Angelo a więc Vergila (po więcej informacji odsyłam do pierwszej części DMC), tak więc moim zdaniem w Yamato jest cząstka duszy Vergila, a jako że ma on manie mocy jak to już Kawalorn wspominał, chciała się połączyć z demoniczną częścią Nero (czyli z ręką) aby go potem gdy już uratuje Kyrie opanować (i prawie nam się robi fabuła piątej części w której Dante walczy z Nero opanowanym przez Virgila ^^).

Takie teorie możemy snuć w nieskończoność, mam nadzieje że gdy powstanie część piąta wątek Nero zostanie pociągnięty dalej i wszystkiego się dowiemy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Hitori -

Ten demon to zdecydowanie forma demoniczna Vergila z DMC 3 wystarczy spojrzeć na narośl której używał jako pochwy na miecz no i z twarzy Nelo Angelo wyglądał zupełnie inaczej. Choć reszta ma też ma sens.

@ Lordgraver - przeszedłem Dante Must Die ale Legandary Dark Knight jeszcze nie. W krwawym pałacu jako Dante doszedłem uczciwie do 42 poziomu a przy pewnej pomocy o której nie powiem doszedłem do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyjaśnienie, że

Nero jest synem Vergila

wydaje się całkiem sensowne. I to nie tylko ze względu na to

co mówi Nero w cutscence po walce z Agnusem w 6 misji opętany przez Yamato ("Power... Give me more... Power!"), co bardzo mi się kojarzy ze słowami Vergila przed ostatnią walką z Dantem w DMC3 ("I need more power!")

, ale także na to,

co mówi Sanctus do Nero w cutscence po walce z Angelo Agnusem w 9 misji ("You have indeed inherited Sparda's power."). Odnosił się on chyba wtedy do ramienia Nero, które raczej nie wzięło się z powietrza - wydaje mi się, że w momencie, kiedy Dante zaatakował zranioną rękę Nero w 1 misji, wyzwolił w ten sposób jego demoniczną moc, która do tej pory była uśpiona, a kontakt z czymś, co należało do brata jego ojca, obudziło ją.

A co do Bloody Palace - tu się pochwalę, że udało mi się ukończyć go z rangą S bez Super Kostiumu i trybu automatycznego. Najbardziej mnie tam wkurza poziom 99 - ostatni etap przed walką z

Angelo Agnusem

, kiedy walczysz z kilkoma Alto Angelosami oraz wciąż napływającymi falami Bianco Angelo. Wprawdzie da się ułatwić sobie ten fragment, jeżeli nie zabijesz Alto Angelosów, bo one wtedy posyłają na ciebie wybuchających Bianco Angelo, ale jeżeli przez przypadek zabijesz ich wszystkich, to walka z coraz to nowymi oddziałami Bianco Angelo i konieczność ich samodzielnego zabijania potrafi napsuć sporo krwi. Jeden z najbardziej wkurzających momentów w grze, zaraz po misji 14 w Legendary Dark Knight.

Zapomniałem dodać, że przeszedłem BP na Nero - przy Dante doszedłem do czterdziestego któregoś etapu. Zdecydowanie lepiej na razie gra mi się Nero. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Doszedłem w końcu do możliwości grania Dante i nie zawiodłem się - genialna postać, gra się nim dużo lepiej niż Nero i ma fajniejsze kwestie. Podoba mi się też opcja zmiany uzbrojenia. Przyrzekłem sobie, że jak przejdę grę, to zacznę jeszcze raz na wyższym poziomie trudności, tylko dobija mnie, że znowu będę musiał przechodzić pierwsze jedenaście misji Nero.

BTW Skąd można poznać kody do Puszki Pandory? Próbowałem wklepywać najoczywistsze (dobrze zrozumiałem, że trzeba wpisać kod trzymając 'J'?) ale nic nie wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przeszedł poziomy trudności dante must die i legendarny mroczny rycerz ? i jak daleko zaszedł w krwawym pałacu ? ja miałem 37 poziom.

Legendarnego Mrocznego Rycerza właśnie zaczynam, a w Krwawym Pałacu doszedłem do 46 poziomu grając Nero.

BTW Skąd można poznać kody do Puszki Pandory? Próbowałem wklepywać najoczywistsze (dobrze zrozumiałem, że trzeba wpisać kod trzymając 'J'?) ale nic nie wyszło.

Kombinacje do Pandory kupujemy przed misją, jak je wykonać sprawdzić można w liście combosów.

Przyrzekłem sobie, że jak przejdę grę, to zacznę jeszcze raz na wyższym poziomie trudności, tylko dobija mnie, że znowu będę musiał przechodzić pierwsze jedenaście misji Nero.

Masz jeszcze Krwawy Pałac do zabawy więc DMC to gra na wieeele dni. :)

O jakim krwawym pałacu Wy mówicie? xD

Gdy skończysz grę na dowolnym poziomie trudności, po wczytaniu gry na ekranie wyboru misji oraz poziomu trudnośći masz dostęp Krwawego Pałacu (znajduje się zaraz pod misjami), czeka cie w nim 99 aren w których walczysz z wrogami co etap to silniejsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Grę ukończyłem dziś przed 15. Czy jest teraz jakaś możliwość gry treningowej? Tak abym mógł wybrać postać i nawalać wrogów w wyznaczonym terenie itp itd. Albo żebym mógł wybrać sobie jakąś walkę z bossem prze zemnie wybranym?

PS

O jakim krwawym pałacu Wy mówicie? xD

Ale ja nie mam nic takiego...

http://img442.imageshack.us/img442/2723/dmcj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ spiderfym

Aby odblokować krwawy pałac musisz przejść grę na poziomie "łowca demonów".

PS. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, gdyż w grę gram od wakacji 2008. :)

Co do poziomów w DMC 4:

1. Człowiek - zdecydowanie tryb dla początkujących

2. Łowca Demonów - tryb, dla tych, którzy grali w poprzednie gry z serii. Jeżeli jesteś nowy i wybrałeś ten tryb na 90% będziesz miał problemy podczas sterowania Dante.

3. Syn Spardy - wrogowie są troszkę silniejsi, stosują nowe techniki walki oraz pojawiają się w nieodpowiednich miejscach, np. Szturm w misji drugiej.

4. Dante musi umrzeć - tryb dla profesjonalistów. Bez skilla i wykupionych wiekszości umiejętności radze nie podchodzić. :) Zdobycie tutaj rangi SSS we wszystkich misjach jest bardzo trudne, ale jednak wykonalne.

5. Legendarny Mroczny Rycerz - specjalny tryb przygotowany przez Capcom z myślą o PC (chwała Ci za to Capcomie!). Masa potworków do eksterminacji. Tryb ten daje najwięcej frajdy. Polecam wypróbować.

6. Piekło Lub Niebo - potwory giną po jednym ciosie, nawet z pistoletu, jednak my także giniemy po jednym. Najprostszy z trybów.

7. Piekło i Niebo - Tutaj dużo trudniej - potwory są wytrzymałe, jak te z trybu Syn Spardy oraz zabijają nas jednym ciosem.

PS2: Mój wynik z Bloody Palace to 5 488 506 zwykłym Nero, bez trybu automatycznego. Ktoś podskoczy? ;):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kubasliwa202

Jestem pewien że rękę Nero posiadał już wcześniej tylko ją ukrywał żeby nikt nie pomyślał że jest demonem.

1. Nie był zdziwiony gdy ręka po raz pierwszy pokazała się w grze.

2. Dobrze wiedział jak używać ręki więc jakąś praktykę pewnie miał.

A kwestia "Power... give me more Power! nie była jego tylko jak powiedział głosu który się odezwał gdy otrzymał rękę co bardziej wskazuje na obecność Vergila w nim. Choć to wciąż nie wyklucza tego że jest synem Vergila ale mnie ta odpowiedź nie satysfakcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra super combosy, fajne są dowcipy dantego szkoda tylko że nie mamy możliwości wziąść w łapy miecza Spardy (tego dużego z kryształkami co nim walczy ostatni boss Sanctus jakby ktoś nie wiedział) ale znam moda na zastąpienie Rebelianta nie pamiętam linka. Wole Dantego jest szybszy i mocniejszy jeśli umie się nim grać. Ocena z CDa wynosi 8 ale ja daje mu 10 to gra przy której spędziłem najwięcej czasu czyli w sumie ponad 97 godzin.

Co do twoich pytań to: Krwawy Pałac - Morderczy tryb gdzie w ograniczonym czasie musimy rozwalić wszystkich wrogów i przechodzić do następnych aren co około 20 rund musimy przetrwać miłe spotkanie z przyjaźnie nastawionymi bossami. Tryb który oprócz Poziomów Dante Must Die i Legendarny Mroczny Rycerz zjadł mi najwięcej czasu i dzięki niemu nadal przy nim siedze, doszedłem do 47 rundy(bez Super-Dante ani automata który mi przeszkadza). Odblokowujemy go po przejściu gry na poziomie Łowca Demonów (Demon Hunter)

A jeśli chodzi o misje treningową to niestety takowej niema choć uważam że przydałoby się coś takiego Krwawy Pałac z możliwością wyboru wrogów oraz ich liczby (Lub walki z bossem).

Baaardzo polecam tą gre ale jeśli mamy pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn -

Przecież Dante jak zdobywał nowe bronie, zarówno w trójce, jak i w czwórce, też od razu wiedział jak się nimi posługiwać. Poza tym, gdyby Nero miał Devil Bringera jeszcze wcześniej, to na pewno by z niego korzystał podczas walki z demonami w cutscence Prolog. A co do kwestii Nero opętanego przez Yamato, to tym bardziej prawdopodobne jest, że Nero to syn Vergila, skoro duch Yamato powtarza wtedy słowa Vergila. Poza tym te słowa w napisach podczas cutscenki są w cudzysłowiu, więc to raczej cytat. Wydaje mi się, że Yamato to właśnie demoniczna forma Vergila pojawiająca się przy Nero jako duch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...