Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Devil May Cry (seria)

Polecane posty

Mi było (i jest) trudno grać na padzie w DMC3/4 bo...moim zdaniem pad jest nieprecyzyjny. Owszem, budowa pomaga, ale nie mnie:P Mg mnie czwórka jest poprostu świetna (wbiłem w niej SSS grając Dante, co nie udało mi się w części trzeciej:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w DMC4 na padzie, i mimo, że to kompletny szajs(25 zł w pobliskim supermarkecie) to zabawa jest świetna. Grafika jest świetna, a rozrywka cholernie dynamiczna i klimatyczna. A każdy filmik w tej grze zasługuje na oklaski. Szkoda, że nie ma opcji w menu takiej jak obejrzenie dowolnej sceny z gry(bo chyba nie ma? Może ślepy jestem ;p) bo bym chyba spędził dużo czasu na powtarzaniu ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze :

Właśnie, może zdanie mi nie wyszło do końca logicznie, to jednak można się chyba domyślić, że z tym szajsem to chodziło mi o mojego pada.

Po drugie, rzeczywiście jest taka opcja, ale ja szukałem w głównym menu, a nie pomyślałem, że może być w menu misji, do którego do tej pory nie wchodziłem :happy:

Po trzecie, muzyka i fabuła są świetne, a zresztą przecież gdyby były kiepskie to nie chwaliłbym klimatu, czyż nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, klawiatura rzeczywiście jest precyzyjniejsza lecz na padzie nie bolą tak palce po paru godzinach gry, jest wygodniejszy. Mi, co ciekawe, lepiej się gra na padzie Dante'm a Nero na klawikordzie, przynajmniej na razie. Ale wkrótce się to zmieni, prawdopodobnie. Mam już z 71 godzin nabitych w DMC 4 ;D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja część trzecią przeszedłem na klawiaturze a potem kupiłem se pad i było dużo lepiej. Na klawie raczej się nieda robić większości kombosów bo wymagają 3-4 przycisków wciśniętych naraz a jak wiadomo klawiatury lubią się wtedy zacinać. Swoją drogą tak trudno rozwiązać ten problem? Zwykle tylko jakieś super wypaśne pozwalają na więcej a pady nie robią żadnych problemów.

Możliwe że masz racje co do super wypasionych klawiatur ale nie w moim przypadku, mam Razer'a Lycose a i tak robi mi lepsze fazy niż na jakiejś zwykłej klawierce za 50 dych np. mogę iść w lewą stronę z wciśniętym namierzaniem ale nie mogę już strzelać albo nie mogę w prawą stronę oczywiście z włączonym namierzaniem użyć ramienia o ile dobrze pamiętam a na starej klawierce wszystko miałem luks.Ale i tak nie narzekam bo Nero jak i Dante strasznie łatwo i szybko nabijam notę SSS i jestem w trakcie przechodzenia poziomu DMD oraz poważnie zaczynam rozmyślać nad zakupem padziocha najlepiej tego od Xklocka :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 połamałem sobie kciuki. Przedostatniego bossa przechodziłem szczerze 2 miesiące! Historia opowiedziana jest tam kapitalnie, Dante to moja ulubiona postać w historii gier konsolowych. A podczas ostatniego filimku po głównej wlce płakałem, tak bardzo smutny i epicki był to moment...

Co do 4: Nero jest nieudaną poróbką Dante'go, próbuje być fajny (nie jest), rzucając do bossów podobnymi tekstami co właściciel Ebony&Ivory. Bossowie są jacyś tacy nie fajni (nie licząc Żabki, piekielnego cenaura i ostatniego bossa). Dante też jakby na siłę już swoje teksty rzuca, nie ma w nim tego samego szpanerstwa co w 3. Aczkolwiek poziom gry, szaleńcze tempo i kombosy są dalej na najwyższym możliwym poziomie. Broń Nero (łapka) daje rade całkiem, fajne w niej jest to, że każdego przeciwnika (tudzież bossa) chwyta nią inaczej.

Poprzednie części pominę, bo przeszedłem je do połowy i nie dały mi tyle radści co trójeczka.

Podsumowując, DMC to chyba jedna z najlepszych serii gier (i nie tylko gier, anime jest też przecież), które wyszły na polskim rynku. Mierzyć się z nią może tylko seria God of War (ja chce 3 część*_*).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gey na klawiaturze to zdecydowanie można na niej grać z sukcesami gra na padzie tylko dlatego że część 3 przez błąd w konwersji nie pozwalała robić ŻADNYCH specjalnych ciosów (nawet przytrzymanie przycisku nie działało). Więc specjalnie dla tej gry kupiłem pada (choć i tak wcześniej przeszedłem ją na klawiaturze bez kombosów). W końcu się przyzwyczaiłem i nie chce mi się teraz znowu wracać do klawiatury bo cały trening poszedł by od nowa. Swoją drogą to jedyna gra do której używam pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE4 - Nie miał poprawionej grafiki tylko przy konwersi całkowicie ją spartolono wyżynając wszystkie efekty a patch to później naprawił. W DMC (swoją drogą ci sami goście robili konwersje) już tego uniknięto w zamian dostając grę tnącą się na dobrym sprzęcie i niedziałającym sterowaniem na klawiaturze co naprawił dopiero patch 1.3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 połamałem sobie kciuki. Przedostatniego bossa przechodziłem szczerze 2 miesiące! Historia opowiedziana jest tam kapitalnie, Dante to moja ulubiona postać w historii gier konsolowych. A podczas ostatniego filimku po głównej wlce płakałem, tak bardzo smutny i epicki był to moment...

Nie tylko ty bracie:] Co do Nero...lepiej mi się nim grało niż Dante...może to dlatego że lepiej mi się Vergilem w 3 grało...niewiem...uwielbiam za to zabawy Devil's Bringerem:P

a co do sterowania...nienawidziłem używać Charge Shotów u Nero. (gram na kombinacji takiej, że klawisz skoku jest pod klawiszem strzału, a się przyzwyczaiłem.) Również niejestem tak sprawny aby wykonać Shuffle (z Caliburem podobnie, ale ten mi się udaje:P)

Nawiasem mówiąc...Nero jest wg mnie lepszy od Dante. Co z tego że ma tylko 2 (no dobra...3) bronie. Co z tego że ma łapkę. Mam nadzieję ze będzie w DMC5

PS. Chronologia części wg Capcomu - 3, 1, 4, 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przeszedłem DMC 3 na klawiaturze i myślę że przyciski są doskonale ułożone wiadomo co i jak. Na klawiaturze fajnie się gra tylko niektóre combo ciężko zrobić ale jest to możliwe jak najbardziej. Devil May Cry to ma zarąbisty klimat. Najlepszy to jest Dante i to jego "podchodzenie na luzie do życia". Co prawda DMC 3 na PC w niektórych momentach wolno szła ale to już taka konwersja była i nic z tym nie zrobisz. Gra i postacie występujące w DMC to też mistrzostwo świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilke dni temu kupiłem Devil May Cry 4 i gra mi się znakomicie. Mimo wszystkich negatywnych wypowiedzi co do gry na klawiaturze, gra mi się na niej bardzo wygodnie. Choc kamera czasem źle się ustawi to zazwyczaj jest nienaganna a największą zaleta gry wg. mnie są zaj******e widowiskowe walki no i bossowie którzy robią spore wrażenie swoim wyglądem i rozmiarami ;)

Już nie mogę doczekac się części 5 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ironiczne jest to że ja wszystkie części DMC przechodziłem chronologicznie ale... według czasu w fabule czyli 3,1,4,2. Ciekawostką jest to że DMC4 gdy gra się jako Nero jest drugą grą w której czuję się potężniejszy od Boss-a Pierwszą był God of War. Użyjcie łapki z wyskoku na Beliarze a zrozumiecie o co mi chodzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiem o co ci chodzi Kawalorn :wink: bardzo efektowne i jeszcze bardziej efektywne gdy użyje się jeszcze Yamato :cool: .Nawet nie tylko przy Berialu ma się takie uczucie tzn. ja tylko przy nim nie miałem nie wiem jak tam inni bo np. coś podobnego robi się z Baelem, jak łapie go za ogon, chociaż to jak wchodzi mu do japy też jest ostre.Ogólnie przy każdym chyba bossie oprócz

Sanctusa

jest coś podobnego, chyba dlatego że każdy jest większy od ciebie, heh kozaki się znalazły myślą że i silniejsze dzięki temu są a tu [beeep] :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawione sterowanie na padzie?

Ja miałem tak jak na XBoxie i grało się całkiem przyjemnie,ale na moim padzie (nie wiem jak na tym z XBoxa) baardzo trudno było zrobić max.zakład (wciśnięcie kciukiem jednocześnie B i Y) więc zamieniłem Y z A,teraz skok mam na górze a atak na dole i zakład wychodzi teraz zawsze,ale styl mojej gry spadł na łeb na szyję.Jakoś to ustawienie niewygodne się wydaje...

Swoją drogą mam małą pretensję do tłumaczy.Przeszedłem całego człowieka i pół łowcy demonów,nie wiedząc dlaczego na filmikach widzę ludzi którzy mają bardzo długi pasek przemiany podczas gdy u mnie są to tylko 3 komory. Dopiero przeczytanie instrukcji wyjaśniło moje wątpliwości,bo w grze panowie purpurową kulę opisali jako "odnawia część energi magicznej"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem jednak przy standardowej XBoxowej konfiguracji,z zamienonymi miejscami devil bringerem i strzałem. Większych zmian już nie opanuję

Grrrr...i znowu z jakiegoś powodu mi się konfiguracja pada zrypała. nie wiem czemu ale co jakiś czas gra przestaje wykrywać analogi i muszę się bawić w zgadywanie ustawienia od nowe.Straasznie wkurzające i niewytłumaczalne zarazem

Nooo ale tym razem to już nie wiem co się stało.Wszystko powariowało. Kiedy naciskam L2 zaczyna się ładować miecz i po ułamku sekundy Nero zaczyna się kłaniać :P Wiecie może o co chodzi? Pod jakim przyciskiem domyślnie jest to kłanianie?

Chyba będę musiał odczekać aż mu przejdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...