Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Far Cry całkiem fajny FPS, lecz czegoś mi w nim zabrakło. Mam wielką nadzieję że CRYSIS będzie grą której nie będzie się dało zapomnieć. Teraz trzeba się zająć inwestowaniem w nowy sprzęt.

Wedlug mnie (oceniam po obejrzeniu trailerow) to nie ma sie czym podniecac.Trailer byl zalosny.Far Cry byl czyms nowym i siwezym i nadal swietnie sie w niego gra.Nie wierze ze to sie powtorzy.A inwest w kompa.....tez nie warto bo na bank to pojdzie na kartach z DX9.0c a tez pewnie masa modow wyjdzie....

W inwestowanie sprzętu łap nie wsadzam. za wcześnie na to. I co niby było takiego "świeżego" w FC?? Przecież to taka kalka z Deus Ex. Tam też masz dość duży teren(jak na ówczesne gry). I dużo dróg prowadzących do celu(nawet więcej niż w FC!!). A crysis.. Hm.. Jeśli to będzie to co obiecują twórcy to będzie rewelacja. Miejmy nadzieje że tak będzie.

PS. Fajny trailer w najnowszym CDA był..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzeć na Far Cry tylko przez pryzmat grafiki i fizyki toczących się beczek to rzeczywiście była to rewolucja.

Co do Crysis to będzie jeszcze więcej i jeszcze ładniej.

Co do tego, że gra nie będzie działać na DX 9.0c -> wg mnie twórcy sami by sobie krzywdę tym zrobili, bo nie sądzę, że każdy będzie już od razu zaopatrywał się w Vistę i najnowszy sprzęt (bo mu na grę nie starczy hehe :) ) gdy tylko gra wyjdzie, a idąc dalej to trailery te chyba są puszczane na sprzęcie z DX 9.0c (tak gdzieś mi się obiło o uszy) bo w sumie na czym innym? Na tajnych kartach nvidii tudzież ati z obsługą jeszcze bardziej tajnego DX10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trailer z najnowszego CDA i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Poprzedni z walką z blaszanym bossem nie wywarł na mnie żadnych emocji, ale tym razem było znacznie lepiej. Dżungla to jednak to co do Far Cry'a i Crysisa pasuje najlepiej. Grafika po raz kolejny zachwyciła, ale nie ona była najważniejsza. Zaczarowały mnie różne tryby strzelania z broni, ale przede wszystkim to ścinanie drzew za pomocą wystrzelonych pocisków. Miodzio. Pierwsze co zrobię jak dostanę chociaż demo Crysisa, to podejdę do jakiegoś stacjonarnego działka i wykarczuje las. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadana jest na grudzień tego roku, ale znając życie, w Crysis przyjdzie nam grać nieco później.

Cos w to nie wierze.Ma wyjsc z DX10 a ten bedzie dostepny dopiero po premierze Visty,a Bill mowil ze Vista wyjdzie kolo stycznia(i tu tez nie wierze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twórcy twierdzą, że gra wyjdzie w grudniu, to musza być świadomi braku Visty, i DXX:), więc oczywiste jest to, że gra pojdzie na xpkach i DX9.0c, i wydaje mi sie (prosta droga dedukcji), że to, co widzieliśmy na trailerach (WOW!!), jest pokazem możliwości enginu na dzisiejszych hi-endowych konfingach. Co do wymagań minimalnych, wydaje mi sie, że bedzie tak jak z FC,- przecież crytek to mistrzowie optymaliacji kodu- nawet na przecietnych piecach (2ghz, 512 ram, 64 vram), gra bedzie chodziła poprawnie... w okienku i na najniszych detalach. Komfort z gry minimalny, ale to obrazuje na wymagania dla kolejno lepszych maszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam pewne obawy co do jednej kwiestii w crysis'ie. to, co pokochałem w far cry'u, dzięki czemu przeszedłem tę grę kilka razy. to, czego już nie było w far cry: predator, ale mimo to przeszedłem tę grę u kolegi. mianowicie - element strachu i skradanie się. w fc element ten zapewniał niesamowitą grywalność. możecie spytać, czemu posądzam o coś grę której jeszcze nie ma. ale wystarczy przeczytać zapowiedzi producenta i opis gry w CDA. 10 godziń gry :? przecież jaka z tego będzie przyjemność ??? ledwo się usiądzie do kompa i już koniec. założę się że skradania tam za dużo nie będzie :?

a zresztą co ja siebie oszukuję, i tak zagram w tę grę :) w końcu z jej powodu mam zamiar zrobić upgrade kompa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO 10 godzin zabawy to... sporo. Zwłaszcza w FPS-ach. Takiego Riddicka ukończyłem w niecałe 7 godzin. Za taki sam czas także Call of Duty 2 i wcale nie jestem zawiedziony "krótkością" rozgrywki. W ostatniej misji CoD 2 zaczynało nudzić, ale cała gra jest tak emocjonująca i przeładowana grywalnością, że na upływający czas nie zwraca się uwagi, a po każdej udanej misji można odetchnąć z ulgą. W Riddicku natomiast towarzszy graczowi chęć jak najszybszego opuszczenia Butcher Bay. I te kilka godzin wystarczają by cieszyć się bardzo dobrą rozrywką, a zarazem gracz nie czuje się znudzony.

Co prawda na końcu zawsze jest narzekanie, że mało, ale wokół tyle pięknych gier, że tylko brać hurtowo i przeżywać wspaniałe przygody.

Że o ponownym przejściu gry i MP nie wspomnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już wymagania Crysisa? Masakra! Kto w to będzię (w Polsce) grał? Oj ciężko, ciężko... Chyba każdy przeciętny człowiek będzie sobie musiał kompka podrasować, żeby pograć na max detalach...

Skoro twórcy twierdzą, że gra wyjdzie w grudniu, to musza być świadomi braku Visty, i DXX:), więc oczywiste jest to, że gra pojdzie na xpkach i DX9.0c, i wydaje mi sie (prosta droga dedukcji), że to, co widzieliśmy na trailerach (WOW!!), jest pokazem możliwości enginu na dzisiejszych hi-endowych konfingach. Co do wymagań minimalnych, wydaje mi sie, że bedzie tak jak z FC,- przecież crytek to mistrzowie optymaliacji kodu- nawet na przecietnych piecach (2ghz, 512 ram, 64 vram), gra bedzie chodziła poprawnie... w okienku i na najniszych detalach. Komfort z gry minimalny, ale to obrazuje na wymagania dla kolejno lepszych maszyn.

Oj, żeby takie wymogi były, to by było fajnie :wink: Takiej wymagającej gry jak Crysis to jeszcze nie było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania minimalne:

Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz

Karta graficzna: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)

RAM: 768Mb/1Gb on Windows Vista

HDD: 6GB

Internet: 256k+

Napęd: DVD

DX 9.0c i Windows XP

Konfiguracja zalecana:

Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2/Pentium D)

Karta graficzna: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub odpowiednik obsługujący DX10

RAM: 1.5Gb

HDD: 6GB

Internet: 512k+ (128k+ upload)

Napęd: DVD

DX10 i Windows Vista

Srogie, prawda...?

Info ze strony głównej. Po przeczytaniu aż słabo mi się zrobiło :)

Dx10, nextgeny, a na PC już takie wymagania - nono...

Z tego wynika, że aktualnie dosyc mocne konfiguracje za rok będą...cienkie(?). Tak czy siak ja w Crysisie nie mam co szukac zabawy, bo nawet sie nie uruchomi(przynajmniej będzie mozna grac na XP), a ci którzy robili sobie nadzieję, że wymagania to tylko trochę większo niż w FC pewnie też mają teraz niefajne miny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś kiedyś w AR napisał: "takich kompów to nawet w NASA nie mają". Ale na serio... "Crysis będzie można uruchomić na większości komputerów znajdujących się już teraz w sklepach". Brzmi znajomo? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie czytałem tematu ( :P :P ) Ale chcę powiedzieć ze ten Crytek to najlepsza gra jaką dotąd widziałem ( trailer na dvd cda ) . Gdy obejrzalem trailer to przez cały dzień ciągnąłem język po ziemiii . Mi tam gra będzie dobrze chodziła według wymagań na stronie bo niedługo urodzinki i dostaje odpowiedni sprzęt ( 2 rdzeniowy athlon i gf7900... ) Więc tak jak wszyscy czekam na giere ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crytek

Crysis. Crytek to nazwa firmy, która tą grę robi.

"Crysis będzie można uruchomić na większości komputerów znajdujących się już teraz w sklepach"

Właśnie - w sklepach. Właściwie to zdanie jest bardziej optymistyczne niż:

"Crysis będzie można uruchomic na droższych modelach komputerów znajdujących się już teraz w sklepach".

Faktycznie taki Crysis to furory w Polsce nie zrobi podczas premiery. Wiele ludzi(w tym ja) ma komputery zaliczające się do low-end lub low-mid-end, a niewielu takie, które spelniają wymagania zalecane. Ja na razie daje sobie spokój z oczekiwaniem na Crysisa - aktualnie mi nie ruszy, a raczej nie sądzę, że do premiery uzbieram te kilka tysięcy złotych na nowy PC :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci (w tym przypadku Hut) też ludzie, prawo do pomyłki mają :P Pół roku temu kupiłem nowy komp, wszystkie gry śmigały, aż miło... No, drobny problem był tylko z Battlefield 2 na najwyższych detalach... Ale w Crysisa prędko nie pogram... :( Bynajmniej na moim sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten sprzęt taki drogi... Ja w FC grałem rok po premierze i muszę przyznać, że doznałem szoku. A jak będzie z Crysiem? Chyba poczekam dłużej niż rok, a szkoda. Zresztą nie ja jeden :cry:

Jeszcze przez te wymagania dojdzie do tego, że Crysis będzie się tak cienko w Polsce sprzedawał, że go do CDA na coverku dadzą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem wymagania sprzętowe Crysisa i mogę powiedzieć tylko jedno. Jeśli Allor przy recenzji Ghost Recon: Advanced Warfighter robił głębokie "wdech... wydech..." to przy Crysisie zasapie się na śmierć. Jeśli i jego będzie recenzował. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że na jakiś czas mam spokój .... Dobrze że chociaż minimum spełniam... Zastanawiam się jak wypadnie Chrome 2 w porównaniu. Obiecują podobne efekty i mniejsze wymagania, ale o ile tego nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...