Skocz do zawartości

Crysis (seria)


Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

no... wymagania nie napawają jakoś optymizmem.... żeby grać w FC dokupiłem tylko RAM(żeby było 384 przy czym komp straszliwie słaby C1000 i GF5200). Dla Crysis będę musiał poczekać na kolejny upgrade kompa(czyli za kilka lat.) bo nowy mam mieć w sierpniu i nie będzie on jakiś high-endowy. :cry:

Co to sie na tym świecie porobiło??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć staram się być na bieżąco, jednak nie nadążam... pora na upgrade?

Coz, ja i tak za jakis czas planowalem zmienic cala platforme - plyta + procesor + karta graficzna. Ale watpie, zebym zrobil to w ciagu najblizszego roku. Nie przesadzajmy - Barton 3400+ i GF6800GT na AGP jednak powinny dac rade... Moze dorzuce drugie 1 GB RAM-u, bo tego nigdy nie jest za malo. :) Chyba ze okaze sie, iz gry robione rownolegle na PC i next-geny beda miec takie wymagania w standardzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodki jezu, to właśnie jest "next-gen" :( Gry po prostu mają wymagania next-gen... Pierwszą grą n-g jest Ghost Recon:AW, teraz będzie Crysis, miejmy nadzieję, że jeszcze premiera się opóźni, bo w ciągu kilku następnych lat na max detalach pogra tylko armia USA :lol:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer który był na płycie z CDA powalił mnie na kolana.

Mnie wymagania identycznie powaliły. Giera wychodzi za pół roku... nie zdąże upgradować sprzętu do takich wymagań jakie ma Cryssis. Ale może za 3lata tak jak to z FarCry'em było sobie pozowle na ten tytuł. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie przesadzajcie tak z tymi wymaganiami. Pierwszy raz grałem w FarCry na Duronie800 256 i GF4MX na min bez shaderów ale grałem. Przy max detalkach grałem na Sempron2600 socketA 512 i GF5700 i wszystko było ok. Tak więc te wymagania nie będą takie złe napewno Crysis będzie chodził tak jak FC na słabszych maszynkach. Gierka jest też robiona na konsole nowej generacji więc podobnie jak Prey będzie wszystko zoptymalizowane ok. Ja oczekuje, że gra pójdzie mi na średnich detalkach a może na max zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Zaczekajcie do wyjścia demka dopiero wtedy przekonamy się jak Cryengine2 działa w praktyce bo te suche wymagania to można pocześci olac. Niby jaka grafa obsłuży DX10 i jakie nowości ten standard da kolejne SM4.0 które niczym niebędzie się różniło od 3.0. Ja twierdze, że te wymagania są troche przerysowane znając programistów z Crytek to się postarają drugiego FEAR czy Oblivion nie spłodzą. Będzie ok. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarze... Mnie nie stać na upgrade kompa :( Nie wiecie czy może NASA wyrzuca na złom jakieś zużyte sprzęty? :D Jak tak dalej pójdzie z optymalizacjami gier to tylko u nich można będzie się zaopatrywać...

Z łzą w oku oglądam demka Farbrauscha gdzie w 64k pliku są efekty graficzne generowane w czasie rzeczywistyn, które płynnie chodzą na moim już dość mocno wyświechtanym sprzęcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie wyrzucają sprzętów. Te sprzęty trafiają później do sklepów z napisem "nowa generacja" :P Ale na serio... Jeśli chciałbym pograć w Crysisa, musiałbym upgradować komp przynajmniej dwukrotnie... bo od slajdów, to cholery dostanę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smile Nie przesadzajcie tak z tymi wymaganiami. Pierwszy raz grałem w FarCry na Duronie800 256 i GF4MX na min bez shaderów ale grałem. Przy max detalkach grałem na Sempron2600 socketA 512 i GF5700 i wszystko było ok. Tak więc te wymagania nie będą takie złe napewno Crysis będzie chodził tak jak FC na słabszych maszynkach. Gierka jest też robiona na konsole nowej generacji więc podobnie jak Prey będzie wszystko zoptymalizowane ok. Ja oczekuje, że gra pójdzie mi na średnich detalkach a może na max zobaczymy.

Moim zdaniem nie ma co sobie robic zbędnych nadziei. Wymagania mogą byc uzasadnione bo:

-Standardowo obsługa SM3.0(patrzcie na obslugiwane karty)

-Zaawansowana fizyka gry(środowisko ma byc w pełni podatne na dzialania gracza, czyli rozwalanie drzew, pojazdów etc.)

-Sztuczna inteligencja

-Duży i szczegółowy świat gry.

Na takie rzeczy potrzeba dużo mocy obliczeniowej, więc już raczej nie ma co liczyc na to, że ktoś to uruchomi na przedpotopowych kartach takich jak R9550(ja mam taką), bo po prostu obraz jest zbyt szczegółowy. Oczywiście można uwzględnic bardzo minimalne ustawienia, ale - nie oszukujmy się - jednym z przyciągających ludzi atutów Crysisa jest grafika(taka jak na tych trailerach). Pozostaje wprawdzie czekac na demo, ale ono chyba tylko pokaże, że powoli wraz z epoką tzw.next-gen'ów czas na wymianę sprzętu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sądze, że jednak nie będzie tak zle wciąż pamiętam FarCry tam też miałobyc ostro a gra chodziła spoko na kartach klasy R9600/5700 i słabszych. Mysle, że Crysis nie bedzie taki staraszny teraz tak sie wydaje bo grafa powala ale jak demko wyjdzie to powinno byc ok. FEAR też miałbyc taki straszny a mi chodzi płynnie w wysokich detalach i wcale takie potwora to niemam. Crytek zrobi engine i optymalizacja ok to i chodzic będzie dobrze. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że jednak nie będzie tak zle wciąż pamiętam FarCry tam też miałobyc ostro a gra chodziła spoko na kartach klasy R9600/5700

Tylko że te karty byly w tym czasie w sam raz do grania w FC, tak samo jak akuratnie byly karty Voodoo do gry w Q2 - czasy się zmieniają, a od premiery FC minelo trochę czasu...

FEAR też miałbyc taki straszny a mi chodzi płynnie w wysokich detalach i wcale takie potwora to niemam

Tja...mam tak samo. FEAR chodzi mi w okolicach 50 FPS'ów z włączonymi decalsami i wszelkimi detalami na max (tylko niektóre efekty wyłączone) - ale tekstury mam w najniższej rzodzielczości. Jeżeli ty masz ustawione w ten sposób(czyli rozdzielczośc tekstur na min) to ustaw sobie na max, a zobaczysz różnicę. Jeżlei masz na max, to luz, a tak btw. jaki masz sprzęt?

Crytek zrobi engine i optymalizacja ok to i chodzic będzie dobrze

Przy tej jakości grafice i przy tych dosyc nowatorskich efektach to te podane wymagania są dosyc wypośrodkowane(aczkolwiek jest optymalizacja), ale i tak są bardzo wysokie...

Na kompie 1.7Ghz , 1 Gb Ram Far Cry działał na najwyższych detalach bez problemu. Sądzę, że Crysis na kompie 2.5 Ghz pójdzie bez problemu, tyle, że na najniższych detalach...

FC był bardzo dobrze zoptymalizowany, to i na takim sprzęcie chodził dobrze. Crysis wymaga procka 2.8 Ghz, więc na "kompie 2.5 Ghz" pójdzie...różnie na najniższych, w zależności jak się ma reszta sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałem się. Zerknąłem na minimalne wymagania Crysisa. Mieszczę się pośrodku, nawet w strone minimalnych. Dobrze, że przynajmniej pogram :|

Szczególnie z tym "dual-core" przesadzili...

Hmm poczekamy zobaczymy :) jeśli będzie mieć naprawdę wypas grafikę to przeboleje się duze wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mam dwa kompy a właściwie trzy tylko ten trzeci jest juz troche stary. Do gier używam tych dwóch w zależności, który jest wolny trzeba troche powealczyc hehe. Oba mają procki z AMD ATHLON64 3000+ po 1GB RAM PDP i różnią się grafami jeden ma R1600XT a drugi R1800GTO. Ale np. w FC gram na wysokich detalach w konfigu Sempron2600 512RAM i FX5700 więc myślę, że Crysis też będzie chodził również na słabszych maszynach. Tak też było z FC też miał miec wymagania z kosmosu a w CD-Action w Gamewalker napisali że grali na AthlonXP 2000+ 512MB i FX5200! I było całkiem ok na wysokich ustawieniach a wtedy grafika FC była porównywalna z tą z Crysis. Nie będzie tak zle myślę, że Crysis będzie powtórką z FC jesli chodzi o wymagania. FEAR na tych kompach chodzi ok z włączonymi teksturami i detalami na wysoki poziom tylko wyłączam rozmyciem cieni bo wtedy gierka zwalnia w dwóch miejscach zresztą po włączeniu AA ta funkcja nie porawia jakości lepiej włączyc Anizotropwy na x16 i AAx4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafika FC była porównywalna z tą z Crysis

Oglądałem sobie screenshoty z FC i Crysisa. Od biedy można powiedziec, że FC na wysokich wygląda jak Crysis na przy dosyc okrojonych detalach. Moim zdaniem takiej powtórki z wymagań raczej nie będzie bo Crysis bierze tą moc obliczeniową na rendering złożonych scen czy postaci, efekty graficzne i bardzo dużo drobnych detali.

Tutajmacie link do wzoru twarzy tworzonej na cryengine2 - to nie ma porównania z większością gier(ktoś mógłby wspomniec o Half-Life 2, ale tam za wiele postaci szczegółowych twarzy nie miało), a tak prawdopodobnie będą renderowane twarze np. przeciwników.

Tunatomiast przyklad dżungli w Crysis - to nie ma porównania do FC. Ten efekt rozmycia będzie umieszczony w grze, by ktoś czasem nie mówil, że to gun nalożony na jakąś prerenderowaną scenkę.

Wiem, że calośc wyjdzie na jaw dopiero, gdy wyjdzie demko/pelniak, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Crysis obsluguje efekty, które trudno zobaczyc w dzisiejszych grach, to wymagania zdają się byc bardzo prawdziwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych screenach gra prezentuje się po prostu obłędnie, tę twarz można pomylić z prawdziwą (o ile to nie jest prawdziwe zdjęcie człowieka xD ), jak dla mnie to w pełni usprawiedliwia tak wysokie wymagania. Przynajmniej człowiek będzie mógł sobie na obrazki i filmiki popatrzyć, bo pograć to już niebałdzo 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...