Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Że tak powiem... OMG -> zrzędzicie jak stare baby. Nawet nie zagraliście, a marudzicie, że będzie zero grywalności, że Crysis to SZIT... Ludzie opanujcie się.

Ja rozumiem, że to boli, że gra ma minimalne wymagania większe, niż większość komputerów w Polsce, ale cóż poradzić - taki mamy kraj :P. Może twórcy myślą, że każdy gracz zaopatrzony jest w 2 GeForce'y 7900 podłączone w SLI tak jak w USA (wnioskuje po komentarzach w zachodnich sklepach -> prawie każdy dotyczy tego jaka dana płyta główna spisuje się w obsłudze SLI).

Zapewne gdyby każdy z nas byłby wyposażony w sprzęt, który jest podany w zalecanych wymaganiach to byłoby mnóstwo zachwytów nad grą (och jak fajnie można niszczyć teren i jak fajnie będzie się jeździć samochodami, ach jaka wspaniała interakcja, świetnie odwzorowana fizyka, cudownie wyglądające wybuchy i te modyfikacje broni - cacko).

Gnoić (z zazdrości, że nam do bani działa) będziemy Crysisa jak już wejdzie na Polski rynek.

PS: póki co polecam pomarudzenie na Ghost Recon AW - już wyszedł i działa z prędkością 10-12fps na ustawieniach low-medium na Radeonie 9600PRO, Athlonie 2500+ oraz 1GB ramu - to jest dopiero szajs... zero grywalności - bo grałem 5 min w demo i mi skakało.. i w ogóle nuda - ciągle to samo - żołnierze sobie biegają i strzelają do terrorystów - pffff to już wszędzie było. Beznadziejna gra :P

A tak na poważnie - nie wychodźmy z założenia, że gra będzie beznadziejna tylko dlatego, że nam nie pójdzie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie zrzędzę, ale po prostu wolę się przygotować na najgorszy scenariusz... aczkolwiek mam nadzieję, iż się on nie sprawdzi :)

DJ.Ziom, za te pare lat, kiedy takie komputery będą już standardem totaki Crysis będzie mniej więcej tym, czym Quake 2 jest teraz, a co za tym idzie będą gry o wiele ładniejsze i efektowniejsze (pomińmy temat ich (pewnie żadnej) grywalności)... chyba 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika, fizyka to nie wszystko nikt nie mówi, że Crysis to techniczny gniot ale co do grywalności są już obawy. Te prezentacje jakos nie potwierdzają tego super klimatu. Jedno trzeba przyznać od strony technicznej będzie to rewolucja z wymaganiam to bez paniki nie będą takie straszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem... OMG -> zrzędzicie jak stare baby. Nawet nie zagraliście, a marudzicie, że będzie zero grywalności, że Crysis to SZIT... Ludzie opanujcie się.

No tak... Na początku zachwyty nad grą (to będzie Hit!), potem marudzenie na wymagania (nie pójdzie mi!), następnie wątpliwości (czy ta gra będzię tak dobra jak jej grafika?), a teraz tłumaczenie się (ja nic nie wiem, musimy czekać...).

Ja dodam od siebie, że na grę nie czekam, nie zachwycam się grafiką, nie przeklinam wymagań. Jak wyjdzie, to się ją zainteresuję.

Gnoić (z zazdrości, że nam do bani działa) będziemy Crysisa jak już wejdzie na Polski rynek.

Dokładnie. Poczekamy, zobaczymy... A wymagań się nie bójmy-dzięki temu gra za rok (dwa,trzy,cztery... :)) będzie mogła zachwycić ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymagań najmniej się boje w moim przekonaniu są mocno przerysowane na średnim kompie powinno działać ok. Najbardziej dręczy mnie grywalność żeby tylko ona nie zawiodła to będziemy pogrywać w super produkcje :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to głupie porównanie ale spróbujmy:

1. "BreakQuest"...Niby założenia łatwe, grafika badziewna, ale grywalność rozwala, pocina na drobne kawałeczki....

2."Crysis"...Zamarznieta wyspa, grafika nowej generacji, a grywalność - no cóż, raczej nie będzie dobrze. Twórcy za bardzo skupiają uwage na grafice.

I myśle, że w tym bezsensownym pojedynku pewnie padnie remis, ale bardziej stawiam na grywalność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się o grywalność nie boje bracia Yerli powinni sobie z tym poradzić w końcu już zrobili jedną supergierke gdzie grywalność była conajmniej na 10 :lol: przynajmniej jak dla mnie a wymagania też takie straszne nie będą w końcu spójrzcie na FAR CRY'a jedna z najlepszych graf nawet dzisiaja poszła mi na średnich z "Radkiem" 9250 prockiem 900 mhz podkręconym do 1.2GHZ i 256Mb ramu próbowałem też na high ale już cięło więc przełączyłem na średnie i z CRYSISEM napewno będzie tak samo wymagania minimalne duże a gra i tak bedzie śmigała na troche słabszym sprzęcie :D

PS.Karte też miałem "nieco" podkręconą ale wiatrak Frezona to wszystko załatwiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

2."Crysis"...Zamarznieta wyspa, grafika nowej generacji, a grywalność - no cóż, raczej nie będzie dobrze. Twórcy za bardzo skupiają uwage na grafice. (...)

Naprawdę nie rozumiem skąd ten wniosek, że grywalność będzie słaba :P

Faktem jest, że ostatnie gry mają tendencję do tego, że tylko dobrze wyglądają, ale to wcale nie oznacza reguły.

O grywalności decydują najczęściej szczegóły, ogólne dopracowanie i przemyślenie gierki -> a te będzie można ocenić dopiero chociażby po demie.

Zrozumiałbym to zdanie w sensie pytającym :P "ciekawe, czy poza grafiką gra będzie miała to coś" - a takie ocenianie, że już z góry wiadomo, że będzie słabe pod względem grywalności, bo ma ładną grafikę jest ... dziwne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniamy gierki tylko np takie są moje odczucia po filmikach. oczywiście pojawienie się demka wszystko wyjaśni i może się okazać, że Crysis jest nadzwyczaj grywalny :D . Czego mu życze i mam nadzieje, że tak będzie. Z wymaganiami to nie będą jakąś zmorą to będzie powtórka z FarCry czyli dobrze zoptymalizowany engine :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filmiki z Crysisa wzbudzały u mnie takie emocje jak podczas oglądania 65423 odcinku "Mody na sukces" :? Grafa jest piękna, prawie fotorealistyczna. Wole mówić, że Crysis będzie przeciętny i potem być mile zaskoczonym, niż oczekiwać od twórców cudu i potem się rozczarować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Doom3 premiera się przeciągała i w konsekwencji gra wyszła o te 2 lata za pózno...Pozatym to miałbyć remake starego Dooma co już ograniczało tą gre. Crytek takich błędów raczej nie popełni i Crysis będzie znacznie lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryl wiem co mówie i mogę cię zapewnic, że next geny są słabe. Ty powtarzasz utarte teksty, które producenci owych pudełek wymślili żeby sprzedaż lepiej wyszła. Next gen taki Xklocek nie ma ŻADNEJ przewagi nad PC Crysis to potwierdzi na PC będzie śmigał a konsole będą czekać na nowszą generacje. Te wszystkie teksty o zamkniętej architekturze są śmieszne i można je porównać z architekturą GPU RV530 niby dobra ale słaba. 8)

Wierzysz w marketingowa papke? Spoko. Bo ja na takie promujace wrecz Viste i DX10 teksty zlewam ciepla uryna.

A oto odpowiedz programistow odpowiedzialnych za Heavenly Sword i Fable2 na temat tego jakoby PS3 i X360 był za słabe aby pociagnac taka grafike jak w Crysis.

nAo z Ninja Theory napisal/a:

Crysis nie ma niczego, czego nie można by dokonać na konsoli next-gen z odpowiednim frame-ratem, na podstawie tego co widzieliśmy dotąd.

Może mają problemy z pojemnością pamięci [RAM].

Fran z Lionhead (koles od Fable 2) napisal:

Zdecydowanie się z tym zgadzam. Z tego co mogliśmy zobaczyć, nie mogę dostrzec żadnej techniki, której nie możnaby zaimplementować z sensownym frameratem na PS3 lub X360. Wpływ pamięci [ilości RAM] będzie zależał od właściwej gry prawdopodobnie. Oczekuję, że obie konsole będą miały porównywalną [do Crysis] jakość obrazu w niedalekiej przyszłości.

W PS 3 nieco ten problem bedzie mozna zredukowac przez obecnosc HDD. Byc moze X360 jest uziemiony przez swoj DX9 (ah te nawyki MS), tak PS 3 obsluguje kilka wersji OGL - te jak wiadomo sa wrzechstronne, ale tez nie do konca ujarzmione. Kto wie czy nie daja wiekszych mozliwosci niz DX 10? ;) Kwestia czasu. Konsole maja zupelnie inna strukture, bywa nawet ze za dany element odpowiada zupelnie inna czesc niz w przypadku PC (tak bylo w wypadku PS 2).

A tak na koniec. Havok 4.0 Engine:

h-103_59279_phy0011.jpg.jpg

PS 3 zamiata ;)

http://www.famitsu.com/game/news/2006/08/3...,59279,0,0.html

Polecam tez zobaczyc trailery zapowiadanych produkcji, by zobaczyc ze Next Gen posiada ogromny potencjal. Za ta sama kase przez ladnych pare lat, bez zwieszek czy instalacji. Po prostu. Wkladam gre i gram ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Far Cry'em nie było zle dość szybko pojawiły się nowe i tanie karty, które rozprawiały się z grą w najwyższych ustawieniach. Np GF6600 a i na Radku 9600Pro dało się grać na średnio wysokich ustawieniach nawet 5700 na medium gre dzwigał. Uważam, że Crysis będzie miał również świetną optymalizacje i cały ten szum wokół wymagań okaże się trochę na wyrost. Oczywiście na wysokich detalach gra bedzie wymagala niezłego sprzętu ale w średnich ustawieniach powinno byc niezle. A kto wie może Crytek nas jeszcze zaskoczy? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Nie histeryzujmy. Niektórym - zapewne tym, którzy sobie kupili rok, dwa temu superwydajny sprzęt - przewróciło się, za przeproszeniem, we łbie, gdyż ich super-ekstra-nowoczesny sprzęt ledwo spełnia zalecane wymagania Crysisa. Ludzieee... A na low grać to już łaska i wstyd ?!

Secundo: Crysis zapewne - tak samo jak Far Cry - będzie miał doskonałą optymalizację i myślę że pociągnie go nawet GeForce 6xxx z prockiem koło 2 GHz i 512 RAM. Oczywiście na low, więc na mnie nie naskakiwać.

Gdy kupiłem sobie Far Cry'a okazało się, że nawet na (uwaga!) Radeonie 9000PRO, Athlonie 1700+ i 512 RAM pograłem w 100% płynnie na MEDIUM. A gdy po upgrade'dzie odpaliłem grę na maksa, znowu zbierałem szczękę z ziemi (tak jak po pierwszym odpaleniu na starym sprzęcie) i przeszedłem grę jeszcze raz.

Wiedzcie, że Crysis nawet na low i medium będzie na pewno świetną grą - w co niektórzy wątpią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secundo: Crysis zapewne - tak samo jak Far Cry - będzie miał doskonałą optymalizacje i myślę, że pociągnie go nawet GeForce 6xxx z prockiem około 2 GHz i 512 RAM. Oczywiście na low, więc na mnie nie naskakiwać.

To byłoby bardzo dobrze ale jednak 1GB RAM byłby bardzo wskazany takie to już czasy teraz ramu trzeba mieć tyle co kiedyś MB na twardym. Przy takim konfigu i karcie klasy 6800 Crysis powinien już pójść na medium wzorem doskonałej optymalizacji Far Cry'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest podstawa.

Wiadome jest, że żadna gra grafiką się nie wybroni bo nie to jest to czego się gracze (przynajmniej ci starsi wiekiem :P) spodziewają. Przykładem tutaj mogą być właśnie gierki, które wyglądają tragicznie, a mimo to grywalność mają świetną i z grania płynie ogoromna przyjemność.

A jeżeli twórcom uda się osiągnąć to COŚ w dziedzinie grywalności i do tego dojdzie fajniutka grafika to będzie świetnie. A jak zostanie tylko grafika.. no cóż.. byoby szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...