Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

No to jest podstawa.

Wiadome jest, że żadna gra grafiką się nie wybroni bo nie to jest to czego się gracze (przynajmniej ci starsi wiekiem :P) spodziewają. Przykładem tutaj mogą być właśnie gierki, które wyglądają tragicznie, a mimo to grywalność mają świetną i z grania płynie ogoromna przyjemność.

A jeżeli twórcom uda się osiągnąć to COŚ w dziedzinie grywalności i do tego dojdzie fajniutka grafika to będzie świetnie. A jak zostanie tylko grafika.. no cóż.. byoby szkoda.

Ci starsi stażem gracze wiedzą, że najbardziej liczy się grywalność i klimat. Ci co dorwali się do kompa rok temu oceniają gry po wymaganiach i grafice.

Przykład: Kumpel dostał kompa miesiąc temu i zapytał się mnie, czy mam jakieś fajne starsze gierki. No to ja mu mówie: Fallout, Quake2, HalfLife1 - pożyczyłem mu je. On oddaje po godzinie i mówi: "Ej, wiesz, ale te gry to takie małe wymagania mają, pewnie jakieś badziewne". To ja sobie mówie w duchu: "Panie Boże! Zahamuj moją chęć walnięcia z bańki a'la Zidane" To jest kretyn kompletny.

Pamięta ktoś jeszcze BreakQuest? :) Zasiadłem do niego i nie mogłem się oderwać jakieś 5 godzin, chociaż grafika jest kiepściutka ale ta grywalność! MIODZIO!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi to zwisa czy gra będzie miała piękną grafikę (a to jest 100% pewne), tylko czy CRYSIS będzie miał coś takiego jak GRYWALNOŚĆ I MIODNOŚĆ! KapejszyN?

Jakbyś przeczytał kilka mioch wcześniejszych postów to byz wiedział, że klimat i grywalność nie są mi obojętne a grafika to element drugorzędny, ale również bardzo ważny. W niektórych pozycjach takich jak Far Cry grafika jest składnikem budowy klimatu, grywalności :wink: .

Ci starsi stażem gracze wiedzą, że najbardziej liczy się grywalność i klimat. Ci co dorwali się do kompa rok temu oceniają gry po wymaganiach i grafice

Ci starsi gracze też wiedzą, że w nowych grach wymagania są ważne bo przeciesz nie zagram w HL cz FC na moim stareńkim 286 lub trochę nowszym P133 z S3Virge 2MB na pokładzie. Rozumiesz :wink: ? Dziś zwykłe gry zaczynają mieś potworne wymagania a jak się trafi jakaś perełka dobrze zoptymalizowana to jest naprawdę dobrze. Pamiętam dobrze czasy pierwszego Wolfa, Hexen, czy Heretica, Lands of Lore ale te czasy szybko działających gierek praktycznie na każdym sprzęcie już nie wrócą. Dlatego tak debatujemy nad konfigiem pod Crysis'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej zrozumiałem tamtego posta:

Otóż chodziło bardziej o to, że ci nowsi gracze oceniają grę po samych jej wymaganiach wniosek z tego taki, że jeżeli coś ma małe wymagania = kicz (i podane przykłady Half Life itp)

A UWZGLĘDNIANIE wymagań to zupełnie inna sprawa. Naturalne, że zawsze się je uwzglęnia, ale nie w tym sensie jak podajesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja innaczej zrozumiałem tamtego posta:

Otóż chodziło bardziej o to, że ci nowsi gracze oceniają grę po samych jej wymaganiach wniosek z tego taki, że jeżeli coś ma małe wymagania = kicz (i podane przykłady Half Life itp)

Masz racje goscie oceniający dany tytuł wyłącznie po jej wymaganiach są poprostu niepoważni lub jak kto woli niedojrzali. Tylko Blue sky tak to sformułował, jakby to się tyczyło ludzi, którzy w tym czasie dyskutowali o wymaganiach Crysis'a.

Wiesz mi to zwisa czy gra będzie miała piękną grafike ( a to jest 100% pewne), tylko czy CRYSIS będzie miał coś takiego jak GRYWALNOŚĆ I MIODNOŚĆ! KapejszyN?

Teraz sam rozumiesz...dlaczego zabrałem w tej sprawie głos. Niektórzy dyskutują o wymaganiach bo muszą sami sobie zarobić na nowy upgrade sprzętu. I nie oznacza to, że oceniają gry po wymaganiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi to zwisa czy gra będzie miała piękną grafike ( a to jest 100% pewne), tylko czy CRYSIS będzie miał coś takiego jak GRYWALNOŚĆ I MIODNOŚĆ! KapejszyN?

Teraz sam rozumiesz...dlaczego zabrałem w tej sprawie głos. Niektórzy dyskutują o wymaganiach bo muszą sami sobie zarobić na nowy upgrade sprzętu. I nie oznacza to, że oceniają gry po wymaganiach.

Dokladnie. Wielu ludzi dyskutuje tutaj o wymaganiach Crysisa i o tym, jak upgrade'ują sprzet pod niego nie po to, by cieszyc się piękną grafiką, ale po to by grac wogóle. Pamiętajmy, że - nomen omen - głupie jest mówienie "liczy sie grywalnośc a nie grafika" gdy ani jednej ani drugiej nie zasmakujesz przez wysokie wymagania gry i slabą wydajnośc swojego komputera. Przy Crysisie jest to o tyle uzasadnione, że aktualne wymagania sa kosmiczne, a mówienie, że będzie chodzic na takim sprzecie jak FC to tylko gdybanie - mimo, że po odpowiednich tweakach Far Cry'a dalo się uruchomic na słabym kompie, to nie wiemy jak jest z Crysisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która pisze iż grafika się nie liczy po prostu nie ma kasy na zakup nowego sprzętu! :D

No dobra to był żart (acz mający w sobie coś prawdy ^^)... ale zauważcie iż graficzka również wpływa na doznania niosące z sobą przez grę i jest nieodłączną częścią grywalności.

Ot dla przykładu w FarCry grywam jedynie dla grafiki i "wizualnych doznań" bo sama gra wieje nudą i sztampą jak na mój gust. Prey lepiej tutaj wypada. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która pisze iż grafika się nie liczy po prostu nie ma kasy na zakup nowego sprzetu! :D

Może jednak ma sprzet tylko dla tej osoby liczy się przedewszystkim klimat i grywalność 8). Ja np zawsze wracam do stareńkiego WarCraft2 czy Heretic'a potem lubie sobie zagrać w pierwszego NFS czy Wolfa...I zawsze będę do tych gier wracal niezależnie czy bedę miął 1900XTX 2GB i 4GHz bo te gry mają dusze i potężna grywalność...

Ot dla przykładu w FarCry grywam jedynie dla grafiki i "wizualnych doznań" bo sama gra wieje nudą i sztampą jak na mój gust.

Wiem, że z gustami się nie dyskutuje ale w FC naprawde widzisz tylko grafike...A gdzie klimat, muzyka, miodność. Owszem grafika w tej grze buduje nastrój klimat ale nie jest wszystkim. Są jeszcze przeciesz ciekawe misje, świetne potyczki w terenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np zawsze wracam do stareńkiego WarCraft2 czy Heretic'a potem lubie sobie zagrać w pierwszego NFS czy Wolfa...I zawsze będę do tych gier wracal niezależnie czy bedę miął 1900XTX 2GB i 4GHz bo te gry mają dusze i potężna grywalność...

No tak tu masz rację, do StarCfaft`a i Quejacza trójki również zawsze będę wracać. ^^ Ale ogólnie rzecz biorąc wzrokowiec ze mnie więc musze darzyć jakiś „brzydki” kawałek softu naprawdę sporym sentymentem żeby do niego wracać. :)

Wiem, że z gustami się nie dyskutuje ale w FC naprawde widzisz tylko grafike...A gdzie klimat, muzyka, miodność. Owszem grafika w tej grze buduje nastrój klimat ale nie jest wszystkim. Są jeszcze przeciesz ciekawe misje, świetne potyczki w terenie.

Klimat mną nie wstrząsnął, jest jak na mój gust kiepski (a motym w mutantami thrillero podobny to już cienizna na całego!). Muzyka również niezbyt mi się spodobała - po prostu przeciętna. Miodność - może i trochę, ale brak innowacji trochę to kradnie. Bo co tam było innowacyjnego? Totalnie beznadziejny scenariusz? Ja wiem niby, że cała wyspa oddana w nasze ręce... tylko dlaczego gdy np. chce sobie motorówką zrobić kurs wokoło jej zaraz ściga mnie helikopter? I sprawa inteligencji, no może i dobra, ale po tylu hucznych zapowiedziach oczekiwałem czegoś rewelacyjnego a inteligencja często zawodzi.

Ale nie rozpisujmy się już o tym bo to temat o Crysis. :D

PS: to jest jedynie moja osobista opinia, FarCry`ya jako świetną grę doceniam, i proszę nie zaczynajmy tu zaraz Dżihadu, iż trochę mi się ona wydaje średnia. O gustach się nie dyskutuje. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: to jest jedynie moja osobista opinia, FarCry`ya jako świetną grę doceniam, i proszę nie zaczynajmy tu zaraz Dżihadu, iż trochę mi się ona wydaje średnia. O gustach się nie dyskutuje^_^ .

To jest forum o opiniach o grach więc z samej nazwy wynika ,że można wyrażać swoje opinie. A co do Far Cry'a to jest on grą wybitną ale Crysis będzie lepszy jak jakaś gra może być lepsza :lol: niż FC :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobał trailer z ostatniego CDA.

Ten ogromny ICE SPHERE robi spore wrażenie. Świetnie pasujący do tego wygląd nieba i przedzierające się promyki słońca :)

Nie no faajnie fajnie to wygląda :)

Ciekawe, czy premiera będzie w styczniu razem z premierą Visty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd? Nie wiem... po prostu po tym co widziałem do tej pory (trailery, filmiki z gameplay'u) gierka wydaje mi się conajmniej bardzo dobra.

No i za tą teorią może jeszcze przemawiac fakt iż tworzą go ludzie odpowiedzialni z FarCry - w którym co prawda ja nic specjalnego prócz graficzki nie widziałem ale wyrocznią nie jestem a tysiące (setki tysięcy?) ludzi stwierdziły iż to gierka kapitalna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym FC to raczej setki tysięcy (a kto wie czy nie nawet miliony) :P Chociaż muszę przyznać, że mnie ta gra niczym nie zaimponowała. Dopiero 2 miechy temu kupiłem sobie maszynę, która bez problemu uciągnie tę grę, więc też od razu poszedłem do empiku kupić FarCry. Graficznie nic specjalnego (wszak już 2 lata od premiery), fabuła mizerna, żadnych nowości też nie. Myślę, że FC był taki popularny bo nikt nie robił wokół tej gry szumu medialnego (podczas produkcji) i wyszła "znienacka" :)

Uważam, że z Crysisem będzie podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie graficzna rewolucja. Bo tego nie da się ukryć.

Fabularna kopia lub mix wszystkich fps-ów o tematyce kosmici versus ludzie.

Aczkolwiek skopiowany schemat może dać dużo radości. Co do pojawienia się gry razem z Windows Vista czemu nie…może pokaże w końcu światu, iż ten system jest/będzie bardzo dobry? Filmiki wyglądają smakowicie…

Zarazem gra będzie dobrym testem dla nowego sprzętu czy był wart swej kasy,…jeżeli kod będzie z optymalizowany dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy to jedynie kopia FPSów kosmici vs. ludzie...

Na pewno jest tu coś nowego, a mianowicie zamarznięta dżungla, w której można kilim przeciwnika odpryskami z drzew. Zresztą co za różnica. Co nowego można wymyślić już w FPSach - generalnie rzecz biorąc wszystkie dobre pomysły zostały wykorzystane. Teraz powinno się liczyć głównie wykonanie (i nie chodzi mi tu w sensie graficznym) - np. wartka akcja i wciągająca fabuła + różne smaczki np. upgrade sprzętu do exterminowania :), duża swoboda itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartka akcja

Raczej przed monitorem nie uśniesz. :wink:

wciągająca fabuła

Nie licz na taką, będzie jak w wypadku FarCry - nudna, oklepana po prostu beznadzieja...

różne smaczki np. upgrade sprzętu do exterminowania

To się zapowiada ciekawie, ale zobaczymy czy nie będzie tylko niezbyt przydatnym (bądź nawet wadzącym) dodatkiem...

duża swoboda

Raczej pobocznych questów nie znajdziesz. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na taką, będzie jak w wypadku FarCry - nudna, oklepana po prostu beznadzieja...

No dobra, może niektórzy oczekują bardzo zawiłej i pogmatwanej fabuły po strzelankach, ale przeciez gry typu Crysis mają przede wszystkim dostarczyć radości ze strzelania, wysadzania, eksterminowania itp, czyż nie? Ja po Crysis nie oczekuję powalającej fabuły wazne dla mnie jest to jak się w to gra, czy poziomy są dobrze wykonane i róznego typu technikalia niż fabuła jak z książki Clancy'ego. Co prawda w takie gry miło by się pograło, ale FPS'y to przede wszystkim dobra, nieskomplikowana zabawa :). I tego się trzymajmy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak. Ale czy FPS niosący beczki miodu płynące z dynamicznej akcji, nieskomplikowanej zabawy i innych temu podobnych współczynników nie może być przy okazji wposażony w fabułę nie opierającą się na beznadzieji, sztampie oraz tragicznych wręcz schematach? Oczywiście również nie liczę na żadną epicką przygodę ale przynajmniej coś z sensem... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła będzie oklepana kosmici dwa wrogie sobie kraje...Zreszta w Far Cry'u tez historia była schematyczna o mimo to potrafiła zaskoczyc. Według mnie fabuła powinna byc przedewszystkim ciekawa a nie jakas rozbudowana z wątkami itd. Jak ktoś chce miec taka fabułe to od tego jest RPG a nie FPS :wink: . Opowiastka moze byc prosta jak budowa cepa ale żeby miała zajawke to cos co sprawia, że będe siedzial przed kompem godzinami...No i żeby się dobrze strzelało rzecz jasna :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła FarCry`a cię zaskoczyła?! Hmm... ja grając w ten tytuł takowego uczucia nie doznałem. Wszystko było schematyczne aż do bólu...

A co do Crysis - toć napisałem że epickiej historii nie oczekuję... acz liczę przynajmniej na sensowną fabułkę nie rażącą totalnymi absurdami i nie opierająca sie o okelpane schematy amerykańskich filmów akcjii klasy "c"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła FarCry' a cię zaskoczyła?! Hmm...ja grając w ten tytuł takowego uczucia nie doznałem. Wszystko bylo schematyczne az do bólu...

Na koncu wyczyny Doila byly pewną nowością w tej całej historii i to mogło zaskoczyć. Takie jest oczywiscie moje odczucie. Co do cchematyczności to myśle, że to bylo zamierzeniem tworców by na koniec trochę namieszać :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...