Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

World Cup 2k6

Jak wypadną biało-czerwoni na Mistrzostwach?  

258 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tragedia, nie zdob?d? punktu w eliminacjach.
      35
    • Nie wyjd? z grupy.
      104
    • Wyjd? z grupy! (oklaski!)
      75
    • 1/4 fina?u!
      7
    • 3
    • Zagraj? w finale!!!
      2
    • ...I ZWYCI???! (a Giertych b?dzie dobrym ministrem)
      32


Polecane posty

Moje typy na Mundial:

1. Brazylia

2. Holandia

3. Czechy

4. Wybrzeże Kości Słoniowej

Co do pierwszego miejsca to postawiłem na Brazylię ponieważ biorąc pod uwage to co robią jej reprezentanci w swoich klubach stawia ją na bezapelacyjnym pierwszym miejscu. Jednak jak spisze sie na Mundialu zobaczymy, ale nie spodziewam sie żeby nie zaszli wysoko. Po prostu widzę ich i piłke jaką grają na samym szczycie. Holandia na drugim miejscu ponieważ jest to dobry, solidny zespół, który ma sporo dobrych zawodników, którzy (przynajmniej niektórzy nie są najmłodsi) chcą coś osiągnąć z repą. Najwyzszy czas Oranje. Czesi zrobia ostatni zryw w takim składzie w jakim chcą wystapiś i wyjdzie im to na dobre. Oni również są głodni sukcesów i w sumie należy się im to trzecie miejsce. A Wybrzeż Kości Słoniowej będzie takim zespołem jakim w poprzednim Mundialu była Kore. Moze nie są w nich pokładane wielkie nadzieje, ale ja licze na to, że zajdą wysoko, bo mają sporo naprawdę dobrych piłkarzy.

A Polska wyszła z grupy, ale zaraz po tym przegrała ze Szwecją 2-0 ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typowanie Mundialowe:

1. Brazylia

2. Argentyna

3. Holandia

4. Anglia

Brazylia to oczywiste, mają najlepszą drużynę na świecie. Argentyna też jest bardzo dobra, bo mając w składzie Messiego, Juana Riquelme (nie wiem jak to sie pisze:P), Sorina, Crespo, to trzeba do czegoś dojść. Holandia jest moim zdaniem jednym z faworytów, na Euro 2004 przegrali z Czechami pechowo. Anglia jest wg mnie takim "czarnym koniem". (oczywiście według mnie, każdy może mieć inne zdanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG

Hehe, ja sobie wyniki obstawiałem przed zobaczeniem tego, nie mając pojęcia (i nawet sie nie zastanawiając nad tym), jak sie po takich rezultatach bedzie przezentowala sytuacja w grupie. No, to największe niespodzianki na razie to nie wyjście Francji, Meksyku, Szwecji z grupy (wow, sam sie zdziwilem), zas na pierwszych miejscach w swoich grupach sa Togo i Angola... Polska zas na miejscu ostatnim z dorobkiem dwu punktow. (do drugiej Kostaryki zabraklo jej takze dwoch).

Najciekawsza para 1/8 finału to Brazylia - Włochy. 3:1 dla Canarinhos. Największa niespodzianka - Togo przechodzi dalej :) (z Ukraina 3:2). W ćwierćfinałach już bez większych niespodzianek (chyba ze dla kogos takowa jest przegrana Anglii z Holandią).

"Tabela" końcowa:

1 Czechy

2. Brazylia

3. Argentyna

4. Holandia

Nie powiem, nawet by mi pasował taki układ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wynik mojej symulacji. Oczywiście nie bawiłem się w inne wyniki niż 1:0, bo tu nie chodzi o to, żeby sie ekscyotwać kto ile strzeli, lecz by dowiedzieć się jak jest ułożona drabinka, czyli kto na kogo może kiedy wpaść. Wiadomość zła, to fakt, że dosyć łatwo bedzie miała Brazylia, dobra, że Anglia będzie miała trudną ;].

1. Argentyna

2. Holandia

3. Francja

4. Brazylia

To wynik mojej symulacji, bo przede wszystkim licze na to, że wygra ktoś z Europy, a tak dokładnie to tradycyjnie kibicuje Francji :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich symulacji wyszło, że:

1. Brazylia

2. Argentyna

3. Anglia

4. Włochy

Brazylia ma piekielnie mocny skład, więc niespodzianką byłoby, gdyby nie dotarli do 1/2 finału. Argentyna nie jest aż taka silna, ale na mistrzostwach może pokazać na co ją stać. 3 Anglia to raczej "wishful thinking", ale może... Choć równie dobrze, na tym 3 miejscu może znaleźć się Holandia, która w mojej symulacji spotkała się z Anglią w 1/4 finału. Ostatnia 4 pozycja Włoch to raczej zaskoczenie. Chyba nie wywalczą aż tyle. Choć kto wie. Zobaczymy, kto najtrafniej obstawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ANGLIA

2. FRANCJA

3. BRAZYLIA

4. NIEMCY

Niemcy jako gospodarze dojdą daleko......

Brazylię zgubi pewność siebie, na początku będą gromic rywali, póżniej jednak wtopią :wink:

Francja po raz ostatni z Zidanem jeszcze raz pokaże klasę, chociaż ich siła napędową będzie Henry :twisted:

Anglia mistrzem, pokona Polskę w 1/8 więc przegramy z nie byle kim 8) - żelazna obrona z Terrym, Ferdinandem i Campbellem bedzie nie do przejscia, w ataku spokój i konsekwencja podszyta odrobiną geniuszu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak wszyscy zarzucają swoimi układami to i ja zarzucę...

1. Brazylia

2. Francja

3. Wybrzeże Kości Słoniowej

4. Ghana

Brazylia ma obencie bezapelacyjnie, najlepszy skład, a największa gwiazda to oczywiście Ronaldinho. Zmierzą się w finale z Francją i będzie niesamowity rewanż za 1998 rok. Brazylia wygra 3:2. Mecz o trzecie miejsce będzie starciem bardzo niesamowitym, bo zmierzą się dwie drużyny uznawane przeze mnie jako "czarne konie". Ostatecznie wygra WKS wynikiem 2:1. Drogba strzeli dwie bramki, a dla Ghany Michael Essien. Polska wyjdzie z grupy, lecz w 1/8 dostanie od Anglii 3:0, trzy budy.... Theo Walcott'a... 8)

No fajnie, fajnie, ale skad sie tu wzial ten offtopic? - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie, ale skad sie tu wzial ten offtopic? - CormaC

Jak to offtopic? To przecież symulacje przebiegu MŚ :wink: . Jak chcesz sobie taką zrobić, to patrz poprzednia strona. Tam masz link.

Black Pearl - no ale w grupie wyniki inne niż 1:0 to już mają znaczenie, co nie? U mnie np. Francja, Szwajcaria, i ktoś tam trzeci po 5 punktów wyszło i tylko bramkami przeszła Francja i coś tam trzeciego

Qrde nie wiem, skąd wam tak daleko wyszło WKS? U mnie już w grupie odpadło. A co do Anglii, to z Niemcami już w 1/8, jak zwykle karnymi ;).

Tak w ogóle - podobno we Francji się kłócą (Coupet wyjechał ze zgrupowania, ale go ubłagali i wrócił), a Ballack dostał kontuzji. Prawda to, czy zasłona dymna. 8) ?? Byłoby super niewątpliwie.

a oprócz tego powiększa się lista nieobecnych:

Robert Green (Anglia) - bramkarz - to może niewielka strata, za niego jedzie podobno Scott Carson z Liverpoolu/Scheff.Wednesday

ale już

Johann Vonlathen (SUI) - to spora strata dla Helwetów. W sumie podstawowy zawodnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, obstawiamy wynik MŚ? Czemu nie, na początku lipca zobaczę na ile miałem rację.

1. Brazylia - Chciałem tutaj podać inną drużynę, ale w aktualnej formie Canarhinos są chyba nie do pobicia. :) Jeżeli uda im się w Niemczech dobrze zgrać i będą narzucać rywalom swój rytm gry to czeka nas dominacja Brazylii.

2. Anglia - Stawiam na nich co roku, a zawsze gdzieś po drodze muszą polec. :P Jedyny tytuł mistrzowski zdobyli w 1966 roku, są niezwykle zdeterminowani, a jednocześnie mają naprawdę dobry zespół.

3. Niemcy - W końcu to gospodarze. ;] Niemcy zawsze dobrze grają na własnym terenie, potrafią się zmobilizować na czas turnieju i wszystkich zaskoczyć. Teraz będą mieli po swojej stronie dodatkowo kibiców, a patrząc na Koreę i jej losy sprzed czterech lat po cichu dodam - możliwe, że także sędziów...

4. Wybrzeże Kości Słoniowej - Praktycznie w każdym Mundialu znajduje się jakiś czarny koń. Widziałem grę obrońców Wybrzeża Kości Słoniowej, widzialem ich wyniki z afrykańskich eliminacji, po ich stronie znajduje się także to, że będą po prostu lekceważeni. ;) Stawiam na nich, uważam, że mogą sprawić ogromną sensację, jeszcze większą od Senegalu sprzed czterech lat.

Hm, swoją drogą to coraz bliżej do MŚ, za nami kolejne mecze towarzyskie. Finalista - Trintad i Tobago - uległ Walii 1:0. Niemcy dosłownie pogromili Luksemburg 7:0. Najciekawsze były jednak starcia Danii z Paragwajem (1:1), Serbii z Urugwajem (1:1), Holandii z Kamerunem (1:0) i Francji z Meksykiem - 1:0. Nasz cichy forumowy faworyt - Wybrzeże Kości Słoniowej - zremisowało ze Szwajcarią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pierwsza, nieporuszana z uwagi na nieobecność w temacie: stawiam na to, że nasze biało-czerwone wróbelki z grupy nie wyjdą. Nie wydaje mi się, by postawienie na graczy niedoświadczonych w grach o wysoką stawkę było najlepszym pomysłem, choć oczywiście można zapytać: jeśli nie teraz, to kiedy? "Stara gwardia" zawiodła, więc zmiany są jak najbardziej potrzebne. Ja, jako sceptyk na kontrakcie, nie obstawiałbym na jakikolwiek sukces naszego narodowego teamu, niezależnie od wybranego składu. Jeśli jakimś cudem uda im się jednak wyjść z grupy, będę mile zaskoczony (choć w takim przypadku na wyjściu z grupy pewnie się skończy...).

Kwestia druga, czyli faworyci: oczywiście, bezapelacyjnie pretendentem do zdobycia Mistrzostwa jest drużyna Brazylii, posiadająca fenomenalnych graczy. Potrafią grać pasjonujący, piękny futbol i, tak jak pisze Cypher, jeśli uda im się narzucić rywalom własny rytm, będą właściwie nie do pokonania. Mój kolejny typ to drużyna z ojczyzny tanga, czyli Argentyny. Ogólnie rzecz biorąc sądzę, że Mistrzostwa zostaną zdominowane przez drużyny z Ameryki Południowej: to gracze, którzy właśnie stamtąd pochodzą, wyznaczają nowe trendy w światowej piłce: grę dynamiczną, agresywną, niesamowicie efektowną i efektywną zarazem.

Nie postawiłbym za to na wymienianych przez niektórych Niemców oraz WKS. W pierwszym przypadku: tak jak mówiłem, moim zdaniem europejski football powoli się wypala, a drużyna Niemiec nie jest w tym przypadku wyjątkiem. W przypadku piłkarzy z Wybrzeża: według mnie brakuje im doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pobawiłem w typowanie. ;) A więc:

1.Brazylia

2. Argentyna

3. Holandia

4. Włochy

Polska wyszła z grupy, ale wpadła w dalszej fazie na Szwedów i oczywiście odpadła. :twisted:

Jak widać typowane drużyny powtarzają się u innych forumowiczów, ale cóż - obstawiam najbardziej prawdopodobny scenariusz. Bez ryzyka. 8)

Brazylia - wiadomo, drużyna wymieniania zawsze w gronie faworytów do zwycięstwa i zwykle jako pierwszorzędny kandydat. Nie inaczej jest w tym roku - mają w składzie kupę gwiazd (z których możnaby z powodzeniem zrobić dwie równorzędne jedynastki), a mając tylu wirtuozów walczy się tylko o samo mistrzostwo. Jedyne, co może ich zgubić to nadmierna pewność siebie (czyli de facto - olanie przeciwników). Ale to są w końcu profesjonaliści i raczej podejdą do sprawy poważnie, więc wróżę sukces. Zresztą kibicuję zawsze Canarinhos. ;]

Argentyna - druga potęga z Ameryki Południowej. Też posiada w składzie wiele gwiazd, choć mniej niż Brazylia. Spokojnie mogą walczyć przynajmniej o finał (u mnie dopiero tam wpadli na wielkich rywalów z kontynentu). A w ostatnim meczu mistrzostw może się wszystko wydarzyć...Ja postanowiłem z sentymentu na Brazylię. Ale jeśli dojdzie do takiego meczu będzie on zapewne bardzo wyrównany i ciekawy (a z pewnością lepszy niż finał w Korei i Japonii).

Holandia - mają odmłodzony skład i myślę, że zajdą wysoko pod wodzą van Bastena. Już w grupie będziemy świadkami ciekawego meczu - Holandia - Argentyna. Ten mecz raczej pokaże na ile miałem racje z tym typem.

Włochy - no cóż...To raczej wynik szczęśliwego układu meczów (wszyscy wielcy faworyci ich ominęli) niż mojej wiary w ich dobrą grę. Tak czy siak to miejsce przy innym układzie miejsc w grupie pewnie ktoś innym zajmie, bo Włosi imho nie są drużyną mogącą walczyć o podium czy nawet półfinał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje typy:

1. POLSKA

2. Brazylia

3. Niemcy

4. Anglia

Oczywiście te typy się sprawdzą :D

Sorry, ale takie zestawienie nie jest możliwe. Jeśli Polska zajmie 1 miejsce w grupie, a Niemcy drugie, to któreś z nich musi trafić na Anglię w 1/8. Odwrotnie to samo. Coś pokręciłeś.

A tak w ogóle, to nie chciałem, żeby ten topci zamienił się li tylko w wyliczankę pierwszych czwórek. Wolałbym, żeby chociaż jakoś komentować te typy, a nie tylko takie gołe walić. To bez sensu i bardzo statsiarsko wygląda poza tym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raveno

W takim razie ja podam moją symulację :).

1. Brazylia

2. Holandia

3. Argentyna

4. Włochy

Pierwszego miejsca nie ma co nawet komentować, musiałby wydarzyć się cud, żeby piłkarze z kraju kawy nie zdobyli w tym roku mistrzostwa...

Drugie miejsce może Was zaskoczyć ;). Na każdych mistrzostwach trzymałem kciuki za Holendrów, nie inaczej będzię teraz. Aktualnie mają chyba najmocniejszą i co ważniejsze najmłodszą drużynę w Europie, stać ich na wiele! Jeśli dojdą do finału to liczę na to, że tanio skóry nie sprzedadzą.

Trzecie miejsce w mojej symulacjii zajęła Argentyna, która w półfinale przegrała 2:3 z Holandią :). Powiem tak, jeżeli talent Messiego wyeksploduje w 100 % to Argentyna będzię się liczyła nawet w walce o tytuł, a jeśli Leo będzię w słabszej formie to powinni akurat w pierwszą trójkę wejść :).

Czwarte miejsce zajęły Włochy. Chyba aktualnie jeden z lepszych ataków Europy (Toni, Gillardino, Inzaghi...), więc mają czym postraszyć. Obrona jak zwykle bardzo solidna i doświadczona, także moim zdaniem Włosi na tych mistrzostwach odegrają największą rolę od lat :P.

A tak w ramach ciekawostki podam, że w ćwierćfinale miałem Ukrainę :). Kto wie na co ich stać...

P.S A WKS nie wyjdzie z grupy :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wyniki naszych rywali, to będziemy wyjątkowymi frajerami, jesłi nie wyjdziemy. Kostaryka przegrała wcześniej z Katalonią 0:2, a teraz 0:4 z Ukrainą. Ja rozumiem, zasłona dymna, najlepsi weszli dopiero w drugiej połowie itp., ale nikt raczej specjalnie 0:4 nie przegrywa...

W dodatku w Ukrainie nie grał Szewa. Jak Ukraińcy będą tak grali na MS, jako że mają ąłtwiutką grupę, to tytuł króla strzelców dla Szewczenki jak najbardziej możliwy, a ćwierćfinał też nie taki nierealny.

Za to Ekwador przegrał z Macedonią 1:2, co można porównać tylko do naszego "osiagnięcia" z Litwą. No niby Macedonia mocniejsza od Litwy (zwłąszcza rezerw Litwy), ale też Ekwador mocniejszy od rezerw Polski.

Teraz pozostaje tylko czekać na to, że Rooney się nie wyleczy, Anglia skwasi, do 1/8 wejdzie Paragwaj, my na niego trafimy, wygramy, i ćwierćfinał zapewniony, a tam już wszystko może się zdarzyć :wink::D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG
Kostaryka przegrała wcześniej z Katalonią 0:2, a teraz 0:4 z Ukrainą.
No, ale az 3 bramki padly pomiedzy 35 a 40 minuta - a ze to towarzyski (prawie sparingowy) mecz byl, sadze, ze to po prostu zdekocentrowanie bylo. Na mistrzostwach na pewno

Kostarykąnczycy by w tak szybkim tempie bramek nie tracili (a przynajmniej jest to bardzo malo prawdopodobne). Mysle, ze nie ma co sobie jakichs nadziei robic po tym spotkaniu - zespół na mistrzostwach a na towarzyskim to dwie rozne druzyny.

Zas Ekwador... Z tego, co czytam w relacjach, Ekwaorczycy przewazali w tym meczu, (szczegolnie w drugiej polowie) a bramki nie strzelili tylko przez pecha (dwie poprzeczki), i bardzo dobrej postawy bramkarza Macedonii.

Pocieszac sie zas mozemy nieszczesciem Ekwadoru - calkiem niezly ich pilkarz, Tenorio, doznal w tym meczu kontuzji i mozliwe, ze na mistrzostwach nie zagra. To zawsze wywoluje spadek morali w zespole.

A co do naszych... Wygrali w sparingowym meczu 10:0. Cztery Rasiak, po trzy Ebi i Mila. W sumie fajnie, ale nie ma sie co podniecac - najwazniejszy sprawdzian jutro - Polska - Kolumbia! Ciesze sie, ze gramy akurat z nimi, bo graja oni futbol podobny do Ekwadoru. Zobaczymy, jak sobie damy rade :) Obstawiam nasze zwycistwo 2:1 (hehe, zebym sie nie przeliczyl :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh biorąc pod uwagę brak czołowych zawodników wersja że nie wyjdąz grupy ale zdobędą pkt jest BARDZO optymistyczna :lol:

No moze nie przesadzajmy z tym brakiem czolowych zawodnikow. Po Klosie i Rzasie z pewnoscia plakac nie ma co, po Frankowskim z obecnej formie chyba tez nie. A Dudek? Well, nie wiem czy nadal jest najlepszym polskim bramkarzem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj powtórkę meczu Ekwador - Macedonia na Polsacie o bodajże 1 w nocy. Nie miałem co robić, więc popatrzyłem na wyczyny drużyny, z którą Polska zagra pierwszy mecz w Weltmeisterschaft 2006. NA początku zrobili dość dobre wrażenie na mnie. Bramka w 18 minucie spotkania była dość ładna. Szybkie wyjście napastnika, sprytny strzał i bramka. Jednak potem coś zaczęło się psuć. Macedończycy podkręcili tempo i wyrównali dość szczęśliwie. Realizator nawet nie zdążył pokazać całą akcję. ;] Potem jeszcze bardzo dobrą okazję, aby objąć prowadzenie, mił Ekwador pod koniec pierwszej połowy spotkania. Jednak dobra obrona bramkarza Macedoni zapobiegła zmianie wyniku. Drugiej połowy nie oglądałem, ale sądząc po wyniku, Ekwador grał tak jak pod koniec pierwszej połowy.

Co do innych meczów towarzyskich to wrażenie zrobił na mnie popis strzelecki piłkarzy reprezentacji Niemiec. Przeciwnik słaby, ale ostatnio brakowało mi skuteczności wśród piłkarzy niemieckich. Mogą okazać się mocni na mistrzostwach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dudek? Well, nie wiem czy nadal jest najlepszym polskim bramkarzem...

Niekoniecznie, ale za takowego jest uważany. Boruc od jakiegoś czasu rzeczywiście gra bardzo dobrze, ale brakuje mu jeszcze tej pewności i spokoju Dudka. Jak na mój gust, czasem Artur za bardzo szarżuje.

Jeśli wyjdziemy z grupy, nikt nie będzie robił Janasowi wyrzutów z powodu takiego składu. Ale jeśli będzie taka wtopa jak w Korei, wszyscy będą spekulować "co by było gdyby Dudek pojechał?...". Akcje naszego "niedocenionego" zapewne trochę wówczas wzrosną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...