Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honor

My Little Pony Friendship is Magic (2010-)

Polecane posty

Po drugie: Jak śmiesz porównywać FiM'a do Teletubisi, które nawet nie potrafią używać zdań złożonych!

Chill out, man, chill out. Wiesz dobrze, że tak samo szanuję kucyki jak ty. Jeśli jesteś urażony z tego porównania, to przepraszam :wink:

Sprawdzajmy Equestria Daily, everypony . Jak będzie coś więcej o drugim odcinku, Stubbs albo ja damy wam znać. Teraz trzeba czekać. O dziewiątej (czasu amerykańskiego) rano się zaczyna właśnie ten odcinek, więc koło piętnastej w naszej strefie czasowej.

Na razie teaser zapowiada się obiecująco.

Widać Twilight źle szukała tych elementów... kolejna bitwa w świątyni z pierwszego odcinka z pierwszej serii? Już zacieram kopytka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT KOLEJNY: Niestety link Ustream już nie działa. Pozostaje wam tylko obejrzeć go na Youtubie.

My Little Pony: Friendship is Magic Season 2 Episode 2

UPDATE: To chyba mój piętnasty edit, ale... jeśli ktoś nie zna angielskiego, to daję linka do odcinka z polskimi napisami przez ObsessionOctopusa. On zrobił całą pierwszą serię i dopiero godzinę temu wstawił pierwszy odcinek z drugiego sezonu

My Little Pony Friendship is Magic Season 2 Odcinek 1 (polskie napisy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tokarief! I Octopusowi też dziękujemy (wiem, że tu wchodzisz, przyznaj się), który nie tylko tłumaczy odcinki, ale również dba o estetykę i klimat.

A co do moda do Baldura to jest przekozacki. Nie ma to jak Fluttershy drąca się na druegerów: "You goin' to LOVE ME!!!". I Rarity narzekająca na warunki w lochach Irenicusa.

Jednak ten mod jednak lepiej się nadaje do Icewind Dale'a. Bo któż zastąpi Korgana, bez wachanie mówiącego: "Fluttershy... brzydzę się tobą, bo nie masz jaj!". Albo Jana, który gotów jest się pokłócić z Applejack o wyższości rzepy nad jabłkami.

Spoko, zmyśliłem to. Jedyna interakcja między kucykami a Baldurowymi NPC'ami to romans Twilight z Anomenem (a to i tak tylko dlatego, że jest główną bohaterką). A sprzeczki między NPCami to jeden z najfajniejszych elementów Baldura, więc nie warto z niego rezygnować. Nawet dla kucyków.

No nic, trza będzie posłać klaczki do Doliny Lodowego Wichru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Baldura, gdy byłem malczkinem, a tata zbierał przez pewien czas (tak, tak!) płyty CD-Action i inne pierdoły. Niestety dla mnie była zbyt dziadowa (no co, mały byłem) i trudna, więc wolałem wrócić do KOTOR-a. A płytkę zgubiłem, szkoda, bo teraz narobiłeś mi smaku, Stubbs.

Zresztą, sprawdzałem link, w którym jest ten mod i można to ściągnąć do Icewind Dale'a. (też miałem "Dolinę", ale jak zwykle zgubiłem, mam dziwny nawyk zostawiania płyt na wierzchu biurka i niepakowania ich do pudełek).

Skoro mowa o modach... znacie jeszcze jakieś podobne o tematyce MLP do innych gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może o odcinku? bardzo podobało mi się zakończenie, ponieważ bezsprzecznie nawiązywało do zakończenia Star Wars IV :D

Sposób uporania się Twilight ze zmianami charakteru kucyków trochę zbyt łatwy, a bagatelizowanie dziewczyn przez Dischorda było conajmniej dziwne, skoro bez względu na postawę potrafily one posługiwać się elementami (gdyby nie zabrakło Rainbow Dash, to już na początku odcinka by go pokonałyby). No cóż, ile można zmieścić w 20 min. Poza tym odcinek był świetny. Flutterhate dawała radę

Doświadczenie nauczyło mnie, że South Park nie robi odcinków o lubianych przeze mnie memach. Czekałem na odcinek z Rebeccą Black. Zresztą ostatni sezon SP był tak mierny, że nie wiem, czy chciałbym, żeby sparodiowali MLP : (

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Twilight zna magię, ona jakby włada wszystkimi elementami, zresztą przywrócenie im pamięci to nie była robota Elementów. Znała po prostu zaklęcie wspomnienia. A Flutterbitch (wybaczcie mi, bronies!) rządzi w tym odcinku i basta. Jest lepsza niż w poprzednim.

Tylko jedno mnie dziwi. Discord wiedział, że Pinkie ma element Śmiechu (czy, jeśli przetłumaczyć niezbyt dosłownie, Humoru). Łatwo ją "skorumpował". To czemu jej grzywa się nie wyprostowała, jak to było w przedostatnim odcinku pierwszej serii? Zapomnieli o tym? Czy to magia Discorda, która odwraca wszystko na opak to spowodowała...?

Cóż, jeśli chodzi o bagatelizację... też się odrobinę zdziwiłem, kiedy Discord nic nie zrobił na końcu, by się bronić. Może myślał, że to nie podziała? W końcu Spike musiał zająć miejsce Rainbow Dash...

Na Ustreamie (ta strona internetowa, gdzie mogłem zobaczyć odcinek "na żywo") wszyscy trąbili na czacie (a taki był zalew spamu, że co sekundę pojawiało się z 5-6 wiadomości), że na końcu nawiązanie Star Wars. Zgodzę się z tym :laugh: Ale nie uważacie, że to ironia? Głos Discorda podkładał gościu ze Star Treka. A na końcu jest zakończenie w stylu Star Wars. Ironia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinkie była zła, nie smutna, jak to miało miejsce w "Party for One". Tak samo na farmie kamieni w "Cutie Mark Chronicles" było, że na farmie nie było miejsca na śmiech. Grzywa Pinkie prostuje się, gdy jest zdołowana (podobna dyskusia miała miejsce już gdzieś memebase/my little brony?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko czekać na "normalne" przygody. Ciekawe, co je spotka tym razem?

No i pozostaje jedne problem: morały. Przygody przygodami, ale morał musi być. A problem polega na tym, że tematy przyjaźni powoli ulegają wyczerpaniu. A to właśnie pod nie powstają nowe przygody kucyków. A co jak twórcom skończą się aspekty do poruszania?

Aha, i będzie nowy opening! Ponoć miał on być od początku, jednak Hasbro nie zgodziło się bo myślało, że będzie zbyt... kozacki jak na serial dla "małych dzieci". Jak widać, target im się trochę powiększył...

Co do modów: W najnowszym CDA jest opisana fajna strona z modami. Na pewno znajdą się tam jakieś kucykowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby robili, więcej "Kucykowatych modów" do gier zwłaszcza właśnie do serii takich jak "GTA, czy NFS"

Np. w "GTA" latałbym z kucykiem uzbrojonym w snajperę, piłę motorową i tym podobnym orężem, albo w NFS jeździł no nie wiem różowym Veyronem z kucykowymi bajerami na lakierze :cool:

A TAK NA MARGINESIE;

Poszukalibyście fajnych remixów piosenek na YT i innych stronach streaming'owych i Podalibyście linki do obejrzenia/posłuchania.

Ja znalazłem tylko jeden jak Wam kiedyś napisałem w poście.

Będę bardzo wdzięczny :icon_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snowcoolblader - A o jakie remixy Ci chodzi?

Jeśli chodzi o utwory z bajki to polecam wersje 8 bitowe.

Np. tutaj - Winter Wrap Up

Bardzo fajna sprawa.

Jeśli chodzi o normalne piosenki, ale przerobione na FiM to ostatnio się zakochałem w tym

Rainbow Dash - You're gonna go far kid

Niestety innych fajnych muzycznych rzeczy nie znam :)

A przy okazji skoro już tu napisałem pierwszego posta, wypada się przywitać z pozostałymi fanami FiM, więc witajcie :)

Chyba nie muszę pisać że ta bajka mi sie podoba, skoro tu jestem, racja? ;)

Odnośnie najnowszego odcinka(części drugiej "Elements of Harmony"), jest to w mojej opinii najlepszy odcinek ogólnie. Może dlatego że lubię sarkazm i ironię, a w tym odcinku przejawiał się dość mocno ;)

Z niecierpliwością oczekuję "normalnych" odcinków i mam nadzieję że będą trzymać poziom serii pierwszej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalibyście fajnych remixów piosenek na YT i innych stronach streaming'owych i Podalibyście linki do obejrzenia/posłuchania.

Ja znalazłem tylko jeden jak Wam kiedyś napisałem w poście.

Oto i one:

Ciekawostka: Muffinproof jest popularniejsze niż oryginał. Ale to raczej smutne

dla twórcy oryginału...

@JamesVoo

Witam cię również, mi też podobał sarkazm i ironia w odcinku, nie mogłem ze śmiechu podczas pierwszej próby pokonania Discorda. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo.

(imo byłoby lepsze jakby autor podciągnął motyw Bacha, zamiast wrzucając to dziwactwo od 45 sekundy, ale co tam)

I już nieco starsze (i wzorowane na oryginalnym soundtracku), pewnie były, ale na wypadek gdyby ktoś nie znał. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah, właśnie wróciłem do domu, od paru dobrych godzin jaśniejąc nieopisanym szczęściem na myśli o kolejnym odcinku kucyków, i... No właśnie, i. Niestety, jest to NAJGORSZY odcinek w całej historii FiS. Miałem nadzieję, że jak twórcy już zaczęli wprowadzać ciągłość fabularną, to trochę to pociągną, a nie znowu 2 odcinki i koniec... W każdym razie jeśli kolejne niezwiązane odcinki będą jeszcze lepsze, niż te z sezonu 1, to ewentualnie mogę odszczekać treść tego posta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci mi tam napisze ! ;p

Z MLP FIM zaznajomiłem się przez przypadek mianowicie przez użytkowników cda , w komentarzach do jakiegoś tematu zauważyłem że ktoś ma avka z RD jak DJey (oczywiście nie wiedziałem o co kaman ). Popatrzyłem fajne ale co tam olałem sprawę, jakiś czas później na You Tube oglądają odcinek o Mrotal Kombat z serii "How It Should Have Ended" zaintrygowała mnie ostatni scena gdzie jakiś pony (nie pamiętam już jaki ) siedział na tronie i robił za final bossa.

Wtedy coś zaiskrzyło mi pod kopułą i na YT wpisałem " pony parody " i moim oczom ukazała się spora lista filmików , gdzie jeden " PonyCraft 2 " zwrócił moją uwagę. Po obejrzeniu tej parodii przyszła pora na kolejne i kolejne aż w końcu postanowiłem obejrzeć "my little pony friendship is magic" no i jestem tu ;]

PS jeśli lubicie MLP i TF 2 musicie koniecznie to zobaczyć xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, jak ktoś jest ciekawy, może obejrzeć te screeny z nowych odcinków. Wrzucałem link do nich wcześniej, ale zniknął bez ostrzeżenia. To pewnie błąd, ale jeśli ktoś je usuwa to nich chociaż mówi DLACZEGO! Już drugi raz mi się tak dzieje.

W screenach: jeden szkic, jeden fragment z nowego openingu i jeden niepokojący screen.

UWAGA SPOILERY!!!

Chociaż co do tego ostatniego to już raczej mniej więcej wyjaśnione... chyba. Więc martwić się nie musicie.

Luna wystąpi w odcinku Halloweenowym (4 z kolei)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna to prawdziwy badass w tym płaszczu. Walić poprzednie jej formy, ta w płaszczu i kapturze rządzi!

Moment, czy ten szkic... czy to nie Derpy? Oł, szit.

Dawać ten cholerny odcinek jak najszybciej, Hasbro, bo rozwalę wam siedzibę! :laugh:

Zapomniałem o jednej rzeczy. Kilka dni temu (bodajże od wtorku), ObsessionOctopus (tak, ten sam od pierwszego odcinka) zamieścił kolejny fansub Kucyków, epizodu drugiego. Jeśli ktoś nie oglądał drugiego odcinka, a nie zna angielskiego (bądź oglądał, ale nie zrozumiał zbytnio), daję link do drugiego odcinka.

MLP: FiM Season 2 Odcinek 2 (polskie napisy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ze szkicu to ponoć nie Derpy czy tam Ditzy...

A co do Luny, to ponoć będzie próbowała ona zerwać z przerażającymi pogłoskami dotyczącymi jej osoby, tyle że wybierze na to dość dziwną porę: Noc Koszmaru - kucykowy odpowiednik Halloween

Aha, i dzięki Octopusowi za jego ciężką pracę. Jego tłumaczenie zrekompensuje mi brak nowego odcinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...