Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CDAmartin

Pytania do martina

Polecane posty

Albo wyszukiwarka nawaliła albo tego pytania nie było zatem walę :) - co byś rzekł albo jak zachęcił ludzi nieznających Tales of Monkey Island? Ani jednej części ^^

Jeśli chcesz pograć w epizodyczną przygodówkę to seria Sam & Max będzie dużo lepszym wyborem. W Tales of Monkey Island zagrałem w trzy z pięciu odcinków i jakoś nie odczuwam wielkiej chęci zagrania w pozostałe - były nieźle zrobione, na przyzwoitym poziomie trudności, nawet śmieszne, ale to już jednak nie to samo co pierwsze odsłony serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest Twój ulubiony klan z Total War: Shogun 2?

W miarę dobrze grało mi się Date, najfajniej Mori. Moimi ulubieńcami jeszcze z pierwszego Shoguna są Shimazu, ale jeszcze nimi dobrze nie pograłem - to najtrudniejsza z frakcji, na bardzo trudnym obszarze i z ciężkimi, agresywnymi przeciwnikami.

Też dobrze mi się gra Mori, czego się w sumie nie spodziewałem, bo twierdziłem: "e, ja tam na morzu nie lubię walczyć".

Nieźli też są Hattori (Edycja Specjalna), tylko nie można nimi na początku szarżować na silniejszych, wrogo nastawionych sąsiadów.

Najciężej grało mi się chyba klanem Oda- gdzieś chyba w 3. turze najechali mnie Tokugawowie i Imagawowie sprzymierzeni przeciwko mnie.

Grałem na początku na bardzo trundnym, ale później zmieniłem na trudny, żeby się tak nie męczyć.

A Ty na jakim poziomie trudności grywasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobrze mi się gra Mori, czego się w sumie nie spodziewałem, bo twierdziłem: "e, ja tam na morzu nie lubię walczyć".

Nieźli też są Hattori (Edycja Specjalna), tylko nie można nimi na początku szarżować na silniejszych, wrogo nastawionych sąsiadów.

Najciężej grało mi się chyba klanem Oda- gdzieś chyba w 3. turze najechali mnie Tokugawowie i Imagawowie sprzymierzeni przeciwko mnie.

Grałem na początku na bardzo trundnym, ale później zmieniłem na trudny, żeby się tak nie męczyć.

A Ty na jakim poziomie trudności grywasz?

Narobiłeś mi smaka i coś czuję, że dzisiaj zagram po dłuższej przerwie :)

Dla przyjemności gram zwykle na normalnym albo średnim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pograć w epizodyczną przygodówkę to seria Sam & Max będzie dużo lepszym wyborem. W Tales of Monkey Island zagrałem w trzy z pięciu odcinków
Bardziej spytałem w kontekście tego, że lubisz przygodówki a te stare części przygód Guybrusha (tak to się pisze? :P) są chyba uważane za kanon to w jaki sposób zachęcić nieprzekonanych albo tych co klasyków nie znają... jak chociażby ja (choć i tak ostatnio mam w co grać a zaległości z samych płyt CDA się narobiło... ^_^)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spytałem w kontekście tego, że lubisz przygodówki a te stare części przygód Guybrusha (tak to się pisze? :P) są chyba uważane za kanon to w jaki sposób zachęcić nieprzekonanych albo tych co klasyków nie znają... jak chociażby ja (choć i tak ostatnio mam w co grać a zaległości z samych płyt CDA się narobiło... ^_^)

Jeśli nie znasz oryginalnego Monkey Island, to po prostu w nie zagraj :) Wydane kilka(naście) miesięcy temu zremasterowane wersje z nową, naprawdę piękną grafiką i uwspółcześnionym sterowaniem to o wiele lepszy wybór niż epizodyczne Tales of Monkey Island - tam jednak najwięcej frajdy czeka na weteranów znających każdy szczegół oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy z waszej redakcji gra ktos jeszcze w np.COD4 ,CS1.6 itp

2.Czy gracie w gry ktore dajecie na plytce?

3.Kto pisze recenzje Wieśka?:D

1. Raczej nie.

2. Zdarza się, chociaż mi raczej brakuje na to czasu.

3. Enki i Monk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apuu

1.Czy lubisz serię Broken Sword?

2.Czy chciałbyś aby powstała kolejna część?

3.Jaki był twój ulubiony przedmiot w szkole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz (mniej więcej) zetknąłeś się z serią Total War? Zmnieniło to Twój sposób postrzegania strategii?

Ja w 2004 zakupiłem Rome'a, który od razu uznałem za najlepszą strategię na PC. Później zainteresowałem się starszymi odsłonami, kibicowałem premierom nowych i w sumie do dzisiaj jest to moja ulubiona seria komputerowych gier strategicznych. Niegdyś pykałem w m.in.: Age of Empires (seria) , Settlersów (głównie II), Warcrafty (I i II), ale wszystko pobiły Total Wary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzisz o bójce po wczorajszym meczu?

2. Jakie wrażenia związane z parą finalistów champions league?

1. Dlatego zawsze wolałem chodzić na mecze koszykówki ;)

2. A kto gra? Serio, bo ja się piłką nie bardzo.

1.Czy lubisz serię Broken Sword?

2.Czy chciałbyś aby powstała kolejna część?

3.Jaki był twój ulubiony przedmiot w szkole?

1. Nigdy nie byłem jej specjalnym fanem, ale niedawno zagrałem na iPodzie w Director's Cut pierwszej części i byłem pod ogromnym wrażeniem - ta gra świetnie nadaje się na iOS-a. Mam teraz smaka na dwójkę ale czekam aż cena spadnie poniżej mojej appstorowej granicy zakupowej.

2. Każdą nową, dobrze zrobioną przygodówkę przywitam z otwartymi ramionami :)

3. W podstawówce i gimnazjum to polski, historia, chemia oraz fizyka. W liceum to polski i... religia, bo można było spokojnie śniadanie zjeść :)

Kiedy pierwszy raz (mniej więcej) zetknąłeś się z serią Total War? Zmnieniło to Twój sposób postrzegania strategii?

Jak najbardziej, pisałem o tym zresztą w recenzji Shoguna 2. A z serią po raz pierwszy zetknąłem się w 2000 roku, z pierwszym Shogunem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A kto gra? Serio, bo ja się piłką nie bardzo."

Barca z Manchesterem

i obiecuję nie pytać już więcej o piłkę nożna :happy:

Sądzisz, że przygodówki maja szansę przyjąć się (i być popularne) na dużych konsolach?

Ulubiony polski zespół grający w kosza?

Ulubiony zagraniczny zespół grający w kosza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co się najbardziej nie podoba w redakcji?

2. Co sądzisz o użytkownikach FA?

3. I użytkowniczkach?

4. Co studiujesz i czy jesteś dobrym studentem?

5. Byłeś kiedyś z redakcją na suszi?

6. Albo na kebabie?

7. O pizzę nie pytam.

8. Chciałbyś się zamienić ze Smugglerem albo Mac Abrą?

9. Na co?

10. Dlaczego twoja ksywka jest taka mało odkrywcza i chwytliwa?

11. Sam ją sobie wymyśliłeś?

12. Co sądzisz o czasach 8 bitowców?

13. Uważasz, że przed 1989 r, nie było w muzyce nic dla ciebie ciekawego?

14. Który z forumowiczów najbardziej Cię inspiruje?

15. A który najmniej?

16. Czy kładąc się wieczorem, masz poczucie udanego dnia?

17. Co dla ciebie on oznacza?

18. Co sądzisz o negatywnych opiniach o CDA i niskiej jakości artykułów/recenzji?

19. Jak przyjmujesz krytykę?

20. A jak pochwałę?

21. Lubisz uszczęszczać do kościoła?

22. Też uważasz, że religia jest prywatną sprawą?

23. Jaka jest największa zaleta komputerowej rozrywki?

24. A dla ciebie szczególnie?

25. Jesteś hurra optymistą?

26. A może nie bardzo?

27. Ile gier powinna mieć twoja kolekcja gier, żebyś był zadowolony?

28. Co myślisz o prostych przygodówkach?

29. Korzystasz z solucji i tipsów?

30. Który z członków gremium CDA Cię najbardziej inspiruje?

31. Gdybyś mógł wprowadzić jedną rozsądną zmianę w piśmie byłaby to...

32. Czytanie jest dla Ciebie jak...

33. Gra komputerowa może zastąpić książkę jeżeli...

34. Lubisz kolekcjonować rzeczy w domu/mieszkaniu?

35. Dlaczego nie poszedłbyś na księdza?

CDN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sądzisz, że przygodówki maja szansę przyjąć się (i być popularne) na dużych konsolach?

2. Ulubiony polski zespół grający w kosza?

3. Ulubiony zagraniczny zespół grający w kosza?

1. A słyszałeś o Heavy Rain? No to mają szansę. Ba, myślę że konsole są dla przygodówek idealnymi platformami, wystarczy że twórcy odpowiednio atrakcyjnie je przedstawią :)

2. WKS Śląsk Wrocław i mam nadzieję że w tym roku dojdzie do reaktywacji zespołu w ekstraklasie, chociaż wewnętrzne wojenki byłych działaczy i polityków znów mogą to spieprzyć :(

3. Nie mam jakiegoś faworyta. Lubię Real Madryt, śmiertelnych wrogów w osobach Partizana i Crveny Zvezdy Belgrad (za ich styl uprawiania koszykówki), a z NBA to mimo wszystko mam sentyment z dzieciństwa w postaci Bullsów.

A teraz masakrycznie długa lista PeCIego - do pytania dopisałem swoje odpowiedzi.

1. Co się najbardziej nie podoba w redakcji? - Płacą mi za granie, c'mon!

2. Co sądzisz o użytkownikach FA? - Ci odwiedzający ten wątek są całkiem fajni :)

3. I użytkowniczkach? - A gdzie mogę zobaczyć ich zdjęcia? :icon_twisted:

4. Co studiujesz i czy jesteś dobrym studentem? - Dziennikarstwo i raczej sobie radzę.

5. Byłeś kiedyś z redakcją na suszi? - Na sushi akurat nie miałem okazji być.

6. Albo na kebabie? - Tak.

7. O pizzę nie pytam. - To nie odpowiadam :)

8. Chciałbyś się zamienić ze Smugglerem albo Mac Abrą? - Czemu nie...

9. Na co? - Na pewno nie na krzesła, bo niedawno dostałem nowe i jest bardzo wygodne.

10. Dlaczego twoja ksywka jest taka mało odkrywcza i chwytliwa? - Dzięki :P

11. Sam ją sobie wymyśliłeś? - Tak, na szybko, kiedy okazało się że jakiejś potrzebuję, ale to jeszcze nie w czasach Akszyna - potem już zostało na pewien czas zmieniając się w emtera.

12. Co sądzisz o czasach 8 bitowców? - Nie jestem pewien czy byłem już wtedy w planach...

13. Uważasz, że przed 1989 r, nie było w muzyce nic dla ciebie ciekawego? - Nie uważam tak, a ty dlaczego tak sądzisz?

14. Który z forumowiczów najbardziej Cię inspiruje? - Na forum udzielam się tylko tutaj, także trudno mi odpowiedzieć.

15. A który najmniej? - jw.

16. Czy kładąc się wieczorem, masz poczucie udanego dnia? - Czasem tak, czasem nie.

17. Co dla ciebie on oznacza? - Udany dzień? No to taki, z którego jestem zadowolony :)

18. Co sądzisz o negatywnych opiniach o CDA i niskiej jakości artykułów/recenzji? - Każdy ma prawo do swoich opinii, to wolny kraj.

19. Jak przyjmujesz krytykę? - Z pokorą, co nie znaczy że zawsze się muszę z nią zgadzać.

20. A jak pochwałę? - Z radością!

21. Lubisz uszczęszczać do kościoła? - Nie uszczęszczam do kościoła.

22. Też uważasz, że religia jest prywatną sprawą? - A ty tak uważasz? No to mamy podobne zdanie.

23. Jaka jest największa zaleta komputerowej rozrywki? - To że zapewnia rozrywkę.

24. A dla ciebie szczególnie? - jw.

25. Jesteś hurra optymistą? - Nie.

26. A może nie bardzo? - jw.

27. Ile gier powinna mieć twoja kolekcja gier, żebyś był zadowolony? - Mniej, bo już sam się w niej pogubiłem :P

28. Co myślisz o prostych przygodówkach? - W jakim sensie prostych?

29. Korzystasz z solucji i tipsów? - Zdarza się, tak.

30. Który z członków gremium CDA Cię najbardziej inspiruje? - Wszyscy inspirujemy się nawzajem, jesteśmy jak rodzina, lubimy razem śpiewać piosenki a podczas deadline'u trzymamy za ręce i opowiadamy sobie swoje sekrety. Takiej odpowiedzi oczekiwałeś?

31. Gdybyś mógł wprowadzić jedną rozsądną zmianę w piśmie byłaby to... - Każdy inaczej pojmuje "rozsądne" zmiany. Wszystko zawsze i tak weryfikuje rzeczywistość rynkowa.

32. Czytanie jest dla Ciebie jak... - Jak czytanie? To zarówno sposób na naukę, poszerzanie horyzontów i rozrywkę.

33. Gra komputerowa może zastąpić książkę jeżeli... - Jeżeli mam na to ochotę, wszystko zależy od nastroju.

34. Lubisz kolekcjonować rzeczy w domu/mieszkaniu? - Zależy jakie, kolekcjonuję dwuzłotówki.

35. Dlaczego nie poszedłbyś na księdza? - A dlaczego miałbym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś polecić, to który z sezonów Sama i Maxa wydał cię najlepszy?

Jaką grę indie poleciłbyś obok Machinarium?

Czy masz jakiegoś faworyta w tym roku na Najlepszą Grę Roku?

Grałeś w Portala 2? Jak wrażenia?

Czy podzielasz gust redakcji co do pizzy (nie lubisz anchois)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj po raz wtóry. Czy osoba S. Kinga jest Ci znana? Miałeś przyjemność obcować z jego twórczością? Teraz trochę poważniejsze pytanie. Mianowicie, napisałeś, że nie chodzisz do kościoła. Why? Odrzucasz całe chrześcijaństwo razem z róznymi obrzędami (patrz. Boże Narodzenie, Wielkanoc) czy po prostu nie widzisz potrzeby i sensu w uczęszczaniu do tegoż miejsca?

PS Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem "nie wierzę w ateizm"... No cements.

PS ver.2.0 Jakiś postęp w sprawie Twojego bloga czy dalej brak czasu/chęci?

Pozdrawiam. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadajecie kilka pytań to numerujcie je proszę, wtedy łatwiej będzie mi odpowiadać a innym to czytać :)

1. Jeśli miałbyś polecić, to który z sezonów Sama i Maxa wydał cię najlepszy?

2. Jaką grę indie poleciłbyś obok Machinarium?

3. Czy masz jakiegoś faworyta w tym roku na Najlepszą Grę Roku?

4. Grałeś w Portala 2? Jak wrażenia?

5. Czy podzielasz gust redakcji co do pizzy (nie lubisz anchois)?

1. Sezon pierwszy na płytce w nowym Akszynie jest naprawdę niezły, zwłaszcza czwarty epizod (chyba najlepszy w historii tego serialu), chociaż ja osobiście nie jestem przekonany do polskiego dubbingu gry, zwłaszcza Wojciecha Manna.

2. Spróbuj Gemini Rue.

3. Póki co Shoguna 2, ale myślę że Wiedźmin albo L.A. Noir go przebiją - ale to się przekonam jak zagram.

4. Jeszcze nie, ale mam zamiar nadrobić.

5. Fakt, też nie lubię ryby na pizzy.

1. Czy osoba S. Kinga jest Ci znana? Miałeś przyjemność obcować z jego twórczością?

2.Teraz trochę poważniejsze pytanie. Mianowicie, napisałeś, że nie chodzisz do kościoła. Why? Odrzucasz całe chrześcijaństwo razem z róznymi obrzędami (patrz. Boże Narodzenie, Wielkanoc) czy po prostu nie widzisz potrzeby i sensu w uczęszczaniu do tegoż miejsca?

3.PS ver.2.0 Jakiś postęp w sprawie Twojego bloga czy dalej brak czasu/chęci?

1. Znam, ale jakimś namiętnym czytelnikiem nie jestem, w domu rodziców mam za to prawie wszystkie jego książki bo ojciec lubił.

2. Po prostu nie odczuwam takiej potrzeby.

3. Od czasu do czasu tam piszę, w kwietniu podzieliłem się wrażeniami z gier na iPoda, mam w planach napisać też parę słów o przygodówce City of Secrets i StarFront: Collision, ale krucho u mnie z czasem - pracuję w tej chwili nad kilkoma tekstami plus cały czas nad pracą licencjacką.

Dzięki za odpowiedzi na pytania. Ta lista nie była tak znowu masakrycznie długa jednakże...

OK, wierzę na słowo :P I z przyjemnością odpowiem na kolejne pytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bez zbędnych ceregieli walę pytanie:

Masz zamiar udzielać się w innych tematach niż swój?

Ja rozumiem - czas. Ale przecież nie można być zabieganym non-stop ;) Więc jak? Jak będziesz miał troszkę wolnego to odwiedzisz jakiś inny temat (Prócz magazyn i Pytania do Redaktorów) i podyskutujesz z innymi czy małe szanse?

_________

Z innej beczki: Czekasz na nowe Deus Ex? Pokładasz w nim jakieś większe nadzieje? Bo ja szczerze czekam na tę grę chyba najbardziej ze wszystkich w tym roku (no chyba że wyjdzie MGS Rising).

Grałeś w któreś MGS? Jakieś wrażenia? :D

Znudziło Ci się odpowiadanie tutaj? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...