Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

może jakaś próba 'przeinstalowania' explorera. wiem, że to głupio brzmi bo jest on tak zakopany w systemie ze jego odinstalowanie graniczy z cudem (ba jest chyba niemożliwe), ale mógłbyś spróbować ściągnąć jakąś instalke explorera i ją zainstalować na to co masz obecnie. jak to nie pomoże to przydałby się log z hijacka (albo z czego tam jeszcze mądrzejsi ode mnie, czytaj wies.niak, sobie zażyczą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do wykonania, ale chyba tylko za pomocą płytki instalacyjnej lub innego systemu operacyjnego. Być może również w trybie awaryjnym. @Hermez możesz podać informacje o pliku %Windows%\explorer.exe (tzn. datę modyfikacji i rozmiar)? Mógłbyś ten plik też przeskanować jakimś antywirusem np. na http://virusscan.jotti.org/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest źle, tzn. jest lepsza niż 32-bitowa. Ze sterownikami do w miarę nowego sprzętu nie ma problemów, gorzej jeśli masz coś starszego lub nietypowego. Jeśli chodzi o programy, to w sumie nie spotkałem się z programem, który działałby na 32-bitowej wersji, a nie działał na 64-bitowej. Problem może być ze starymi aplikacjami, do których w sumie żadna Vista się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy można usunąć okienko ASSCrProlog, które włącza mi się po uruchomieniu systemu. Podobne jest ono do wiesza poleceń w WinXP, jednak w tym ^ nie ma nic napisane. Jest całe puste. Dodam, że jest to Home Premium i laptop ASUS F3Sg.

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwygodniej bedzie zrobic formata na D albo po prostu recznie, po zalogowaniu w xp usunac z D wszystkie pliki VISTA. Nastepnie przy uzyciu plytki instalacyjnej XP przywrocic program rozruchowy tak, aby XP uruchamial sie bez problemow a nie przy uzyciu boot managera z wybore vista xp...ktory jak sadze zainstalowal sie automatycznie po instalacji visty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze robilem samo fixmbr i dzialalo - ale robilem to ze 2 razy wieki temu wiec glowy nie dam.

Natomiast jesli o partycje chodzi: bron cie od tego zeby dwa systemy na jednej partycji instalowac: primo, rozruch nie bedzie wiedzial jaki system uruchomic i zaden nie wystartuje, po drugie pliki systemowe beda sie gryzly (jesli wogole uruchomisz system)....zdecydowanie odradzam podejmowanie takich prob.

Najwygodniej miec na C np. windowsa XP, potem na D zainstalowac Vista, na kolejnych partycjach coraz nowsze systemy :) no i nigdy nie instaluj odwrotnie...zawsze najpierw najstarszy, potem nowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak zrobić partycje w Viście ?

Jak instaluje nie mogę rozdzielić dysku opcja jest nieaktywna. Dysk ma mieć 640 GB (Seagate Barracuda) system wykrywa go jako 590,4 GB .

Jakby było najlepiej podzielić ten dysk ?

Za główny system chce mieć Vistę , drugi to XP.

Jeden dysk ok 200GB na program roboczy

Drugi dysk ok 150 GB na FSX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli caly dysk masz czysty robisz tak:

1. Instalujesz XP na dysk C - podczas instalacji tworzysz 3 partycje np. C - 100giga dla XP, D-100 giga dla Vista, E- reszta, na gry itd itp

2. Instalujesz Vista na dysk D

Cieszysz sie dwoma systemami :)

Jesli dysk masz zajety np. masz juz XP zainstalowane, to najprawdopodobniej cala partycja dysku jest dla XP przeznaczona - oznacza to, ze nie uda ci sie za pomoca instalacji Vista zrobic dodatkowa partycje bez uszkadzania aktywnej. Najlepiej kupic jakis dobry program do partycjonowania i za jego pomoca przygotowac partycje przed instalacja. Ostatecznie....wykorzystac instalator linuksa, bo w niektorych dystrybucjach mozna dzielic partycje, nawet ta glowna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam jeszcze jeden problem.

Jak zmienić rozszerzenie w powiedzmy 100 plikach ? Zaznaczam je i chcę w jednym zmienić rozszerzenie i ziuu wszystkie pliki zmieniają swoją nazwę na nazwę tego zaznaczonego a rozszerzenie się nie zmienia :/

Jak posortować pliki po rozszerzeniu ? W XP nie było z tym problemów w Viście wybrałem wszystkie dostępne opcje ale nic to nie dało.

Kiedy grzebie po dysku i nakierowuje kursor na plik kursor zaczyna skakać. Włącza się na zmianę "klepsydra" i zwykły kursor , następują niewielkie przesunięcia kursora lewo góra dół prawo (prawdopodobnie wina niezgranych animacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem z Vistą.

Mam Vistę SP1 64bit i jak próbuje zainstalowac najnowsze sterowniki do GF 260 GTX pod Vistę 64bit to mam komunikat że mój system jest 32 bit-owy. Kiedy pobieram sterowniki 32 bit-owe i próbuje je instalowac wtedy mam komunikat że mój system jest 64bit-owy. Udało mi się jedynie zainstalowac orginalne sterowniki bodaj z maja 2008 roku. Czy znacie może rozwiązanie tego problemu?

Z góry dziekuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakiś błąd w sterownikach, bo dziwne jest, że jedne sterowniki udaje Ci się zainstalować bez problemu, a inne wywalają taki komunikat. Karty nVidii nie mam, więc mogę tylko gdybać, ale niekiedy dobrym pomysłem jest napisanie do producenta sterowników o problemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!

Zakupiłem nowiutki komputer, wkładam płytkę z Windowsem Vista, zaczyna się ładować i wyskakuje mi:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1. insert your wondows installation disc and restart your computer.

2. choose your language setting, and then click "next".

3. click " repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacture for assistance.

Status: 0xc0000225

Info: an unexpected error has occured

Co robić? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo irytujący problem z Vistą ten bardzo wredny program co jakiś czas normalnie wywala mnie z wiekszości gier:

-sama z siebie restartuje kompa kiedy zawiesi się gra pojawia się niebieski ekran i tam odliczenie i taki hałas trrrrrrrrr

-wyłącza się dźwięk i robi taki hałas: trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrttttttttttrrrrrrrrrrrrrrrr

- wywala mnie na pulpit z danego programu z błędem : program przestał działać wyszukaj rozwiązanie w necie lub zamknij

Widows orginalny gry też wersja vista home premium service pack 1 32 bity

Komp:

Intel core quad q9300 good ram 4*1 gb

GF 260 płyta gigabyte S-series

Z góry dziękuje za pomoc

ps system aktualizowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczanie na niebieskim ekranie? Czyli robi zrzut pamięci. Pobierz debugging tools for windows, zainstaluj i odpal. Przejdź do katalogu windows, tam będzie katalog minidump, a w nim pliki *.dmp. Jeśli katalogu nie będzie, sprawdź, czy w katalogu systemowym masz plik MEMORY.DMP. W odpalonym programie wymierz menu file -> load crash dump. Wskaż na plik dmp - jeśli jest ich więcej, wybierz najnowszy.

Program powinien przeprowadzić analizę i wyświetlić pewne wyniki analizy. Wrzuć je tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...