Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

Jak cię stac to bierz Ultimate. Jeśli chodzi o bity to przy 64-bitach możesz uzyskać troszkę większą wydajność systemu i zoptymalizowanych pod 64 aplikacji. Ale mogą być problemy z grami. o ile gry zoptymalizowane pod 64 będą działały nawet szybciej, o tyle wszystjkie pozostałe będą chodziły wolniej lub wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię stac to bierz Ultimate. Jeśli chodzi o bity to przy 64-bitach możesz uzyskać troszkę większą wydajność systemu i zoptymalizowanych pod 64 aplikacji. Ale mogą być problemy z grami. o ile gry zoptymalizowane pod 64 będą działały nawet szybciej, o tyle wszystjkie pozostałe będą chodziły wolniej lub wcale.

ok. biore ultimate. i chyba 64-bity. Ale większoć gier chodzi na 64-bitach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam jednak Home Premium. W Ultimate nie ma ŻADNEJ funkcji, której by nie było w HP, a na której by mi zależało. A po co płacić za coś, z czego wiem, że nigdy nie skorzystam?

Lista funkcji, które dodaje Ultimate:

1. Windows Complete PC - kopie zapasowe i przywracanie (wolę robić ręcznie, a jak już bym nawet musiał robić automatycznie - to są do tego darmowe programy, względnie w wersjach 30-dniowych, co całkowicie wystarcza)

2. Centrum Sieci i Pulpit Zdalny - przydatne głownie w firmach, względnie tam, gdzie komputer jest w dużym LANie i chcesz sobie ułatwić kontrolę i zarządzanie. W domu tego nigdy nie wykorzystasz.

3. Szyfrowanie dysków - jeśli potrzebujesz - są skuteczniejsze programy. Ale prawdę mówiąc wątpię, abyś potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluj 64 bity, myślę że Home Premium Ci starczy, bo Ultimate to już spory wydatek. Używam Ultimate x64 od ok. 2 tygodni, nie zauważyłem żadnego błędu. System śmiga pięknie. na 2 GB RAMu mam zajętych ok. 30% (w planach kupno 2x 2 GB).

Jedyne gry jakie NIE chodziły to Far Cry 1 (coś z teksturami..) i Dark Messiah (żeby zrobić load gry lub przy wczytywaniu nowego poziomu, aby nie wywalilo z gry nalezy zmienic ustawienia grafiki na minimum, pozniej dopiero zwiekszyc..).

Reszta chodzi tak samo płynnie jak na Xp, a sam system wcale nie jest wolniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstalowałem ponownie SP i wszystko jest ok. Komp póki co chodzi w miare dobrze. Od czasu do czasu pojawiaja sie komunikaty, ze jakis robak znajduje się w systemie(Windows Defender jak sadze), ale to ma związek z tamtym dziwnym antywirusem, bo jest opcja, żeby go usunąć i wtedy włączał sie tamten program. kompa skanowałem Norton Internet Security i programem a-squared Free, który własnie wykrywa i usuwa wszelkie robbaki, spyware, itp (przynajmniej taka mam nadzieje) Ale swoją drogą w uruchomionych procesach pojawiły się troche dziwne pozycje, których przed instalacją SP nie widziałem, choć może to ma wlasnie związek z SP.

Miej cały czas włączonego aktualnego antyvirusa. To podstawa bo wirusa można złapać bardzo różnymi metodami. Od gg, czytania maili, z pendriva czy przeglądając strony. Windows defender usuwa spyware i możesz go używać w tym celu. Ściągaj często aktualizacje do niego. Po instalacji SP1 możesz odzyskać część miejsca które zajmują niepotrzebne pliki.

Do tego użyj komendy vsp1cln.exe z lini poleceń uruchomionej w trybie administratora. Ja odzyskałem około 1,5 gigabjta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem Vistę Home Premium x64 na koncie brata.. i było wszystko OK, do czasu instalacji SP1 - niby wszystko OK, ale po ostatnim rozruchu PC Winda długo się ładuje, z 2 minuty, lub dłużej, potem jakby się kopiowały jakieś pliki i zatrzymuje się na:

!! 0xc0000034 !! 17996/125056 (\Registry\Machine\COMPONENTS\Winnars\am...)

W Google tylko na 1 stronie jest o tym i za wiele się dowiedzieć nie można..

Pomocy! :/ Bo na Microsoft już nie liczę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

Kupię w takim razie Vistę Home premium 64 bity.

Oczywiście jak to zrobię to napisze tutaj jakie są moje wrażenia na temat tego systemu i ew. z ktrymi grami mam kłopoty (bo na pewno jakieś będą).

Jeszcze raz WIELKIE dzięki ! ! !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Home Premium i pojawiły się dwa małe problemy. 1 problem to gdy na pasku zadań odznaczam google toolbar to po ponownym uruchomieniu kompa toolbar ponownie jest zaznaczony i jest na pasku zadań. No i teraz pytanie co zrobić aby go usunąć na zawsze? 2 chodzi o kosz - przez przypadek usunałem go z pulpitu i nie wiem jak go przywrócić. Z góry dzięki za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem dziś zainstalować viste ultimate 32b, jednak po czarnym ekranie z paskiem wczytywania plików, pokazał się ekran (tło) visty z kursorem... i nic więcej. Czekałem może dwie min. i nic nie wyskakiwało. Komputer też nic nie robił... Wyglądało to jak zawias, tyle że mogłem poruszać kursorem. Czy tak ma być? (pewnie nie :P) Czy raczej coś jest nie tak i dlaczego tak się dzieje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta Vista z tym uruchamianiem to jakieś nieporozumienie lol. Mając laptopa z 4 GB ramu DDR2 800 MHz, Procesor Intel Core 2 duo 2.0 Ghz 2 MB cachu i dobry dysk twardy czekam na uruchomienie dłużej niż na starym PC z uruchomieniem XP i wczytaniem wszystkich programów na pasku zadań a mam ich tam dużo. A nawiązując do visty to jak zlikwidować automatyczne przechodzenie w stan czuwania? W XP trzeba zrobić na pulpicie prawym myszy, właściwości, wygaszacz ekranu i tam na dole jest zasilanie. Wchodząc w to można tam poustawiać różne rzeczy jak powyłączać dyski, hibernacja systemu kiedy wyłączyć monitor itp. No i teraz jak to zrobić w viscie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wlączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows Vista Home Premium? :( Gdy chcę uruchomić tę funkcję, to pojawia mi się napis: Funkcja rozpoznawania mowy nie jest odslugiwana dla bieżącego języka. Próbowałem zmienić język z poziomu paska języka na angielski, lecz kiedy wchodzilem do panelu sterowania, języka samoczynnie ustawial się na polski. Czy można uruchomić tę funkcję w języku polskim SYSTEMU? Wiem, że najpierw trzeba skonfigurować tę funkcję, ale żaden tego typu kreator się nie włączał. Bardzo bym chciał uruchomić rozpoznawanie mowy, bo to nawet przydatna funkcja. Proszę o pomoc! ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta Vista z tym uruchamianiem to jakieś nieporozumienie lol. Mając laptopa z 4 GB ramu DDR2 800 MHz, Procesor Intel Core 2 duo 2.0 Ghz 2 MB cachu i dobry dysk twardy czekam na uruchomienie dłużej niż na starym PC z uruchomieniem XP i wczytaniem wszystkich programów na pasku zadań a mam ich tam dużo. A nawiązując do visty to jak zlikwidować automatyczne przechodzenie w stan czuwania? W XP trzeba zrobić na pulpicie prawym myszy, właściwości, wygaszacz ekranu i tam na dole jest zasilanie. Wchodząc w to można tam poustawiać różne rzeczy jak powyłączać dyski, hibernacja systemu kiedy wyłączyć monitor itp. No i teraz jak to zrobić w viscie?

Najpierw co do uruchamiania - owszem uruchamia sie dlugo (mowie tu o czasie potrzebnym, by zaczac korzystac z kompa), ale mozna to troszke przyspieszyc. Wystarczy w narzedziu "msconfig" przejsc do zakladki "Rozruch" -> "Opcje zaawansowane" i tam zaznaczyc "Liczba procesorow" i wybrac z listy ile rdzeni ma uczestniczyc w ladowaniu. Nie jest to wielki przyrost, ale cos tam daje ;)

Co do stanu czuwania itp. "Panel Sterowania" -> "Opcje zasilania" i tam musisz sie pobawic ustawieniami. Najlepiej jest sie dokopac do recznych ustawien, a nie predefiniowanych ("Zmien ustawienia planu" i potem "opcje zaawansowane"). Mozna tez kliknac PPM na ikonce baterii przy zegarze (jesli jest) i tam jest odnosnik do "Opcji zasilania" :)

Jak wlączyć rozpoznawanie mowy w systemie Windows Vista Home Premium? :( Gdy chcę uruchomić tę funkcję, to pojawia mi się napis: Funkcja rozpoznawania mowy nie jest odslugiwana dla bieżącego języka. Próbowałem zmienić język z poziomu paska języka na angielski, lecz kiedy wchodzilem do panelu sterowania, języka samoczynnie ustawial się na polski. Czy można uruchomić tę funkcję w języku polskim SYSTEMU? Wiem, że najpierw trzeba skonfigurować tę funkcję, ale żaden tego typu kreator się nie włączał. Bardzo bym chciał uruchomić rozpoznawanie mowy, bo to nawet przydatna funkcja. Proszę o pomoc! ^_^

Z tego co sie orientuje, to rozpoznawanie nie jest dostepne w jezyku polskim, wiec niestety nie obejdziesz tego.

Jak juz to jakies oprogramowanie firm trzecich, ale na tym sie nie znam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie.

U mnie zbyt szybko to nie szło, tzn. instalowałem u siebie po kolei trzy systemy: XP, Vistę i openSUSE 11.0. Najszybciej przebiegła instalacja openSUSE, potem XP i na końcu była Vista. W sumie trudno się dziwić, skoro Vista zajmuje ładnych parę giga nie oferując za dużo w zamian. Jakiś czas później na drugim dysku instalowałem Gentoo i instalacja tegoż systemu była zdecydowanie najdłuższa ze wszystkich, ale kto ową dystrybucję instalował chyba wie dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza mi się w Viście (Home Premium, 32 bity, oryginalna rzecz jasna) coś dziwnego. Nie mogę otworzyć folderów, w pasku zadań wszystko się zamazuje, paski "uciekają" w kierunku znaczka startu, ogólnie system trochę szaleje. Wystarczy że się wyloguję i zaloguję...i jest już ok. Albo gdy zatnie się Eksplorator i uruchomi się ponownie- również wszystko wraca do normy. Ktoś ma może podobną sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...