Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Windows Vista

Polecane posty

No i mam nie lada problem. Niby nie przeszkadza.. ale:

Niedawno przeszukiwałem Google w poszukiwaniu stron na temat pewnego telefonu komórkowego, na jednej z nich znalazł się banner z dokładną nazwą mojej miejscowości - a to oznacza, że prawdopodobnie informacje ode mnie płyną do internetu - to na pewno musi być spyware (bo co innego)? Ciekawe, skąd mają taką informację, ponieważ nigdy nie podaję prawdziwych danych osobowych (ze względów tylko i wyłącznie bezpieczeństwa!) - być może jest to zapisane gdzieś w TP S.A. - dziwne tylko, bo ani Kaspersky antivirus, ani Windows Defender (odpowiedzialny za m.in. spyware) nic nie wykrywają. Co robić? Szukać lepszego programu antyspyware?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowym programem do ukrywania się w sieci jest np. Tor, tylko trzeba go dobrze skonfigurować.

@LAzlopl

Co do motywów, to możesz użyć programu typu Windows Blind, czy VistaGlazz. Ten pierwszy oferuje sporo, ale bezpłatna jest tylko wersja 30-dniowa, drugi zaś jest bezpłatny i jest czymś na kształt UXTheme Patcher-a znanego z XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64 bitową, chciałbym odpalić jakieś bardzo stare gierki pokroju Duke'a 3D. I teraz pytanie, ponieważ na Viście x64 na 100% nie działają tak stare gry, czy jest możliwe zainstalowanie wirtualnego systemu 32 bitowego na tej Viście? Mam na myśli programy do zdaje się wirtualizacji. I czy są darmowe odpowiedniki takich programów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64 bitową, chciałbym odpalić jakieś bardzo stare gierki pokroju Duke'a 3D. I teraz pytanie, ponieważ na Viście x64 na 100% nie działają tak stare gry, czy jest możliwe zainstalowanie wirtualnego systemu 32 bitowego na tej Viście? Mam na myśli programy do zdaje się wirtualizacji. I czy są darmowe odpowiedniki takich programów?

Obawiam się że niema takiej możliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64 bitową, chciałbym odpalić jakieś bardzo stare gierki pokroju Duke'a 3D. I teraz pytanie, ponieważ na Viście x64 na 100% nie działają tak stare gry,

A skąd taka pewniość :) Zawsze warto popróbować któregoś z trybów zgodności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak nie działały, to co do wirtualnych maszyn, to pełno tego jest. Jeśli chcesz na takim czymś odpalić Windows-a, to najlepiej chyba się nadaje Microsoft Virtual PC, poza tym jeszcze VirtualBox, który powinien spisać się jako tako, ale jego darmowa wersja ma niestety pewne ograniczenia (np. brak obsługi USB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył temat gier działających na Viście ;]

Co do starych gier..nie wiem,nie próbowałem.

Ale mam inny problem,mianowicie z grami darmowymi.

Zainstalowałem FoF(Frest On Fire) nie działało zapytałem się na forum o tej grze.Pomogli.

Jednakże teraz mam problem z grą "Toribash".Gdy kliknę dwukrotnie to pojawia się tylko "ramka"(tam gdzie jest "zamknij,minimalizuj").I jest przezroczyste po środku(widze pulpit).

Vista Ultimate x32 PL SP1.

Pozdrawiam Kluz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64 bitową, chciałbym odpalić jakieś bardzo stare gierki pokroju Duke'a 3D. I teraz pytanie, ponieważ na Viście x64 na 100% nie działają tak stare gry, czy jest możliwe zainstalowanie wirtualnego systemu 32 bitowego na tej Viście? Mam na myśli programy do zdaje się wirtualizacji. I czy są darmowe odpowiedniki takich programów?

Za dużo kombinujesz. Najprostszym wyjściem jest użycie DOSBox'a i granie w Duke'a za jego pomocą.

A skąd taka pewniość :) Zawsze warto popróbować któregoś z trybów zgodności.

To nic nie da. Vista x64 jest całkowicie pozbawiona możliwości uruchamiania aplikacji 16-bitowych, więc można zapomnieć o odpaleniu w normalny sposób jakiejkolwiek dosowej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można uruchomić wirtualny system, tylko ciekawi mnie czy na 64 bitowej Viście można właśnie uruchomić wirtualny 32 bitowy system, czy tylko 64 bitowy. Może ktoś będzie wiedział na 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytanka - czy błąd typu "Ten systen nie obsługuje trybu pełnego ekranu" to właśnie opisywany przez was motyw niedziałania starych gierek na viście (tak mi się to fajnie objawia)?

a drugie - czegoś mi w tej viście brakuje, tylko czego: próbuję sobie z CDA zainstalować Two Worlds..na przycisk z menu cda brak reakcji, jak próbuję ręcznie odpalić setup.exe wyskakuje mi "nie znaleziono pliku". Coby było lepiej nic nie pisze jakiego pliku brakuje, a na innej maszynie (Ach tak, biedaczysko z viśtą to laptop) na XP setup odpala się bez żadnego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__R -> Nie próbowałem, ale nie widzę przeszkód, by to miało niedziałać - VM udostępnia sztuczne środowisko, więc powinno działać bez problemów. Skoro można DOS-a postawić, to dlaczego nie Windows :)

Jeśli chodzi o programy, to np. Virtual PC od M$ lub VMware Server - oba są darmowe. VMware serwer jest dość zakręcony, ale jakby nie było, jest to wersja serwerowa (odpalasz usługi w systemie, a dostęp przez https po localhost).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytanka - czy błąd typu "Ten systen nie obsługuje trybu pełnego ekranu" to właśnie opisywany przez was motyw niedziałania starych gierek na viście (tak mi się to fajnie objawia)?

a drugie - czegoś mi w tej viście brakuje, tylko czego: prubuję sobie z CDA zainstalować Two Worlds..na przycisk z menu cda brak reakcji, jak próbuję ręcznie odpalić setup.exe wyskakuje mi "nie znaleziono pliku". Coby było lepiej nic nie pisze jakiego pliku brakuje, a na innej maszynie (Ach tak, biedaczysko z viśtą to laptop) na XP setup odpala się bez żadnego problemu.

Mi na Viście U. 32b śmiga normalnie, normalnie sie zainstalowało, nie ma żadnych problemów, inna sprawa że gra jest... taka sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę zaleście serious pack 1 do Visty ?? 32 Bita ? z góry dziękuje ..

uwaga ta Vista jest po polsku ściągnąłem jakiegoś ze strony Microsoftu i nie działa wyskakuje czysty błąd ok i pa

potrzebuje polską wersje dodatku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Viście dysk pracuje jak oszalały. Cały czas hałasuje (mam go już ze 2 lata i dłuższa praca dysku jednak jest już denerwująca, a w maty wyciszające nie chcę się bawić).. sprawdzam procesy i zużycie CPU - żaden proces nie wskazuje na więcej niż 2%. Antywirusa wyłączyłem, bo podejrzewałem, że skanował. Czy są na Viście jakieś ukryte procesy? Co to może, u licha być? Po restarcie to samo. Cały czas brzęczenie HDD.. nie da mi spokoju ten sprzęt.. temat wstawiam do Visty, bo jestem pewien, że to coś z systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak profilaktycznie sprawdził dysk oraz sprawdził jak działa na innym systemie, np. na jakiejś dystrybucji live GNU/Linux-a. Co do procesów obciążających dysk w Viście, to sprawdź w harmonogramie zadań, czy nie masz tam czegoś ustawionego, np. defragmentacji, czy sprawdzania systemu przez Windows Defender.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Intel Penitum DualCore E5200, Radeonie HD4850, 4 GB RAM, zasilacz 600W, płyta główna jeszcze nie kupiona, lepiej kupić Vistę czy XP. Przekonuje mnie bardziej Vista, bo XP jest starym systemem. Jeżeli miałbym kupować Vistę (a komp do grania) to 32 bity, czy 64 bity? Chcę, aby chodziły na tym kompie w miarę stare produkcje (MoH: Allied Assault, Rome: Total War, Medieval II, i inne z lat 2003-2006) i wszystkie najnowsze gry. I jeszcze wersja systemu. Home Basic, czy Home Premium? Inne nie wchodzą w grę.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Home Premium będzie lepszym wyborem.

Biorąc Xp możesz zapomnieć o 4GB RAMu - dostępnych będzie ~3GB z kawałkiem. Xp x64 w ogóle nie opłaca się brać..

Na takim sprzęcie Vista będzie ładnie huluła, ale może poczekaj jeszcze na premierę Windows 7?

Nie mogę dać głowy, czy na Viście zdziałają tak stare gry z rocznika 2003. Ale większość powinna chodzić.

Jeśli już bierzesz Vistę - to tylko 64 bitową. Ale w pudełku powinny być 2 płyty z dwoma wersjami - instaluj więc x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja biorę wersję OEM (tańsza). A co do Windows 7, on będzie podczas premiery na pewno drogi, a ja nie chcę ściągać pirackiej Visty (miałem oryginalną wersję XP, ale mam zbyt porysowaną płytę aby z niej korzystać).

Więc (na 95%) Windows Vista x64 Home Premium. Tylko muszę mieć pewność stuprocentową, żeby wszystkie gry na niej chodziły.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...