Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

Nowa wersja cdaction.pl - raporty o błędach, oceny, opinie

Polecane posty

To tak... Kolorystycznie, da się przeżyć (choć żadnej zmiany na plus tu nie ma). Ale z całą resztą jest znacznie gorzej...

1. Gdzie są blogi?! Dopiero po jakimś czasie odkryłem, że są na samym dole. Przez to, będzie znacznie mniej wejść na nie. Poza tym, jedynie blogi polecane są widoczne. Reszta, to tylko zlepka literek.

Na prawo, nie rozumiem po co jest za ile będzie CDA i oprócz tego kalendarz. Było lepiej, kiedy było to połączone. Poza tym, uważam, że zamiast artykułów, w tamtym miejscu powinny być blogi. I całe forum, również na prawo, jest za duże.

Nie popisaliście się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną kiepską rzecz przy czytaniu recenzji nail'd - nie ma jednego długiego tekstu tylko podzielony na kilka części, w tym przypadku na dwie. Cytaty są pokazane nieciekawie, bo są w wielkich cudzysłowiach, moim zdaniem było lepiej gdy tekst był zwyczajnie pochylony. Kolejny minus newsów dotyczy krótkiego opisu newsu na stronie głównej, po przejściu do nowinki krótki tekst ze strony głównej był w kolorze granatowym czy jakimś tam, a reszta w białym, teraz wszystko jest jednakowe. Trochę to nieciekawe. Myślę że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron byłaby możliwość wyboru stylu strony.

Dla tych którzy chcą zobaczyć starą i jeszcze starszą wersję CD-A polecam stronę archive.org, wystarczy wpisać link do strony i można oglądnąć wiele stron w starszych czasach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę za bardzo onetowo, wszyscy mają takie strony (nawet lepsze), po CDA spodziewałbym czegoś lekkiego i przejrzystego. Co nie znaczy oczywiście że jest źle. Poza zbyt jasnym tłem newsów jest lepiej. Trzeba tylko bardziej wyeksponować blogi (bez żalu rozstałbym się z losowymi obrazkami z galerii) i zrobić coś z tymi newsami, które "zacięły" się na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórzy narzekają na brak okienka z blogami wyżej... Żeby było też bardziej widoczne... I tak szczerze, po części się z wami zgadzam :wink: Ale po części, ponieważ nie możemy zapomnieć, ze to nie Onet, ale forum, na którym główne zdanie zabierają newsy. Nie powinniśmy z tej strony internetowej robić kąciku publicystycznego, tylko przekazywać sobie informacje o tematyce przynajmniej okołogrowej. Oczywiście nie chcę, by blogi zniknęły całkowicie, bo znajdą się tu ludzie z talentem, których teksty mam czasem ochotę poczytać :wink: Niemniej proszę też wziąć pod uwagę moje słowa.

I faktycznie można by coś zrobić z tą odrzucającą stylistyką - tj. kolory itp... :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórzy narzekają na brak okienka z blogami wyżej... Żeby było też bardziej widoczne... I tak szczerze, po części się z wami zgadzam :wink: Ale po części, ponieważ nie możemy zapomnieć, ze to nie Onet, ale forum, na którym główne zdanie zabierają newsy. Nie powinniśmy z tej strony internetowej robić kąciku publicystycznego, tylko przekazywać sobie informacje o tematyce przynajmniej okołogrowej.

No właśnie - forum. Forum liczy się tak samo, jak cała strona cdaction.pl, bo to integralna jego część i każdy, kto założy konto na cdaction.pl ma dostęp do forum, a z kolei blogi to także znaczna jego część i nie powinno się ich lekceważyć, czego niewątpliwie dokonali twórcy nowej strony i także ci, którzy tą stronę zatwierdzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka nowej szaty nie jest przynajmniej dla mnie zbyt odpowiednia. Zbyt duże kontrasty. Kolory powinny być bardziej stonowane i nie powinno być kontrastów, które aż biją po oczach. Co do nowego rozmieszczenia poszczególnych zakładek i dodanie nowych to uważam, że pomysł jak najbardziej trafiony. Ogólnie zmiany oceniam 8/10, głównie za kolorystykę, jednak wiem, iż jest to moje subiektywne odczucie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia:

- zdecydowanie wolałem starą stronę, ta nowa jakoś mi się nie podoba, wygląda jak robota grafika-amatora,

- umieszczenie blogów na samym dole najbardziej mnie irytuje, wcześniej blogi były pod ręką, teraz muszę zjeżdżać na sam dół

- białe tło newsów - totalnie nie pasuje

- zmieniliście coś dobrego na coś gorszego

To w zasadzie tyle z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nowy design nawet się podoba, ale wielki fail z blogami. Ponad rok temu mieliście o tym artykuł w piśmie, a teraz nie dość, że polecane blogi są na samym dnie gdzie przeciętny użytkownik nie zagląda... to blogi maluczkich są jeszcze niżej, małą czcionką. Wcześniej na blogi właziły osoby które chciały po prostu sprawdzić nowe newsy na głównej. Teraz? Tylko bardzo zainteresowani blogami. Gdybym chciał blogiem dotrzeć do wąskiej, wyselekcjonowanej i elitarnej grupy, to bym wysyłał felietoniki prywatnymi wiadomościami. Jeśli chodzi o suche dane: Przed update o tej porze, tuż po wpisie, mogłem liczyć na swoim skromnym blogasku na 10-20 osób. Po updacie? 2-3, a jedna to ja. Świetnie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowa wersja jest mega. Zawsze lubilem minimalizm, a w tym wypadku zastosowanie wielu zwyklych rameczek wyglada bardzo ladnie. co jeszcze? Hmmm... bialy kolor dzialu z Newsami. Jest swietny. tworzy kontrast miedzy czescia wlasciwa (newsami), a reszta (forum, blogi itp.) co znacznie ulatwia przegladanie. Dobra robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja zarzucę swoje trzy grosze.

Mianowicie nie ma nowych newsów w panelu bocznym na skórce "Ghoztcraft" - ostatni to "City Interactive stworzy FPS-a na bazie Unreal Engine 3", co jest dość dawnym newsem.

Czy problem występuje u innych, czy tylko u mnie?

EDIT - Ano racja, już ludzie pisali. Tylko dlaczego brak reakcji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja strony głównej bardzo mi się nie podoba. Białe tło wiadomości z pomarańczowo-niebieskimi dodatkami rodzi skojarzenia z najbrzydszą chyba stroną o grach w polskim internecie czyli gamecorner. Od czytania pomarańczowego tekstu na niebieski tle (okienko Następny numer za X dni) po prostu bolą mnie oczy! Nowa wersja jak zwykle wygląda na nieprzetestowaną przed włączeniem (jest zgodna tylko jednym motywem kolorystycznym? na pewno nie jest zgodna z motywem forum), a użytkownicy znów mają robić za beta-testerów. Jak ja nienawidzę sytuacji gdy wzorem Google autorzy uważają że wystarczy dopisać "beta" przy logo i już można wypuścić nieskończony produkt. Odbieram to jako brak szacunku dla użytkowników i tak też jednak odbieram nowy wygląd strony głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu na stronę, pierwsze co rzuca się w oczy jest to, że teraz strona jest potwornie brzydka. Idę za ciosem, teraz wygląda nieprofesjonalnie, miejscami jest oczoje*na i niekoniecznie bardziej przejrzysta.

Odnoszę wrażenie, że wszędzie powrzucane jest bgcolor (i pewnie się nie mylę), a grafika ograniczona jest do minimum, przez co całość wygląda biednie (tak, i brzydko). Bez obrazy, rozumiem że chcecie przyspieszyć działanie strony, ale takie "odchudzanie" trzeba robić z głową, aby strona zachowała dobre wrażenie.

W sprawie samej nawigacji, oczywiście na pierwszy ogien idzie nowe... eee... no... wiadomo, plansza z najważniejszymi artykułami. Zamysł dość ciekawy. Pomijając (za)prosty wygląd, oraz krótką kolejkę artykułów, nieco irytować może jedynie opóźnione (za pierwszym kliknięciem) ładowanie obrazków względem tekstu - niby nic takiego, lecz jednak coś ^_^

Dalej, razi trochę mało strategiczne rozmieszczenie elementów strony. Głównie brakuje mi kalendarza obok licznika pozostałych dni do premiery cd-action. Czytasz "za xx dni cd-action" i musisz zjechać pół strony, aby dokładnie zobaczyć, co to za dzień. Trochę mało wygodne. Skoro teraz "na głównej" są zaledwie cztery miejsca, to jeszcze wyżej w sidebarze można wrzucić artykuły, a "forum" walnąć gdzieś niżej (tam są 3 tematy z całego forum, za często nie będzie się trafiać na interesujące nas wątki).

No tak podsumowując, to zamysł jest dobry, ale wykonanie już nie do końca, miejmy nadzieję że szybko przyjdzie kolejny update strony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest znacznie lepiej niż było; szczególnie cieszy mnie pojawienie się zakładki 'Artykuły' (nie trzeba będzie szukać interesującej nas recenzji w starych newsach). Również zakładki 'Archiwum' i 'Gry A-Z; powinny znacznie ułatwić nawigację po forum.

Ponadto dobrą decyzją było przesunęliście na sam dół strony przeglądu najnowszych wpisów w blogach (nie mylić z polecanymi) - niektóre z nich były totalnie bezużyteczne, i w żadnym razie nie zasługiwały na choćby chwilowe pojawienie się na stronie głównej cdaction.pl (IMO powinny zostać całkowicie usunięte z głównej).

EDIT:

Po przejrzeniu całego wątku widzę, że jestem w mniejszości odnośnie kwestii blogów. Jestem jednak zdania, że zainteresowani wiedzą gdzie je znaleźć, a innych (mnie) nie będą drażniły sŁiTaŚnE wPiSy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie uwagi:

1. Dlaczego forum wypełnia mi cały ekran a nowa strona główna zajmuje tylko 1/3 szerokości ekranu? Skąd ta maniera że po liftingu wyglądu serwisy utrzymują szerokie marginesy - w czasach ekranów panoramicznych trwanie przy 800 pikselach szerokości na treść to jednak anachronizm. By dojść do końca strony trzeba się jednocześnie bardzo nakręcić rolką. Forum zajmuje już uczciwe 1024 piksele i ma trzy ekrany wysokości.

2. Na samym dole strony są ciekawe linki: Polecamy: Pogoda, Teledyski, Program TV, Horoskopy; Pozostałe: Mapa polski, Prezerwatywy, Bielizna, Podręczniki szkolne, Książki. Ciekawe pozycjonowanie, na które mam nadzieję redakcja CDA nie ma wpływu. Niedługo wujek gógiel zacznie mi sugerować gdzie i kiedy kupić podręczniki w sekszopie dla fetyszystów? Jak do kompletu jeszcze dodamy PIWO to okaże się że czytelnik strony www CD-Action wygląda jak typowy polski internauta według wyobrażenia prezesa pewnej polskiej partii prawicowej.

Aha i strona inaczej wygląda istotnie inaczej na różnych systemach (Linux, WinXP) i przeglądarkach (IE 7, IE 8, Firefox 3.6, Chrome 8: różnice w czcionkach i wyświetlanych elementach) co potwierdza, że nikt tego nie testował strony przed wypuszczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...