Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Po godzinie gry odinstalowałem :) W krypcie na Podgrodziu niemiłosiernie męczyłem się z ghulami, a gdy na moście zaatakowała mnie Salamandra (a wśród nich mag) ginąłem nie mogąc wykonać żadnego ruchu. Mag mnie podpalił i nie mogłem nic zrobic. Może i fajny ten mod ale nie dla mnie :) Cóż niestety zadowolę się poziomem trudnym, który zbalansowali twórcy gry.

Ja skończyłem Wiedźmina na 28 lvl i nie narzekam :tongue:

[ciach]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie wystarczy dlatego się martwię... Nie chce mi się czekać tyle czasu na Wiedźmina 3, ile czekałem a raczej czekam :dry: na wiedźmina 2.

Przez ten czas robili też RED Engine, który zresztą podobno bardzo intuicyjny w obsłudze, więc nie zdziwiłbym się, gdyby W3 wyszedł za 2 lata. W międzyczasie zaś będą DLC (a CDP bierze poprawkę na polskie realia, więc mogą mieć nawet przyzwoity stosunek cena/jakość, ew. zbiorcze pudełkowe wydanie), może machną jakiś pudełkowy dodatek...

Naturalnie, o ile gra odniesie sukces. Jeśli tak, to mam przeczucie, że czekają nas zageraltowane lata. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótszym czasem powstawania domniemanej "trójki" przemawiałyby też zdecydowanie większe doświadczenie ekipy oraz większe fundusze - oczywiście zakładając, że teraz Wiesiek odniesie jako taki sukces. Z resztą porównajcie sobie, ile REDzi uwijali się z pierwszą częścią, a ile z sequelem...

Z innej beczki - wiem, że wielu najchętniej by mnie za to wysmagało batem, ale szczerze liczę na wizytę Geralta w świecie konsol. Po pierwsze, łatwiej by było grze zaistnieć na świecie (wiem, wspominały już o tym dziesiątki postów przed tym), a po drugie... Mój komputer z trwogą przyjmuje wieści o oprawie graficznej :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po trzecie, jeśli gra będzie tak nieliniowa jak zapowiadają, to jest wręcz stworzona do wykręcania calaka przy wielokrotnym przechodzeniu.

Pewnie (o ile gra mi się spodoba) zrobię ten sam manewr, który planuję z ostatnimi trzema grami BioWare'u - podstawkę kupuję przy premierze na PC, a po dłuższym czasie szarpnę się na edycję ze wszystkimi dodatkami na X360.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie najbardziej oczekiwana gra na PC w tym roku :) Kocham Wiedźmina. Pierwsza część sukcesywnie gości na mym HDD i fajnie się w nią gra. A wszystkie ujawnione materiały, sugerują że ten produkt będzie co najmniej tak samo dobry - jak nie lepszy. Czekam z niecierpliwością i mam nadzieje, że mój sprzęt da radę pociągnąć gierkę w trybie Ultra w 1920x1080 ;) (choć po materiale na gry-online - zwątpiłem).

PS: Z W2 wynikł bardzo fajny żart na pierwszego kwietnia. Otóż nabrałem swojego kolegę (wielkiego maniaka tej produkcji), że drugą część będzie wspierać tylko rozdzielczości panoramiczne. By uwiarygodnić newsa, zapisałem jednego z newsów z waszej strony na swoje hdd, i go lekko zmodyfikowałem ;) Po czym odpaliłem na przeglądarce i zmieniłem u góry adres. A On jako posiadacz monitora "zwykłego" wpadł w panikę i zaczął myśleć co On teraz zrobi ;) Nawet dzwonił do ojca, czy mają wolną kasę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że reklama gry będzie rosnąć z czasem. Tydzień góra dwa i powinno być już mocno zareklamowane. Dziś reklamowali, że sprzedali 8100 EK. Cóż, żart na 1 kwietnia i nowy gameplay skutecznie zachęcił. Teraz ta konferencja i mam nadzieję, że przekonają jeszcze więcej osób na kupno którejkolwiek edycji :)

Wczoraj zamówiłem poradnik od Ringier Springer, to się dowiem, jak wyszedł w stosunku do poradnika dodawanego z grą. Szkoda tylko, że planują wysyłać 10 a grę 12, więc jeden dzień wcześniej poznam trochę poradnika :(

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oddzielnie zamówiłeś poradnik ? Jak zamawiasz wraz z kolekcjonerką, płacisz 10 zł taniej i za dostawę jeszcze zaoszczędzisz. Tzn. nie musisz anulować zamówienia tylko zgłosić się do działu obsługi klienta i on ci edytuje ci jego treść (doda do zamówienia poradnik). Ja napisałem do nich w piątek w okolicach popołudnia i do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Trochę się zdziwiłem, bo liczyłem, że napiszą jak najszybciej. Dobrze, że cały tydzień jeszcze przed nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to anuluję zamówienie na poradnik i też się z tym zgłoszę. Obecnie 270 zł (w zaokrągleniu i z doliczeniem marży dla Sferis) zapłacę za EK i poradnik. Jeśli cena choć trochę by spadła, to miło by było :)

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, trzeba będzie uważać z tymi filmikami jeśli chodzi o rodziców :tongue: Co prawda, Triss i tak nie pokazuje więcej niż na filmie 12+, ale czort wie co starszym może do głowy strzelić :tongue:

Choć w "jedynkę" grałem białymi dniami z chlustającą krwią, bluzgami i pannami, a się nie czepiali (może nie zauważyli...)

Oczywiście, nie mam wymaganej osiemnastki. ;)

Nawiasem mówiąc- to jak w końcu rozpoczyna się gra? Bo widziałem trzy różne wersje:

a) Geralt płynie na stateczku z wojskiem

b) Geralt siedzi w więzieniu

c) Geralt zajmuje się Triss

Edytowano przez KamcioKowal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to anuluję zamówienie na poradnik i też się z tym zgłoszę. Obecnie 270 zł (w zaokrągleniu i z doliczeniem marży dla Sferis) zapłacę za EK i poradnik. Jeśli cena choć trochę by spadła, to miło by było :)

Jeśli zrobisz tak, jak mówiłem, zaoszczędzisz koło 15 zł. Może to nie jest fortuna, ale zawsze coś dla przeciętnego Polaka. Możesz za to kupić, np. CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z W2 wynikł bardzo fajny żart na pierwszego kwietnia. Otóż nabrałem swojego kolegę (wielkiego maniaka tej produkcji), że drugą część będzie wspierać tylko rozdzielczości panoramiczne.

Najlepsze zaś w przypadku tegoż dowcipu jest to, że może okazać się prawdą. Proszę bardzo :)

http://tw2.thewitcher.com/forum/index.php?topic=32201.0

Jeśli ta rewelacja się potwierdzi, trzeba będzie rozważyć anulowanie preordera. Nie uśmiecha mi się ani gra z czarnymi pasami, ani tym bardziej wspieranie producenta, który lekce sobie waży sporą rzeszę pecetowych graczy.

No, ale póki co pozostaje czekać na reakcję Czerwonych. A nuż to zwykłe nieporozumienie?

Edytowano przez eustachy80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby zrobili coś takiego, mało osób kupi wtedy ich grę. To byłoby za bardzo ryzykowne. Mimo to zaczynam trząść portkami :)

W sumie to mam panoramę, bo Samsung 19 cali SyncMaster 943 nw. Przynajmniej wyczytałem, że to panorama :)

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie pytanie.

Skoro można save z jedynki użyć w dwójce. To zastanawiam się które zakończenie z jedynki jest kanoniczne, bo może wyda się to dziwne ale. Zastanawia mnie to od jakiegoś czasu, bo z tego co wiem, to w pierwszej części są trzy zakończenia. Jedno jest neutralne, drugie dla Scoia'Tel a trzecie dla Zakonu ? Czy jak to wygląda bo zapomniałem ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Komandorze Spriggs :)

Każde zakończenie można wybrać i tak jak napisałeś są w W1 3. Po stronie Scoia'tael, Zakonu lub neutralne. W grze są 3 rozpoczęcia, które zależą od naszej drogi, którą poszliśmy w Wieśku 1. Jest jeszcze jedno, dla osób, które nie grały w Wiedźmina :)

Wrażenia z pierwszego aktu GOLa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oznacza że gra tak na prawdę będzie bardzo długa, to nie będzie te 60h tylko jakieś 120.

W sumie to straszliwie mnie ciekawi jak rozłoży się cała historia w Wiedźminie 2, przecież tam jest tyle wątków. Zaczynając od 3 alternatywnych zakończeń,a raczej początków aż po pierwsze decyzję z których to będą się rozwijały dalsze rozwidlenia w fabule.

A to i tak pikuś, bo twórcy musieli uwzględnić decyzje podjęte w W1 np: co zrobiliśmy z Adą. Albo te pomniejsze, komu oddaliśmy Alvina.

Weźmy pod nóż taką Adę,

jeśli ją zabiliśmy to ta nie może wziąć ślubu z Radowidem Srogim

. A odwrotność jest taka że Radzio będzie miał prawo do Temerii. I tu się wszystko rozgałęzia.

Pewnie za 1 razem będę neutralny(jeśli się da :)) a potem spróbuję z innymi decyzjami :) aż nie przejdę całej gry od góry do dołu.

A oglądając screeny nowe z wiedźmina. Moją uwagę przykuł potwór trollo- podobny. Ciekawe co REDzi dodali do bestiariusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm , Grałem w Pierwszą część wiedźmina , który bardzo mi się nie spodobał (choć grałem krótko) ale po zapowiedziach 2 część mam na nią sporą chrapkę. Czy będę dobrze się bawił przy niej nie znając historii z pierwszej części ? Czy może warto najpierw przejść jedynkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Będziesz się bardzo dobrze bawił w Wiedźmina 2 nawet jeśli nie grałeś w 1. Jednak jeśli grałeś w 1 to lepiej poczujesz klimat, i sama gra będzie oferowała więcej smaczków. Kończąc, nie ucierpisz jeśli nie poznasz 1 ale jeśli poznacz historię w wiedźminie 1 to będziesz sie lepiej bawił przy 2.

A wracając do trolla :trollface: to chyba będzie można z nim nawiązać konwersację. Tak mi się zdaje bo ma przyczepioną latarnie(taka mało co świeci jak latarka, nie taka wielka :)), więc chyba jest istotą w miarę rozumną. Zresztą w książkach trolle nie były przedstawione jako głupie zwierzaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...