Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Dobra, teraz opiszę bardziej swoje wrażenia po walce w Kaer Morhen.

Na początku, nie mogłem się połapać o co chodzi, ale to z względu że książki nie czytałem. Potem powoli zacząłem ogarniać. Na początku były problemy bo nie ogarniałem walki z Przerazą, to odpuściłem sobie, i postanowiłem pomóc Triss. No i ogólnie, fabuła się rozkręca, jestem w drodze do Wyzimy, tylko teraz mam problem z znalezieniem pastora w wiosce przed Wyziną.

Ogólnie. Grę jak na sam początek oceniam wysoko.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz mam problem z znalezieniem pastora w wiosce przed Wyziną.

Ten `pastor` powinien być zaznaczony na mapie. A jeżeli go tam nie ma, szukaj w wiosce w lewym górnym rogu tej mapy. Stamtąd kieruj się tylko do kapliczki. On zazwyczaj sprząta przed nią, modli się, lub śpi w przybocznym domku.

Edytowano przez roby
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż zmiana głównej postaci nie wyszła by grze na dobre.Rozumiem ciekawą perspektywę zobaczenia tego uniwersum "z drugiej strony" ale jak ktoś wymienił Wiedźmin jednoznacznie kojarzy się z Geraltem.Można by dodać jakiś bo ja wiem etap z inna postacią ale zmieniając ją w ogóle twórcy zostali by zeżarci żywcem przez fanów.I nie obeszło by się bez porównań nawet jak by był świetnie zrobiony z ciekawą historią itd.bo by było od razu,że Geralt to by zrobił lepiej itd.Nie ma co na siłę uszczęśliwiać ludzi bo tego nie lubią.A tak postać sprawdzona z duża renomą i można by rzecz widząc nowego bohatera starasz się go polubić lub nie a tak widzisz Geralta i się "micha cieszy " :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System dialogów =/= sam ich poziom :) To, że wprowadzą coś na kształt z Mass Effect 2 przywitam tylko z otwartymi ramionami, bo tak to rozmowy będą bardziej dynamiczne, ostrzejsze i za każdym razem trochę inne :P A przynajmniej mam taką nadzieję... Kto wie, może posmakujemy tego już na E3 - choć nie orientuję się dokładnie czy mają zamiar coś pokazać. Mowa tutaj oczywiście o CD Projekt RED ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś powiedzieć, na kiedy jest przewidziana premiera sequela Wiedźmina ? Bo nie wiem nawet, czy teraz nie zacząć zbierać pieniędzy na sequel.

Co do dialogów, spodobała mnie się rozmowa z krasnoludem w tej wiosce pod Wyzimą, na temat wiewiórek, Geralt dosadził tam coś w stylu. "Acha, czyli chcesz powiedzieć że zabawiasz się z wiewiórkami ?" A krasnolud na to. "Spieprzaj Prowokatorze"

Ogólnie, podobają mnie się dialogi tu, a nawet lepiej, widać że do tej produkcji zaangażowano mnóstwo aktorów Polskich. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin to jedna z moich ulubionych gier!Wspaniały klimat, dynamiczne walki, ciekawa fabuła i miażdżące dialogi - po prostu świetna gra, chociaż oczywiście wady też ma np. wiele osób mówi, że nie wciąga. (ja się z tym nie zgadzam)

Bardzo jestem ciekaw, czy dwójka będzie tak samo dobra jak jedynka.Na razie z zapowiedzi wygląda na to że tak: grafika lepsza, walka prawdopodobnie lepsza, postaci bardziej wyraziste, dialogi też lepsze, nieco się martwię o fabułę, czy twórcom nie zabraknie pomysłów.

Ale sami mówią, że nabrali doświadczenia od pierwszej części, więc chyba nie ma się o co martwić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może posmakujemy tego już na E3 - choć nie orientuję się dokładnie czy mają zamiar coś pokazać. Mowa tutaj oczywiście o CD Projekt RED ^^

O ile się nie mylę, o prezentacji gry na targach w bardzo dużej mierze decyduje jej wydawca.

A co do pokazu dzieła CD Projekt RED - nie wytoczyć tak ciężkiego działa, jak Wiedźmin 2, byłoby co najmniej dziwne... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na kolejny pozytywny komentarz. :cool:

To tak. Jestem już w drugim akcie, na początku miałem problemy z wydostaniem się z kanałów po zabiciu Kuroliszka, ale padł bydlak. Teraz rozpracowuje salamandrę i Azara Javeda. Ogólnie źle nie jest, gra jest świetna. :) Opłaca się grać w te dodatkowe misje w edycji rozszerzonej ? :P

Ogólnie, to mam lekkie problemy by rozpracować Salamandry, ale dam radę, jak nie to poproszę o pomoc. :P

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się grać w te dodatkowe misje w edycji rozszerzonej ? :P

Jak najbardziej polecam. Szczególnie misję zaprojektowane przez fanów są śmieszne :tongue: . Tylko (co mnie najbardziej denerwuję) nie ma w nich głosu... Tzn. Jak postać "mówi" to jest podpis ale nic poza tym... Pomimo to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh moj Wiedźmin przyszedł kurierem w zeszły piątek i czeka aż go uruchomię...tylko niestety prędko to się nie stanie bo komputer w serwisie (nowy nieśmigany,ja to mam pecha:P ) może zanim odeślą mi sprawny sprzęt zdąże przeczytać wszystkie książki...a nie,wróć nie zdąże bo całą kase wydałem na kompa i Edycję Rozszerzona,czyli wezmę się za grę po 4częściach

dużo stracę?:)

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wypożyczyć książki z biblioteki. No chyba, że wszystkie książki, które czytasz, kupujesz. :)

Nie raczej nie stracisz dużo, nie pamiętam, aby w grze było dużo spoilerów, raczej nie zdradza większości szczegółów z sagi. Np Ciri jest tylko mętnie wspomniana przez jakiegoś bajarza w tej wiosce, Odmęty chyba.

Ja tam osobiście wolę książki od gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie przepadam za książkami z biblioteki:)nie wiem gdzie i u kogo były wcześniej i np.mam trudności żeby wziąć sobie taką do łóżka...wiem,glupota:)po za tym lubię sobie często wrócić do jakiegoś momentu albo ot tak otworzyć na losowej stronie i poczytać a książki z bibliotek mają to do siebie że trzeba je zwrócić:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lellandra - a jakie? Bo sam się rozglądam za jakimś przyjemnym. Znalazłem takie, ale trochę się go boję - na zdjęciu właściwie nic nie widać, a nie chciałbym się wpakować w coś obleśnego. : )

@ książki vs gra - w zasadzie to gra niemal w ogóle się nie odnosi do książek bezpośrednio. Pośrednio - jak najbardziej - poprzez występowanie postaci znanych z książek. I jestem przekonany, że dużo fajniej jest je w grze znajdować już je znając z Sagi, bo wtedy automatycznie stają się o wiele bardziej wyraziste, dociera więcej drobnych aluzji (których twórcy umieścili w grze mnóstwo), etc. W ogóle lepiej jest najpierw przeczytać Opowiadania i Sagę, a później się za grę zabierać, żeby się wprowadzić w klimat świata. I nie narzekać, że Wiedźmin ciągle w jednym pancerzu biega. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar, to wydanie jest bardzo fajne - sam je mam. Okładki są twarde, strony elegancko zszyte, wygodnie się czyta, a książki nie są napompowane. Ilustracje na okładkach są... eleganckie - mało w ogóle na nich jest: na jednej miecz z boku, na innej zarys strzygi (?), na ostatniej Pani Jeziora. Ja tam polecam :) Tylko kartonik, w który zapakowano książki wyrzuciłem, bo jakoś dziwnie wyglądają te książki w kartonowym opakowaniu.

###

Co do tych trailerów, to faktycznie nie pokazali nic nowego =/

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops... Ale właśnie zobaczyłem coś, co sprawi, że jednak nie będę chciał tego kupować on-line...

Przykro to mówić, ale widzę, że także książki są na "masówkę" drukowane, ponieważ w części "Pani Jeziora" powieść przerwana jest niewłaściwym drukiem stron, tj. tam gdzie powinny być strony 465-480 jest druk ze stron 321-336.

Trzeba to najpierw zmacać, czyli będzie drożej. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...