Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Masz 10 000 tych najwierniejszych, bo to oni głównie inwestują w EK. Tacy ludzie pokrzyczą, ponarzekają, potem dostaną lub nie jakiś ochłap w postaci małego dlc i będą happy. Zwłaszcza, że na razie stanowią jedynie 10% ogółu...a za kilka miesięcy pewnie maksymalnie 1%. Oficjalna premiera jest dzisiaj w nocy i do tego czasu nie ma strzału w stopę i ośmieszenia się. Licznik na CDP nadal bije...

Z tymi "najwierniejszymi" bym nie przesadzał, bo każda wierność ma swoje granice. To, że kupiłem kolekcjonerkę, nie oznacza, że przestałem myśleć. Nie jestem też 11-letnim dzieckiem, które pierw wybuchnie nienawiścią, będzie rzucać mięsem po wszystkich forach z wiedźminem, po czym łyknie wspomniane DLC i będzie happy.

To taka rysa na pięknym obrazie które stworzyło CDP. I tu nie tyle chodzi o fakt, że nie działa, że nie zagrałem, bo wypadki się zdarzają. Chodzi o brak myślenia i zapobiegliwości, przewidywania...

Może jesteśmy tylko 10%, ale SMRÓD pozostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smyku: Ostatnie co powiem, żeby nie spamować nie na temat. Zobacz na przykład CDA czy innych firm. Wprowadzają jakąś zmianę, podnoszą się głosy, że to jest złe itd itp Z czasem głosy milkną i tak naprawdę nic się nie dzieje...na ogół nie ma exodusu fanów/klientów (tych najwierniejszych) bo oni są zbyt przywiązani. Co więcej, dzięki takim ćwiczeniom na nas mogą zyskać ileś set tysięcy nowych fanów wśród których x liczba stanie się fanatykami - ta liczba prawdopodbnie przewyższy liczbę tych co odejdą a tych będzie mało. Promil wręcz.

down: coś tam wiem o siecie. Po drugie problemem nie jest serwer securoma, ale serwery CDP z których masz ciągnąć brakujący kod gry - czyli paczkę, teraz już 30MB + DLC. Po trzecie, jeżeli problemem jest rzecz związana z programowaniem to tym bardziej należą się gromy - bo na wychwycenie takich rzeczy był czas. Po czwarte, sztuczny ruch nigdy nie odda prawdziwego bo sztuczny ruch tworzysz w swoim wewnętrznym środowisku.

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000 - słuchaj, nie masz bladego pojęcia o sieci, jak widzę, więc po co tworzysz jakieś teorie spiskowe? Ja wiem, że Polacy to eksperci od wszystkiego, ale tym razem Ci akurat nie wyszło.

Kończąc temat "beta-testów" - fora internetowe stoją na oddzielnych serwerach, nie mających NIC wspólnego z tymi autoryzacyjnymi.

Dodatkowo - ruch sieciowy można generować sztucznie, nie potrzeba do tego ludzi (XXI w. w końcu!).

Problem na 100% leżał po stronie programistycznej, nie sieciowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy przez te problemy będzie wystawianie jak najniższych ocen wszędzie gdzie to tylko możliwe (np na metacritic)

DA2 zirytował fanów i średnia ocen graczy jest raczej niska, mam nadzieję że z wiedźminem nie będzie tam samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebook'u:

Lada moment będzie już działało, czekamy tylko aż uaktualnią się serwery!

No cóż... trudno określić ile to czasu może być, w końcu dla CDPR świt zaczyna się trochę inaczej :D

Ale na serio miejmy nadzieję, że już wszystko będzie ok. No i co Kolekcjonerom pozostało z tych 24h? Połowa dnia przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

News z thewitcher.pl

16 maja 2011 09:48:16

Z przyczyn technicznych tymczasowo niemożliwe będzie zalogowanie się do konta powiązanego z pierwszą grą Wiedźmin. Prosimy o utworzenie nowego konta. Sytuacja wkrótce zostanie rozwiązana za pomocą opcji połączenia ze sobą kont. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Czyli, że eeee co? Oni coś chyba brali w trakcie tej nocy i nie były to tabletki od bólu głowy, bo co komunikat, to coraz mniej zrozumiały i nie mówiący nic konkretnego...

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła wtopa. Wstałem pół godziny temu, myślę sobie, poczytam forum, pewnie już sporo informacji jest na temat Wieśka (gameplay, wymagania), a tu proszę. :huh: Oby się do jutra wyrobili bo mam zamiar z rana kupić grę. Podejrzewam, że CDP jednak jakoś wynagrodzi to ludziom. Poczekamy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to brzydkimi słowami:

CIACH

Dlaczego?

Otóż dlatego, że to już jest kolejny raz kiedy jako uczciwy człowiek zamawiam oryginalną kopię a cierpię i denerwuję się przez zabezpieczenia antypirackie. Dlatego też pozdrawiam panów z CDP i życzę powodzenia w dalszej działalności, ale bez moich 230 zł za wiedźmina i bez przysłych pieniędzy które mógłbym na ich gry wydać.

Powiem to ładnymi słowami: otrzymujesz procenty. - Rankin

Dziękuję, nie piję, a tym bardziej jakiegoś cienkusza 20 %

Edytowano przez Fakolpet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie mogę tego zrozumieć. Zapowiadali że posiadacze kolekcjonerki będą mogli grać wcześniej niż reszta... teraz się okazuje że z tego wcześniej nic nie będzie lub co najwyżej kilka (1 h) godzin różnicy... Nie wiedzieli co ich może czekać że się nie przygotowali? Równie dobrze mogli zrobić dla wszystkich premierę w tym samym czasie i było by po krzyku...

W dalszym ciągu aktywacji brak... wie ktoś czy DVD będzie potrzebne do uruchamianie gry? Bo nie wiem czy mogę płytę schować czy trzymać ją dalej na biurku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowywanie serwerów uaktualnień cały czas trwa. Intensywnie pracujemy nad tym, aby jak najszybciej umożliwić aktywację gry wszystkim tym, którzy dokonali zakupu Edycji Kolekcjonerskiej. Będziemy informować na bieżąco o postępie prac. Tymczasem prosimy o jeszcze trochę cierpliwości, przepraszamy i dziękujemy wspierającym nas fanom!

No tych jest coraz mniej....

Coś czuję, że z gry o 16 też będą nici. Swoją droga pojawiają się coraz częściej głosy i reklamacji ze względu na "niedotrzymanie warunków umowy sprzedaży", a jednym z warunków było uruchomienie gry o 00:01 w poniedziałek.

Czy ktoś obyty w prawie coś potrafi powiedzieć? Nie, żebym miał reklamować, ale ciekawość mnie zżera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to było by zbyt piękne, gdyby wszystko poszło po myśli. Współczuję wszystkim, którzy zamówili EK i nie mogą sobie zagrać wcześniej od nas, czyli tych którzy zamówili edycję premium. Wkurza mnie jednak, że co niektórzy zachowują się tak, jakby przed chwilą z dziczy wyszli. Każdy ma prawo się zdenerwować w takiej sytuacji, ale bez przesady. Co niektórzy wypisują na stronie gry, to po prostu w głowie sie nie mieści. W takiej sytuacji powinniśmy być trochę wyrozumiali, a nie wieszać psy na ludziach, którzy jednak starają się, żeby to w końcu ruszyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możnaby ich podać do sądu, bo nie spełnili warunków umowy, mimo że wzięli wynagrodzenie. Miałem prawo w szkole, ale nei pamiętam dokładnie jak to było. Wiem tylko, że jeżeli któraś ze stron się nie wywiąże z umowy to druga strona ma prawo żądać odszkodowania, tymbardziej że z naszej strony umowa została dotrzymana.

Edytowano przez Destroyer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się. Wszystko wystartuje:

http://gobarbra.com/hit/new-2dc7348c444cab7402a008f34155afcd

Reklamacje pewnie będą. Zresztą podejrzewam, że dla większości większym "ekskluziwem" była możliwość zagrania dzień przed wszystkimi niż pozostałe dodatki. Zobaczymy ile czasu zajmie im uporanie się z tymi problemami. Gorsze jest to, że mydlą ludziom oczy, że za chwilę będzie wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że takie coś się może zdarzyć - i się zdarzyło - przez DLC, które najwyraźniej jest zaprojektowane na 17 - czyli oficjalną premierę Wiedźmina 2 - cóż, właścicielom EK współczuję - ale z drugiej strony toż to TYLKO 24 GODZINY, a tu marudzenie na masową skalę. Zdarza się, a że to tylko 1 dzień, jedna doba, to trudno. A ja się ciesze, bo jutro sobie popykam :) (aha, przez to, że właściwie nikt nie rozpakowywał i prezentował tego na filmie Edycji Specjalnej - zrobię to ja. Około 19:00 spodziewajcie się filmiku na YT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za ty żeby tym co zamówili edycję zwykła i specjalną przesunąć premierę też o ten czas przez który muszą czekać kolekcjonerzy. Ciekawe czy i wtedy ie będzie żadnego narzekania... w końcu to tylko 24 godziny :3

Jako rekompensata od producenta mogła by być koszulka z wieśkiem - 9999 - czyli dla każdego co zamówił... może i to by trochę kosztowało ale kolekcjonerka tania tez nie była więc mogli by się postarać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princefan: Tu nie chodzi o to, że ktoś marudzi, bo musi poczekać 24h dłużej, chodzi o sam fakt, że zawiedli. Pozatym te wpisy na twitterze, też nie za wiele mówią, mogliby wydać jakiś poważny komunikat, a nie "tweetować" co jakiś czas. Szkoda, bo do tego momentu wszystko wyglądało dobrze. Po raz kolejny widać, że zabezpieczenia anty-pirackie tylko utrudniają życie uczciwym nabywcom, bo piraci i tak zagrają i tak, a przez ten proces cierpią osoby które są uczciwe i do tego najbardziej wsparły CDP finansowo. Czuję się oszukany i nie chodzi tu o to, że nie zagram wcześniej, bo gdyby premiera była taka sama dla wszystkich to nie miałbym problemów, ale naobiecywali, naobiecywali, a przyszło co do czego i jest klapa. Zupełnie jak w rządzie..

Edit: Działa : )

Edytowano przez Destroyer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ci którzy ściągają/ściągnęli patch

Nie żebym czarnowidział, ale nie mówcie hop... Poczekajcie aż wszystko się rzeczywiście włączy. Bo po tym wszystkim gotów jestem uwierzyć, że np. sejwy z jedynki nie będą się chciały zaimportować...

W każdym razie gratulacje, ja w pracy jeszcze 3h.... :(

Rzućcie info jak już odpalicie grę. Ale bez spoilerów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Empik stanął na wysokości zadania i pół godziny temu właśnie odebrałem swoją Edycję Premium Wiedźmina. Pytanie, czy będę mógł już dziś zagrać czy będę musiał czekac do jutra??

Co do samego wydania. Jak na edycję standardową to to wydanie śmiało może konkurować nie którymi kolekcjonerkami.

Mam figurkę Geralta i niejakiego Nekkera. Monetka też niczego sobie. Ale najlepsza jest mapa. Świetne wykonanie i zapach farby drukarskiej. Miodzio.

Pomęczę się z tymi figurkami.

@Thug,

Pisało tak, ale wchodząc w status zamówienia już było 18 maja. A już w sobote status mi się zmienił na zrealizowane.

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ten shitstorm? Kilkanaście h obsuwy to nic wielkiego, teraz na forum będzie wielka posucha, bo każdy zapomni o swoim rejdżu sprzed paru chwil i będzie grał z bananem na gębie.

Najwięcej zyskali zatem ludzie, którzy spokojnie się wyspali, poszli tam gdzie musieli (praca/szkoła/inne sprawy) i po powrocie zaczęli bądź zaczną bez problemów sobie grać. Granie jest po prostu sympatyczną częścią życia, a nie jego głównym celem, więc po co te czekanie, brak snu po nocach, zawalanie obowiązków... Owszem, RED należy się klaps w tyłek za tę obsuwę, nie można ich ciągle usprawiedliwiać, bo wpadka jest wpadką. Ale ludzie słali im takie wiązanki, jakby wywołali World War III, to spora przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ten shitstorm?

Ale ludzie słali im takie wiązanki, jakby wywołali World War III, to spora przesada

Z mojego punktu widzenia, czyt. osoby, która posiada XP i przez to jeszcze długo w Wiedźmina nie zagra, rzecz przedstawia się następująco: jest sobie CDP, które wydaje EK swojej gry. Przesyłka ma przyjść na tydzień przed premierą. Za głupiego się nie uważam, jakieśtam obycie w growym światku mam, ale nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, że "przyjdzie na tydzień przed premierą" NIE oznacza "zagram na tydzień przed premierą". No cóż, okazało się, że jednak nie oznacza;) EK przyszły - jedne z opóźnieniem, inne bez. Gracze otwierają i niespodzianka: a to głowa poobijana, a to brakuje zawartości, a to gry w ogóle nie można zainstalować. Przychodzi dzień 16 maja Roku Pańskiego 2011. I posiadacze EK sobie myślą "no! teraz zagram!". CDP bawi się jednak w Mikołaja na całego, niespodzianki nadlatują ze wszystkich stron: jedni się cieszą, że udało im się aktywować, ale gra wywala do windowsa, innym proces weryfikacji staje pod koniec, u innych w ogóle nie chce się zacząć, kilka dlc nie działa.

Ten "shitstorm" (kto w ogóle wymyślił te pojęcie?) to o to, że CD Projekt nie szanuje graczy. Że "nawet najlepszym się zdarza"? I?:) Dlaczego kogoś ma to w ogóle obchodzić? Płacę, wymagam, kropeczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć coś się już ruszyło. Pochwalcie się jak Wam chodzi i na jakim sprzęcie :) Fora aż huczą, że gra jest tragicznie zoptymalizowana. 3 fps na GTX460. Nieźle :)

A spojrzeć wyżej co nie łaska? Jeśli "chwalenie się" ma polegać na podaniu kofingu kompa i ilości fps'ów, to od razu dajcie sobie spokój, bo to wyleci stąd, a wy oberwiecie. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że fora od tego aż huczą, a w komentarzach do newsa na naszej stronie ludzie piszą, że działa płynnie mimo, że nie spełniają minimalnym wymagań. Ja spokojnie poczekam, aż niektórzy poradzą sobie z nerwami, bo póki co trudno w takie plotki wierzyć.

Czekam na doniesienia "live" z gry :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...