Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Fakt też liczyłem,że jutro już dostanę zwykłą edycję. Planowałem zainstalować i około 5 w nocy wstać i rozpocząć grę,potem &;27 busem do szkoły i po powrocie cisnąć dalej. No ostatecznie kombinowałem ze zwolnieniem na wtorek ale szkoda tracić dnia w szkole i potem to odrabiać. Kumpel gdy wyszło MW2 załatwił sobie zwolnienie na tydzień by grać.

--

Co do wszystkich zwiastunów,zapowiedzi itp. Zobaczyłem dwa i to i tak zbyt wiele,jednak najlepiej mieć niespodziankę. Jedyna obawa to to czy gra będzie chodziła płynnie jednak komputer athlon 64 x2 5200+, 4giga ram i geforce 9600Gt to ociera się o minimalne. No ale Crysis chodził na max to i wiedźmin2 musi działać chociaż i na minimalnych,a wymagania zazwyczaj są zawyżone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gram.pl również 'oczekuje na dostępność towaru' i ma zostać wysłane 16.05. Ech, im bliżej do premiery, tym większe mam wrażenie, że strasznie się ten czas będzie dłużył.

A skoro już o tym mowa - wybiera się może ktoś z Was na nocną premierę do empiku? Więcej info tutaj: klik . Mam nadzieję, że w Łodzi również zrobią coś ciekawego, bo coś przeczuwam, że Warszawa będzie miała najwięcej atrakcji.

Swoją drogą, to termin morderczy - noc z poniedziałku na wtorek - ale czego to człowiek nie zrobi, jak ma takie wydarzenie prawie że pod nosem... :cat2:

Edytowano przez Casseith
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Was, bardziej niż oczekawanie na przesyłkę boli posiadanie już własnej i czekanie aż będzie można się zarejestrować ;). Tym bardziej, że w nocy nie pogram bo o 5 trzeba wstać ;). Jeeej, popadam w paranoję odświeżając co chwila ten temat, licząc że ktoś wyskoczy z jakąś nową informacją ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówienie z empiku zostało wysłane w piątek, ma dojść w ciągu dwóch dni roboczych, czyli we wtorek max do odebrania w salonie na krakowskim rynku - polecam taką formę, bo jest bez opłat za kurier, czyli w dzień premiery 20zł taniej, a czasami nawet przed premierą przychodzi.

co do sejwów, to mam nadzieję, że wystarczy chociaż z etapu po [sPOJLER] podjęciu ostatecznego wyboru między stronami konfliktu [/sPOJLER]. ale jak ktoś nie ma jakiegoś sihilla, to nie widzę konkretnej potrzeby importu stanów.

btw, moje przygotowanie do premiery? czytamy opowiadanka! dziś moje ulubione - ziarno prawdy - polecam.

Edytowano przez Spike217
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosze was o porade: nie gralem w wiedzmina 1 i nie zanosi sie zebym go z kads mial. A dwojke dostane wiec czy wedlug was granie w 2 bez znajomosci 1 to bedzie cos nieodpowiedniego (tak jak w przypadku Mass effektow)? Chodzi mi o to, ze to kontynuacja itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^M@TRIX^, no trochę smaczków stracisz, ale twórcy powiedzieli, że nie potrzeba zapisu, by spokojnie grać w W2.

Spike217, najlepszy to ten już po ostatniej walce w grze. Wtedy mamy wszystkie decyzje fabularne (a raczej większość) załatwione.

Ech, byle do 12 w nocy wytrzymać i odpalam. Moja EK 0218 w idealnym stanie przyszła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię trochę temat, bo to że każdy jest na ciśnieniu, a nocna premiera z poniedziałku na wtorek nikomu nie odpowiada to już napisano kilkaset razy.

Po obejrzeniu wszystkich filmików z TEGO newsa na stronie CDA wiem jedo - wybieram angielsku dubbing. Nie ma siły, żebym wybrał te beznadziejne polskie głosy. Wystarczy porównać dwie wersje sceny w namiocie z mapą (zapewne jakiś prowizoryczny "War Room"), jedna z angielskim dubbingiem jest w pierwszym filmiku, druga z polskimi głosami w trzecim filmiku ("Świat"). Znacznie, naprawdę znacznie lepiej brzmi to w pierwszej wersji - głosy są bardzo klimatyczne i pasujące do postaci. Oczywiście możliwe (chociaż wątpliwe) jest, że tylko ta scena brzmi tak dobrze po angielsku. Ale jednak zaryzykuję, i przy instalacji wybiorę ENG - przynajmniej nie będę musiał wysłuchiwać przez całą grę tego pseudoaktora Rozenka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj na bieżąco Wasze posty i staję się co raz bardziej pełen obaw co do nocnego odpalenia gry. Miejmy nadzieję, że CDPR jednak dopilnuje, aby wszystko było ok. Żeby nie było znów jakiejś gafy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Boobr

Dla mnie dubbing w Wiedźminie jest świetny. Poza tym przekleństwa tak swojsko brzmią ;) I nie wiem co masz do Rozenka? Nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Geralta.

Nie cytuj takiej ściany tekstu, jeśli masz niedużo do dodania. Lepiej sprawdza się to, co teraz widzisz w swoim poście. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mass Effect'y grałem a ENG dubbingiem, ale granie w taki sposób w Wiedźmina? Dla mnie W1 miał najlepszy dubbing POL w historii. Oczywiście nie mogę nikomu zabronić grać w ENG, ale grając w rodzimym języku o wiele bardziej w W1 wczułem się w świat i ten "swojski" klimat.

Mimo wszystko życzę wszystkim bardzo przyjemnych wrażeń z rozgrywki.

Ja niestety na swój egzemplarz muszę poczekać przynajmniej tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram angielsku dubbing. Nie ma siły, żebym wybrał te beznadziejne polskie głosy.

Ja wybieram polskie głosy. Przede wszystkim dlatego, że z pewnością twórcy gry uraczyli nas świetnym słowiańskim humorem:) Angielskie głosy w grach mają ogromny urok, podobnie jak japońskie. Po prostu wszystko z nimi brzmi lepiej. Nawet barwa głosu aktorów jest inna. Ale na to już nie mamy wpływu. Porównując polski z niemieckim ten ostatni też wypada blado choćby nie wiem co robić.

Gorszą jakość polskich głosów trochę wyjaśni ten filmik. Skoro niektórzy aktorzy nawet nie czytali sagi, nie ma co liczyć na świetną jakość. Za to Jacek Rozenek spisał się znakomicie i jak mówił w innym filmiku jest wielkim fanem Geralta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@^M@TRIX^

najwyżej później przejdziesz jedynkę, trochę rzeczy Ci się powyjaśnia, ale myślę, że skrót najważniejszych części fabuły na początku dwójki będzie. a jedynkę warto jako samą z siebie przejść, bo jest naprawdę dobra.

@Boobr

nie lubię takich jak Ty. haters gonna hate i zawsze jakiś narzekacz na polską wersję się znajdzie. osobiście jestem fanem polskich dubbingów i gry, w których polskie głosy mi się nie podobały mógłby policzyć na palcach jednej ręki średnio rozgarnięty drwal. wiadomo, są gry, w których angielskie głosy i napisy budują klimat, a gra aktorska jest równie ważna co fabuła (dajmy tu mafię ii). ale klimatu POLSKIEGO wieśka (widziałeś jak go polsko nazwałem!? chodzi o witchera, jakbyś nie chwycił) nic nie zbuduje tak, jak POLSKIE głosy. no, a poza tym ciężko mi znaleźć coś, co się nie podoba w głosach na trailerach. nawet cda przyznało, ze są niezłe (bo to się chyba zalicza do audiowideo, e?)

@buggeer

ale odjazdowy filmik, a zoltan to nawet z wyglądu taki trochę ;d

Edytowano przez Spike217
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boobr

nie lubię takich jak Ty. haters gonna hate i zawsze jakiś narzekacz na polską wersję się znajdzie.

Czemu od razu go nie lubisz? Ja też wolę angielski dubbing, ale przez to wcale nie "nie lubię" tych, którzy polskie głosy preferują. :) Przecież każdy może wybrać to, co bardziej mu pasuje. Chociaż akurat scena w namiocie jest zrobiona genialnie (polecam polską wersję filmiku "world of the witcher 2").

Za to z "wieśkiem" to jakaś głupia moda. Ani to słowo nie ma nic wspólnego z wiedźminem, ani z wiedźmakiem, ani w sadze nie padło na określenie Geralta.

PS:

e?
e! :)

@down

Świetnie to ująłeś. Właśnie ten klimat jest zaletą i właśnie proboszczowy głos wadą :)

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam grać w Wieśka to tylko i wyłącznie z polskim dubbingiem. I nie dlatego, że jestem takim patriotą i tak ma być, tylko dlatego, że inny dubbing za Chiny ludowe nie oddaje sapkowego klimatu tak, jak polski. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek wersja obcojęzyczna wypadała w moim mniemaniu lepiej w takich scenach jak

przemówienie Geralta na Podgrodziu w momencie, gdy opowiadamy się za Abigail

,

recytowanie Mickiewicza w czwartym rozdziale

czy też

rozmowa w karczmie o związkach

. To trzeba usłyszeć w polskim języku, by przekaz był pełny. Bo to polska gra, polskie dialogi i w żadnym innym języku lepiej nie wyjdą, nawet jeśli dubbing jest troszkę słabszy od angielskiego, a głos kojarzy się z proboszczem z Plebanii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy może wybrać to, co bardziej mu pasuje.

a mnie nie pasują ludzie, którzy nie lubią polskich dubbingów, 'bo to polski język jest, i on to w sumie fe, ale taam, oo taaam, taaaam to jest ameryka, taaaaam to jest inaczej'.

Za to z "wieśkiem" to jakaś głupia moda. Ani to słowo nie ma nic wspólnego z wiedźminem, ani z wiedźmakiem, ani w sadze nie padło na określenie Geralta.

'wiesiek' to dla wiedźmina symbol polskości i polskiego pochodzenia. są rzeczy których na angielski nie przetłumaczysz. ale o tym opowiedział już RIP1988, z którym się w 100% zgadzam.

a do wymienionych momentów dodałbym jeszcze śpiewanie kazika =D

Edytowano przez Spike217
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy jest możliwość uruchomienia gry w polonizacji kinowej? Słuchałem ostatnio dużo dialogów po angielsku i brzmią genialnie (zwłaszcza mój ukochany szkocki akcent u krasnoludów)...ale chcąc wyłapać wszystkie smaczki byłoby miło mieć polskie napisy. Tak się jednak chyba nie da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie pasują ludzie, którzy nie lubią polskich dubbingów, 'bo to polski język jest, i on to w sumie fe, ale taam, oo taaam, taaaam to jest ameryka, taaaaam to jest inaczej'.

Blabla. Mi nie pasują zazwyczaj polonizacje, bo gry są zazwyczaj amerykańskie. Robione przez Amerykanów, stylizowane po amerykańsku, postacie są amerykańskie/angielskie... Taki już jestem, że typowo amerykańskie oddziały wojskowe w Killzone 3 brzmią według mnie po polsku po prostu... Dziwnie. Co innego Wiedźmin - tego z kolei nie wyobrażam sobie po angielski. Również z tych samych powodów co RIP1988.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żebym odpalił nowego Wiedźmina z angielskimi głosami. No, może gdy będę przechodził grę 3-4 raz. To jest nasza gra, a jak będziemy tak narzekać to dostaniemy Wiedźmina 3 tylko po angielsku i Geralt już na zawsze zostanie "zamerykanizowany"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że RIP1988 GENIALNIE sprostował wybór polskiego dubbignu w Wiedźminie drugim. Mi przypomina się wiele dialogów z "jednyki", jak chociażby ta scena w

loszku

:

- Morda w kubeł!

- Siemko, nie drzyj się, chcesz mnie zabić?

- Złodziej pracować mi nie daje

- No właśnie złodziej, a z politycznymi siedzieć muszę, to skandal!

- Morda w kubeł mówię!

- Nie drzyj się bo jak mamę kocham nie zdzierżę i przypieprzę w ten naćpany pysk!

Tak, czasem proste (czasem prostackie), klimatyczne dialogi to to, za co zdecydowanie Wiedźmina lubię. Nie wyobrażam sobie grać w niego po angielsku, bowiem zupełnie nie wczułbym się w klimat, jakiego mogłem posmakować w książkach Sapkowskiego. Zresztą w ostatnich latach da się wyraźnie odczuć wśród młodych ludzi jakiś napad angielszczyzny. Tak, czasem wymsknie mi się jakiś "fail", na porządku dziennym jest u mnie "OK", ale czy my czasem nie przesadzamy? Co innego, jeśli polski dubbing jest beznadziejny na tyle, że nie da się go słuchać. Niedługo angielski stanie się drugim oficjalnym językiem w Polsce, jak się sprawy nie zmienią. Raz jeszcze powtórzę: wybieram polską wersję, jakkolwiek gorzej by brzmiała, choć brzmi zdecydowanie rewelacyjnie, wnioskując po filmikach.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Trochę mi się pokićkało wszystko i sam nie wiem. Czy w Wieśka będzie można zagrać już na niecałe cztery godziny czy za 28 godzin? Cały czas mi się wydawało, że premiera jest z poniedziałku na wtorek. A teraz coś czytam, że z niedzieli na poniedziałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna premiera gry planowana jest na 17 maja, a dokładniej noc z poniedziałku na wtorek. Posiadacze kolekcjonerki mogą jednak zagrać wcześniej, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wystarczy niecko dobrych chęci, a takie informacje bez większego wysiłku znajdzie się na większości stron, związanych z grami :/

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...