Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Gwoli ścisłości- ja od 3 miesięcy gram ciągle z czarnymi paskami po bokach, bo zwaliło mi się coś w karcie graficznej (bodajże złącze PCI) i gdy gram na wyższej rozdzielczości niż 1200x900 to wywala kompa :tongue:

Przyzwyczaiłem się już do pasków i nawet mi nie przeszkadzają, ale wypadałoby wreszcie przed wakacjami oddać to do jakiegoś serwisu- ciekaw jestem czy nawet z poprawnie działającym monitorem będę miał paski w Wiedźminie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskier: Ja również trochę śledzę co tam się dzieje na torrentach. Witcher 2 wyciekł ok. 8 maja, ale nie ma do niego "patcha". Największą ściemę zrobiła pewna strona podająca się za oficjalną stronę pewnej bardzo znanej grupy crackerskiej. Udostępniła ona crack, ale jak wykazał jeden z komentarzy na innej stronie, jest to bujda. Załączony był screenshot, na którym plik .exe otwarty był w w edytorze heksów z tego co pamiętam. Można z niego było wyczytać jakieś odnośniki do plików z Crysisa 2.

No i dobrze. Z drugiej strony - szlag mnie już trafia przez to zabezpieczenie CDP. Od 3 dni się patrzę to na pudełko, to na głowę Geralta, to zaś na monetę. Artbooka całego przejrzałem, instrukcję przeczytałem, pamflet takoż. Boję się, że w przypływie szaleństwa zepsuję sobie całą grę czytając poradnik do niej. Ja rozumiem, że nie chcą dawać piratom możliwości gry, ale jak dla mnie to już podchodzi pod znęcanie się ludźmi. Najgłupsze zabezpieczenie ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię tych facebookowych promocji. Niby wszystkie DLC za darmo ale jak chcą je rozdawać za "lubienie" to ja jednak podziękuję...

Ktoś z CDP na ich tablicy wypowiedział się, że to DLC będzie 20 maja.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię tych facebookowych promocji. Niby wszystkie DLC za darmo ale jak chcą je rozdawać za "lubienie" to ja jednak podziękuję...

Ktoś z CDP na ich tablicy wypowiedział się, że to DLC będzie 20 maja.

lepsze to niz zbroja dla konia za 2 dychy :icon_lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniepokoiliście mnie tą informacją z rodziałkami :((( a myślałem że będę mógł sobie spokojnie pograć zaraz po premierze ;(

znalazłem wypowiedź "Robena" na forum gram.pl

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że w systemie XP gra działa również w proporcjach 16:9.

Sprawa związana jest z ograniczeniem systemu - D3D nie wspiera natywnie rozdzielczości 1280x720 pod XP.

Na naszym stanowisku z Windows XP (monitor 16:9 1920x1080) uruchomiliśmy grę zarówno w 1280x720 jaki i 1920x1080.

Postaram się, aby ten punkt został uściślony, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

[...]Nie było pasów ani przy 1280x720 ani przy 1920x1080.

Jak powiedziałem, postaram się dowiedzieć co dokładnie ten zapis oznacza.

Być może chodzi o głębsze sprawy technologiczne.

Edytowano przez Mysza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysza - też to niedawno przeczytałem. Jak kilka osób poruszyło ten temat i zaczęło go drążyć (czyli w przeciwieństwie do tego co niektórzy tutaj wciskali, nie byłem jednak jedyną osobą zirytowaną tą kwestią) to w końcu doczekali się odpowiedzi po dość zdecydowanych postach. Niemniej bardzo mnie ucieszyła ta informacja, ponieważ wynika z tego, że spokojnie uruchomię wiedźmina w 1080p na Win XP. :)

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o światowe (i nie tylko) recenzje Wieśka, które ukazały się do tej pory, to narazie wygląda to tak (spis po angielsku, jakby ktoś nie zauważył :wink:)

CD-ACTION (Biggest polish respected game mag) - 9+/10

[World first exclusive review so we should notice that it may be biased]

+ amazing graphic/audio

+ superb story

+ real mature game

+ great humor

- stealth sections

- game has ending (it's not infinite - joke gripe)

-------------------------------------

-------------------------------------

PELIT (Finish biggest gaming respected mag) - 93/100

"Sexistic, humoristic, atmospheric and brutal,

Witcher 2 redeems all of my expectations."

-------------------------------------

-------------------------------------

PC-ACTION (german mag) - Score: very good

+ Charismatic, totally cool hero

+ decisions have a major impact on story and gameplay

+ Brilliant graphics, dense atmosphere

+ Prima drawn characters

- Story is weaker towards the end

- 3 Act to short and poor in Quests

- combat control sometimes inaccurate "

--------------------------------------

--------------------------------------

JEUXVIDEO (Fr magazine) - 19/20

- The Witcher 2 keeps it's promises and even more.

- The rpg that's cd project give to us is simply hallucinating.

- The devs give us an intelligent rpg, adult, beautiful and damn immersive.

- TW2 is higher than the first, and I even could say that it's the best rpg i have ever played.

--------------------------------------

--------------------------------------

PC GURU (Hungarian Mag) - 92/100%

(no details greater details)

Co ciekawe w niemieckim PC-Action gra została oceniona gorzej niż Dragon Age 2, co w porównaniu z resztą dotychczasowych recenzji i tym, jak mocno niedopracowana jest produkcja Bioware'u jest trochę dziwne...

Tak czy inaczej oceny póki co są świetne (prawdopodobnie najlepsze RPG w jakie grał francuski recenzent :D). Cieszy duże zainteresowanie zagranicznych graczy (na forum bioware znalazłem kilkudziesięciostronicową dyskusję na temat W2 w temacie "RPG that becomes legend" :)) i fakt, że na Steamie jest teraz drugą najchętniej kupowaną produkcją (po Brinku). Dodatkowe przedmioty do TF2 za złożenie preordera były świetnym pomysłem. Żal tylko, że nie dostanę ich za normalnego, pudełkowego preordera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny są wysokie, a to cieszy :) Jestem ciekaw, jak inne serwisy i magazyny ocenią Wieśka. Myślę, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy Wiedźmin jest świetnym RPGiem :) Jeśli chodzi o rozdziałki to ja się nie martwię. Jeśli będą, to pasy to REDzi szybko wypuszczą odpowiedniego patcha, bo jak nie to będzie źle xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało już nieco ponad 24h, damy radę :D A co do tych ocen wymienionych wyżej, no to jest bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze wysyp recenzji, to zobaczymy więcej dowodów na genialność tej gry :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Artemis - są uniki, w dodatku póki co identyczne jak w jedynce. Widać to na gameplay'u, który tu ktoś linkował. Inna sprawa, że trzeba się solidnie przypatrzeć, bo gość, który gra, ma raczej taktykę nieskomplikowaną. : )

Gdzie Ty widzisz podobieństwa w systemie walki do jedynki? Gdzie tam były odskoki, parowania i cięcia z obrotu dostępne już od początku gry? W dodatku wykonywane ręcznie a nie zgodnie z sekwencją danego stylu?

Mnie tam nowy system walki i w ogóle zmiany co do jedynki podobają się bardzo, dają większe pole do popisu graczowi, uczą koncentracji i myślenia w walce, a nie tylko klikania i faszerowania się eliksirami odpowiednimi.

Czekam na drugą część z zapartym tchem i mam silne postanowienie złozyć się z bratem na sprzęt, który mi to pociągnie na godziwych detalach.

Dawno żadna gra mnie tak nie wkręciła jak ta. Najlepiej o tym świadczy fakt, że od dwóch godzin nie robię nic, tylko przeglądam na YT filmiki tyczące się tej produkcji. I jestem totalnie zmasakrowany tym co widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem system walki w prezentowanych fragmentach gry to trzyma on wysoki poziom, na pewno jest lepiej niż w Wiedźminie "pierwszym", gdzie polegał on na naciskaniu w odpowiednim momencie prawego przycisku myszy. Chociaż zobaczę we wtorek jak to będzie wyglądało w praktyce. Żałuję, że nie zamówiłem Edycji Kolekcjonerskiej, tylko Edycję Premium. No, ale jest już za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu walki, widowiskowy, ale cięzko ocenić wyłącznie na podstawie ukazanych fragmentów gry. Z pewnością będzie ciekawiej niż miało to miejsce w jedynce. Kurczę, swoją Edycję premium z Empiku odbiorę pewnie dopiero w piątek :dry: Teraz przechodzę sobie pierwszą część, no świetna gra. Dobrze, że mam już praktycznie po maturach, jeszcze 24 maja ustny anglik, ale to już z górki. Będę mógł się bezgranicznie zatracić w świecie Wiedźmina 2: Zabójcy Królów :cool:

Edytowano przez kneelingwizard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera gry o 00:01 w poniedziałek, ale czasu polskiego czy może GMT +0? Bo w tym drugim przypadku to raczej dla nas niezbyt dobrze. :D

A co do startu - jeszcze się zastanawiam. W poniedziałek trzeba wcześnie wstać. Mogę cały dzień chodzić jako zombie. :D Może dobrze będzie dla mnie spać dzisiaj jakieś 12-14 godzin tak żeby mniej odczuwać skutki niewyspania w poniedziałek? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Heh, twierdzisz, że czas na oficjalnej, międzynarodowej, angielskojęzycznej(no, po polsku też jest) będzie liczony dla takiego kraiku jak Polska? Strasznieś zadufany panie.

Zresztą, siedem minutek temu jak akurat była równa godzina(strasznie wygodny jestem) podzieliłem liczbę sekund z licznika na głównej stronie wieśka i podzieliłem przez 3600. Efekt? 58. 58 godzin. Czy mi się wydaje czy to wtorek godz. 9? Dziwne. Myślałem, że zwykła edycja też będzie o północy.

Teraz mam taką wątpliwość: skoro czas tam podany jest dla oficjalnej premiery(nie dla tych co mają kolekcjonerkę), a przywilej wcześniejszego uruchomienia gry mają z tego co wiem tylko polacy to może jednak to będzie północ czasu polskiego?

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up promocja ze wcześniejszym startem EK jest tylko dla Polaków, więc jeśli uaktywnią zegar według czasu zachodnioamerykańskiego, to będzie ciekawa sytuacja :P

Stawiam, że serwer uruchomią o północy polskiego czasu w poniedziałek, i po prostu będzie sprawdzał CDKey, i jeśli ktoś będzie chciał aktywować przed północą w swojej strefie czasowej, to go nie dopuści. W każdym razie coś takiego miałoby największy sens.

Edytowano przez Khasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby teraz jeszcze po północy z 15 na 16 polscy posiadacze kolekcjonerek mieli problemy, to to byłby porządny strzał w stopę REDów.

Zresztą, jak zauważył Khasim, możliwość zagrania wcześniej miała dotyczyć zdaje się jeno Polski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz podobieństwa w systemie walki do jedynki?

Nigdzie. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i do czego się odnosiłem.

Gdzie tam były odskoki, parowania (...) dostępne już od początku gry? W dodatku wykonywane ręcznie a nie zgodnie z sekwencją danego stylu?

Nie wiem, jak to wygląda przy widoku taktycznym, ale w TPP, jak naciśniesz dwukrotnie jakiś klawisz kierunkowy, Geralt robi przewrót, salto, unik lub coś innego spośród kilku manewrów. Oczywiście rozbija to sekwencję ataku, ale nie wyobrażam sobie innej metody poruszania się po polu walki przy większej ilości walczących (vide V akt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...