Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

W którym miejscu musiałeś tyle nadrabiać? Ja sobie nie przypominam żadnego miejsca, w którym musiałbym biegać po całej lokacji, żeby dostać się w miejsce obok.

Ja pamiętam, że najbardziej było to widoczne (i uciążliwe) w Podgrodziu, później już tak mi się tak w oczy nie rzucało, niemniej na początku sporo nerwów mnie kosztowało całe to latanie dookoła.

Edytowano przez Aresz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry są naprawdę skomplikowanym tworem Gdyby Redzi (albo jakikolwiek inni developer) mieli wypuścić grę w stanie upatchowanym, to czekalibyśmy wieeele dłużej. I wcale niekoniecznie byłoby tak fajnie - graczy jest n razy więcej niż betatesterów, więc również jest też n razy większa szansa na zauważenie bugów. Zresztą dzięki temu mogą też naprawiać to co najbardziej ludziom przeszkadza.

Nie oszukujmy się, każdy kto kupuje dziś grę premierową, wie że czeka go ściąganie patchy. Trzeba więc wybierać: mieć szybciej, drożej i gorszej jakości czy później, taniej i w lepszej :)

Gdyby Wiedźmin dajmy na to nazywałby się np. Wiedzmiak, był robiony przez francuzów, i miał ograniczona reklamę to by się sprzedał znaaacznie gorzej.

Tak samo gdyby Star Wars: The Force Unleashed nazywał się Norwegian Battle: Melting Snow i było słabo reklamowane nie osiągnęło by takiej sprzedaży. Prawa wolnego rynku, bez reklamy nie da się przetrwać, chyba że w jakimś niszowym segmencie. A Wiedźmin w taki na pewno nie celował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam jakoby Wiedźmin otrzymał niższe noty na zachodzie. O CO TU DO DIABŁA CHODZI? Na metacritics jest bodajże sklasyfikowany na 81%. Wśród szanowanych portali celujących w RPG zarówno na rpgcodex jak i gamebanshee Wiedźmin dostał recenzje pozytywne, zaś na rpgwatch.com (trochę mniej przeze mnie szanowany, ale wciąż godny czytania) został wręcz okrzyknięty rewelacją w branży RPG. Nawet wyjątkowo zorientowany na konsole gametrailers przyznał grze notę 86% i to w momencie, gdy była jeszcze potwornie zabugowana. Z tych recenzji, z którymi NAPRAWDĘ należy się liczyć, tylko ROCK PAPER SHUTGUN oceniło grę poniżej 70%. O jakich więc gorszych reckach mówicie? O Eurogamerze, który to swoimi recenzjami zdążył już wkurzyć dużą część graczy i to celujących nie tylko w RPG? O angielskim PC Gamerze, którego siła przebicia jest porównywalna z tą od gry.wp.pl? Pytam się- jeśli gra na metacritics otrzymuje BAARDZO wysoką średnią 81%, to czy została przyjęta gorzej niż w Polsce? Nie. Ona została ptrzyjęta tak, jakby była przyjęta w Polsce bez marketingu- jako dobre, polskie RPG.

Edit: no dobra, trochę przesadziłem z tą złośliwością na temat PC Gamera :P

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się nie zgadzam - popatrz na inne tytuły o których się trąbiło na prawo i lewo, a które okazały się średnie czy zaledwie dobre (przykład - jak dla mnie Crysis; gra zapowiadana jako przełom, cudo i majstersztyk a okazała się zaledwie dobrym FPSem).

po pierwsze ... jak dla mnie Crysis był grą ... no może nie wybitną ale na pewno bardzo dobrą. Do tego , czy o Crysisie czy innej grze w Polsce mówiono POZA gazetami branżowymi ??? oczywiście że nie. Czy którakolwiek inna gra w Polsce doczekała się artykułów w gazetach/ dziennikach ??? oczywiście że nie (nie licząc paru skandali ... jednak nigdy nie mówiono o jakiejś grze pozytywnie) , czy którykolwiek inny bohater powieści fantasy jest tak rozpoznawalny jak wiedźmin Geralt (oczywiście w naszym kraju )?? nie sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie, brzydkie, brzydkie. Tak logo, fryz Geralta, jak i rozmowy robione w stylu Mass Effecta. Dodali nawet QTE. :P Powiedzmy, że jestem zainteresowany, acz nie na tyle, by lecieć instalować jedynkę, czy wypisywać po forach posty pełne zachwytu. Tym bardziej, że z kondycją CDP ostatnio bardzo źle jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego filmiku bardzo napaliłem się na drugiego Wiedźmina. Mimo że nie widać znaczących zmian w systemie walki, dodano QTE wieżę, że będzie lepsza niż poprzedniczka. Nowa fryzura Geralta nie jest zła, mi się podoba. Widać też smoka, może będziemy z nim walczyć?!! Czekam na następne materiały z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie kalka pierwszej części. To dopiero wersja Alpha, ale ja bym zaczął od nowa. Zmienić system walki, interfejs. Ta gra już nie będzie RPGiem, ale nawalanką z funkcją dialogów. Nie sądzę, że będzie zły, ale sukcesu jedynki nie powtórzy. Lecz to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra już nie będzie RPGiem, ale nawalanką z funkcją dialogów.

:huh:

Ekhm... Rozumiem, że te wnioski oparłeś na czymś więcej, niż na zalinkowanej prezentacji, bo w samym filmiku o walce mówiono dopiero na sam koniec, wcześniej próbując nam wcisnąć cechy, które do czystych 'nawalanek' nie specjalnie pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik wywarł na mnie spore wrażenie, pomijając QTE, podobało mi się wszystko, wygląd Geralta, grafika, walka (po co zmieniać coś co już było dobre?), a zwłaszcza możliwość spychania wrogów w przepaść i te wstawki w trakcie walki z bossem (tak przy okazji z dialogów wywnioskowałem, że ma coś wspólnego z zabójcą z outra) - gdyby wyciąć z nich te nieszczęsne QTE byłyby ciekawym urozmaiceniem walki.

Jednak nie zamierzam wygłaszać peanów na cześć CDP - do pierwszej części byłem nastawiony sceptycznie i zostałem bardzo mile zaskoczony, mam nadzieję, że teraz będzie tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dwójka będzie lepsza od jedynki.Tylko ta fryzura troszeczkę dziwna choć w grze by mnie nie przeszkadzała. :laugh:

Ciekawe czy będzie walka z tym smokiem?Chyba mieczem go nie zabijemy, bo w grze dziwnie, by wyglądała walka za pomocą miecza.Zwłaszcza ze smokiem.:):laugh::laugh:

Edytowano przez mikista10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...Quick Time Events. To już jest lekka (?) przesada. Jedynka była świetną grą, wbrew temu co mówią tutaj niektórzy heretycy ;) Ale upadek wielkich tytułów zaczyna się zawsze od małych, niepozornych rzeczy. QTE jest taką małą rzeczą. Mała rzecz, a nie cieszy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się wzorowany na ME system dialogów. Więc poza debilnym pomysłem z QTE jest to (dla mnie) kolejna mała rzecz. A co się podoba:

-MROK!!!

-nowy fryz Geralta. Teraz wygląda na nieogolonego powsinogę z książek.

-wciąż fajne finiszery

-pokazanie systemu walki na samym końcu! Oto jak powinno się robić trailery do gier mających być RPG.

-fajna gadka żołnierzy :)

-wygląd smoka! Przypomina raczej chore rysunki z serii Disciples niż ilustracje z bajek. Uczcie się, nudziarze z innych firm :)

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na tym gameplayu jestem trochę zawiedziony. QTE, dialogi a la Mass Effect, to nie jest kierunek w jaki powinien kierować się Wiedźmin. Nową facjatę i fryzurę można przeboleć ale resztę już nie za bardzo. Z drugiej strony bardzo dobra fizyka obiektów i wysoka jakość grafiki cieszy. Ale na razie to faza Alfa więc jeszcze wiele zmian i nowych pomysłów przed nami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialogi mogłyby zostać takie jakie były w "jedynce",ale QTE mi jakoś bardzo nie przeszkadzją.

Fajnie była pokazana walka z tym gościem(już się nie moge doczekać takich potyczek),podobała mi się też fizyka i aktywność ludzi(jakiś wymiotuje inni robią pompki-całkiem fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...