Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Serious Sam (seria)

Polecane posty

dzięki ktoś powyżej za info o 2 myszkach! :D Czy na second encounter PL można zaimplementować pacz od wersji ENG?

Jeśli masz wersję z KK, to nie ma takiej potrzeby (oba SS powinny być upatchowane na maxa :) i to do tej samej wersji co angielska).

mam premierową 1.05 a istnieje 1.07 - zainstaluje, wiele nie stracę a serwery stoją w większej liczbie na 1.07. Szkoda że jak ma się 1 wersje to nie można korzystać z serwerów starszej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być ciężko :(. Patch do wersji PL mógł być na stronie PlayItu, ale, jak wiadomo, ten wydawca już nie istnieje :(. Wątpię by patch znajdował się na stronie Cenegi, w końcu w KK jest SSGold, a ta wersja jest podobno upatchowana na maxa. Nie wiem jak to wygląda z SS, ale generalnie patche do gier przeznaczone dla wersji anglojęzycznych nie za bardzo chcą się instalować na wersje polskie (ja znam jeden wyjątek - Shogo).

Możesz jeszcze poszperać za patchem do wersji PL po polskich stronach o grach (GOL, gry.wp itd.), może na którejś znajdziesz (jednak szansa jest raczej niewielka), może też chłopaki z Croteamu byli na tyle mili, że zamieścili patche do wszystkich wersji językowych na swojej stronie (pamiętam, że patcha 1.7 do polskiej wersji Dungeon Keepera 2 można było znaleźć tylko na nieistniejącej już stronie Bullfroga, może z SS jest podobnie).

PS Z tego, co pamiętam, to SS:SE był wydany u nas w wersji dwujęzycznej, więc zawsze jako alternatywa pozostaje Ci wersja angielska - do niej patcha 1.07 wszędzie znajdziesz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być ciężko :(. Patch do wersji PL mógł być na stronie PlayItu, ale, jak wiadomo, ten wydawca już nie istnieje :(. Wątpię by patch znajdował się na stronie Cenegi, w końcu w KK jest SSGold, a ta wersja jest podobno upatchowana na maxa. Nie wiem jak to wygląda z SS, ale generalnie patche do gier przeznaczone dla wersji anglojęzycznych nie za bardzo chcą się instalować na wersje polskie (ja znam jeden wyjątek - Shogo).

Możesz jeszcze poszperać za patchem do wersji PL po polskich stronach o grach (GOL, gry.wp itd.), może na którejś znajdziesz (jednak szansa jest raczej niewielka), może też chłopaki z Croteamu byli na tyle mili, że zamieścili patche do wszystkich wersji językowych na swojej stronie (pamiętam, że patcha 1.7 do polskiej wersji Dungeon Keepera 2 można było znaleźć tylko na nieistniejącej już stronie Bullfroga, może z SS jest podobnie).

PS Z tego, co pamiętam, to SS:SE był wydany u nas w wersji dwujęzycznej, więc zawsze jako alternatywa pozostaje Ci wersja angielska - do niej patcha 1.07 wszędzie znajdziesz :).

dzięki! coś jest na rzeczy z tymi dwoma wersjami językowymi. Tylko kurcze muszę znaleźć jeszcze gdzie jest wersja ANG bo zainstalował mi PL i na razie nei widzę "suwaka" do tego zmiany ;) Gdzie da sie to zmienić?

Po instalacji pacza 1.07 Euro nie widzi cd. Czyli trzeba poznać tą opcję zmiany na ang...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj :). Jak masz wersję premierową (np. taką jak na fotkach na tej aukcji), to nie wiem, jak mogłeś nie zauważyć, że masz wersję dwujęzyczną - przecież tylko na instrukcji nie ma napisów PL GB :D. W każdym razie myślę, że wersję angielską powinno udać Ci się upatchować bez problemów, choć prawdopodobnie bez reinstalacji gry się nie obejdzie (zwykle w wersjach dwujęzycznych albo wybiera się język przy instalacji albo dogrywa łatkę lokalizującą po jej zakończeniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj :). Jak masz wersję premierową (np. taką jak na fotkach na tej aukcji), to nie wiem, jak mogłeś nie zauważyć, że masz wersję dwujęzyczną - przecież tylko na instrukcji nie ma napisów PL GB :D.

>>> no takie małe GB tylko się szwęda na okładce, nigdzie więcej :P Tą wersje mam

W każdym razie myślę, że wersję angielską powinno udać Ci się upatchować bez problemów, choć prawdopodobnie bez reinstalacji gry się nie obejdzie (zwykle w wersjach dwujęzycznych albo wybiera się język przy instalacji albo dogrywa łatkę lokalizującą po jej zakończeniu).

tak nie mogłem znaleźć wyboru języka. Okazało się że język instalacji to też język gry. Głupi system. Ale już mam angielską wersje. Dzięki wielkie za pomoc, pacz spróbuje później :]

i jest eng... i europacze powodują że nie widzi cd... coś czuje że trzeba przejść do bardziej undegroundowych metod:P albo napisać do nicolasa... i tak nie odpisze:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzyczyłem od kumpla w sumie Drugie Starcie, dla mnie jest lepsze od Quake II. Ma nieskie wymagania sprzętowe, ładną grafike i przyjemną muzyke (Dżnigo bels!), a pozatym Sam, nie grzeszy inteligencją gadając takie rzeczy, jak powiedział na początku poziomu: ziemia przeklętych: "Ale mi zimno, suty mam jak gumki na ołówki. Gra ukończyłem na normalnym poziomie, walka z bossami należała do trudnych, ale nie do niemożliwych. Ostatnim boss miał tylko to do siebie że mógł sobie posiłki sam przyzywać natomiast larwa należała do mocniejszych przeciwników, żeby pokonać Kukulana wystarczyło mieć pare bomb i po wszystkim. Bronie według mnie są the best, zwłaszcza piła, lub miotacz ognia, albo zbijacz do kręgli. Według mnie to najlepsza gra FPS typu: Alleluja i do przodu. Grę oceniam na 8/10.

Czy wiadomo coś o kolejnej części ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Serious Sam to zbiór naprade dobrych gier. Masa broni, tony przeciwników do rozwalenia, krwawa:P W Serious Sam 2 całkiem ładna grafika. Jedynym minusem całej serii jest to, że po dłuższym czasie grania non stop gra robi się straszliwie monotonna :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 i 2 starcie, uważam, że drugie jest zdecydowanie lepsze. Zasady rozgrywki - rozwalić wszystko, co wyłazi zewsząd, nie zmieniły się. Masa sekretów to przyjemne urozmaicenie rąbanki. Polska wersja językowa jest rewelacyjna (nie to co w 1 starciu, gdy Sam bełkotał coś jakby cały czas próbował połknąć kamień). Bardzo zabawna, choć "poważna". Polecam każdemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym minusem całej serii jest to, że po dłuższym czasie grania non stop gra robi się straszliwie monotonna :(

A bo SS średnio nadaje się do długich sesji. Chyba, że ktoś lubi akurat taką rozwałkę. Tak gra nadaję się na krótkie lub średnio długie sesje rozwałkowo-rozrywkowe. W sam raz na nieco relaksu i czasem śmiechu. Do tego gra nadaje się idealnie. Szkoda, że nie ma dużo takich gier - po prostu rozwałka, szybka akcja i tony przeciwników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jednak można natrafić na grę, która może i miała być czymś bardziej poważnym, ale wyszło coś takiego w stylu Serious Sama. Ostatnio grałem w Vivisector i tam gra się podobnie jak w SS. Sporo rodzajów broni, tysiące stworów do wybicia, ciągła bezmyślna nawalanka. Tyle, że Sam jest w tym znacznie lepszy.

Z innych gier to także Total Overdose to taka lekka i przyjemna rozwałka. IMO jest nawet sporo takich gier, tylko mało która dorównuje grze stworzonej przez Chorwatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Tytuł wyszedł już z dystrybucji i raczej nikłe masz szanse. Sprawdzałem nawet na sirius.pl i komputronik.pl - w tym drugim brak odnośnika, a w pierwszym jest 'zapytaj o dostępność' co oznacza tyle co 'nie ma'. Jedynym wyjściem jest chyba allegro.

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... a tak się na tą gierę napaliłem... po kigo ją wycofali... przecierz to kawał świetnej gry byl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em... chyba Kler Skeletons? Ja lubiłem walkę z harpiami. Świetny efekt, gdy w nadlatujące ptaszki strzela się rakietami ;) Serious Sam to grywalność w najczystszej postaci, bo nic innego do zaoferowania nie miał (no poza ciekawymi terenami działań, ale grafika ogólnie była średnia). Gra świetna do zabijania potworów w kooperacji. Hmmm... chyba następnym razem odkurzę i zainstaluję u siebie w akademiku :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serious Sam to grywalność w najczystszej postaci, bo nic innego do zaoferowania nie miał (no poza ciekawymi terenami działań, ale grafika ogólnie była średnia).

Zgodziłbym się tylko pod warunkiem, gdyby co do grafiki użyłbyś słowa "jest", a nie "była". Raz, że dziwnie by było, gdyby gra będą w zasadzie prezentacją możliwości engine'u graficznego była średnia graficznie. Z tego co pamiętam w momencie premiery gra miała naprawdę niezłą grafikę i na dodatek sam silnik był/jest dobrze zoptymalizowany. Aby nie pozostać gołosłownym - w recenzji na IGN (czytać TU) - grafika dostała 8/10 z komentarzem: The Serious engine makes a stellar debut [Engine Serious zaliczył wybitny debiut].

A co do przeciwników - wkurzali mnie zawsze najbardziej bezgłowi samobójcy - zwłaszcza w miejscach z dużą ilością budynków lub zakamarków. A moim ulubieńcem zawsze był Cucurbito :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poważny silnik" naprawdę ma niezłe możliwości. Pamiętam jak wpadłem na pomysł pogrzebania w ustawieniach (tu powiem, że nigdy nie widziałem bardziej rozbudowanego zestawu opcji graficznych), różnica między domyślnymi - minimalnymi, a nastawionymi "na full" jest porażająca. Na dzień dzisieszy i tak nie powala, ale kogo to obchodzi, to jest Serious Sam :lol:

Według mnie najfajniej tłukło się tych największych przeciwników, zwłaszcza w Drugim Starciu... Ach, aż muszę trochę pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przypominam taki poziom, chyba w Drugim Starciu. Pada śnieg, wąwóz i na samym wejściu banda bezgłowych samobójców i bardziej energiczna wersja muzyki "gwiazdkowej". Aż sobie to odpalę na święta.

Masz na myśli Jingle Bells Theme :D

http://www.wrzuta.pl/audio/vNwkantH0K/jing...econd_encounter

Uwielbiam tą melodyjkę :) zawsze w multi jak gram z kolegą ją włączam :).

Teksty Sama są równie zabawne co Dukea

Giwery mam dwie, zabawić sie chce

HA...Jesteście na spalonym :)

Na Duelu obaj panowie by padli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem i w SS2 i w Second Encounter i zdecydowanie lepiej grało mi się w tą drugą pozycję. Grafika była strawna i nie bajkowa, nie wpleciono żadnej wydumanej fabuły tylko iść przed siebie i z pieśnią na ustach wyrzynać w pień tabuny wrogów :) Świetna gra relaksacyjna.

A w SS2 zepsuli: grafikę i gameplay, zabijanie nawet na krótką metę było nudne i okraszone obrzydliwą, cukierkową grafiką i dali jakąś poronioną fabułę... FABUŁĘ?! do takiej gry? :P No way.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SS2 zepsuli wszystko co było dobre w jedynce, czyli klimat grywalność i grafikę.W pierwszym i drugim starciu bawiłem się

fajnie był to jeden, z pierwszy Fpsów w jaki grałem.A w SS2 po zabiciu kilka stworków nie miałem siły dalej grać.Należy

do tego dodać tę grafikę która, zupełnie psują klimat i radość z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...