Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@Ajzen

No ja to rozumiem, Twój punkt widzenia. Dla mnie zupełnie odwrotnie, kolekcjonerki to obecnie masowce. W końcu gdyby wydawali ich limitowana ilość z figurka bardzo dobrej jakości byłyby naprawdę drogie. Pc dostaje najszybciej wyprzedaże. Głownie dzięki steam, rzadko się pojawiają na pc w rynku wtórnym. Stad tez czasem są absurdalne ceny po premierze jak coś się wyprzeda. Stad zauważyłem śledzenie rynku i linki co sklepów co chwila.

Ps jak ktoś kupi ta Dying light wg mnie wygląda to przeciętnie (zawartosc) . A gra strasznie mi się kojarzy z nudnym dla mnie Dead Island. Wiec poproszę o rzeczowa opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo edycje warte zakupu, choć pewnie za jakiś czas można spodziewać się jakiś obniżek bo nakład zapewne jest większy niż liczba chętnych na dokonanie zakupu. W żadnym z elementów nie można doszukać się kiczu czy tandety, gdzie w kolekcjonerce Riptide były one wszechobecne. Pudła wykonane dobrze i z pomysłem, wszystkie pomniejsze dodatki tworzące spójną całość bez zbędnych dupereli. Koszulka a przede wszystkim bluza wykonana ze świetnego materiału z dobrym jakościowym nadrukiem. Niektórzy mogą narzekać bo bluza rozmiaru L jest stosunkowo mała. W końcu figurka o którą tak się wszyscy bali, wygląda świetnie. Masa detali, malowanie, a także sam ciężar figurki zdecydowanie na plus. Techland poszedł w klasykę, trochę książeczek, artbook, soundtrack na płycie, steelbook, koszulka/bluza i opcjonalnie świetnie wykonana figurka. Bardzo dobra cena w stosunku do jakości, do tego można wybrać sobie jedną z pośród dwóch edycji, jeśli ktoś nie przepada za figurkami

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kolekcjonerek i Premium DL. Z oficjalnych źródeł się dowiedziałem, że edycje znikają ze sklepów i oczywiście - więcej nie będzie. Niby obecnie zaczyna w asortymencie brakować edycji na konsole, a wersje PC jeszcze są dostępne. Na pewno ktoś później będzie sprzedawał edycje kupione na handlej lub używane. Jednak na dzień dzisiejszy wynika, że edycji wcale dużo zrobionych nie było. Jeszcze się spróbuję dopytać o konkretne ilości. Ale w razie czego uważajcie, żebyście nie zostali z niczym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze G2 nawet w wersji PC sad_prosty.gif

To akurat już będzie standard. W przypadku rozmiaru G2 dla PS4/X1 nie opłaca się robić innego rozmiaru dla PC. Przyznam jednak, że w przypadku DL spodziewałem się różnych rozmiarów, a tu mały psikus.

@Lucciver

Edycje konsolowe znikają bardzo szybko, między innymi dlatego, że jest na nie bardzo duży popyt za granicą, tym bardziej, że w całej Europie premiera dopiero za miesiąc. Z drugiej strony świetna zawartość za niewygórowaną cenę, to i jest dużo chętnych. Sam stwierdziłem, że nie warto czekać, wychodzę z założenia że warto ewentualnie troszkę przepłacić niż potem żałować.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EK Dying Light dotarła. Fot nie wrzucam, bo ich, zarówno jak i unboxingów jest pełno. Ale swoją opinię jak najbardziej wyraże:

Pudło

Zaskakująco małe, ale bardzo fajne. Twarda tektura i na maksa zagospodarowane wnętrze. Na plus ciemna kolorystyka. ładnie się prezentuje na półce.

Gra:

Na PS4, w środku tylko karteczka z kodem na DLC.

Podręcznik przetrwania

Ni mniej ni więcej, jak 44 stronicowa, kolorowa instrukcja z poradami odnośnie grania. Starsi gracze z pewnością takie kojarzą.

Steelbook.

Z jednej strony- fantastyczny zewnętrznie, z drugiej w środku miejsce na 2 płyty. Tak, na PC są 2 DVD, ale w konsolowej edycji może to trochę przeszkadzać. Ew. ktoś może tam trzymać płytę z soundtrackiem. Albo w ogóle z niego nie korzystać.

Soundtrack.

W fajnym opakowaniu tekturowym. Spodziewałem się sklepowego plastiku, ale lepsze to niż koperta. 21 utowrów, dopiero słucham.

Artbook

108 stron. Fajne grafiki, widać, że się przyłożyli.

Koszulka.

Z koszulkami czy innymi ciuchami z EK jest różnie i materiałowo i pod względem danych grafik. Jednym się spodoba, innym nie. Dla mnie koszulka jak najbardziej OK.

Smycz i naklejki.

Smycz kolejna do kolekcji, a naklejki mnie nie kręcą. W sumie wolałbym fajną mapę miasta.

Figurka.

Główny element, czyli 15 centymetrowa figurka Volatile. Choć niewysoka, porządnie wykonana, zwłaszcza twarz. To zombie, więc czepianie się malowania może być trudne (nie wiadomo, czy ten kolor ma tu być, czy nie). bałem się o podstawkę, czyli element, który w EK często jest olewany (DS2, Blacklist), ale nie jest źle. Ten dach mógłby być lepiej wykonany, ale w tej cenie jest w stanie to zaakceptować.

Podsumuwując:

Techland ostatecznie zmazał plamę po kolekcjonerkach Dead Island. W zeszłym roku Sniper Elite 3, a teraz Dying Light. Edycja warta jest tych pieniędzy, a jeśli rzeczywiście znika ze sklepów, to jednak dobrze zrobiłem, ze ją kupiłem. Polecam.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cena na konsole urwana nie powiem z czego. Wiedźmin 2 mógł kosztować 120 zł na xbox 360 i 200 zl kolekcjonerka

Czy Ty się z Księżyca urwałeś ? Porównujesz cenę gry nota bene nie premierowej na Xboxa 360 z ceną premierówki na X1/PS4 ?

Sa już aukcje na pc dla zainteresowanych i po 220. Jakość jest tego wszystkiego taka sobie.

Się już tak ironicznie zapytam, skąd takie stwierdzenie o kiepskiej jakości ? Po Twoich poprzednich wypowiedziach wnioskuje, że raczej tej edycji w rączkach nie miałeś.

PS.

Bądź tak życzliwy i pokaż mi te aukcje za 220 zł.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orchi

1. Wiedźmin 2 był produkcja pisana z opóźnieniem, z tego co czytałem w ogóle prace były wstrzymane. Na konsole powstał później i był jakby nie patrzeć oddzielna produkcją. Xbox360 był dużo słabsza ówcześnie konsola.. To nie był jakiś wklepany port na szybko. Jak RIsen 1.

2. Że tak ironicznie odpowiem. Widząc na szczegółowych fotach i unboxingu rozsypujące się pudełko, przeciętnej jakości mały artbook, jakaś smycz, taka sobie średnia i mała figurkę, to chyba mogę stwierdzić ze edycja to średniak?? Za 379 zł i to rodzima produkcja takiej jakości.

Wiedźmin 3 - 419 a bije ta kolekcjonerkę na głowę. Na tyle mi się podoba, że zakupię na każda platformę.

ps

Nie będę śmiecił linkami z allegro do czegoś co łatwo znaleźć więc użyj 2 palców do wklepania w allegro jak nie trwające to zakończone. Mowa o zafoliowanych

Edytowano przez SystemShockPl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie żeby coś ale kiedy pokażesz swoją kolekcję? Skoro masz taki wysoki standard to chcę zobaczyć twoje zbiory.

@Orchi

Dlatego czekam na zdjęcia jego kolekcji. Albo takowej nie ma i tylko się wyśmiewa ze wszystkiego, albo faktycznie nam coś pokaże. Oby to jednak była naprawdę dobra kolekcja skoro tyle gada.

Edytowano przez Lucciver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Że tak ironicznie odpowiem. Widząc na szczegółowych fotach i unboxingu rozsypujące się pudełko, przeciętnej jakości mały artbook, jakaś smycz, taka sobie średnia i mała figurkę, to chyba mogę stwierdzić ze edycja to średniak?? Za 379 zł i to rodzima produkcja takiej jakości.

Rozmawiamy chyba o zupełnie innych kolekcjonerkach. Od początku byłeś negatywnie nastawiony, wszyscy zachwalają zarówno edycje kolekcjonerską jak i premium, a Ty oczywiście wszystko wyśmiewasz. Co jest takiego nie tak w tej figurce ? Co jest złego w 100-stronicowym artbooku ? Czy to jakiś grzech, że dodali fajną smyczkę, aż tak bardzo wpływa to na niekorzystny odbiór tej edycji ? Szukasz dziury w całym, nazywając wszystko średnim bez konkretów. Nie ma sensu dyskutować z kimś kto z góry zakładał, że to będzie chłam.

Nie będę śmiecił linkami z allegro do czegoś co łatwo znaleźć więc użyj 2 palców do wklepania w allegro jak nie trwające to zakończone. Mowa o zafoliowanych

Nie musisz śmiecić, poinformowałeś o tej rewelacyjnej promocji, także wypadałoby rzucić linkiem. Moje 2 palce mają się dobrze, ale po wstukaniu odpowiedniej frazy niestety wyszukiwarka nie znalazła tak okazyjnej ceny.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dlaczego używasz słowa wszyscy , skoro jedna osoba ja tu tylko zachwalała? Ludzie pisali tu o postępie w wydaniu lepszej jakości kolekcjonerki - żaden to komplement biorąc pod uwagę Dead Island, a nie że to jakaś rewelacja. Sorry ale za prawie 400zł to zakupiłem na premierę o wiele ładniejsze kolekcjonerki i to zagraniczne.

Nie będę bił pokłonów bo ktoś mi łaskę zrobi ze wyda kolekcjonerkę za taka kasę. Wole bez zbędnych śmieci typu nalepki, brelok. koszulka i tak nie noszę (koszulki ładniejsze dodawano już do gier amigowych od psygnosis) a za to dużego formatu artbook ładnie wydany, opowiadanie, komiks, a nie jakaś malutka książeczkę, która nic ciekawego nie przedstawia. Pisałem już, ze lubię gadżety do których się wraca. Wszystkie elementy są średniej jakości bądź przeciętnej, wszystko to bez polotu poza grafika na steelbook. Zakupiłem i posiadam zbyt wiele kolekcjonerek by tego nie widzieć.

Z góry zakładał?? Czekałem do fotek i unboxingu graczy i doczekałem się. Ta gra stanieje i to dużo , kto nie kupił niech poczeka 2-3 tyg, spadnie do 180 i można brać tyle to warte. Nowe , zafoliowane.

ps skoro maja się dobrze to chyba musi to być lenistwo, albo chcesz na podważać moją prawdomówność.

1. allegro

2. allegro

Jak pisałem warto poczekać 2-3 ale nie dłużej bo się wyprzeda. Za granicą chyba tego nie ma, a łowców najbogatszych edycji nie brakuje. Do tego ponoć gra dobra , więc tym bardziej

ps2 jak ktoś szuka samych dodatków bo grę ma to krążą po ok 150 zł

Edytowano przez SystemShockPl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena w polskich sklepach za kollectors edition europejską będzie więcej niż 499zł albo osiągnie 650zł(jak wychodzi z przelicznika $-PLN) to zdecydowanie nie warto moim zdaniem.A że będą dostępne tylko w wersji PS4/X1 na świecie to odejmując absurdalną cenę samej gry 259zł-za resztę fantów byłby całkiem dobry deal przy cenie 5 stówek.O ile ta figurka będzie tak wyglądać ofcoz.Ciekawe też czy te 70000 sztuk to razem czy osobno na każdą platformę.

Edytowano przez Yoszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie fimik przedstawiający "Making The Kollector's Edition" (chodzi o figurkę z 1 obrazka podanego przez Yoszka):

Gdzie jest te 150$ ja się pytam? - Już na samej wizualizacji widzę skazy na tej figurce...

Edytowano przez Friedrich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YoszeK

Na temat figurek się wypowiadałem i mamy potwierdzenie tego. Nieźle zarabiają na tym wciskając nam kit jaki to deficytowy towar kupujemy, chcąc mieć najbogatsza edycje łykamy te bajki . Gry to już jak rzekł mądry człowiek Eric Chani to już tylko przemysł i pieniądze.

@Friedrich

Jak to gdzie?? Większość kwoty w "certificate". Ciekawe czy gdyby sprzedawali ja za 120$ bez gry, to czy by się świetnie sprzedawała...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazon.uk jest już za niecałe 80 funtów co przy obecnym kursie funta daje 440zł.Zdecydowanie dobry deal,składam pre ordera bo pewnie cena wzrośnie jak zwykle im bliżej premiery będzie.Najwyżej odwołam jak figurka będzie mocno odbiegać od obrazka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...