Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Jaja. Proponuję wszystkim poszkodowanym zadzwonić do infolinii i zrobić raban (o-pe-er wszystkim tam za taki stan rzeczy). Może chociaż w ramach rekompensaty dostaniecie jakieś zniżki na zakupy lub coś w tym guście. Typowo kasowe podejście CDP.

Edit. Ferrou mnie wyprzedził z poradą :)

Bleub i inni ignoranci:

Czy Wy kochani nie umiecie czytać? Skoro ktoś ma zamowiona EK danej gry, to chyba jest jej fanem. Więc nie rozumiem jak moze nie wiedzieć kto tę grę wydaje.

Od ME2 wszystkie części tej serii wydaje EA POLSKA, więc opluwanie cede projektu jest śmeiszne i świadczy o niskiej inteligencji piszącego. Gram.pl również nie ma co winić - nie mogli mieć przecież na stanie gry, która ukaże się za ponad 2 tygodnie. Oni dostają wszelkie informacje od wydawcy, w tym przypadku to EA zawiniło - pewnie nie poinformowało ile dokładnie będzie sztuk kolekcjonerki.

Więc drodzy gracze bardzo proszę o uważne i stonowane wypowiedzi.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako klienta to nie interesuje. Ktoś oferuje produkt a skąd go weźmie to mi powiewa. Ale to na inną dyskusję. Tak, EA Polska znów się popisało (zbankrutujcie no! Może nowy zespół będzie lepsiejszy) ale i gram swoje dołożyło. Jak się nie wie ile się sztuk dostanie to się nie sprzedaję...na Boga, po to się w końcu umowy różne robi.

down: nie. Jak napisałem, zamówię...przywiozą, zrezygnuję. Niech mają koszta. Będzie promo 2 w 1 w classic i wtedy kupię. Dzięki temu stać mnie zresztą na EK Shoguna 2:)

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem jeszcze złość ukierunkowaną w stronę gram.pl to już obrzucanie błotem CDP (które jak powtarzam z ME nie ma absolutnie nic wspólnego, wydało jeno pierwszą część) przekracza zdrowe granice ignorancji. To tak jak kiedyś Smuggler napisał, że termometr nie jest winny, że pokazuje coraz niższe temperatury jesienią...

Co do handlu towarem, którego sie nie posiada: przecież to jest norma w internecie. Myślę, że zakupy przez net są tak wygodne, ze grzechem jest wybrzydzać gdy akurat dany towar okazuje się niedostępny z przyczyn niezależnych od sklepu. Zawsze można iść do Empiku i ''okazyjnie'' kupić to samo za cenę słono wyższą...

A co do ME3 EK to ja złożyłem zamówienie, gdy tylko oferta zawisła na stronie i jak do tej pory żadnego maila z informacją o braku produktu nie otrzymałem. Widać, anulowali jeno tym, co zamówili później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc drodzy gracze bardzo proszę o uważne i stonowane wypowiedzi

Zamiast wygłaszać mądrości proponuje postawić się na miejscu tych, którzy grę zamówili a jej nie otrzymają. Skoro sklep ma w katalogu daną grę i pozwala na jej zamówienie to zobowiązany jest do tego, aby danej umowy dotrzymać i zrealizować zlecenie. Całkowicie nie interesuje mnie to, ze EA nagle obcięło nakład i powiedziało Gram.pl, że mogą ich pocałować w tyłek. W interesie sklepu leży, aby zadbać o wszystkie niuanse związane z dystrybucją/sprzedażą danego tytułu. W końcu to poważna, duża firma, która w tej sytuacji, kolokwialnie mówiąc, dała ciała. Skoro nie ma się 100 % pewności o produkcie to się go nie oferuje do czasu aż nie zdobędzie się odpowiednich informacji. Takie jest moje zdanie.

A co do ME3 EK to ja złożyłem zamówienie, gdy tylko oferta zawisła na stronie i jak do tej pory żadnego maila z informacją o braku produktu nie otrzymałem. Widać, anulowali jeno tym, co zamówili później

Moje zamówienie również zostało złożone po tym jak produkt pojawił się na stronie sklepu i co? Anulowane. Chyba, że to loteria to inna sprawa...

Edytowano przez Ryba2111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[offtop mode on]

więc opluwanie cede projektu jest śmeiszne i świadczy o niskiej inteligencji piszącego

Co ma inteligencja do mądrości, cz też wiedzy nabytej :dry: ? Przyznaję, nie doczytałem dokładnie, o co w temacie chodzi, ale jeśli zamówiony 2 miesiące temu preorder zostaje anulowany na 2 tygodnie przed premierą, to w pierwszej linii winiłbym sklep. Dlaczego sprzedawał towar, co do którego nie miał pewności, czy będzie dostępny?

A pisząc o CDP miałem na myśli właścicieli sklepu gram.pl (jeśli jest inaczej to mea kulpa), mam świadomość, że to EA wydaje ME3.

[offtop mode off]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję żeby zaprzestać obrzucać się błotem, nim ktoś może faktycznie ucierpieć.

Nie pierwszy i nie ostatni raz są takie problemy z grami. Trzeba się z tym pogodzić zamiast narzekać. I tak to nic nie zmieni. I nie mówię tak tylko dlatego, że nie zamówiłem EK ME 3. Kiedyś zamawiałem też i była taka sama sytuacja. Tak więc proszę o zakończenie tematu nim ktoś powie drugiemu coś niemiłego a potem będzie żałował.

Dodałem nowy filmik:

Kolekcjonerzy - odc. 2 - Kings Bounty Legenda

W dalszym ciągu pracuję nad warsztatem. Z góry przepraszam że miejscami jest bełkot... Starałem się wyraźnie mówić, a wyszło różnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisząc o CDP miałem na myśli właścicieli sklepu gram.pl (jeśli jest inaczej to mea kulpa), mam świadomość, że to EA wydaje ME3.

[offtop mode off]

Tak jak się domysliłeś Cedep ot kilku lat nie jest właścicielem gram.pl. Sporo to wyjaśnia, prawda?

@Ryba2111:

Ja nie wygłaszam mądrości tylko przedstawiam jak sprawa wygląda. Sporo było zamieszania np. z EK Two Worlds 2, ale skargi należy kierować moim zdaniem do EA Polska, a nie byle kogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisząc o CDP miałem na myśli właścicieli sklepu gram.pl (jeśli jest inaczej to mea kulpa)

Jeśli mnie pamięć nie myli CDP od 2008 nie jest właścicielem gram.pl.

Edytowano przez adzan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc drodzy gracze bardzo proszę o uważne i stonowane wypowiedzi

Zamiast wygłaszać mądrości proponuje postawić się na miejscu tych, którzy grę zamówili a jej nie otrzymają. Skoro sklep ma w katalogu daną grę i pozwala na jej zamówienie to zobowiązany jest do tego, aby danej umowy dotrzymać i zrealizować zlecenie. Całkowicie nie interesuje mnie to, ze EA nagle obcięło nakład i powiedziało Gram.pl, że mogą ich pocałować w tyłek. W interesie sklepu leży, aby zadbać o wszystkie niuanse związane z dystrybucją/sprzedażą danego tytułu. W końcu to poważna, duża firma, która w tej sytuacji, kolokwialnie mówiąc, dała ciała. Skoro nie ma się 100 % pewności o produkcie to się go nie oferuje do czasu aż nie zdobędzie się odpowiednich informacji. Takie jest moje zdanie.

A co do ME3 EK to ja złożyłem zamówienie, gdy tylko oferta zawisła na stronie i jak do tej pory żadnego maila z informacją o braku produktu nie otrzymałem. Widać, anulowali jeno tym, co zamówili później

Moje zamówienie również zostało złożone po tym jak produkt pojawił się na stronie sklepu i co? Anulowane. Chyba, że to loteria to inna sprawa...

II. Towary

I. Sklep gram.pl zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny.

Więc za to, że Was gram.pl o takim stanie rzeczy powiadomił powinniście odebrać pozytywnie... W końcu wiedzieliście co podpisujecie...

[offtop mode on]

więc opluwanie cede projektu jest śmeiszne i świadczy o niskiej inteligencji piszącego

Co ma inteligencja do mądrości, cz też wiedzy nabytej :dry: ? Przyznaję, nie doczytałem dokładnie, o co w temacie chodzi, ale jeśli zamówiony 2 miesiące temu preorder zostaje anulowany na 2 tygodnie przed premierą, to w pierwszej linii winiłbym sklep. Dlaczego sprzedawał towar, co do którego nie miał pewności, czy będzie dostępny?

A pisząc o CDP miałem na myśli właścicieli sklepu gram.pl (jeśli jest inaczej to mea kulpa), mam świadomość, że to EA wydaje ME3.

[offtop mode off]

O sklepie:

gram.pl jest częścią Action S.A., największego polskiego dystrybutora sprzętu komputerowego i oprogramowania. Sklep gram.pl to część platformy internetowej gram.pl adresowanej do graczy i wszystkich entuzjastów elektronicznej rozrywki.

Regulamin, kochany regulamin sklepu. Po co go czytać, nie? Lepiej żądać, aniżeli wykrzesać od siebie cokolwiek. Ogólnie? GG, no re...

Edytowano przez BLikeBat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crix

W porząsiu filmik. Czuć już mniejszy stresik, wyraźniejszy "flow" w mowie, co przekłada się na przyjemniejszy odbiór. Przesadziłeś nieco z tymi 200zł za tą EK, imho warta jest co najwyżej 120-130zł, i to zafoliowana :P Ale to już czysto subiektywna kwestia. W każdym razie - rozkręcasz się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bleubem - mniej tremy tym razem. Poza tym skupiłeś dłuższą uwagę na każdym z elementów zestawu. :thumbsup: Staraj się mówić wolniej, tzn. mam wrażenie, że chcesz powiedzieć pewne rzeczy jak najszybciej z obawy, że o czymś zapomnisz. Fajnie się oglądało :)

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Zastosuję się.

@Ferrou

Też właśnie o tym myślałem.

Po za tym w kilku miejscach tak jak by mnie ucięło. Dziwne, bo jestem pewien że wyraźnie coś powiedziałem, a podczas oglądania tak nie było.

@bleb

Już prawie się nie denerwuję bo załapałem co i jak :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plansza Fallout Monopoly wstępnie skończona - KLIK! KLIK! Oczywiście te znaki wodne są tylko na potrzeby pokazania projektu. Nie liczyłem godzin sprzędzonych w Photoshopie, ale w sumie to z pół dnia się zeszło - na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to prosta praca, ale każdy, kto choć trochę pracował na bardzo dużych plikach w PS wie, że jest to bardzo czasochłonne zajęcie. Praca nad planszą nie polegała tylko na rysowaniu, ale i szukaniu nazw miast / miejsc i ewentualnej ich polonizacji (niektóre są identyczne jak w innej planszy), szukaniu stosownych grafik i dodawaniu odpowiednich efektów. No i oczywiście wszystko musi być równe praktycznie co do milimetra, a to łatwe nie jest. Muskałem również ręcznie dodawać polskie znaki diaktryczne, bo owa czcionka ich nie ma. Plik PSD ma bagatela 300 MB, przystosowany do najwyższej jakości wydruku ok. 49 x 49 cm. :happy:

Dosłownie parę rzeczy podpatrzyłem z pracy kogoś innego, również kilka grafik zastosowałem podobnych, ale wszystkiego szukałem na własną rękę, a nie było zawsze łatwo znaleźć odpowiedni obrazek np. z Vault boyem. Cała reszta jest w 100% mojego autorstwa, łącznie z kartami, które samodzielnie przerobiłem ze zdjęcia. Plansza jest po polsku, ale niczego nie spolszczałem na siłę. Tylko to, co miało swoje odpowiedniki w naszym języku i było przetłumaczone w grze. Niedługo biorę się za karty, niebawem pewnie też zamówię łuski po nabojach jako odpowiednik domków i hoteli oraz kości. Myślę, jak wydrukować banknoty (dziewczyna, która zrobiła podobny projekt jako prezent dla chłopaka wzięła domki, hotele, pionki i banknoty z oryginalnego Monopoly - ja zamierzam wszystko zastąpić osobnymi rzeczami). Może czarnym tuszem na kolorowym papierze. Na razie to tyle. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

Świetna robota jak na razie, bardzo mi się podoba. Plansza wygląda oryginalnie, dobrze wkomponowuje się w falloutowe klimaty.

tu jest w samym Photoshopie bardzo dużo pracy, więc ewentualnie mogę za okazyjną cenę po znajomości odsprzedać licencję na użytek własny, tudzież wysłać wydrukowane.

Chyba będziesz miał pierwszego klienta :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vantage: bardzo duży kawał bardzo świetnej roboty :) Więcej mówić nie trzeba.

@ CriX: Kolejny fajny unboxing. Słychać, że się już nie stresujesz i słucha się Ciebie przyjemniej niż w pierwszym odcinku, gdzie łamał Ci się głos i często słychać było ,,yyyyy...". Jedyne co jest kiepskie to tło, zbyt jasne, przez co nie było widać dokładnie niektórych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisząc o CDP miałem na myśli właścicieli sklepu gram.pl (jeśli jest inaczej to mea kulpa) [...]

Sklep internetowy Gram.pl, od kilku już lat nie jest w posiadaniu CD Projekt. Pan Iwiński (współzałożyciel CD Projekt) w przeprowadzonym z nim wywiadzie bardzo żałował tej decyzji. W ówczesnym czasie bardzo potrzebne były im pieniążki, aby przetrwać kryzys i po prostu chwytali się wszystkiego...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest w samym Photoshopie bardzo dużo pracy, więc ewentualnie mogę za okazyjną cenę po znajomości odsprzedać licencję na użytek własny, tudzież wysłać wydrukowane.

Szkoda tylko, że nie masz praw do marki Fallout i sprzedaż takiego działa będzie całkowicie nielegalna :-) Ba! Wcześniej już Monopoly z uniwersum Fallout zostało stworzone i udostępnione na devianart za darmo - KLIK - banknoty i inne pliki graficzne, które można edytować na własny użytek również można znaleźć bez problemu. ;-)

Btw. opinia o kolekcjonowaniu gier człowieka z branży gamingowej:

ludziezbranygierwideo.png

Źródło: http://www.youtube..be/1Yhlr2rzYhI&v

Edytowano przez BLikeBat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie masz praw do marki Fallout i sprzedaż takiego działa będzie całkowicie nielegalna :-)

Nawet, gdybym prawa miał, to i tak bym raczej nie odsprzedał. :) Żartowałem wcześniej, a kokosów bym z tego nie miał, bo mało jest w Polsce amatorów gier planszowych na podstawie gier komputerowych. Za dużo roboty, a tak, pewnie jako jedyny w Polsce będę miał POLSKĄ wersję Fallout Monopoly, oryginalną, bo wykonaną przeze mnie. Pionki, domki i hotele itp. też będą mojego autorstwa, a nie oryginalne / przerobione z Monopoly.

Ba! Wcześniej już Monopoly z uniwersum Fallout zostało stworzone i udostępnione na devianart za darmo

Nie sztuką jest wydrukować czyjąś pracę - ja robię swoje w 100% od zera, dzięki czemu jest unikalna. Robi różnicę, co nie? ^^ No i przy okazji ćwiczę umiejętności graficzne, będzie co wrzucić do portfolio.

BLikeBat, i co, popierasz gościa? Pudełka są dla świrów? :)

[EDIT]: Poza tym praca, do której zapodałeś linka jest tylko do wydruku - nie jest to PSD z warstwami, więc nie da się przerobić, no chyba, że by się bawić z zamazywaniem.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, bo już myślałem, że będziesz chciał żerować na młodych, gniewnych fanach uniwersum Fallout'a, którzy najpewniej sporo grosza by na ten projekt sypnęli. Mnie też on się podoba. Trzymaj tak dalej :-)

@Vantage, nie popieram Rock'a, zresztą ktoś kto porównuje mnie do człowiek pierwotnego nie może liczyć się z uznaniem, co owocuje moją małą kolekcją:

img0307p.th.jpg

img0308gd.th.jpg

img0309sa.th.jpg

img0310gp.th.jpg

Edytowano przez BLikeBat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o słuszności kolekcjonowania nie ma końca. Zawsze znajdą się i tacy, którzy zupełnie nie akceptują naszej pasji i wolą wydania elektroniczne. Doskonale to rozumiem, bo nie ma ludzi tego samego sortu. @Crix, osoba, której wypowiedź przytoczono to znany vloger RockAlone2k, którego kanał na YT z łatwością znajdziesz wpisując jego nick do przeglądarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...