Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@ RIP - bo to pewnie świeci po podłączeniu, proste, ma w środku LEDy. :smile: Rzeczywiście, dzis przeglądałem alledrogo, wysyp tych kolekcjonerek i aż mnie dziw bierze, że jedną licytują już powyżej 800 zł. :blink: Czy to jakieś podbijanie dla pobijania, czy co?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RIP - bo to pewnie świeci po podłączeniu, proste, ma w środku LEDy. :smile:

Dokładnie. Identycznie ma się sprawa z penem do kolekcjonerki StarCrafta 2. Fajnie to wygląda. Szkoda tylko, że takowy pendrive będzie raczek spełniał funkcję obiektu muzealnego...

Rzeczywiście, dzis przeglądałem alledrogo, wysyp tych kolekcjonerek i aż mnie dziw bierze, że jedną licytują już powyżej 800 zł. :blink: Czy to jakieś podbijanie dla pobijania, czy co?

Heh... te jaja, o zgrozo, z tymi cenami pokazują, że wolny rynek jednak ma swoje minusy. Pytanie tylko kogo tu uleczać: zależność popyt-podaż czy tych kupujących / licytujących....

A filmik z unboxingu całkiem całkiem - wprawdzie, to był ekspres, jednak dało się zauważyć skalę / wielkość / rozmiar elementów zestawu :)

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zastanawiam się czy sam nie sprzedać EK nowego Diablo. Mimo, że tego całkowicie nie planowałem to ceny dochodzą do naprawdę kosmicznych pułapów (800 złotych dla sprzedającego, czyli 450 złotych zysku tylko za zamówienie jednego egzemplarza owej edycji i wystawienie go na aukcję). Z drugiej zaś strony zastanawia mnie skąd ci ludzie mają te wszystkie egzemplarze. Nie wierzę, że "zza granicy". Popyt jest wielki, więc wątpię, aby gdziekolwiek to dało się kupić. Nie wiem również, jaki sklep realizuje zamówienie na 20 egzemplarzy tak "unikalnej" (może nawet nie unikalnej, a ale bardzo pożądanej) edycji. Możliwe, że zamówili z kilku sklepów naraz, ale co jeśli jeden z nich nie otrzyma odpowiedniej ilości egzemplarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż normalnie przejrzałem sobie allegro... Tragikomedia... Ceny "kup teraz" prawie 1500zł ?! Ja rozumiem, że można sprzedawać za ile się chce ale jasno widać, że elementarna przyzwoitość została zmiażdżona przez zachłanność i chciwość. Pewnie od zacierania łapek aż się iskrzy....

To mówisz RIP, że masz zamówione dwa egzemplarze kolekcjonerki Diablo 3? Za ile chcesz opchnąć jeden z nich? :tongue: A może oba? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - pokłony dla RIP'a za podrzucenie otwarcia naszego słodziachnego D3 :trollface:

Unboxing Diablo III co prawda "na szybkiego", ale pozwala ogarnąć poszczególne elementy i wyciągnąć pierwsze wnioski/wrażenia. Jest bardzo dobrze. Box co prawda wydawał mi się na zdjęciu widzianym parę dni temu nieco większy, ale swoje wrażenie robi. Tradycyjnie już po Blizzardowemu wszystkie elementy zachowane są w podobnej tonacji - w tym wypadku jest naprawdę mrocznie. Czaszka i pendrive Diablo wyglądają obłędnie i z chęcią postawię je na półeczkę. Podoba mi się również soundtrack w dosyć dużym, rozkładanym prawdopodobnie pudełeczku. Making off bez rewelki, po raz kolejny w plastikowym boxie. Niewiadomą pozostaje artbook, który wygląda na bardzo klimatyczny. Brakuje mi jednak na nim papierowej obwoluty obecnej w poprzednich kolekcjonerkach Blizza. Tak czy inaczej - jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrou

A wiesz, że wcale nie kusi? :) Gdy empik rzucił swoją transzę kolekjonerek, myślałem nad zakupem jakiejś większej ilości, ale ostatecznie dobra duszyczka się we mnie odezwała i się powstrzymałem. Nadprogramowa kolekcjonerka pójdzie w inne ręce po normalnej cenie, a jedynej, która mi zostanie, nie sprzedam, choćby mnie kołem łamali :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolekcji dodałbym Book of Cain, ale to będzie możliwe do kupienia na nocnej premierze w Berlinie i Paryżu, a trochę daleko tam mam :( (no chyba, że w Wawie też dorzucą, ale wątpię)/

Tak czy inaczej, świetnie ta edycja wygląda i juz się cieszę oraz nie mogę się doczekać 15 maja :)

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Action zainteresowało się "Diabolowym" tematem kolekcjonerki. Podobno w niektórych sklepach są jeszcze dostępne pre-odery !

Ciekawe w których. Muve.pl odpisało mi, że nie mają, Empik to samo, a na odpowiedź z gram.pl czekam. Napisali mi, że wydawca okroił nakład, czy coś w ten deseń.

Ale ciągle można kupić w Empikach podczas nocnych premier, bo i o to się spytałem i w Empiku w mojej okolicy można nabyć EK Diablo III. Jednak pani grzecznie zaznaczyła, że tych sztuk jest mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także, jeżeli ktoś zaspał i nie zamówił edycji kolekcjonerskiej Diablo III, to jego ostatnią szansą są tak zwane nocne premiery w wybranych miastach / krajach :trollface: .

Tak się teraz zastanawiam, jaka kolejna gra (wydana w przyszłości) jest w stanie przebić "hype" Diablo III? Gorączka na Mass Effect 3, to była przy tym pestka. Może Grand Theft Auto V? Chociaż nie wiem, czy Rockstar wyda kolekcjonerkę tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA V ma spore szanse, w końcu to seria bardzo w PL popularna. Szałowi na kolekcjonerki D3 winien jest w dużej mierze chyba sam Blizzard - EK miało być wystarczająco dla wszystkich - a jak jest w rzeczywistości każdy widzi.

Wracając jeszcze do GTA V - bardzo liczę na równie kapitalną kolekcjonerkę z ich strony jak w przypadku czwartej części ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki 'Max Payne 3', co by nie mówić, gra mająca niewiele wspólnego z dziedzictwem Remedy, doczekał się kolekcjonerki, nawet w Polsce, to i 'GTA V' takową dostanie. Jeśli będzie ona ciekawa, to nie należy się długo zastanawiać, bo hype na GTA w Polsce jest mocny, niezależnie od tego, czy gra wyjdzie na PC, czy nie.

To co się wyprawia wokół 'Diablo 3' na niespełna tydzień przed premierą wzbudza moje przerażenie i pokazuje, że zjawisko edycji kolekcjonerskich nabiera nowego znaczenia. Jeszcze dwa lata temu była to zupełna nisza, którą zachwycało się niewielu. 900 zł jako cena końcowa na paru ostatnich aukcjach, milordzie, to jest niepojęte! :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając lekko temat - dzisiaj doszła do mnie zakupiona niedawno limitka Forzy Motorsport 4 szumnie nazwana "Limited Collector's Edition". Nie zrobiłem jeszcze zdjęć (podglądowe foto tutaj), mogę jednak podzielić się wrażeniami. Niczego nadzwyczajnego się tutaj nie spodziewałem, gra w tym wydaniu kosztowała przy premierze 199zł (aukcje z nią sięgały natomiast ponad 300zł ;)), a więc tyle, co normalna premierówka na konsolę. Taka tradycyjna limitka w steelbooku i dodatkowo z niewielkim artbookiem. Sam metal box bardzo ładny, minimalistyczny (co mnie cieszy, nie lubię gdy pudełka świecą się jak psu jajca [za przeproszeniem]) - fajny. Artbook ma 96 stron (a więc więcej niż tradycyjne już 72 strony w albumach tego rozmiaru) i zaskoczył mnie (in plus) jakością grafik i dopracowaniem szczegółów. Ogólnie bardzo lubię książeczki z samochodami i żałuję że tak mało jest edycji kolekcjonerskich gier wyścigowych. W artbooku tym przeplatane są fotki realnych pojazdów i renderowanych grafik na silniku z gry wraz z krótkimi opisami stworzonymi specjalnie na tą okazję przez J. Clarksona (Top Gear by BBC). Czasem ciężko rozpoznać, które ze zdjęć prezentują prawdziwe pojazdy a które z gry :cool: Przegląda się toto bardzo miło. Za stówkę, w cenie gołej premierówki - na pewno warto. Teraz trzeba sobie sprawić konsolę by hardkorowo przetestować samą grę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się wyprawia wokół 'Diablo 3' na niespełna tydzień przed premierą wzbudza moje przerażenie i pokazuje, że zjawisko edycji kolekcjonerskich nabiera nowego znaczenia. Jeszcze dwa lata temu była to zupełna nisza, którą zachwycało się niewielu. 900 zł jako cena końcowa na paru ostatnich aukcjach, milordzie, to jest niepojęte! :>

e tam...wystarczy zobaczyć, że na słynnej aukcji, która osiągnęła 850zł, nie działo się nic przez tydzień, by nagle, 2 dni przed końcem aukcji, 3 różne osoby wywindowały cenę w przeciągu 10-ciu minut. Zakładający aukcje mają po prostu kumpli i liczą na to, że kogoś podpuszczą. Nie wierzę w to, że przy tylu aukcjach, z których wiele oscyluje w granicach 450zł, ktoś ot tak dawał 4 stówy więcej. A historia tej aukcji tylko to potwierdza.

Moim zdaniem hype'u na d3 nie przebije nic do czasu Diablo 4 (oby takowe kiedyś wyszło <maaaarzy>), bo nie ma po prostu tak kultowych gier, na które czeka się tyle czasu. EK Starcrafta 2 mógłby spotkać taki sam los, jak teraz tą z D3, ale jednak Polska to nie Korea i tu SC tak wielu zwolenników nie miał.

Inne gry wychodzą za często, by się do takiego poziomu histerii zbliżyć. D3 wywołało olbrzymie poruszenie już w momencie ogłoszenia, że powstaje (to było 4 lata temu!) - teraz to już kulminacja tej euforii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy amerykańska kolekcjonerka D3 różni się czymś od polskiej? Oprócz języka, oczywiście ;) Z tego co widzę, to nie, ale tak wolę się upewnić :)

Edytowano przez ayla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. kolekcjonerki są wszędzie takie same, a grę, mimo, że na płycie będziesz miał(a) w innym języku, zawsze możesz pobrać z battle.net w wersji polskiej, więc w tej kwestii nic nie tracisz. Tym bardziej dziwi mnie głupota kupujących na allegro - w innych krajach chyba nie zeszło wszystko i dopłacając trochę do wysyłki (nie wiem, ile), mogą dostać grę po ludzkiej cenie. Ale IMO jest tak, jak pisałem wyżej - uwierzę jeszcze w aukcje kończone na 600zł, ale te powyżej 800 to już zwykła podpucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...