Skocz do zawartości

Minecraft


Polecane posty

Nie ma darmowych kont, jeśli nie liczyć tylko singlowego trybu Creative na stronie - wersja bodaj jeszcze pre-alpha. Możesz się pokusić o Humble Bundle i móc grać przez 14 dni (albo poprosić, żeby ktoś ci odsprzedał - ewentualnie odstąpił :) - bo ma już pełne konto, jak np. ja).

Problem GModa jest taki, że ma stosunkowo mało jednocześnie łatwych, praktycznych i satysfakcjonujących funkcjonalności (choć tu akurat można zbudować samoczynną stację strzelającą pociskami energetycznymi...). W MeinKrafcie z kolei niewiele stoi na przeszkodzie, żeby sobie wykopać tunel, położyć w nim tory i szybko się poruszać na duże odległości. Jak grasz w multi i masz uprawnienia OPa, możesz albo penetrować podziemia w poszukiwaniu np. żelaza i innych surowców albo sobie żywcem spawnować i tylko budować bez poważniejszych zmartwień.

I, jak zwykle, element społecznościowy. Jak zbierzesz kilku qmpli i sobie postawicie własny serwer, to zabawa jest zupełnie inna, bo można spokojnie dzielić zadania - jeden kopie i kładzie tory, drugi zajmuje się wykopanym złomem słanym kolejką... I w przeciwieństwie do GModa największa część 'kreatywnej' zawartości jest już w grze, a mapy bez problemów poddają się 'edycji' przez kopanie, przesadzanie i wysadzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do minecrafta i konta.

DeAMoN93 nie daj sobie wmówić, że nie ma czegoś takiego jak darmowe konto do Minecrafta. Każde konto jest darmowe. (...)

Nie wiem jak jest z ich legalnością, w każdym bądź razie jak nie będziesz miał wyjścia i będziesz musiał z allegro skorzystać to tylko kupując giftcode'a (choć polecam bezpieczniejszy zakup ze strony minecraft.net).

Czepiasz się skrótów myślowych, na tej samej zasadzie można powiedzieć, że konto do WOWa też jest darmowe, a płatność jest wymagana dopiero jak chce się grać. Fakt pozostaje faktem, że Survival, czyli najbardziej miodna część gry dostępna jest za opłatą.

Co do legalności - jeżeli nie możesz kupić bezpośrednio, kup w jednym ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży kluczy do gier - tam nie ma wałków, wszystko jest legalne.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - nie robiłeś tego wszystkiego ręcznie, tylko przez inventory hacka, tak? : )

I przy okazji - czy da się przenieść świat z SP do MP? Bo tam jest, poprawcie mnie jeśli się mylę, tryb dev, w którym można dodawać dowolne itemy do inventory oraz lewitować. To by mi bardzo pomogło przy mojej kopalni, którą robię dla zabawy, a zabawę jednak trochę psuje czas, jaki muszę włożyć w jej tworzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie. Znajdujesz folder z singlowymi światami, kopiujesz go do lokacji serwera, który uprzednio odpowiednio konfigurujesz (jako nazwę świata należy wpisać nazwę folderu ze światem) i gotowe.

Jako pomoc przy takim budowaniu polecam moda Too Many Items.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w multi i masz uprawnienia OPa, możesz albo penetrować podziemia w poszukiwaniu np. żelaza i innych surowców albo sobie żywcem spawnować i tylko budować bez poważniejszych zmartwień.

Gwoli ścisłości - op to typowy moderator, administrator. W vanilli obszar spawnu może modyfikować tylko op, na serwerach modowanych, żeby coś móc robić trzeba znaleźć obszar, który do nikogo nie należy i nie ma zabezpieczeń.

Co do minecrafta i konta.

Co do legalności - jeżeli nie możesz kupić bezpośrednio, kup w jednym ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży kluczy do gier - tam nie ma wałków, wszystko jest legalne.

Właśnie nie. Mojang (twórcy mc) otwarcie mówi, że nie wspiera żadnych resellerów i w wypadku kupienia u takiego nie ma się wsparcia technicznego. Najpewniej na minecraft.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Właśnie nie. Mojang (twórcy mc) otwarcie mówi, że nie wspiera żadnych resellerów i w wypadku kupienia u takiego nie ma się wsparcia technicznego. Najpewniej na minecraft.net

Możesz podać źródło?

Z tego, co wiem, to Mojang nie wspiera resellerów, którzy działają na zasadzie kupienia konta i odsprzedania go. Natomiast uczciwe sklepy sprzedają giftcode'y, więc to generalnie jest bez różnicy. Ale oczywiście wiadomo, najlepiej kupić na stronie minecrafta.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale wyrwałeś zdanie z kontekstu:

It has come to our attention that there are people out there selling Minecraft accounts/giftcodes with stolen credit cards and hacked PayPal accounts. As you may understand we cannot support people who purchase Minecraft from other sites than www.minecraft.net. The stolen codes will be inactivated in a given time.

Kradzione karty i konta PayPal to jedno, co innego kupowanie od resellerów, którzy giftcode pozyskali legalnie. Bo jak niby Mojang udowodni Ci, że kod kupiłeś w keye.pl, a nie dostałeś od mamy na urodziny?

Moim zdaniem brak wsparcia odnosi się konkretnie do sytuacji, w której wyłączą Ci konto kupione od złodzieja.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście niedostrzegłem jakiś szczególnch atrakcji ani w grafice grywalności itp w tej grze gra jest daremna wg mnie nielubie tego typu gier. Gre oceniam najwyzej 3,5/10

Bo do tej gry trzeba mieć wyobraźnię, żeby móc się świetnie bawić na singlu. Ja na przykład takowej nie posiadam, dlatego gram w Minecrafta tylko na multi i to tam tak naprawdę gra rozwija skrzydła. Wspólne tworzenie jest super w szczególności gdy na jakiś projekt poświęca się dużo czasu to wtedy satysfakcja jest ogromna.

Edytowano przez kruzd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...