Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakus

Sudeki

Polecane posty

SHT

moze nieuwaznie czytalem wszystkie posty, ale nie znalazlem rozwiazania problemu z dzwiekiem 'jak z przyspieszonej tasmy'. mam te cholerne najnowsze stery (AC '97 audio) i do grafy tez (nVidia 77.30 bodajze) do tego format robilem tydzien temu (po 8 miesiecznym uzytkowaniu) i mam sp1 mks-a i system worksa '03 ktorego uzywam no przeciez :l

podsumowując -CO Z TYM DZWIEKIEM JAK Z PRZYSPIESZONEJ TASMY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW88 napisał:

Mam identyczny problem i mam ten sam czipset na płycie głównej, napisz co robiłeś w pierwszej kolejności - instalowałeś servis paka 2 czy stery do karty muzycznej? I podaj link do tej stronki ze sterami do karty muzycznej

Tutaj masz linka do sterownikow ktore ja instalowalem a jesli chodzi o kolejnosc to najpierw stery nvidia a pozniej service pack 2

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=971

Zgred Chaosu female ver. napisała:

Ave wszystkim, ja też mam problem z Sudeki, tyle że w dalszej części gry. Otóż po zabiciu Ghary/pajęczycy, następuje filmik (wszystko w porządku narazie) i team zostaje przetransportowany do nowego świata (przepraszam za spoiler jakby co). Wtedy też zaczyna się mój problem. Wszędzie jest ciemno, a jedyne co widać to cienie nade mną/tło w oddali/zarys drzew. Nie jestem pewna czy tak to ma być, po prostu wszędzie jest mrok i za Chiny nie mogę dojść do jakiegoś sensownego miejsca. Ponadto po wyjściu do menu głównego słychać tylko muzykę- nie ma tła, napisów, opcji etc.

Czy ktoś może mnie uświadomić co jest źle czy to tylko moja głupota i nie potrafię odróżnić grafiki w grze (chociaż znikające menu to grafika) od błędu systemu/gry? Z góry jestem wdzięczna za pomoc!

Nie jest to najprawdopodobniej blad gry bo wlasnie utluklem pajaka o ktorym pisalas i zadne z objawow ktore wymienilas nie mialy u mnie miejsca...jesli jeszcze tego nie zrobilas to polecam zainstalowac patcha do gierki a jesli to nie pomoze to powylaczac wszystkie cienie, aa i zmniejszyc odswiezanie...mozesz tez sprobowac zainstalowac nowsze sterowniki do swojej karty graficznej...pozdrowka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHT

moze nieuwaznie czytalem wszystkie posty, ale nie znalazlem rozwiazania problemu z dzwiekiem 'jak z przyspieszonej tasmy'. mam te cholerne najnowsze stery (AC '97 audio) i do grafy tez (nVidia 77.30 bodajze) do tego format robilem tydzien temu (po 8 miesiecznym uzytkowaniu) i mam sp1 mks-a i system worksa '03 ktorego uzywam no przeciez :l

podsumowując -CO Z TYM DZWIEKIEM JAK Z PRZYSPIESZONEJ TASMY?

Podobno ten problem rozwiazuje zainstalowanie patcha ale jesli to by nic nie dalo to mozesz sprobowac utworzyc na pulpicie skrot gry i w lini komend dopisac: -relax_audio_cap

To jest sposob z oficjalnego forum sudeki ale czy dziala to nie mam pojecia...pozdrowka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ocb? -

Nie masz do końca racji. Chłopaki z CDA to nie twórcy gier i patchy... Nie wypuszczą własnoręcznie zrobionej poprawki aby usunąc Wam wszystkie błędy ( To nie ich robota ;p). Z takimi requestami pisz do developera gry.

Na wielu forach ludzie z całego świata piszą na temat błędow z Sudeki, w tym o tych tu wymienianych. Zatem to nie wina wersji z pisma, tylko ogólnie gry no i kompów userów. Mi działa super, znajomym tez. Przyczyn może byc od groma. Nie ma czasu na pomoc każdemu z osobna.

Jeżeli porady ludzi tutaj Ci nie wystarczyły, poszukaj samodzielnie na innych forach itd. I zanim zaczniesz miec do kogoś pretensje pomyśl czy są one słuszne, bo złośc i emocje to źli doradcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten problem rozwiazuje zainstalowanie patcha ale jesli to by nic nie dalo to mozesz sprobowac utworzyc na pulpicie skrot gry i w lini komend dopisac: -relax_audio_cap

To jest sposob z oficjalnego forum sudeki ale czy dziala to nie mam pojecia...pozdrowka

Eh... czyli oficjalne forum Sudeki jest do bani. Probowalem i do launchera i do wykonawczego *.exe i nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

ile osob ktorym gra dziala uzywa antycznego win98 [se] ?

Kolejne pytanie do redakcji, a konkretnie osob ktore gre testowaly [bo jak mniemam sa takowe] czy testy obejmowaly win98 ?

w ogole bylbym wdzieczny za jakiekolwiek sugestie od testerow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co gruba wiekszosc. Gra sama w sobie chodzi jak złoto ale dzwieki sa dwa razy szybsze niz normalnie, wiec mam koncert Chipa i Dale'a na ekranie :/ Patch, tak samo jak w 95% procent przypadków instaluje (po skopiowaniu na dysk) 19 na 145 plików co zupełnie nic nie zmienia. Z tego co widze z resztą miałem całkiem niezłego farta że WOGÓLE udało mi sie to "cudo" uruchomić. Nie mam nic za złe Action-Teamowi. Po prostu chce sie dowiedziec jak zaradzic problemowi z dzwiekami. Czekałem dłuuugo na Sudeki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem:

estem na początku gry, doszedła do mnie księżniczka zrobilem z nią qest. Później jes taki qest ze sie idze samą księżniczką. Dostałem nową zborję, dotarłem do miasta. I co dalej? strzałka wskazuje zeby gdzies wyjsc ale przejscia strzeze strażnik. Co robic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co Spyro i inni tzn:

-Gra chodzi

-path to przekopiowaniu daje wynik 19/145

-zacina mi przy dźwiękach, a zacina b. pożądnie(tak że jeszcze się nie odcięło) przy bitwie ma plaży z krabami i nietopeżami to tym jak dochodzi 2-ga postać.

-Sterowniki Realtek AC'97 itd. najnowsze (dzisiaj ścigałem)

-pożądek na dysku

Edit: Dziwne ale głosy postaci chodzą normalnie.

System:

756 DDRAM (256+512)

Athlon 1600+ (miby złom ale DOOM II w miminalnych detalach chodził całkiem grywalnie)

GeForce 3Ti200

Karta dźwiękowa ww zintegrowana z płytą główną (MSI chyba)

Win XP

Moim skromnym zdaniem to path powinien załatwić sprawę to ulepsza pliki w katalogu "sounds" ale problem z "19/145".

Ktoś powinien sCrackować (w dobrym tego słowa znaczeniu) tego patha.

Do CDA: zróbcie coś z tym pathem.

Z dobrych wiadomości:

To pierwsza gra z CDA z którą mam jakiekolwiek problemy od kupienia nowego kompa (3 lata temu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozwiazaniu problemu z nieuruchamianiem sie gry pojawil sie drugi.

Otoz po dojsciu i pokonaniu pierwszego "bosa"(chyba moge go tak nazwac)(taki calkiem opancerzony i potrafiacy przebic sie przez blok) ide dalej za zolta strzalka i kiedy wchodze na mostek restartuje mi sie komp.

I co ja mam zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciezkich bojach udalo mi sie w koncu pozbyc problemu z dzwiekiem na plazy i poza nia(przynajmniej na moim kompie) i jak narazie gra chodzi jak zloto...a pomogla mi instalacja service packa 2 do xp'ka i zmiana sterownikow mojej karty muzycznej ze standardowych udostepnianych przez realteka na nvidia nForce audio...a teraz wracam w koncu do normalnej(odpukalem zeby nie zapeszac;]) gry...pozdrowka;]

Heh, mi to o dziwo teraz nie dzieje się zawsze. Tylko czasami i przy niektórych potworach. Teraz już jestem daleko w grze.

A tak przy okazji: wie ktoś może jak dostać się do sejfu? Jestem akurat na tym momencie (to jest w tym techno-mieście, fragment w podziemiach z tymi dźwigniami). Otworzyłem już przejście (metodą prób i błędów, wypróbowałem już kilka kombinacji). No i jest tam taki mały złoty otwór (sejf). Nie wiem jak go otworzyć. Wie może ktoś? Trochę chaotycznie napisałem, ale chyba wiadomo o co chodzi ;)

PS. Tak swoją drogą ludzie mają wiele problemów z tą grą. Coś mocno ona zabugowana. Chyba to wina złego przepisania kodu z konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sprawa: grzebałem troche w grze, włączałem ją i wyłączałem i wszystko sprowadziło sie do tego ze teraz...w ogole nie mam dzwieku! Dzwiek uslyszec mozna tylko w czasie renderowanych fimikow. Podczas samej gry (menu itc.) dzwieku nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ktos juz wyzej mial taki problem jak ja.. mianowicie - doszedlem do eskorty ksiezniczki (alez daleko, nie? :P) i juz we dwojke doszedlem do tej nieszczesnej walki z krabami - i tu zaczynaja sie schody : ta walka to raczej walka mojej dobrej strony z ta zla ktora przemoznie chce przywalic w kompa zeby wpadl do sasiada z kawalkiem sciany. Wyglada to tak : gra stoi przez 4-5s, ruszy sie o 1-2 klatki i znow staje. Raz na jakis czas 'zaskoczy' i przez jakies 10s mozna normalnie grac - po czym wszystko wraca do normy - czyli gra wisi i przeskakuje po klatce raz na kilka sekund. Smieszna rzecz bo gdy ja wywalilem i sprawdzilem taskmanagera to uzycie pamieci bylo na poziomie 100 mb... Czy ktokolwiek wie jak sobie z tym poradzic ? moze zmienic cos w opcjach ?

BTW : Mam wersje DVD, zadnych problemow z dzwiekiem (no pozatym ze w zwyklych dialogach z napotkanymi zoldakami czy innymi npcami Bohater sie wogole nie odzywa ? ale mniemam ze tak ma byc) moj sprzet : athlon 2200, 1gb ramu, gf fx 5600 128mb, stery omegi. Dodam tez ze poza tym jednym przelety mmiejscem gra chodzila bardzo ladnie w 800x600, srednio 25-30 klatek, tylko w walkach spada momentami ponizej 20.

Co do ludzi majacych problem z glosami - sprobujcie odpalic konfig i zmniejszyc jakosc dzwieku. Mnie to kiedys pomoglo w toce race driver 2 (dzwiek sie sypal, a gdy przestawilem na medium to wszystko zaczelo dzialac jak nalezy). Nie testowalem ale nie zaszkodzi Wam poprobowac :)

[edit] BTW - co do walki z tymi krabami. Jakims cudem sie pzez nia przebilem (gralem ksiezniczka z tym 'szotganem' i jakos je wybilem mimo smiesznej ilosci klatek - liczonych chyba co 10s a nie na sekunde...) ale to nie rozwiaze problemu bo tak sie dzieje przy KAZDEJ walce... :? nastepna jest kawaleczek dalej i znow to samo. Gdy sie uda jakos zapausowac gra normalnie wraca do wysokiej predkosci. W czym problem ? Dzwiek ? AI ? Ciekawi mnie czy ktokolwiek z redakcji CDA tu zajrzy i chociaz zastanowi sie jak pomoc tym graczom ktorych gra rozochocila i rownie szybko ostudzila ich zapal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW88 napisał:
Mam identyczny problem i mam ten sam czipset na płycie głównej' date=' napisz co robiłeś w pierwszej kolejności - instalowałeś servis paka 2 czy stery do karty muzycznej? I podaj link do tej stronki ze sterami do karty muzycznej[/quote']

Tutaj masz linka do sterownikow ktore ja instalowalem a jesli chodzi o kolejnosc to najpierw stery nvidia a pozniej service pack 2

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=971

Muszę zrezygnować ze sterów bo na łączu modemowym nie ściągnę 33mbJ ale być może to będzie service pack 2 gdzieś mam go na CD-ku.

Napisz mi jeszcze czy jak pobrałeś i zainstalowałeś z sieci te stery do karty muzycznej to była jakaś poprawa?? Czy dopiero jak zainstalowałeś service packa 2 – trochę boję się instalować bo jak go miałem to komp zwalniał płyte główną mam Asusa A7N8X-X – taką jak proponowali w samym CDA więc MUSI DZIAŁAĆ!! odp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha- znalazlem sposob na te zacinajace sie walki ! Zapnijcie pasy i chwyccie sie foteli - idziecie do opcji i wyciszacie efekty dzwiekowe (w czasie gry, wciskajac 'm') Muza i speeche moga zostac. I wtedy gra zasuwa az milo. Tylko ciezko przywyknac do ranienia niemych :lol: i machania mieczem ktory tak szybko przecina powietrze ze powietrze nie zdazy nawet zaszumiec ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to ktoś już zauważył ale na samym początku jak trzeba było dojść do tej do zbiórki szło się przez most i po lewo była przystań tam jacyś ludzie łowili ryby i zaraz obok była taka tablica jak się ją sprawdziło co jest napisana było napisane coś o smugglerze!Niepamiętam dokładnie co ale ale było jak byk ....coś tam coś tam.... smuggler :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolem musisz iść na góre i wtedy zatrzyma cię strażnik. Jęczy coś o jakiejś dzidzie i musisz iść do namiotu. Wejdź najlepij w każdy i gadaj z każdym kto tam jest. Powinens trafić na wodza. Wtedy on da ci to dzide i mozeszs isc dalej.

@chlas tak jak koledzy napisali, spróbuj wyłączyć efekty dźwiękowe. Powinno pomoc. Albo jakosć dźwięku obniż.

Prosze was, nie zdradzajcie elemntow fabuly :/ zrobnie cos takiego. Ide sobie do miasta [spojler]pla pla pla[/spojler]. I najlepij wtedy pogrubić, albo coś, aby było ładnie widoczne.

Cable zaraz spróbuje tą komendę dąc ^^

Teraz moje pytanie związane z grą. Dotarłem do królestwa cieni (to nie spojler bo pisalo o tym w recenzji w cda ;]) i są tam cholernie silne potwory. Na początku gdybym nie walnął sirit attacka to by mnie rowaliły, a podczas drugiej bitwy uzywalem skilli i nawet polowy zycia nie tracily :/ normalnie po drugiej walce został mi tylko Elco z czątką życia i 2 potwory z małą ilością. No i jeden szlach i mnie zabiły :D Może jakieś propozycje? Można pomiędzy questami zdobyć gdzieś expa? :/

EDIT.

Dopisanie komendy -relax_audio_cap NIE DZIAŁA. Głosy nadal są "wiewiórkowate". Jakieś inne pomysły? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja pc:

plyta: Abit IC7

grafika: Radeon 9800 Pro

procek: P4 3.0GHz

no i zintegrowany dzwiek AC'97

wiecej wam nie potrzeba ;) w moim wypadku PROBLEM Z DZWIEKIEM zostal ROZWIAZANY za pomoca nowych sterownikow (ftp://210.51.181.211/pc/ac97/alc650/WDM_A375.exe). co do ustawien grafiki, to wszystkie wodotryski na full a odswiezanie 85Hz przy rozdzialce 1024x768 (na innych nie testowalem). ustawienia gry : rozdzialka 1024x768, odswiezanie 60Hz, AA off, dzwiek na high i wylaczone cienie (polecam wylaczyc, gra wyglada o niebo lepiej!). Patch naturalnie zostal zaintalowany i tak jak z tak i bez wszystko sie ladnie odpala i nie przywiesza. Gdyby ktos sie pytal o to odswiezanie, to w grze chodzi 85, a nie 60Hz.

w wypadku gdyby komys podobna konfiguracja przyniosla porzadne efekty, badz nie prosze o wypowiedz.

[edit]

http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...p;Software=True

wiecej mirrorow w/w sterownikow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisanie komendy -relax_audio_cap NIE DZIAŁA. Głosy nadal są "wiewiórkowate". Jakieś inne pomysły? :/

Bo komenda dziala dopiero po wgraniu łatki. A z tego co zauważyłem łatka nie ma ochoty sie wgrac.

EDIT:

Wlasnie... moze ktos wie gdzie moge dorwac nowsze sterowniki do mojej karty dzwiekowej - onboard :/ (mam plyte VIA k7s5a). Szukalem po necie ale najnowsze jakie znalazlem sa z roku 2003. Wiec wgrywanie nowych sterow mija sie z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych sterownikow do realteka probowalem juz wczoraj (byly w wersji a3.75) niestety nie pomogly. Walki z niektorymi potworami to koszmar. Patchowanie nic nie daje, ponieważ nie zgadzaja sie sumy kontrolne wiekszosci plikow. Na razie bawie sie w wylaczanie dzwiekow przed niektorymi walkami (np. z tymi motylkami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu technicznego, tylko z samą grą. Dochodzę do świątyni w mieście Shadani-Mo, walczę z pająkami. Przechodzę do Fountain, idę dalej poźniej znów walczę z pająkami. Wchodzę po schodach, dochodzę do terenu , który nazywa się Eagle Room do, paleniska i nie wiem co dalej!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...