Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakus

Sudeki

Polecane posty

Bo to chyba w kompach jest namieszane. Wiecie, może karty popodkręcane, parametry przestawione, może coś siedzi na dysku, tudzież w pamięci.

Komputer nigdy nie podkręcałem, nie instalowałem żadnych niepotrzebnych bubli, utrzymuję komp w dobrej kondycji zarówno pod

kątem wydajności jak i zdrowia (antyvir). A problem istnieje.

A u mnie żaden problem z uruchomieniem gry nigdy nie występował i tak sobie myślę, że nie ma co zrzucać winy na CDA.

I dobrze że chociaż tobie działa! Tylko że ja kupiłem to pismo, a nie dostałem gierkę od kolegi, który ją recenzował, więc porównując, moja strata nie jest twoją!

Sorry za tamto :oops: . Ja nie zrzucam winy, tylko proszę o pomoc :( Gdy kupowałem CDAction z jakąś premierą zawsze istniało to ryzyko, że wszystko pójdzie w drzazgi, bo większość programu musi być przeinaczona pod kątem zawartości na DVD magazynu. Ale też zawsze mogłem liczyć na pomoc, choćby w następnym numerze.

A teraz gdy widzę jak gra nawet nie odpala, patch się nie instaluje i wogóle wszyscy się wypierają odpowiedzialności jaka by ona nie była, ręcę mi si załamują, oczy nabiegają łzami i popadam w depresję :(.

Myślałem sobie "Na pewno wydadzą Sudeki w CDAction, przecież to jedna z tych kultowych gier średniej klasy :), poczekam, pozbieram grosiki ". Teraz moje 19,99 z trudem zarobionych zł leży sobie gdzieś w mrokach kasy fiskalnej, nieświadomie wyrzucone jak w błoto :cry: (bo choć czytam pismo, CDAction kupuję ze względu na gry).

Ostateczne pytanie:

Czy wyjdzie w nowym CDAction nowy, sprawny patch do gry, eliminujący te wszystkie problemy? Albo chociaż wrzucicie go na Forum lub do lodówki CDA?

Mam nadzieję że tak :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o winie kompow - racja, ale nie do konca. Producent jest winny skoro wypuszcza gre tak niestabilna ze na wielu konfiguracjach nie dziala... chyba betatesing ekhem...

No więc do kogo pretensje należy kierować? Do CDA? I don't think so... Colidor.

Co do nowych sterow - wgram do mojego GF5600 nowe stery ale to nie jest zbyt dobry pomysl... na nowszych sterach karta mi bedzie gorzej chodzic niz na starych no ale..mozna sprobowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja kupiłem to pismo, a nie dostałem gierkę od kolegi, który ją recenzował, więc porównując, moja strata nie jest twoją!

Coś mi się wydaje, że zaraz się pogniewamy i to ostro. Kto dał Ci prawo twierdzić, że wziąłem sobie egzemplarz gry z redakcji, co? Do cięzkiej cholery, kupuję pismo co miesiąc tak samo jak wszyscy i najnormalniej w świecie wydaję te 20 zł każdego miesiąca. Więc prosze mi tu nie truć, że sobie poszedłem i wziąłem... jasne... ot, tak, przeszedłem się na spacerek przez jakieś 400 km, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... problem z nieuruchamianiem sie gry istnieje nadal ...

posiwecilem sie nawet i zwiekszylem rozmiar partycji systemowej [czyli zainstalowalem domyslnie na C: ] i dalej to samo.

Zaczynam miec tego wszystkiego dosc, jestem zmeczony kombinowaniem ze sterami, systemem, iloscia pamieci, pixel shadeerami, DX'ami i cala masa innych rzeczy.

Wyraznie czas pomyslec o PS2.

Gdyby ktos mial podobny problem [opisalem go gdzies na stronie 1] i znalazl rozwiazanie bybym dzwieczny, nawet wielce.

Mam jednak swiadomosc ze jest to problem nietypowy bo nawet anglojezyczne strony go nie wymieniaja... [a przynajmniej te na ktorych bylem, poszukam jeszcze, ale...]

Byc moze jest to wina dostosowania gry do CDA, byc moze wina lezy po mojej stronie [system], no coz trudno po raz kolejny wydalem blisko 20 zl i nie mam nic poza gazeta [o pardon, kolorowym magazynem o tematyce komputerowej], a nie ukrywam ze cda kupuje dla gier.

Tak samo bylo z psi ops, wczesniej z blood rayne. Tymrazem przynajmniej uprzedziliscie ze gra wymaga pixelshaderow ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale zdaje się, że ten problem jeszcze sięnie pojawił. Po wyjściu z miasta z dwoma żołnierzami, idę w stronę King's coś tam (no- wychodze z miasta, generął dął mi dwóch ludzi do pomocy, idę na inną lokację). Przy przechodzeniu czekam i czekam i czekam i czekam, a ekran ciągle jest czarny. Po prostu- zwis jest przy tym ewidentny. Powie mi ktoś- dlaczego? Może to wina płytki, jeszcze u kogoś sprawdzę, ale po prostu po jakichś kilkunastu minutach gry muszę kończyć na tym fragmerncie... a zapowiada się naprawdę fajnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem.Mam ver. DVD,zainstalowałem bez patcha -chodzi,zainstalowałem patcha -chodzi.Tylko mi w czasie scenek w grze tak dziwnie mruga,jakby coś prześwitywało z pulpitu,a na początku na górze albo dole ekranu jest taki czarny pasek,jakby odcięto kawałek ekranu :).Z głosem wszystko ok .

Mój konfig:

Athlon 2200,512 RAM,AC 97,GF 5900 XT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że zaraz się pogniewamy i to ostro. Kto dał Ci prawo twierdzić, że wziąłem sobie egzemplarz gry z redakcji, co?

Dobra, pokój. Mój błąd, moja wina, że piszę o tobie jakbym cię znał bliżej a przecież tak nie jest. Możesz mi wstawić uwagę albo wywalić jak ci to ulży. Ale starajmy się nie odbiegać od tematu.

Nie lubię spamować, ale czy ktoś wreszcie mi powie, czy Panowie z CDAction zamierzają jeszcze nam pomóc w sprawach technicznych z Sudeki?

Może ty coś wiesz Colidor? W końcu jesteś moderatorem ich Forum (nie żebym coś zakładał, np. że utrzymujesz z nimi stały kontakt... :oops: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im spokój Amroid bo zachwoujesz się jak rozpuszczony dzieciak, tylko marudzisz "kiedy to panowie naprawia" "kiedy patch" bożeee, człowieku opanuj się.

Dopisuje się do tego tematu bo także mi gra nie działa :D Instaluje poprawnie, włączam, pojawia się napisa SUDEKI i wywala do pulpitu. :/

ALe jajca, w PSI-OPS miałem problemy z klawiatura, bo koles sam mi chdzil i nie moglem nic zrobic, a teraz sudeki, LOL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...ja mam takie nieco noobskie pytanie...nie grywam często w takie gry i jestem cienki w te klocki (choć Władcę Pierścieni przeszedłem bez problemu). Co chwila mnie zabijają różne draby...nie wiem cały czas dostaje od wszystkich srogi łomot, a te wielkie potwory co zadają 100 obrażeń wykańczają mnie bez problemu...więc takie małe pytanko - jaki jest skuteczny sposób walki ? Może jakiś weteran takich gier mi doradzi. :)

Tak się przyglądam tej dyskusji i widze że dużo macie problemów z tym Sudeki. Mi jakimś cudem gra "na razie" idzie bez zaciachów...

Do Eagle: Miałem podobny problem. Najpierw eliminuj jednostki strzelające, a potem resztę. No i nakupuj sporo eliksirów.

A tak na marginesie, to mój post nr. 100 więc cieszcie się razem ze mną!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy ktoś zna rozwiązanie na ten problem z dźwiękiem (opisany na pierwszych stronach tego tematu, z tym dojściem do plaży). Bo raczej z podmienianiem plików to nie wypali. Ani patch, ani bez patcha nic nie pomaga. Nawet reinstalka gry. No normalnie tak zabugowana gra, że grać się nie da. Z HL2 nigdy nie miałem problemów, a taką gierką mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie znalazłem takiego tematu zakłądam nowy.

Mam problem z dźwiękiem - postacie gadają jakby ktoś je mocno przyspieszył :| takie pioiiupiopi :) raz na scenke zdarza się, że powiedzą coś normalnie. nie mam pojęcia co może być przyczyną ani tym bardziej rozwiązaniem mojego problemu.

i jeszcze mała porada :) jakby gra wam przycinała w niektórych miejscach spróbujcie wyłączyć cienie i/lub zainstalować patcha. mi pomogło...

patch pomaga ponoc i na gadanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciezkich bojach udalo mi sie w koncu pozbyc problemu z dzwiekiem na plazy i poza nia(przynajmniej na moim kompie) i jak narazie gra chodzi jak zloto...a pomogla mi instalacja service packa 2 do xp'ka i zmiana sterownikow mojej karty muzycznej ze standardowych udostepnianych przez realteka na nvidia nForce audio...a teraz wracam w koncu do normalnej(odpukalem zeby nie zapeszac;]) gry...pozdrowka;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie znalazłem takiego tematu zakłądam nowy.

Mam problem z dźwiękiem - postacie gadają jakby ktoś je mocno przyspieszył :| takie pioiiupiopi :) raz na scenke zdarza się, że powiedzą coś normalnie. nie mam pojęcia co może być przyczyną ani tym bardziej rozwiązaniem mojego problemu.

i jeszcze mała porada :) jakby gra wam przycinała w niektórych miejscach spróbujcie wyłączyć cienie i/lub zainstalować patcha. mi pomogło...

patch pomaga ponoc i na gadanie...

To powiedz jak go zainstalować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz slusznie ktos zauwazyl gra przycina w trakcie walki przez dzwiek. Najlepiej jest zainstalowac najnowsze sterowniki i w ustawieniach gry dzwiek jakosc dzwieku ustawic na najnizszy poziom i w tedy chodzi elegancko (mi pomoglo). Mam nadzieje ze wam tez pomoze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za to mam inny problem dosc wnerwiajacy otoz instalka bez bledow i gra mi dziala normalnie z pozoru bo podczas gry co jakis czas robi mi sie zwiecha tzn. gra staje i jakies 10sec poznij robi sie czarny ekran i nawet alt+ctr+del nie pomaga tylko reset kompa :/ czy wiecie jak tego uniknac ???

moj komp to

Athlon xp 2400+

386ddr

radeon 9500pro 128ddr

gigabyte 7nnxp

dzwiekowa zintegrowana nvidia sound storm 6.1

stery od grafy starsze nie te 5.7 (ale jak gra mi dziala plynnie to nie wiem czy jest sen ich zmiany)

gre mam ustawiona : 1024x786 85hz, z cieniami ale bez wygladzania , sound vevy high i gra dziala tylko jak mowilem co jakis czas sie zwiesza bez przyczyny :/ wina CD nie moze byc bo gra chodzi bez ich pomocy ,ogolnie w giere fajnie spoko sie gra choc przez te zwiechy daleko nie jestem bo ostania zwiecha zrobila mi sie w domku piratow tam na wybrzezu na drodze do ksiezniczki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave wszystkim, ja też mam problem z Sudeki, tyle że w dalszej części gry. Otóż po zabiciu Ghary/pajęczycy, następuje filmik (wszystko w porządku narazie) i team zostaje przetransportowany do nowego świata (przepraszam za spoiler jakby co). Wtedy też zaczyna się mój problem. Wszędzie jest ciemno, a jedyne co widać to cienie nade mną/tło w oddali/zarys drzew. Nie jestem pewna czy tak to ma być, po prostu wszędzie jest mrok i za Chiny nie mogę dojść do jakiegoś sensownego miejsca. Ponadto po wyjściu do menu głównego słychać tylko muzykę- nie ma tła, napisów, opcji etc.

Czy ktoś może mnie uświadomić co jest źle czy to tylko moja głupota i nie potrafię odróżnić grafiki w grze (chociaż znikające menu to grafika) od błędu systemu/gry? Z góry jestem wdzięczna za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Colidor ale od Ciebie wazeline to widać na kilometr :lol: Napewno to wina 99% kompów userów :lol:. Ja płytke sprawdzałem na dwóch kompach z różnymi sterownikami i co? I g**** ! Ciągle się zawiesza po filmiku. :evil:

Ja rozumiem wpadki, każdemu się zdarzają. Jednak wypadałoby jakoś pomóc a nie każdy pisze co mu nie działa i to by było na tyle. Dziękuje redakcji CDA za wsparcie i pomoc.... :? :? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem z CDA, ale staram się pomóc :P

Zgredko chaosu, mogła byś podać swoj komp, jakie masz dodatki, zainstalowane stery i czy zainstalowałać pacza?

Ja czasami też słabo widze, więc laże tak jak jest wg radaru. To zawsze pomaga 8)

Jestem tam gdzie ty i potwory są strasznie silne. Ledwo c owygrywam jedną walkę! Dlaczego jest aż tak cięzko? Czy mozna nabic gdzies lv pomiedzy questami?

Czy ktoś fał rade zainstlaować pacza? Jeśli tak to jak? U mnei zawsz episze 0/145, a jak skopiuje pacza do folderu to tylko 19/145 :(

ocb ma racje. ocb?! Dają, grę to powinni pomoc, aa smuggler napisał tylko jakiegoś cienkiego posta, textem ze pacz pomaga. Pacz zazwyczaj pomoga, ale najpierw trzeba go zainstalować! Ale jak?! :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciezkich bojach udalo mi sie w koncu pozbyc problemu z dzwiekiem na plazy i poza nia(przynajmniej na moim kompie) i jak narazie gra chodzi jak zloto...a pomogla mi instalacja service packa 2 do xp'ka i zmiana sterownikow mojej karty muzycznej ze standardowych udostepnianych przez realteka na nvidia nForce audio...a teraz wracam w koncu do normalnej(odpukalem zeby nie zapeszac;]) gry...pozdrowka;]

Mam identyczny problem i mam ten sam czipset na płycie głównej, napisz co robiłeś w pierwszej kolejności - instalowałeś servis paka 2 czy stery do karty muzycznej? I podaj link do tej stronki ze sterami do karty muzycznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Colidor ale od Ciebie wazeline to widać na kilometr :lol: Napewno to wina 99% kompów userów :lol:. Ja płytke sprawdzałem na dwóch kompach z różnymi sterownikami i co? I g**** ! Ciągle się zawiesza po filmiku. :evil:

Ja rozumiem wpadki, każdemu się zdarzają. Jednak wypadałoby jakoś pomóc a nie każdy pisze co mu nie działa i to by było na tyle. Dziękuje redakcji CDA za wsparcie i pomoc.... :? :? :?

Chlopie, ale z ciebie %^%$ wez sie puknij w czerep, jak ma ci niby redakcja pomoc skoro u nich gra i buczy wszystko, dali patcha, a nic wiecej zrobic NIE MOGA. Takie uzalanie sie i zwalanie wszystko na CDA tez nie jest takie fajne, to tylko wkurza mnie i innych gdy po raz 371 widze post z ktorego jasno wynika ze to nie wina kompa tylko oczywiscie CDA! LOL i ROTFL.

Mi nie dziala i nie jezcze jak 5 letnie dziecko ktoremu mama dala klapsa tylko czekam, probuje. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muj problem polega na ty ze gierka ogólnie chodzi wyjebiscie ale jak zaczynają sie jaiws walki to oglądam spbie pokaz slajdów preinstalowałem sterowniki do karty graficznej i nic nawet jak dam najmniejsze mozliwe ustawienia to też klapa.

Athlon 1.7

256 ram

radeon 9600 pro 128 ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maycel - wazelinka wazelinka....

Tak, masz racja CDA jest nieomylne i nigdy nie popełnia błędów.... :lol: Człowieku to Ty sie puknij w czerep. Jęcze? Skarże sie ze mi nie działa coś za co zapłaciłem, do tego szanowna redakcja widząc co sie dzieje i co drugi człowiek tu piszący ma problem olewa wszytstko.....

Jak zwykle najłatwiej zrzucić na usera (dewiza naszych kochanych telepsów...).

Z niejedna gra juz sobie radzilem jak miala bledy, nawet jak mi cos nie dzialalo i sam nie dawalem rady to zasiegalem pomocy innych i jakos dawalem rade. Dlaczego CDA nie pomaga? To tak jakbym sprzedal komus grafe z artefaktami twierdzac ze przeciez u mnie dzialala i mam w glebokim powazaniu ze u klienta nie dziala... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...