Skocz do zawartości
P_aul

Dyskusje ogólne

Polecane posty

Hmmm... Ciekawa inwersja :7

1. RPG z dużym naciskiem na otwartość świata i wolność przy wybieraniu sposobu rozwiązywania problemów.

2. Platformówka z dużą ilością elementów RPG oraz ciekawym twistem w walce i gdzie się jeszcze uda innowacje wcisnąć.

3. Tycoon w wersji dowolnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mało tego jakoś. Gdzieś wcześniej przewijał się przecież temat Defcona, a w temacie strategii można by jeszcze wrócić do starego Lords of the Realm, no ale jeśli mam wybierać z tego co jest to:

1. Strategia - nie koniecznie ten mój bitewniak, ale coś co po prostu mieści się w tej kategorii (a jeśli to będzie mój bitewniak tym lepiej. :)).

2. Myśli, myśli... cóż, ostatecznie wiedzę największą mam bezapelacyjnie o grach RPG, więc byłbym w stanie wiele tu pomóc gdyby chwycił ten pomysł.

3. Tu już nie ma co myśleć. Platformówki, przygodówki i ścigałki to nie mój konik, więc na tapetę pójdzie Tycoon, bo jemu do strategii najbliżej. Niemniej jednak jakoś specjalnie pomysł z redakcją mnie nie kręci. Gdyby pójść bardziej w stronę polityki...

No i to wszystko. Szkoda, że taki mały zestaw pomysłów, ale cóż zrobić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Strategia, w jakiejkolwiek formie.

2. Platformówka - warto zrobić coś przełomowego w rodzaju Portala, a nuż widelec nas jakieś studio zatrudni :)

3. Tycoon. Też z grubsza jakikolwiek (choć najlepiej ogólnorozwojowy, ekonomiczny - coś na kształt OpenTTD byłoby najlepsze, ale złudzeń nie mam). Byle było dużo matmy :) (w takie np. HoMM można grać z kalkulatorem w ręku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Platformówka - z elementami RPG najlepiej, choć niekoniecznie logiczna ;p co do mieszania z czasem, jest to teraz dosyć już wykorzystany temat i nie sądzę, by można wymyślić coś z tym ciekawego. Prędzej już przestrzeń i wpływanie na otoczenie.

2. RPG z otwartym światem i tyle w tym temacie : >

3. Strategia turowa o jakichś ciekawych/nietypowych zasadach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co by wybrać... A mogę ustawić dwie propozycje na pierwszym miejscu? :D Jeśli tak to:

1. Tycoon z redakcją albo przygodówka z ciężkim klimatem i naciskiem na fabułę.

2. RPG z częściową otwartością świata oraz systemem walki jak w Pokemonach (wiem, wiem co niektórzy myślą, ale uważam, że jest to wyjątkowo grywalny system, a i mam w takim przypadku pomysł na wtłoczenie mechaniki Fate'a).

A jeśli nie można tak ułożyć listy, to niech będzie... Szlag, ciężko się zdecydować. Przygodówka może być na pierwszym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ciekawa inwersja :7

1. RPG z dużym naciskiem na otwartość świata i wolność przy wybieraniu sposobu rozwiązywania problemów.

2. Platformówka z dużą ilością elementów RPG oraz ciekawym twistem w walce i gdzie się jeszcze uda innowacje wcisnąć.

3. Tycoon w wersji dowolnej.

Dokładnie tak samo uważam, z tym, że tycoon raczej "czasopismowy". Do tego walka karciankowo-towerodefensowa w RPGu.

Skomplikowany system podliczania głosów? Może tak:

Pewnie pierwsze miejsce - 3 pkt., drugie - 2 pkt., a trzecie - jeden. :)

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gra RPG, najlepiej z w pewnym stopniu otwartym, częściowo losowo generowanym światem i systemem walki rozwiązanym jak karcianka

, choć coś w stylu Final Fantasy też byłoby ok ;].

2. Platformówka z minigierkami i jakimś nieszablonowym pomysłem w stylu zabaw z czasem, choć niekoniecznie konkretnie tym, nie ma co z Braida ściągać.

3. Tycoon dowolnego typu, może być redakcja, mogą być gry, może być coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.RPG z elementami karcianki i TD

2.Obojętnie jaka strategia

3.Obojętnie jaki tycoon ;)

Wpadł mi do głowy taki pomysł: można dać do gry achievementy - do każdego gatunku da się jakieś wymyśleć, a za ich wykonywanie gracz dostawałby punkty, za które mógłby kupić coś w specjalnym miejscu - mam tu na myśli coś podobnego do sklepiku z PES'a czy Worms 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowany system podliczania głosów? Może tak:

Pewnie pierwsze miejsce - 3 pkt., drugie - 2 pkt., a trzecie - jeden. :)

Goddamn Markos, rozgryzłeś mnie :/ Planuje podliczyć według takiej punktacji i drugiej - 5-3-1. Druga jest na wypadek remisu lub bliskiego wyniku ;)

cindra - pomysł spoko, pomyślimy o takich rzeczach jak już będziemy mieli pewny gatunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goddamn Markos, rozgryzłeś mnie :/ Planuje podliczyć według takiej punktacji i drugiej - 5-3-1. Druga jest na wypadek remisu lub bliskiego wyniku ;)

No nie... To nie tak! Oto jak wygląda punktacja:

Enty typ dostaje liczbę punktów wyrażoną liczbą zajmującą w ciągu Fibonacciego miejsce 5-n. Czyli pierwszy typ dostaje czwartą liczbę Fibonacciego, drugi trzecią a trzeci drugą. Wygląda to tak... A zresztą sami rozgryźcie. Wierzę w was.

*patrzy na wyniki*

Hmmm...

Przynajmniej brzmi fajnie :7

Czy mi się wydaje, czy RPG wygrywa? To miło :7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... można by się jeszcze ewentualnie zgłosić?? ;) Nie jestem wybitnym programistą ani grafikiem (chociaż cos się tam umie), więc na te wody się raczej rzucać nie będę, ale jako pisarz... bardzo chętnie :) Nie, nie dysponuję nieskończonością czasu, ale wiecie... coś bym tam do fabuły napisać mógł. Dialogi? Też chętnie ;)

A co do samego głosowania:

1. RPG (fantasy!) z przede wszystkim dobrą fabułą i światem, na który możemy wpłynąć.

2. Strategia z możlwiością wyborów.

3. Platformówka w klimacie fantasy (a jakże xD) ze sporą ilością walki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już...? Okey, skoro mus, to mus...

1. Platformówka z elementami RPG, nowatorskim systemem walki, własnej produkcji muzyką (;)), elementami logicznymi... generalnie chodzi o udaną hybrydę.

2. Przygodówka point'n'click - mocny, mroczny klimat, stworzony przez połączenie dobrej grafiki (plenery ręcznie rysowane - to jest to!), dobrej fabuły i... dobrych głosów. Ludzie z mikrofonami - gotujcie się!

3. Tycoon... niekoniecznie redakcyjny, ale koniecznie z elementem humorystycznym. Każdy inny tycoon zbyt szybko się nudzi... Ja osobiście chętnie zobaczyłbym siebie w roli ordynatora oddziału chirurgii... Siostro, proszę skalpel! Siostro, proszę bułkę! Siostro, proszę masło... ;]

Oczywiście jeżeli wybór padnie na coś zupełnie innego, niż podane przeze mnie typy, to również postaram się cosik pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Platformówka - Głownie ze względów praktyczno technicznych i ze względu na to że możemy stworzyć cudo którym zawojujemy świat(to jest możliwe!)

2. Tycoon - Bo tak ;)

3. Przygodówka point & click - Ponieważ tutaj też można stworzyć coś naprawdę oryginalnego

Mimo całego sentymentu do tego gatunku, na grę RPG NIE głosuję, ponieważ nie sądzę że taki projekt uda nam się skończyć, za bardzo to skomplikowane i już duże studia próbowały zrobić dobre i rozbudowane RPGi i niezbyt im to wychodziło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prosty Point'n'click osadzony w Polsce, moglibyśmy za zgodą Pilipiuka zrobić nieoficjalną egranizację którejś części "Jakuba Wędrowycza"

2. Platformówka z morałem :D

3. Prosty (pod względem technicznym, nie fabularnym) RPG w 2D.

Poza tym sam mógłbym pomóc troszku jako grafik (GIMP), pisarz, dźwiękowiec, level designer i być może muzyka (uczę się w FL Studio 9)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może na to już za późno, ale można by było zrobić "badania rynku", tzn. sprawdzić, czy jest popyt na produkcję, którą chcemy stworzyć. :) Wtedy byłaby większa szansa, że trafimy w gusta odbiorców... Ale myślę, że i tak wygra albo RPG, albo przygodówka, więc nie będzie z popytem problemu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę.

1. Przygodówka.

2. Platformówka.

A najlepiej hybryda tych obu, coś nowatorskiego, nieograniczonego przez gatunek. Bo kto powiedział, że nie może być elementów zagadkowych, jak i "skakanych". To samo tyczy się środowiska. Jeżeli będzie wystarczająco dużo chętnych, to nie widzę przeszkód, by gra ograniczyła się tylko do jednego wyboru wymiarowości.

Zgłaszam się na rysownika jeżeli moje umiejętności będą uznane za wystarczające, i / lub concept designera (pomóżcie spełnić dziecięce marzenia).

Jeżeli chodzi o fabułę i resztę, to nie chcę się wpieprzać trochę w nie-swoją-działkę, ale proszę by projekt nie był traktowany jako coś, co musi być zgoła poważne czy typowe. Nowatorski miszmasz mi, jako potencjalnemu graczowi, o wiele bardziej przypadłby do gustu.

Nie wspominając już o tym, że trudno będzie stworzyć coś realistycznego, nie tylko pewnie z poziomu grafiki. Może jestem fanbojem, ale cartoonowość o wiele bardziej pasuje do takich projektów. I humor także. <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...