Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

ja nie grałem nigdy w ice tower :rozpacz:

_

Cytat: I dzisiaj na matematyce doznałem olśnienia czym jest gra kultowa. To ta, o której się nie zapomina i gra się w nią przez lata mimo wad. Niech się przyzna osoba, która nie grała w Pac-Mana, Tetrisa, Icy Tower! Czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcami ktorzy podkreslili ze nie da sie w ten sposob gier wskazac - kazdy gracz ma w koncu inne upodobania. natomiast mozna wskazac pewne tytuły z lubianych gatunków a juz od pytajacego zalezy ktore wybierze na probe ;p

tak wiec jesli o mnie chodzi:

strategie: cała seria Total War (na czele z Rome - najlepiej mi sie grało) Dungeon Keeper (I i II choc jedynka była bardziej wciagająca i grywalna, ale tu uwaga te gry na 7 nie pojda) Civilization dowolna czesc wszystkie były super, Heroes of Might & Magic (wszystkie czesci fajne ale najlepiej mi sie grało w fanowski dodatek In the Wakes of God - w skrócie WoG do Heroes 3) i nieśmiertelny Master of Orion 3 (w ta stara gre gram do dzis instaluje kolejno na nowych komputerach - działa na kazdym systemie od win 95 po win7 ;p)

RTS (dla mnie RTS to nie strategia, a przynajmniej nie do konca): Age of Empires (wszystkie czesci po kolei ze wskazaniem na age of kings), Empire Earth, Warcraft 3

RPG: Fallout 1 i 2 (najlepsze rpg wszechczasow), Baldur's Gate 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2, Neverwinter 1 i 2 plus mody, Wiedzmin, Star Wars the Knight of the Old Republic (KOTOR 1 i 2), Mass Effect 1 i 2, Dragon Age (w to wlasnie teraz dopiero gram - rewela)

gry akcji: GTA (wszystkie czesci sa dobre od 1 po IV), Mafia 1 i 2 (dla mnie lepsza od GTA, daje mnie swobody - jest liniowa ale nadrabia to rewelacyjna fabula, 1 przeszedłem juz 5 razy, 2 dopiero 2)

shooter: MoHAA (to był naprawde przełom w shooterach), return to Castle Wolfestein, Call of Duty (cała seria ale najlepszy Modern Warfare)

samochodówki: Need for Speed Underground 1 i 2. NFS Shift (ale tylko jesli masz pad lub kierownice shift na klawiaturze to mordega choc do zrobienia), Colin McRea 2 (najlepsza i najbardziej grywalna rajdowka w histori - choc w kolejne czesci tez sie niezle grało to 2 najlepsza była i spokojnie mozna było pykać na klawiaturze w nia w DIRT-a juz sie nie da)

gry ekonomiczne (nie wiem czy tak to nazwac): Airline Tycoon, RollerCoster Tycoon - znasz jedna z nich a znasz prawie wszystkie gry z Tycoon w tytule ;p

w przygodowki nie grywam ale smiało moge polecic Neverhooda

ja z wymienionych w poprzednim poscie grałem tylko w pac-mana i to chyba na gameboyu kolegi na wycieczce szkolnej, w domu nigdy zadnej nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr1nce7

dostałeś już tyle tytułów, że masz zajęcie na następne pare lat ;)

Od siebie powiem że aby nazwać się prawdziwym graczem, musisz nie tylko grać w gry i spędzać setki godzin przed monitorem, ale również interesować się ich historią, wybrać własny, ulubiony gatunek, zainteresować się firmami produkującymi gry, sprzętem na którym grasz itp.

Wg mnie nie można nazwać prawdziwym graczem osobę która np.: gapi sie w monitor 25h na dobę, gra w Tibie, tudzież Metina; wie którym przyciskiem włączyć komputer, aby odpalić wcześniejszą grę; a jedynym zajęciem jest levelowanie, aby później pogonić postać na allegro. Mimo, że ta osoba spędza pół życia na graniu, uwielbia grać, czy można ją nazwać prawdziwym graczem? Chyba nie...

Więc pomimo, że zaliczysz gry ważne w dziejach ich rozwoju, dobrze by było żebyś wiedział np. co to był za gatunek gry i może zapamiętał z jakiej stajni pochodzi oraz miał własne, obiektywne zdanie na temat tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż ostatnio zacząłem myśleć coraz więcej o grach które w swoim czasie wstrząsnęły posadami multimedialnego świata. Jestem zapalonym graczem, jednak ze względu na mój dość młody wiek niestety nie miałem okazji poznania największych hitów z przed kilku, kilkunastu lat. Teraz moja prośba do was. Ponieważ jestem bardzo zainteresowany tym tematem, prosiłbym was drodzy forumowiczowie abyście podali mi kilka tytułów gier które w bliższej lub dalszej przeszłości okazały się prawdziwymi Perełkami, grami w które trzeba zagrać, by dumnie nazwać siebie Prawdziwym Graczem ;) Z góry dziekuje za pomoc !! :huh:

polecam

FPS-Call of duty 2,Call of duty 4

RPG-gothic, gothic mroczne tajemnice, gothic II, gothic II noc kruka,wiedźmin...

Zagraj w te to może następne ci polecę :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Stalker, Splinter Cell ChT, pierwszy Splinter Cell (moze nie jest tak dobry jak Chaos Theory, ale ma wspanialy klimat), Hitman 2:Silent Assassin (przejscie calej gry z ocena Silent Assassin daje radoche),

Fallout 3, Hitman Blood Money (naprawde sporo sposobow na przejscie misji), TES 4: Oblivion, Medal of Honor: Allied Assault, Call of Duty 1 i 2, GTA San Andreas. Wiekszosc z tych gier wprowadzala jakies nowe rzeczy do swiata gier, a napewno wszystkie maja klimat, ktory przyciaga do monitora na dlugie godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tomb Raider: Legenda - Klimat pierwsza klasa, muzyka wspaniała, grywalność boska. Ta gra bije wszystko. Pamiętam moje pierwsze spotkanie z nią przez 5h się od pc nie ruszyłem...

2. Dungeon Keeper, Deeper Dungeons i Dungeon Keeper II - Zarówno pierwsza część jak jej dodatek DD i DKII bija wszystkie RTS'y według mnie... tak klimatyczniej gry jeszcze nie spotkałem :)

3. Seria Mortal Kombat - Świetna fabuła nie tylko gry ale i postaci to wielki + całej serii. Z niecierpliwościa czekam na MK9 który okaże się w kwietniu tego roku...

4. Stronghold, Stronghold: Crusader, Stronghold II - Świetna seria doskonały RTS'ów w których sie zakochałem, polecam każdemu. Czekam na Twierdze III która ukaże się tego roku :]

5. Crysis i Crysis: Warhed - Tak doskonałej fizyki obiektów w żadnej grze nie widziałem. Tak świetnych możiwości jaki daje nam nano-skafander też nie. Polecam każdemu, uważam że to jeden z najlepszych FPS'ów w historii.

6. Call of Juarez 1 i 2 - Świetna sceneria dzikiego zachodu bije większość FPS'ów. Doskonała fabuła, muzyka i klimat - polecam gorąco.

7. The Witcher (Wiedźmin) - Tak świetnej scenerii w grach cRPG jeszcze się nie spotkałem, doskonały styl walki, fenomenalna muzyka i klimat. Polecam!

8. Seria Gothic (Bez Arcanii, i dodatku zmierzch bogów) - Doskonała fabuła jak i klimat jedynki i dwójki są wspaniałe. Zdecydowanie trójka stoi lepiej pod względem muzyki i grafiki ale na tym drugim mi nie specjalnie zależy.

9. Icewind Dale I i II - Świetny cRPG rozgrywający sie w świecie D&D w Dolinie Lodowego Wichru. Polecam gorąco!

10. Jack Orlando - Polska przygodówka, świetna fabuła, klimat lat 20 stanów zjednoczonych bije większość przygodówek. Gra była robiona w czasie kiedy to przyodówki były z reguły rysowane.

11. Seria Naruto ultimate ninja na PS2 - Ta seria gier zasługuje na wielką uwage, świetna bijatyka.

Wypisałbym więcej tytułów ale by chyba bym musiał siedzieć do wieczora...

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej liście znajdą się :

RTCW

Mafia

fifa 11

mortal combat

CoJ

minecraft ;]

( pierwsza to wspaniały fps, druga mistrzyni futbolówek trzecia to mordobicie w 100% czwarta to bardzo dobry polski fps z dobra fabula, często niedoceniany, a ostatni to sandbox w całej okazałości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm . Nie będe się rozpisywał

Moim zdaniem(moim!!!)to napewno

Oblivion-otwarty świat , Dużo questów dużo broni, słoodka muzyka , klimat i fabuła(co w grach cenię najbardziej) , a poza tym 100000 modów:D

Warcraft 3 i dodatek-klimat , fabuła , możliwość zagrania każdej ze stron:D

Mass Effect 1 i 2 - muszę tłumaczyć??dobra : Grywalność , grafika mimo niskich wymagań , klimat , fabuła:D

Halo(Xbox360) - kultowa seria piękna fabuła i klimat:D

Wiedźmin - (dobra)POOOOOOOOOOOOLSKAAAAAA(gra)klimat, fabuła, system walki i khy khy

Devil May Cry 3 i 4 - gra... to nie gra,to przeżycie : fabuła , klimat(:P)możliwość 1000 komb:P(cios cios w góre cios cios cios spluwa spluwa finish :P)

Street Fighter(s) - to zasłużyło nie dzięki klimatowi (:P)tylko dzięki fabule wrzuconej w bijatykę(przekonywujące)

Fable(alternatywą jest dwójka - na Xbox360) - Dużo questów dużo broni, , klimat i fabuła

NfS Underground 1 i 2 i Most Wanted - najlepsze ściganki wszechczasów (klimat i fabuła:PPP)

Assassin's Creed - parkour w grze akcji oraz klimat i fabuła

Gta San Andreas - można się poczuć jak gangsta :Pa poza tym fabuła i klimat:PPPP

Starcraft 2 - grywalność fabuła i klimat:PP

Naruto Ultimate Ninja Storm 1 i 2 - ta gra nie zasłużyła klimatem(bo z mangi :PP ale nie mówię że nie lubię fabuły N.)gra zasłużyła zupełnie nowym systemem walki wprowadzonym do bijatyki, taka akcja szybka walka i duże mapy:PP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja od siebie polecę:

Neverhood - w tą grę po prostu każdy fan przygodówek musi zagrać, a przynajmniej zobaczyć gameplay na youtubie. Zalety gry to przede wszystkim humor i GRAFIKA, jakiej nie ma nawet Crisis! Dość powiedzieć, że gra miała premierę w 1996r. a gdy tylko z ciekawości obejżałem gameplay na youtubie, po prostu nie mogłem uwierzyć, że gra ma już 15 lat, nawet mój brat pomyślał, że gra jest z 2008r.!!! Jednak, jak to bywa ze starymi grami, tak i ta ma niską rozdzielczość, ale grało mi się w nią przyjemnie nawet na monitorze Full HD (1920x1080).

Sacrafice - mix gatunków akcji i strategii, opisywany zreszt w CD-Action, więc nawet nie będe się rozpisywał. Po prostu cudeńko.

Facade - również opisywana w CDA. Za każdym razem rozgrywka przebiegnie nieco inaczej, za każdym razem sam decydujesz, czy zniszczysz małżeństwo, uratujesz je, czy zrobisz cokolwiek innego.

Giants: Citizen Kabuto - podobnie jak Sacrafice ale o ile ono jest głównie RTS-em (z nietypowym widokiem zza pleców postaci i możliwością uczestniczenia w bitwie), tak tu występuje głównie akcja z masą dobrego humoru.

Mafia The City of Lost Heaven - nie będe wiele pisał, ale to jedna z niewielu serii, gdzi nie chce się pomijać cut-scenek. Link do wprowadzenia:

(mnie już ono przekonało do rozgrywki i nie żałuję, cała ta filmowość, mamy po prostu wrażenie, że bierzemy udział w filmie, naprawdę warto!)

Mógłbym jesze wymieniać np. Black&White, seria GTA, itp. itd., ale po co, jeśli, jak mniemam, prawdziwi gracze znają te gry. A co do prawdziwych graczy to mam prośbę: jako, że jestem w wieku dość młodym, i ominęły mnie te wszystkie klasyki gatunków (ale mam DZIAŁAJĄCEGO NES-a, czyli popularnego u nas Pegasusa, i gram w klasykę, np. Mario, Contra, Battletoads And Double Dragon: The Ultimate Team, działającego SNES-a, N64, i, tu różnica, PS2). Wróćmy do prośby, chcę, abyście napisali mi klasyki, albo po prostu gry, które wyróżniają się np. humorem, są ponadczasowe, jak Lemingi (tu wielkie podziękowania dla CDA, za umieszczenie na ostatnik Coverku gry Pingus, czyli darmowego klona Lemingów), Mario itp.

I muszę się spytać, czy w takie Beyond Good & Evil warto zagrać? Gra jest od 7 lat, i nie wiem, czy nie będzie trochę zbyt dziecinna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I muszę się spytać, czy w takie Beyond Good & Evil warto zagrać? Gra jest od 7 lat, i nie wiem, czy nie będzie trochę zbyt dziecinna...

Zbyt dziecinna ? Chłopie, zabieraj się za nia jak najszybciej. Sam niedawno co przechodziłem Beyond G&E i musze przyznać że ta gra jest po prostu świetna. Jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem, a przeszedłem ich naprawde dużo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam przejść przynajmniej 2 razy grę FAHRENHEIT. Jest to najlepsza według mnie gra ostatnich lat. Ten klimat, fabuła, bohaterowie. Zdecydowanie żadna gra jej w najbliższym czasie nie przebije (według mnie, bo jestem wielkim fanem ;> ). A i jeszcze muza zaje...dobra :D . Trzyma poziom.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi fps'y na pewno nie ominie serii Rainbow Six.

Jeśli ktoś lubi strategie na pewno nie ominął prawdziwych klasyków takich jak różne dodatki i części Twierdzy deluxe.

A jeśli lubicie rozmaite ciche zabójstwa zagrajcie w Hitmana , Assasin's Creed'a oraz Triefa.

Oto moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż ostatnio zacząłem myśleć coraz więcej o grach które w swoim czasie wstrząsnęły posadami multimedialnego świata. Jestem zapalonym graczem, jednak ze względu na mój dość młody wiek niestety nie miałem okazji poznania największych hitów z przed kilku, kilkunastu lat. Teraz moja prośba do was. Ponieważ jestem bardzo zainteresowany tym tematem, prosiłbym was drodzy forumowiczowie abyście podali mi kilka tytułów gier które w bliższej lub dalszej przeszłości okazały się prawdziwymi Perełkami, grami w które trzeba zagrać, by dumnie nazwać siebie Prawdziwym Graczem ;) Z góry dziekuje za pomoc !! :huh:

Nie ma gier w które trzeba zagrać,są tylko gry które opłaca się choćby zobaczyć.każdy preferuje inny gatunek i osobie namiętnie grającej w rts nie wciśniesz fpsa bo wszystko jest kwestią gustu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam od sibie Homeworld + Homeworld: Cataclysm i Homeworld 2/b]. Naprawdę piękne, epickie i świetne fabularnie rts rozgrywane w kosmosie. Jedyne jakie mnie skusiły do grania w ten gatunek gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gry warte polecenia to:

- Wiedźmin (mimo, że dość młody, to pozostanie serią legendarną)

- Mafia (wspaniały klimat, i to filmowe wykonanie, o fabule nie mówiąc)

- Warcraft (świetna strategia, single player godny polecenia, a grafika nadal nie straszy)

- Mario (któż nie grał w jakikolwiek remake?)

- Crysis (może nie doskonały, ale prawdziwy kamień milowy pod względem jakości oprawy graficznej)(lub wymagań :wink: )

- Diablo II (Wzór dla wszystkich twórców H'n'S, wśród gier z tego gatunku w które grałem, żadna go nie pobiła)

- Gothic (Obraz triumfu twórcy nad budżetem [przynajmniej 2 pierwsze części])

- WoW (komentować chyba nie trzeba :cool: )

- Metal Slug (tak szalonej, trudnej, a zarazem klimatycznej gry nie sposób ominąć)

- ... (tu drogi graczu dopisz swoje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 gier, które polecam:

1. Wiedzmin - To chyba pozycja obowiązkowa każdego polskiego gracza

2. Mass Effect 1 i 2 - Świetne strzelanki doprawione szczyptą rpg i polane epicką fabułą :happy:

3. Baldurs Gate - RPG pełną gębą :icon_smile:

4. Seria Gothic - świetna gra, fajny bohater.

5. The Elders Scrolls: Oblivion - otwarty świat, piękne widoczki no i oczywiście masa modów wszelakich.

6. Left 4 Dead 2 - Masakrowanie zombiaków wraz ze znajomymi. Gra wciąga na dłuugie godziny.

7. Warcraft 3 z dodatkiem The Frozen Throne - świetna gierka. Multum różnego rodzaju map w multi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

8. Black & White - Uwielbiam się bawić w boga :tongue:

9. Battlefield: Bad Company 2 - świetny multiplayer. Zabawa na wiele, wiele godzin :smile:

10. Medival II: Total War - Świetna średniowieczna strategia. Szczególnie polecam mod "The Third Age". Przenosi on nas do świata znanego z książek Tolkiena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...