Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

Poniżej przedstawię mocno skróconą listę gier (mógłbym ich wymienić znacznie więcej) w które trzeba zagrać. Przy każdym tytule zamieszczam krótki komentarz; umieszczanie kompleksowego opisu nie ma sensu, bowiem większość graczy i tak pewnie miała styczność z tymi klasykami (ew. słyszała o ich istnieniu), zatem kilka słów na zachętę powinno wystarczyć.

1. Fallout

Polecam szczególnie część 2 - dłuższa, z IMO równie dobrą fabułą co jedynka (choć tutaj zdania są podzielone) + humor, którego wyraźnie brakowało poprzedniczce.

2. Planescape Troment

Drugie miejsce w szczególności za genialną fabułę i nietuzinkowych członków drużyny, których osobiste historie są nieraz równie ciekawe co główny wątek fabularny. Dla fanów dużej ilości tekstu w grach.

3. Grim Fandango

3x HUMOR : )

4. No One Lives Forever

James Bond w spódnicy - niesamowity klimat filmów z 007 (gadżety, międzynarodowa intryga), humor, muzyka, fabuła - w tej kolejności - to główne zalety tej gry. No i ta Cate...

5. Desperados

Do momentu premiery RDR - imho zdecydowanie najlepsza (a w każdym razie najbardziej klimatyczna) gra z dzikim zachodem w tle. Przeszedłem ją jakieś 5x i wciąż mam ochotę na więcej :).

6. Mafia

Znacznie lepsza od (niezłej) części drugiej, świetna fabuła, realistyczny świat Ameryki lat 30-tych oraz model jazdy samochodem, który może podobać się nawet dziś (i to w grze TPP!).

7. Neverhood

Niezapomniane przygody Klaymena, Willy'ego i spółki - gra mojej wczesnej młodości. Mimo 15 lat na karku trzyma się świetnie - unikalna szata graficzna (plastelinowy świat ulepiony na potrzeby gry w rzeczywistości) i niezapomniany humor to elementy, które się nie zestarzeją się nigdy (gwoli szczerości dodam, że rozdzielczość grafiki obecnie, delikatnie mówiąc, nie zachwyca...).

8. Bioshock

Wspaniały, podwodny świat - aż chciałoby się tam zamieszkać (tzn. zanim sprawy przybrały nieciekawy obrót)

9. GTA Vice City

W tej grze można poczuć się jak na planie jednego z filmów sensacyjnych lat 80-tych - pozycja obowiązkowa (w szczególności) dla fanów Tony'ego Montany.

10. Mass Effect 2

Mając na uwadze, że jest to action RPG (uproszczenia względem klasyków gatunku RPG, nacisk na stronę zręcznościową), można się przy tej grze świetnie bawić. Fabuła, jakość angielskich głosów, grafika - zalety można by mnożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest takich obowiązakowych pozycji, choć to też zależy od człowieka, jakie gatunki lubi, bo jak ktoś cały czas ciacha w FIFĘ, PES-a etc. to do takiego Gothica się nie przekona... Ale żeby nie było to tak na gorąco:

1. Planescape Torment - nie znać tej gry to wstyd. Coś genialnego, magicznego, gra, przy której można zapomnieć o bożym świecie. Takich gier juz się nie robi...

2. Baldur's Gate & Icewind Dale - dwie naraz bo jest sporo podobieństw między nimi (ale też są i różnice). Po prostu klasyka w najczystszym wydaniu, do której będzie się jeszcze przez długie lata porównywać nowe produkcje.

3. Diablo I/II/(oby)III - prekursor gatunku hack'n'slash. Można się zżymać, że nudne, że polega tylko na waleniu we wszystko co się rusza, ale z legendą nie da się wygrać ot tak :)

4. Age of Empires (szczególnie I i II) - złodziej dzieciństwa. Kapitalny RTS...ile będziemy jeszcze czekać na takie gry...

5. Heroes M&M III - tu nawet nie ma co pisać, bo jak ktoś grał to wie dlaczego ją wymieniam, a jak ktoś nie grał... pomódlmy się za niego...

6. Gothic (cała seria, w szczególności I i II) - kultowa pozycja w Polsce i Niemczech. W reszcie świata niedoceniona, przez co nie odniosła jakiegoś globalnego sukcesu. W zasadzie można powiedzieć to samo co przy HoMM III. Kto nie grał ten trąba :)

7. The Elder Scrolls (seria) - co stanie się z naszym życiem, gdy wyjdzie już "Skyrim" ?

8. Fallout (wszystko, wszystko, wszystko, no może oprócz Tactics...) - najbardziej klimatyczna gra w jaką grałem, bez jakichś udziwień i niepotrzebnych komplikacji. Dostajemy coś, co może (oby nie!) spotkać nas w przyszłości. Co prawda nie traktujmy jej jak jakiejś instrukcji przetrwania, ale zdecydowanie tkwi w niej "to coś". A nawet bardzo dużo "tego czegoś"...

9. Wiedźmin - jedyna nowsza gra, w jaką tak naprawdę gram. Czytałem wcześniej książkę, więc oczekiwania miałem dość spore. I na pewno nie zawiodłem się :)

10 Seria GTA - ogromne sukcesy jakie odnoszą kolejne gry z serii po prostu muszą świadczyć o ich wyjątkowości. Nie ma co marudzić - trzeba grać!

Tak tylko w ramach krótkiego podsumowania, w większości wymieniłem tu gry dość stare, niektórzy nawet powiedzą, że przestarzałe. Ale cóż... kawał życia się na nich przeżyło... Tak więc, oprócz wartości "growych" jakie niosą same w sobie dochodzą jeszcze sentymenty... :) Ach, te nieprzespane noce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Dead Redemption. Ta gra zachwyci chyba każdego. I jest to jedyna produkcja, której z czystym sumieniem i szczerze wystawiłbym ocenę 10/10. Przebija nawet GTA IV... No i ten klimat :)

Poza tym jest trochę gier, które mnie urzekły, ale które już niekoniecznie mogą zasługiwać na miano "gry, w którą trzeba zagrać". Większość wymienili poprzednicy. Od siebie dodałbym jeszcze Condemned (pierwsza część) i Call of Cthulhu. Obie mają niesamowity klimat. Ta pierwsza to do tego świetny, prezentujący parę oryginalnych rozwiązań kryminał, a druga jest kolejnym dowodem na to, że można przebaczyć przestarzałą mechanikę na rzecz czegoś innego :)

A jeśli ktoś ma PS3, to taką grą must have jest Uncharted. Najlepszy exclusive, jaki wyszedł na tę konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupię się na grach do 2005r, bo w nowsze nie grałem. (komputer jest za słaby...)

Do roku 2000:

- Jakiś jeden z najstarszych FPS-ów, np. Doom, później jeszcze Quake

- Jakieś porządne RPG, np. Baldur's Gate

- Warcraft II

- Half-Life

- Planescape: Torment

- Septerra Core: Legacy of the Creator

Lata 2000-2005:

- Mafia

- SW: KOTOR

- MoH: AA

- Warcraft III

- Diablo II

- Fable

- Gothic I/II

(i na pewno jeszcze wiele, ale w tej chwili nie przychodzi mi nic innego do głowy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Giants: Citizen Kabuto - Naprawdę genialna gra, ma już swoje lata, jest nie stabilna ale ten humor, ta grywalność ! Miodzio, jak ktoś nie grał to... to nie wiem co bo nie weim czy da sie to jeszcze kupić. (chyba że by się kiedyś pojawiła na coverze :rolleyes: )

2. Red Faction - Stare dobre red faction, nie tam jakaś Guerilla, to jużnie to samo, tyle wspomnień, które łącze z tą grą to nie da się opisać.

3. Minecraft - Gra o niczym, a mimo to strasznie wciąga. Jak dla mnie jest to coś w rodzaju przełomu. I ta otwartość świata.

4. DigJim - Ktoś mógłby powiedzieć że kopia i klon Boulder Dasha, ale jest to tak udane, i ma taki klimat że co i rusz wracam do tej gry i naprawdę ją cenię.

5. Fable - Bardzo dobry erpeg. Dużo momentów, w których trzeba dokonać trudnych wyborów, niepowtarzalny styl graficzny, a przy tym spora dawka humoru i ironii.

6. Pacific Fighters/Combat Flight Simulator (to nie jestem pewien co do CFS bo nie pamiętam części dokładnie) - Obie gry bardzo przypadły mi do gustu, gdyż przy CFS spędziłem dzieciństwo (tak, młody jestem) a PF ma znakomity jak dla mnie model lotu i zachowanie samolotu, doprawione dobrą grafiką i dużą różnorodnością zarówno samolotów z okresu IIWŚ (oczywiście konfilktu USA - Cesarstwo Japonii, gdyż akcja gry rozgrywa się nad pacyfikiem) jak i terenów, nad którymi mamy okazję rozegrać historyczne, jak i stworzone przes siebie bitwy. Dodać do tego jeszcze bardzo dobry tryb kariery, który zajmuje naprawdę duuużo czasu i mamy bardzo dobry symulator lotów bojowych.

Mam jeszcze sporo takich gier ale nie wymienie ich tutaj bo poprostu nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas to można latami wymieniać. Dobrze chociaż, że tylko do PC ograniczone. No to ja podzielę na XX i XXI wiek :D Wymienię jednak gry, które nie kiedyś były uznawane za wielkie i przełomowe, ale w które do dzisiaj gra się i sprawiają frajdę równą tym największym, nowym hitom:

XX :

- The Settlers II

Moim zdaniem najlepsza część serii. Mimo, że w teorii jest w stosunku do kolejnych mocno uproszczona, mimo pikseli zamiast naszych poddanych po dziś dzień daje tak ogromną dawkę rozrywki, że nawet nie potrafię opisać do końca skąd ona się bierze. Trzeba zagrać, żeby zrozumieć ;) .

- Freespace 2

W skrócie: EPICKIE! Po dziś dzień może graficznie nie powala, ale daje niesamowite wrażenie brania udział w czymś wielkim... a tam! W czymś EPICKIM! Po prostu trzeba zagrać i to poczuć. W połączeniu z fajnym systemem sterowania i elementami taktyki np. podczas kierowania mocy do poszczególnych systemów naprawdę daje kupę zabawy.

- Heroes of Might and Magic 3

Trzeba coś tłumaczyć? ;) Syndrom "jeszcze jednej tury" i tyle powiem.

- Teenagent

Polska produkcja ze sporą dawką humoru do dziś wywołuje uśmiech od ucha do ucha.

XXI :

- Need For Speed: Porsche

Dla mnie szczyt rozwoju serii, klimatu i funu. Nic dodać, nic ująć.

- Diablo II

Chyba naprawdę nie trzeba nic tłumaczyć. Czysta frajda z rozwałki i tyle.

- Twierdza (Stronghold)

Moim zdaniem jeden z najlepszych RTSów, z najlepszym klimatem kiedykolwiek zrobionych. Śmiem sądzić, co ciekawe, że gra przeszła bez większego echa, a na pewno bez takiego na jakie zasłużyła i zasługuje po dziś dzień. Miodzio!

- Rally Trophy

Bodaj najoryginalniejszy symulator rajdów kiedykolwiek stworzony. Richard Burns Rally ma świetny model i fizykę jazdy, ale Rally Trophy porwało się szturmem na rejony, na które nikt inny do dziś się nie porwał i moim zdaniem zrobiło to znakomicie.

- Crysis

Jako symbol technologi XXI wieku, której do dziś nikt nie przeskoczył.

- Mass Effect (seria)

Za epickość i filmowość, i wciągającą po uszy fabułę, kreacje charakterów i co tylko.

Mam jeszcze kupę pomysłów, ale ograniczę się by dać pole do popisu innym :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOMM IV jak dla mnie najlepsza z serii (tak, wiem ze jestem dziwny) :)

WoW najbardziej wciągająca gra i najlepszy pożeracz czasu.

Seria Call of Duty - dla mnie najlepszy FPS :)

Enemy Territory - oprawa już nie dzisiejsza, ale jakie emocje grania w zespole...i te mody i mapy... ( Mapa z Minas Tirith rules!) :D

Need For Speed Most Wanted - najlepsza część z serii moim skromnym zdaniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu TRZEBA zagrać w którąś z gier z serii The Elder Scrolls: Morrowinda lub Obliviona. A dlaczego? Bo to są GRY DLA KAŻDEGO. Tak dla każuali, jak i hardkorowych graczy. Spodobają się i tym którzy grają 30 min. dziennie, i cztery godziny. Polecam zwłaszcza Morrowinda, ze względu na świetny klimat, którego w Oblivionie brakuje. :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRZEBA ZAGRAĆ W :

- Tomb Raider (nieśmiertelna jedynka, piękna dwójka, ciekawa trójka, zmumifikowana czwórka i... świetne ANNIVERSARY)

- Baldur's Gate I + II (KLIMAT, fabuła, grywalność... mówiłem o klimacie?)

- Planescape: Torment (Bezimienny i jego pamięć, a raczej brak pamięci)

- NBA 2kX (2k7, 2k8, ... , 2k11 - najlepsze NBA!)

- Portal (bardzo oryginalna gra)

- GTA San Andreas (najlepsza część, klimat, mnogość misji, dialogi, fabuła, swoboda, teren)

- Tekken 3 (ktoś nie grał? są tacy?)

- Colin McRae 2.0

....

Wszystkiego nie można wpisać :)

Bo jest jeszcze Diablo, Fifa, Total War, Battlefield, MOH, COD, TES, itp, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam jeden tytuł z jedno gatunku w które must played:

Akcja:GTA 3(Absolutnie,najlepsza część serii)

Hack&slash:Diablo II:LOD

Fps:Half Life(Klimat,nie do zdarcia)

RTS:HOMM III(Nie ma lepszej gry na świecie)

Samochodówka:NFS most wanted

RPG/action:Gothic II(rzecz jasna)

RPG:Baldurs Gate(To jest to)

Sportowa:Pes 6(Mam do tej części sentyment)

Oczywiście to moja prywatna lista.Każdy ma swój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest takich gier, ale moim zdaniem kazdy gracz powinien zagrac w:

Deus Ex - za caloksztalt

Final Fantasy VII - za wspanialy swiat, postacie, muzyke i niesamowita, ksiazkowa wrecz fabule, do ktorej wiekszosc gier nie zblizyla sie nawet na odleglosc strzalu ze snajperki

Medal of Honor: Allied Assault - za ladowanie na plazy w Normandii

Fallout 1 & 2 - za wspanialy postapokaliptyczny swiat

The Elder Scrolls III: Morrowind - za caloksztalt

Call of Duty 4: Modern Warfare - za filmowosc singla i niespodzianki przygotowane dla graczy przez Infinity Ward

GTA: Vice City - za klimat Miami lat 80-tych ze sloncem, dziewczynami w bikini, muzyka disco, handlem narkotykami i wieloma nawiazaniami do serialu Miami Vice

Civilization(dowolna czesc) - bo nikt nie jest prawdziwym graczem jesli nie doswiadczyl na wlasnej skorze syndromu jeszcze jednej tury

World of Warcraft - za caloksztalt: roznorodny swiat, wielosc ras, niezla historie, proste zasady gry przy jednoczesnej ich zlozonosc jesli ktos chce wycisnac prawdziwe maksimum ze swojej postaci oraz fakt, ze zadna inna gra nie wciaga tak bardzo jak to MMO Blizzarda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry w które trzeba zagrać: Diabli II, Heroes of Might and Magic III, Warcraft III, Tomb Raider(obojętnie która część najlepiej jedna ze starszych), Star Wars Knights of the Old Republic(genialny RPG), Warhammer 40,000 Down of War, StarCraft no i oczywiście Wiedźmin nasz polski brylant.

Ja bym dorzucił jeszcze jedną grę mało kto ją pamięta było dostępna na automatach w salonach gier a potem pamiętam ją z Pegazusa mówię tu o GUN.SMOKE szkoda że gra nie doczekała się kontynuacji na jakiejś konsoli lub na PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...