Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

Od Half-Life wolę Another World (H-L to taki AW przerobiony na FPS-a), który zresztą jest przecież klasyką i jedną z najbardziej rewolucyjnych gier w historii. Warto w to zagrać, choćby dlatego, żeby zobaczyć pierwszą i do tego naprawdę wyśmienitą "filmową" grę. W którą się gra, a nie ogląda :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze gry maja w sobie to "coś", nie co te nowe tytuły, głównie klimat, i grywalność, takimi klasykami powinni zainteresować się młodsi gracze, chociaż wątpię aby odpalili chociaż któregoś klasyka, jest teraz tyle gier że te kilkunastoletnie, zapadły tylko w pamięć starszym graczom

@Revanchist

Żałuję że w Another World nie miałem okazji zagrać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jednak poleciłbym Heart of Darkness. Też wspaniały klasyk, kiedyś jedna z tych gier, na które świat czekał z zapartym tchem, ale po premierze o niej zapomniał. Niesamowity klimat, wspaniała oprawa graficzna (swoją drogą człowiek w głównej mierze za nią odpowiedzialny zginął w 2010 w wypadku samochodowym...) i dźwiękowa, to bardzo nietypowa, zaskakująca produkcja (najprawdopodobniej moja ulubiona gra, a na pewno jedna z najwybitniejszych), ale jest bardzo trudna do zdobycia. Zawsze jednak możesz spróbować demko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja też wolę HoD od AW:)

Gry w które TRZEBA zagrać czy POWINNO? Bo jeśli TRZEBA to tylko te:

-Heroes of Might and Magic III

- PacMan

- Tetris

- Civilization (bez różnicy, najlepiej IV)

- Mario Bros

Cała reszta klasyków i arcydzieł klasyfikuje się wg mnie do kategorii POWINNO SIĘ ZAGRAĆ ale niekoniecznie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civka bez różnicy? No niestety Iselorze, ale różnica jest i to spora między starym kanonem (I-IV) a nowym (część V i może następne). Ja polecam Civilization III, Civilization IV no i Civilization V.

Do Herosów dodam, że warto zagrać w część piątą, drugą no i pierwszą rzecz jasna. Czwórka nie jest najlepsza, ale daje radę, o ile wcześniej zagramy w Chronicles. Inaczej nie zrozumiemy całej przemiany stylu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civilization V nie uznaję;)

Co do Herosów to czwórka nie jest zła, tylko...nie wolno na nią patrzeć jak na innych "herosów";) Wtedy jest świetna:) Cykl został zaprzepaszczony przez graczy, którzy protestowali przeciwko The Forge w Armageddon's Blade i na biegu stworzono Wrota Żywiołów/Conflux, co całkowicie pogrzebało linię fabularną pieczołowicie tworzona od - jeśli mnie pamięć nie myli - od pierwszej części Herosa i (na upartego) trzeciej części Might and Magic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako juz wiekowy gracz podaje liste gier ktore warto sprawdzic gdyz wprowadzaly duzo innowacji a zarazem byly swego czasu hitami

Gry w ktore "TRZEBA" - ( warto ;) ) zagrac

- Starcraft (seria)

- Unreal 1 ( oraz na siec Unreal Tournament )

- Silent Hunter III ( niemal survival horror ;) z symulatora lodzi podwodnej)

- Half Life ( CS na siec )

- F.E.A.R. oraz dodatek EXP ( obowiazkowa pozycja dla fanow FPP/Surrvival Horror )

- Freespace 1 i 2 ( czyli jak z "strzelanki" mozna zrobic dobra fabularna opowiesc )

- Colin 2 ( w tamtych czasach uwazana za rewolucyjnie realistyczna ;) )

- GTA 1 ( czyli jak to sie zaczelo )

- Diablo ( wszystkie )

- Project IGI ( wysoki poziom trudnosci (brak mozliwosci savewowania ), idealnie dobrana muzyka )

- Dla fanow Bioshocka - pierwowzor - System Shock 2

- Na Lan Alien vs Predator

mozna by wiemieniac i wymieniac... a drugie tyle z 8 i 16 bitowcow i konsol starszych generacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: Freedom Fighters. Gra z 2003 roku, twórców Hitmana, do dzisiaj zaskakuje mnie miodnością rozrywki i prostotą sterowania. Wydawanie rozkazów jest proste niczym 1, 2, 3, a daje olbrzymie możliwości. I ta muzyka Jespera Kyda, IMO jego najlepszy soundtrack w całej karierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim mocno subiektywnym zdaniem, trzeba zagrac w gre z najlepszym uniwersum ever, Mass Effect.

Nazywasz ten zlepek oklepanych motywów najlepszym uniwersum? Pomijając, że to nasze :trollface:. Sama gra to też jest jak mariaż wysoko- (główny wątek) i niskobudżetówki (wątki i planety poboczne), tutaj naprawdę nie ma się czym podniecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Portal 1 / 2 - Genialny, nic więcej mówić nie trzeba.

-Sacrifice - Jak na tamte czasy grało mi się świetnie...

-Gothic 1/2 - Kanciasta grafika, świetna grywalność i ta cała otoczka..

-GTA VC - Flaaash FM, koszula w kwiatki i Miami... Czy trzeba coś więcej pisać?

-Heroes III - Gra wiecznie żywa

-Tekken 3 - Jeśli ktoś lubi mordobicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o mnie chodzi to zdecydowaną perełką wśród gier to cała seria Myth, gra która fabularnie mnie porywała niczym dobry film/książka a do tego była chyba jedną z pierwszych gier strategicznych w których teren miał wpływ na rozgrywkę... ach te chwile gdy karły przez przypadek wysadziły same siebie... bezcenne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił:

- Grand Theft Auto III

- Deus Ex (wszystkie części)

- Battlefield 2 (BF2 FTW!)

- Counter-Strike

- Team Fortress 2

- Borderlands (1 & 2).

Poleciłbym jeszcze Garry's Moda ale Garry zj*bał go wersją 13 :( (zmienił silnik gry = 20 GB addonów poszło się <niecenzuralne słowo>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...