Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

Myślę, że każdy bez wyjątku (niezależnie czy gra namiętnie w FPS-y czy RPG) powinien koniecznie zagrać we wspaniałą platformówkę o nazwie Trine. Ta niepozorna produkcja fińskiej firmy Frozenbyte to prawdziwa perełka: jest prześliczna graficznie, bardzo klimatyczna i cholernie grywalna. Sam ukończyłem ją dwa razy i jeszcze nie mam dosyć, chociaż osobiście nienawidzę gier platformowych. Klimat dosłownie bajeczny, jest lektor i trzy ciekawe postacie z "charakterem" (czarownik, rycerz, złodziejka). Może i przeciwnicy ciągle się powtarzają, ale gra jest krótka, więc to nie ma większego znaczenia. A sam gameplay ma w pełni zręcznościowy charakter, czasem też trzeba pomyśleć jak przebrnąć dalej wykorzystując nietypowe umiejętności bohaterów. Naprawdę polecam zwłaszcza, że w krótce wychodzi druga część gry. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardzo polecam (choć pewnie ktoś to już napisał) grę Mass Effect 2. Gra genialna, dzięki niej studio BioWare stało się jedną z najlepszych firm roku 2010. Grę przeszłem 3 razy, wraz ze ściągniętymi DLC. Jedyną wadą gry (jak dla mnie) jest brak multi :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy gatunek ma swoje perełki, które przez wielbicieli danego nurtu, powinny być zaliczone.

Ja wytypuję 3 (każda z innego gatunku), które, moim zdaniem, zasługują na swoje miejsce w historii:

Starcraft - chyba wiele nie muszę tu pisać. Chyba każdy, w pewnym momencie swojego życia, zetknął się z tą grą.

Unreal Tournament - za mojej młodości (ha ha) gdy miałam wybrać między graniem w Q3, a UT, zawsze wybierałam UT.

The Longest Journey - kupiłam grę w 2003 i od tamtego czasu, przechodzę ją co rok. Kreacja świata, bohaterów oraz całej historii jest tak niesamowita, że nawet wciągnęła moją siostrę, która uważa gry za bezsensowną stratę czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jeżeli już to tylko 1 i 2 (+ Noc Kruka, bardzo klimatyczny dodatek).

UT to jak dla mnie 2004, jakoś do 99 się nie przekonałem (zanim odezwą się ci z "nieważną grafiką", powiem, że uwielbiam Unreal 1).

Co do RPG to piękną grą był Fable.

Jeżeli zaś mówić o platformersach - ktoś pamięta jeszcze Commandor Keen? (przypomnieli go w nowym CDA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homeworld

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto choć odrobinę lubi RTSy.

Half-Life (1)

Klasyk który mówi sam za siebie.

Riven albo Myst III: Exile

Dla osób które lubią ruszyć głową przy graniu (i to przy innej okazji niż walenie łbem w klawiaturę)

Need For Speed 3 lub 2, od biedy Porshe 2000

Dla fanów ścigałek

Poza tym takie klasyki jak gry z serii Civilizacja, Settlers, Tomb Rider, Prince of Persia, Fallout, Total War, Heroes of Might and Magic, Worms (któreś z wydań 2D), GTA (I lub II), Star Craft, FIFA, The Sims (wstyd mi, że to mówię, ale trzeba smakować wszystkiego, nie tylko swoich ulubionych gatunków),

Co do reszty sugestii, typu "Max Payne", "Mass Effect", "Assassin's Creed" - litości... tak, ta gra miała jakiśtam wkład w rozwój gier komputerowych, czy dla niektórych są klasykami, ale podobnych produktów są tysiące, stanowczo nie jest to nic w co "trzeba" zagrać.

Wrzucanie takich gier jak "Lord of the rings", "Dragon Age", "Fable", "Left 4 Dead ", "Empire Earth", "Supreme Commander", czy "Star Wars: The Force Unleashed" (z całą moją miłością do gier SW) jest śmieszne. Czy to przez wzgląd na bycie kalkami tysięcy poprzednich gier, czy to przez bugi, ignorancję twórców, bycie bezpośrednią kopią protoplasty z innego uniwersum, czy tym podobne.

Ja rozumiem, że pewne gry można lubić, nawet bardzo, mi np. świetnie się grało w DA i SW:TFU, ale... litości. Widzę, że jedno to bezczelny klon "starszych braci" a drugie to żenująca konwersja z konsoli, tak liniowa, że równie dobrze mogła by być w oprawie graficznej 2D Mario Bros - tylko bez kanałów - w Mario to dodawało trochę odrębnych ścieżek, w TFU nawet takich smaczków (prawie) nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam zagrać w całą serię Hitman. Każda część dosłownie wbija w fotel i nie pozwala odejść. Następna pozycją godną polecenia jest Gothic - ale tylko część pierwsza, druga + dodatek. Trzeciej nie polecam bo jak dla mnie nie czuć już tej magii (czyli tego co dla mnie w grach jest najważniejsze).

Polecam także Call of Duty 2 bądz MW - cudowne shooter'y, które po prostu moim zdaniem są już klasyką i po prostu każdy fan FPS'ów powinien w nie zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koniecznie trzeba zagrać w grę z serii Grand Theft Auto, a w szczególności GTA 4. Polecam też Mafię (ten gangsterski klimat i fabuła), Max Payne (klimat, fabuła, Bullet Time) oraz grę z serii Splinter Cell. To są gry, których się nie zapomina. :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że wszyscy się już powtarzacie :) ??? Ja tam naprzykład uważam że gracz Prawdziwy gracz z krwi i kości inteligentny gracz to dla mnie będzie i tak zerem jeśli nie przejdzie sapera... mówię serio... I TAMAT DO ZAMKNIĘCIA!!!! Bo się powtarza to samo cały czas... A każdy kto szanuje swój komputer i uważa że jest on dobry powinien zagrać w crysisa ... Każdy kto Kocha fbułe w RPG powinien zaliczyc OBOWIĄZKOWO KOTORa 1 bo ma on najdoskonalszą fabułę w histori dla mnie i zawsze będzi królem rpgów...

pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz lat, bo ja dwanaście i znam ten bul, też ze względu na mój wiek nie mogłem sobie kupić Half-Life w sklepach kiedy był (a był dawno, jak miałem 3,4 lata).

Co do tematu to zagraj w:

  1. Half-Life + Dodatki
  2. Simon The Sorcerer
  3. Quake 1-3
  4. Worms Armaggedon
  5. Diablo
  6. Star Craft
  7. Toy Story 2

To tyle...

Bul, bul - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś część z FallOut'ów, NFS-ów i serii GTA, Worms-ów (tych 2D), Tekkenów, CoD-ów/MoH-ów/BF-ów, a oprócz tego Half-Life 1 i 2 + epizody, Planescape: Torment... I jeśli jesteś szanującym się POLSKIM graczem, to Wiedźmin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich gier jest naprawdę wiele i chyba nie ma sensu wymieniać ich po kilkanaście/dziesiąt.

Osobiście dla mnie jest chyba jedna taka gra, w którą grałem będąc małym bąkiem - Duke Nukem 3D. Teraz dziwnie się czuję jak mówię o trailerze Duke Nukem Forever a ktoś mi odpowiada "a co to jest?" o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby mi polecić jakąś ciekawą grę? Bo wszystko co miałem już przeszedłem, większość nawet kilka razy :smile: Może jakąś grę akcji albo sportową? Mogą być starsze tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Nie no... Uważam, że takie gadanie, że prawdziwy gracz MUSI w coś koniecznie zagrać jest bez sensu. Każdy gracz ma inne preferencje gatunkowe, nie zawsze każdego stać na kupowanie wielu gier itd, itd. Każdy z nas ma pewnie swój ulubiony gatunek. Ja na przykład jestem fanem RPGów i gier akcji, moimi ulubionymi studiami są EA BioWare, EA Digital Illusions i Crystal Dynamics, ulubionymi grami Dragon Age, Mass Effect, Battlefield, Mirror's Edge i Tomb Raider i nie będę grał np. w FIFĘ, czy jeszcze coś innego, tylko dlatego, że ktoś powiedział, że prawdziwy, szanujący się gracz MUSI w to zagrać...

Oczywiście nie miałem najmniejszego zamiaru nikogo urazić, po prostu wyraziłem swoją opinię.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość specyficzny gust, o czym przekonał się każdy kto czytał moje wypowiedzi ;) Dla mnie tytuły absolutnie obowiązkowe to: World in Conflict(Soviet Assault), Gothic (I-III), Total War (od Rome do Napoleon), Blitzkrieg2, Codename Panzers(phase 1 i 2), Silent Hunter (II-V) i naturalnie mój faworyt-stary, dobry, wysłużony Stronghold (zwykły i Crusader),który zginął śmiercią tragiczną w trójwymiarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...