Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pr1nce7

Gry, w które TRZEBA zagrać!

Polecane posty

RPG: Wiedźmin (obojętnie, który), seria TES, Dungeon Siege.

FPS: CoD, BulletStorm, lub Painkiller, BF i Unreal (pierwszy)

Strategia: AoE (calutka seria), Total War (seria), Civilization (seria).

Akcja: GTA (seria), Batman i Mafia (seria).

Kto nie przeszedł tych gier dla mnie nie jest graczem. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FollF - twoja wypowiedź jest bez sensu. Nie grałem w Bulletstorma, Unreala czy Painkillera i nie jestem graczem? Nie lubię tych klimatów więc nie gram. BF jest natomiast dla mnie beznadziejny. RPG które podałeś są zapewne tymi które pamiętasz, moim zdaniem bardziej zobowiązujące są Fallouty czy Torment a ze strategii HoMM, ale nie uważam że ktoś kto w te gry nie grał nie jest graczem

W ogóle ten temat jest bezmyślny, każdy daje swoje tytuły i wychodzi na to że trzeba zagrać w każdą grę, wszyscy podają po kilkanaście tytułów i na tym się kończy - żadnej dyskusji na ten temat, czemu tak a nie inaczej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - fajny avatar :D

I ja popieram Zodiaka. Poza tym nie chodzi tutaj, jak sam napisałeś, o przemyślane posty ale o sam tytuł tego tematu. "Gry, w które trzeba zagrać" - tak jakby granie było jakimś chorym obowiązkiem a empiryczna znajomość takiego czy innego tytułu miała automatyczne przełożenie na to kto jakim jest graczem i czy w ogóle zasługuje na ten "zaszczytny tytuł". Paranoja. Owszem - można polecić tę czy inną gierkę ale dziwnie czyta się teksty, że jak ktoś nie zagrał Remika i Kanastę jest lamerem a nie prawdziwym graczem. Ja nie grałem (czyt. dłużej niż 30 min) ani w "Wieśka" ani któregokolwiek "TES'a", "Gothica" czy "Tormenta" i jakoś żyję a tym bardziej nie cierpię z tego tytułu na jakiś kompleks niższości czy niedowartościowania. Każdy gra w to, co chce i lubi a nie w to, co graja inni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki ;)

No ale nie powiesz, że granie w takiego np. Underground'a 2 , jak ktoś wcześniej napisał, jest obowiązkiem dla każdego szanującego się gracza. Są gry, i są GRY. To, że mi szalenie podoba się King's Bounty nie oznacza, że jest to pozycja obowiązkowa dla innych. Co innego Guitar Hero na przykład - nie znam nikogo, komu by się po pierwszej próbie nie spodobało...

Cały temat jest troszkę bez sensu ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz strategie polecam z całego serca: Medieval 2: Total War

Jeżeli lubisz gry wyścigowe polecam: Need for Speed: Most Wanted

Jeżeli lubisz bijatyki polecam: Def Jam: Fight for New York(o ile masz konsolę)

Jeżeli lubisz "pierdoły" polecam: The Sims 3(świetna gierka :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co napisał Zodiak. Z resztą już nie raz sam o tym pisałem, i nie tylko ja. Temat jest bez sensu bo nie ma czegoś takiego jak gra w którą KAŻDY musi zagrać.

Są gry w które WARTO zagrać.

Ja więc polecę moje najukochańsze tytuły w które WARTO zagrać, jeśli chce się doświadczyć czegoś super. Oczywiście jeśli nie zagracie, to nic się nie stanie, bo każdy powinien grać tylko w to co mu odpowiada.

- Half-Life (seria)

- Thief (seria)

- Fallout (seria)

- Resident Evil (seria)

- Bioshock (seria)

- System Shock (grałem tylko w SS2 więc ją polecam)

- Diablo (seria)

- Heroes of Might and Magic III

- Severance Blade of Darkness

- Baldur's Gate (seria, przy czym 2 z TB jest dla mnie najlepsza)

- Syndicate Wars

- Might and Magic (VI-VII - one wyszyły najlepiej)

- Mass Effect (seria)

- Deus Ex (seria)

- Painkiller (+ BOH)

- Neverwinter Nights (Seria)

- The Elders Scrolls (Morrowind po Skyrim)

- Clive Barker's Undying

- Batman (AA i AC)

- Settlers (seria)

- Penumbra (seria)

- Amnesia

- Disciples (seria)

- Blood (seria)

- Warcraft (seria)

- Etherlords (seria)

- Sacrifice

- Stalker (seria)

- Wiedźmin (seria)

- Assassins Creed (seria)

- Giants Obywatel Kabuto

- Mount & Blade (seria)

- Unreal (seria)

I mógłbym tak jeszcze sporo wymienić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość roxi1997dami

Ja poleciłbym Gry z serii Total War zwłaszcza Medieval II. Jeżeli nie grałeś drogi graczu w CoD 2 również polecę. Jednak jakie gry najchętniej wspominam lub dalej gram? Są to Wiedźmin, Heroes III, S.T.A.L.K.E.R cień Czarnobyla i Twierdza krzyżowiec. Mógłbym wymieniać w nieskończoność lecz to zajęłoby kilka postów ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Im więcej się wymienia, tym każda z wymienionych serii traci na znaczeniu wink_prosty.gif

Trudno jest wybrać gry, w które trzeba zagrać, bo sama nazwa tematu wskazuje na uniwersalność tych gier czyli teoretycznie gry dla każdego. Do tego ciężko może być znaleźć taką uniwersalną grę, w którą "trzeba zagrać", czyli mało osób w nią grało smile_prosty.gif

Tak czy inaczej ode mnie gry godne polecenia:

Kotor- za uniwersum i wspaniały zwrot w fabule

Gothic- za tętniący życiem świat i niesamowity klimat

Thps2- Gra, dzięki której świat usłyszał o Tonym ( nielicznie grali w jedyneczkę na PSX czy N64, choć sam miałem taką przyjemność). Świetna konwencja, sam pomysł na grę, do tego rewelacyjna muzyka i naprawdę dobra grafika jak na tamte czasy.

Half Life- Ciągle trzymający w napięciu. Jeden z najlepszych początków w gier w historii.

Heroes II- kampania dużo trudniejsza od trójki, do tego urzekająca "animowana" grafika.

Portal- niesamowity, acz niezwykle prosty pomysł na wykorzystanie silnika fpp. Do tego cała ta misterna otoczka. Skłania do refleksji.

Chyba tyle.

@down

Wszystko zależy od punktu widzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że FIFA 13 to tytuł któremu warto będzie poświęcić nieco czasu.

Ja to pamiętam, że mnie swego czasu bardzo wciągnęła FIFA 2004 na komórkę :D.

Myślę, że jeśli współczesnym graczom znudzą się obecne gry - krótkie, mało zróżnicowane gatunkowo, schematyczne i często po prostu głupie - to powinni sięgnąć po dawne klasyki, oczywiście przy okazji wyzbywając się uprzedzeń odnośnie grafiki. O ile sporo gier jest już "niedzisiejszych", tj. przekombinowanych i ciężkich do zgryzienia, to nadal wśród starych hitów człowiek znajdzie wiele tytułów, które są wciąż zadziwiająco świeże. A czasami wciąż znośnie wyglądają :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie - wygląd to nie wszystko.

Ja po dzień dzisiejszy zagrywam się w stare tytuły. Dla większości są one brzydkie i niegrywalne, ale nie dla mnie. Wychowałem się na tych grach i dla mnie zawsze będą piękne. Po za tym większość z nich ma to coś, czego brakuje w wielu nowych pozycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tu widze ze ludzie wstawiaja gry przy ktorych spedzili duzo czasu, sa stworzone przez polakow i z tego powodu inni musza w to zagrac. Nigdy nie gralem w gothica,fallouta i zyje, tak samo chociazby diablo 2/1 grac zagralem ale przechodzic nawet zaczynalem. Ale zeby nie bylo ze robie spama to od siebie dodam Commandosow 2, Seria Metal Gear Solid oraz Gran Turismo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów strzelanek polecam serie Half Life

Dla strategów, serie Heroes of might and magic

Masz jakąś dziwną gramatykę. Poleca się komuś, nie dla kogoś trollface.gif.

Poza tym te serie zna chyba każdy gracz, HoMM-a zdają się szczególnie uwielbiać casuale wszelakiej maści.

No mogłem to bardziej streścić, a mimo upływu tylu lat gry nadal są godne polecenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...