Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Katalogowanie tematów

Polecane posty

Poniżej prezentuję katalog przeznaczony dla działu Ogólnie o konsolach. Mam nadzieję, że się przyda...

0-9

A

C

E

G

I

J

K

L

  • Lan, autor tematu: Java
M

N

O

P

R

S

T

U

W

X

PS: Jutro (albo pojutrze) dodam katalog dla forum ''Sprzęt''...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne części katalogu...


Dyskusje o Grach [Konsole]

Next-Geny

A


B




C




D




E




F


G



H



I




K



L



M


N



P



Q


R




S



T



U



V


W





Handheldy


A




D


E



F



G



K



L



M


N





P



R




S


T




Retro


A



B

C




F


G




H




I

  • Ico, autor tematu: Eskel047


K



M



N


P



R


S



T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować Turambarowi za umieszczenie katalogów w działach konsolowych - wprawdzie gdybym był marudny, to wspomniałbym coś o ''creditsach'' w katalogach, ale na szczęście nie jestem ;)

Mam jeszcze pytanie odnośnie katalogu tematów w dziale M&A: z tego co widzę tamtejszy katalog jest dość rozbudowany (każdy temat ma nawet swój opis), ale warto byłoby go uaktualnić... Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sprawa jedna do rozpatrzenia:

(w sumie to nie byłby katalog tematów tylko czegoś innego, ale kazano nam się tu przekierować, więc niech tutaj będzie dyskusja na ten temat)

katalog ocen gier zrecenzowanych w CD-A.. osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł, tylko że najpierw trzeba:

a) zastanowić się, co ma tak naprawdę większy sens: temat 'Spoilery', gdzie przez lata uzbierało się kilkaset odpowiedzi z ocenami, plusami / minusami itd, i żeby się czegoś dowiedzieć wystarczy tylko użyć szukajki, czy taki katalog, którego zrobienie zajmie na pewno sporo czasu, ale za to wszystko będzie już na swoim miejscu, aktualizowane raz na miesiąc i nie będzie już trzeba ganić biedaków, którzy nie umieją z tej wyszukiwarki skorzystać :D

b) najpewniej uzyskać zgodę redakcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liroy -> Hm, wypadałoby jeszcze do tego dodać adnotację, w którym numerze CD-A znajdują się recenzje gry, gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej :P Dodanie tego zajęłoby jeszcze więcej czasu... I również przydałaby się zgoda redakcji :) Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ktoś upoważniony wypowie się w tej sprawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Niziołka - najpierw to trzeba zdecydować, czy to rzeczywiście dobry pomysł, uzyskać aprobatę, następnie zebrać kilku/~nastu chętnych i dopiero potem ustalić, co prócz oceny wypisać przy tytułach oraz jak to wszystko zrobić żeby miało ręce i nogi, bo ta lista będzie zawierała na pewno coś koło 3000 tytułów ;) (chociaż i tak najpewniej największą trudnością będzie znalezienie osób chętnych wśród forumowiczów mających te najstarsze numery)

@ Still - ogółem jest chyba temat, w którym ludź pokazuje swoją kolekcję, można ewentualnych chętnych poszukać w tamtych rejonach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje tylko pojedynczych numerów od samego początku, więc o to nie bójcie żaby (tzn. zbieram regularnie od drugiego numeru, pierwszy był na jednej z płyt CD-A, po drodze któryś z numerów mógł się zagubić) :) Staram się zwykle unikać proponowania czegoś, do czego sama nie mogę przyłożyć pomocnej dłoni. Jak jednak już mówiłam - zaczekajmy najpierw na zgodę z góry :)

Poza tym - jedna sprawa. Może być problem z wpisywaniem wad/zalet z pierwszych numerów, bo... Nie było ocen. Tylko podstawowe dane w niebieskiej ramce (jak nazwa, wymagania, producent itd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspamowałem z moim głupim pomysłem w dziale 'Propozycje zmian na FA' i Still przekierował mnie tutaj.. Otóż wpadł mi do głowy pomysł, chciałbym poprosić kogoś, alby spróbował zrobić aktualizowaną listę userów w topicu Ankieta dla forumowiczów. Założę się, że ktoś na pewno miałby czas i chęci .. Bo kto przegląda cały ten topic? Nikt pewnie, a mając listę userów można by w każdej chwili sobie przeglądać 'teczki' kolegów :)

Nie krytykujcie, no tak mnie ta myśl natrętnie nachodzi, ilekroć w ten topic zajrzć (oczywiście, tylko najnowsze spisy czytając).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze przeciwskazan...

czyli zielone światełko mamy :happy: teraz tylko chętni do pomocy mający starsze numery. sam zbieram CDA od 2006, więc mogę przepisać dane tylko z tych około 60 numerów. ludzie, zgłaszać się :) im więcej nas będzie, tym lepiej :)

---------

jak to by miało wyglądać.

myślałem nad dwiema wersjami:

- tylko alfabetyczna. na samej górze tematu linki przekierowujące do danej litery, dalej tak jest we wszystkich innych katalogach

- alfabetycznie i latami. czyli każdy rok będzie zawierał alfabetyczną listę zrecenzowanych w danym roku gier. na górze linki do poszczególnych lat, a pod rokiem linki do liter. w tej postaci będzie ją trochę łatwiej edytować (a właśnie, znajdzie się jakiś moderator do tego chętny? ;))

---------

jak mniej więcej rozpisać każdą grę:

tytuł gry. ocena - X (G - x, V - y, A - z), plusy - cośtam, cośtam; minusy - blablabla; autor: ktośtam, numer: któryśtam

kolejność danych w sumie dowolna. plusy i minusy najlepiej pisać po przecinku.

---------

Może być problem z wpisywaniem wad/zalet z pierwszych numerów, bo... Nie było ocen

cóż, to ma być katalog przede wszystkim z ocenami, więc prawdopodobnie trzeba będzie ominąć te kilka pierwszych numerów, w których jeszcze nie dawano grom ocen

jest jeszcze jeden problem - co z grami na komórkę, freeware i modami, które swego czasu także dostawały oceny?

oraz czy oddzielać gry PC od konsolowych, czy tylko przy tytule gry zaznaczyć, że gra jest na inną platformę niż PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że lepiej przy tytule podać po prostu platformę/y. Sam chętnie bym pomógł, ale niestety posiadam tak mniej więcej 2/3 lata wstecz, więc te nowsze numery.

Sadzę że dobrze by było zrobić temat gdzie by po kolei w postach wypisywało gry, a później zrobiło do tego listę katalogową, tak by było czytelniej. I najlepiej aby te posty też były alfabetycznie, a to już trochę roboty i zgrania, ale da się zrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę, ale niestety mam tylko początkowe numery i to nie wszystkie.

jest jeszcze jeden problem - co z grami na komórkę, freeware i modami, które swego czasu także dostawały oceny?

Chyba nie ma sensu wypisywać każdego moda, czy gry freeware. Jeśli będzie jakaś gra bardziej znana, to wtedy można ją dodać.

oraz czy oddzielać gry PC od konsolowych, czy tylko przy tytule gry zaznaczyć, że gra jest na inną platformę niż PC?

Moim zdaniem wystarczy tylko zaznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ James - to nie jest IMO dobry pomysł. powody: a) 2 razy więcej pracy (najpierw przepisanie ocen do jednego tematu, potem wstawianie linków do drugiego) b) chcąc zrobić to alfabetycznie, to wszystko zajmie jakieś 30 razy więcej czasu, nawet, jeśli by się zgrać c) to byłby PRZESPAM! zależnie od tego, ilu będzie nad tym pracować, każdy spisze oceny gier z 15 - 30 numerów, co łącznie może dać nawet 500 postów na łebka w jakiś miesiąc. rekord :D

@ Niziołka, Bronek - napiszcie, w którym numerze wprowadzono oceny. w ostateczności można by się pokusić o napisanie samemu kilku plusów i minusów na podstawie recenzji, ale to oczywiście zależałoby od chęci osób posiadających te najstarsze numery

i jeszcze taka ciekawostka - pisanie, że gra z, na przykład, 1998 ma świetną grafikę zakrawa o szaleństwo :D

------------

w razie czego, można także dopisać ewentualną ocenę drugiego recenzenta z minirecenzji, oraz ocenę polonizacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...