Jump to content
  • entries
    199
  • comments
    775
  • views
    67,505

Samotność. Aż tak boli ?


Spriggs

470 views

 Share

Znowu trochę filozofii ale dawno nic nie dawałem.

Czy samotność aż tak może boleć człowieka ? Nie może sobie znaleźć miejsca wśród rówieśników czy kobiety ? Cóż...

Sam wiem jak to jest żyć jak samotnik. Wytykany palcami przez otoczenie i nie mieć do kogo się odezwać, bo twoi dawni koledzy o tobie zapominają i zmieniają się według nich na lepsze, a według ciebie na gorsze, jak kto woli. Ja z samotnością w sumie się pogodziłem, ale z drugiej strony. Daje na to czas na przemyślenia. Dokąd zmierzamy, jaki mamy cel itp. Czy człowiek powinien na siłę szukać szczęścia ? Czy samo ono trafi do niego ? A co jeśli trafi nam się odrobinę szczęścia ? Zauważymy to czy dalej będziemy żyć jak pustelnicy ?

 Share

17 Comments


Recommended Comments

Powiem Ci jedno: W ch*j ciężko jest samemu, mam to samo. Jednak patrząc na większość otaczających mnie ludzi, wole być już samotnikiem niż jakimś po*ebanym dresiarzem. Tak, słucham rapu, ale prawdziwego, z przekazem. Wiesz, możesz uważać się za kogoś, który rozumie świat bardziej niż większość dorosłych ludzi. Jakiś taki nie logiczny ten komentarz, może rozkojarzenie. Heh, jeszcze te moje oceny i zagrożenia mnie dobijają. ; /

Polecam piosenki:

Pezet - W moim świecie

WWO - Każdy ponad każdym

Pih - Echo

Link to comment

Kiedyś myślałem, że samotność nie jest zła. Jednak źle myślałem... To najgorsze, co może cię spotkać w życiu. Trzeba mieć przynajmniej kilku znajomych z którymi się widujesz regularnie. Czy to w pracy, w szkole, czy w sklepie itd. Ważne by mieć do kogo zagadać, z kim wyjść np. do kina itd. Życie dla siebie na dłuższą metę nie ma perspektyw, jednak czasami pozwala nam to dokonać nowych odkryć i wyznaczyć ważniejsze cele. Jednak większa samotność prowadzi szybko do depresji, a od niej niedaleko do myśli samobójczych. Oczywiście nie u każdego(każdy ma inną psychikę). Jednak nie jest to przyjemne. Można wpaść w melancholijny nastrój, a wtedy nic ci się nie chce i wszystko wydaje się beznadziejne...

Najlepsza rada odemnie... Nawet jeśli jest się samotnym to ważne jest cieszyć się życiem. Uśmiech na porządku dziennym i od razu ludzie zaczną postrzegać cię inaczej :smile:

Link to comment

Po kiego ja mam tu regulamin ? Ech.

Co do wpisu.

Cóż. Właśnie nie dawno moi znajomi się odemnie odwrócili bo ja chlać i ćpać nie mogę, więc do ich grona się nie zaliczam. Ale cieszę się też bo znam ludzi z internetu którzy mnie wspierają na tyle ile mogę. A depresję przeżywam na swój sposób. Śpię praktycznie całymi dniami i w nocy spać nie mogę. :)

Link to comment

Samotność to cholerna sprawa. Według mnie nie da się żyć samotnie na dłuższą metę. Prędzej czy później to się odczuwa. Ciężkie są wieczory, kiedy siedzisz sam w ciemnym i głuchym pokoju i myślisz: jak byłoby fajnie się z kimś spotkać, porozmawiać. Najgorsze co człowiek może zrobić to ulec samotności. Nic samo za nas się nie rozwiąże, niestety. Trzeba wyjść z domu, otworzyć się na ludzi, uśmiechać się, próbować nawiązać nowe znajomości. Najważniejsze to mieć pozytywne spojrzenie na świat, poczucie własnej wartości i uśmiech. Każdy, bez wyjątku zasługuje na miłość i przyjaźń!

Link to comment

Diacon masz sporo racji. Ja co wieczór jestem przymulony tak że nic mi się nie chce. Ale powoli wychodzę jakoś z tego. W sensie takim że piszę poezję ale dopiero zaczynam. I robię let's play. To mnie poprawia humor. Ale wieczory są masakryczne i to serio. Nikomu nie życzę samotności.

Każdy ma swój sposób na walkę z samotnością.

Link to comment

Tak. Każdy ma swój sposób. Najważniejsze, żeby był skuteczny.

Kiedyś wydawało mi się, że samotność będzie dla mnie jak kajdany, z których nie będę mógł się uwolnić. Pomogła mi rozmowa z osobą, która miała nieco inne, lepsze spojrzenie na świat. Teraz nie myślę o tym co złe, staram się myśleć pozytywnie. Coś w tym jest, że ludzie widzą nas takimi, jacy sami o sobie myślimy. Dlatego więcej pozytywnego myślenia i uśmiechu, a będzie lepiej.

Link to comment

Samotność to doskonała okazja na samodoskonalenie. Nie ma się co przejmować chwilowym brakiem znajomych czy partnera/ki - lepiej chyba być samemu niż z byle kim. Zaoszczędzony chwilowo czas warto poświęcić na zrealizowanie odkładanych planów i marzeń. Nowi znajomi nadejdą, tak samo nadejdzie i miłość.

Pamiętaj - można spędzić samotny czas w przyjemny sposób, albo zamartwiając się nad faktem swojej samotności. Przyszłości to nie zmieni - znajomi/dziewczyna nadejdą, bądź nie, a zmarnowany czas nie zostanie nigdy zwrócony...

Link to comment

Właśnie Lord napisał mądrą rzecz. Lepiej być samemu, niż otaczać się byle kim. Twoi znajomi odwrócili się od Ciebie, bo nie możesz chlać i ćpać? Podziękuj takim ludziom, nie są warci Twej uwagi. Skąd się tacy ludzie biorą? :confused: Ja wśród moich znajomych, często byłem jedną osobą, która odmawiała zapalenia papierosa. Wszyscy potrafili to zrozumieć. Tak samo podczas imprez, potrafimy uszanować, że ktoś nie pije.

Link to comment

Cóż samotność idzie często odczuć w szkole gdy jest się ofiarą tak zwanego "owczego pędu" to znaczy, że przynajmniej jedna osoba jest "kozłem ofiarnym", "czarną owcą" lub jak kto nazwie. Takie osoby są wyobcowane, samotne bo rówieśnicy nie chcą się z taką osobą zadawać, bo ma inne poglądy, zainteresowania itp. Takie osoby w przyszłości jeśli nie uległy rówieśnikom mają wielu PRAWDZIWYCH znajomych i o wiele lepiej wyrobiony charakter. To są osoby które potrafią potem bronić swoich racji i popierać je dobrymi argumentami a nie jak mi się zdarzyło słuchać w szkole argumentacji kolegi (dyskusja dotyczyła filmów jeśli dobrze pamiętam) a argument kolegi dlaczego dany film jest fajny "bo tak". Tak więc lepiej czasami żyć w samotności ze świadomością że się jest osobą która wie co chce robić w życiu i chce rozwijać zainteresowania.

Link to comment

Na początek wypadałoby odróżnić samotność od 'samotności'. Czasem jest tak, że zdaje nam się, że jesteśmy sami, że wszyscy nas olali itd., itp. Z tym, że często w takich momentach zapominamy o wielu osobach, które są blisko. Bardzo często w takich chwilach wyklucza się rodzinę.

Natomiast prawdziwej samotności, zupełnego odrzucenia/wykluczenia chyba nie potrafiłbym znieść.

Link to comment

1.Zgaś komputer i idź na plac (Muhahahaha to mi się udało)

2.Znajdź sobie kolegów którzy nie: piją,palą,ćpają czy co ci tam przeszkadza.

3.Jak piją i palą to nie chodź z nimi gdy idą to robić. Wszyscy moi znajomi piją i wielu pali ale jakoś z nimi się zadaję bo

a)nie zmuszają mnie do tego

b)Jak idę z nimi to zazwyczaj tego nie robią,od tego są imprezy:D

4.Mając do wyboru iść na imprezę czy zostać w domu i coś porobić wo.ę zostać w doma.

5.Jak znajomi cię olali to znaczy,że nigdy nie byli tak naprawdę twoimi kolegami.

6.Może i jestem odludkiem(nerdem,dziwakiem, inne dziwne określenia) ale jestem szczęśliwy,bo nigdy nie jest to pełna samotność. Gdybym chciał mam z kim gdzieś iść ale nie chcę. Od tego jest wiosna/lato/jesień,a nie zima. W tylko zimą nie ma co robić,tak zawsze jest rower i kilku znajomych.

7.

Link to comment

Tenebrae - Wytnij wulgaryzmy ze swojej wypowiedzi i przeczytaj ją ponownie. Straciła swój sens? Nie. Da się? Da. Jeśli potrzebujesz takich słów do wyrażania siebie, a nie jesteś pod wpływem silnym emocji (złość, gniew, rozpacz, itp.) to na pewno twoja kultura stoi na bardzo niskim poziomie, jeśli nie na poziomie dresiarza i co do tego zgadzam się z Lordem Nargoghiem.

Spriggs - Po pierwsze; skąd maniera stawiania spacji przed znakiem zapytania? Po drugie; samotność nie jest taka do końca zła. A jeśli ma się wybierać między samotnością i złym towarzystwem (choć to zależy, jak kto definiuje złe towarzystwo) to uważam, że zdecydowanie lepiej być samotnikiem. Ja tam widziałem obie strony i każda miała swoje plusy oraz minusy, więc nie oceniam towarzystwa i jego braku tak jednoznacznie.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...