Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

The Walking Dead

Polecane posty

Pierwszy odcinek TWD świetny. Dialogi są ciekawe i wciągające, mają wpływ na fabułę ale podobno niezbyt wielki sam nie wiem bo grę przeszedłem tylko jeden raz. Zagadki jest ich naprawdę niewiele ale są takie normalne nie trzeba wyczyniać nie wiadomo jakich cudów żeby drzwi otworzyć ;] No i oczywiście komiksowa grafika trochę w stylu Borderlands trzeba zaliczyć na plus bo jest zwyczajnie ładna i szybko się nie zestarzeje. Fanom serialu czy komiksu jak najbardziej polecam grę, jest kilka smaczków które fani serii z pewnością wyłapią.

Kolejny odcinek 30 maja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jestem w stanie się wkręcić w jakiś serial i czekać z niecierpliwością na kolejny odcinek to w przypadku gier bardzo tego nie lubię. Dlatego też poczekam na jakąś promocję, gdy wszystkie epizody będą wydane. Tak czy inaczej słyszałem sporo dobrego o pierwszej części. Widać, że Telltale trzyma poziom.

Fanom serialu czy komiksu jak najbardziej polecam grę

Bardziej serialu czy komiksu? Z tego co wiem to obie ''wersje'' The Walking Dead trochę się różnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej serialu czy komiksu? Z tego co wiem to obie ''wersje'' The Walking Dead trochę się różnią.

Myślę że raczej raczej każdy tu dla siebie coś znajdzie. Ja jestem fanem serialu i komiksu, teraz także gry. A to za sprawą wysokiego poziomu i ciekawej tematyki. Myślę że warto zainwestować w ciemno zwłaszcza że gra dużo nie kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą na Steamie, jeśli dobrze się orientuję, kupuje się cały pakiet i dalsze odcinki będą automatycznie się odblokowywać po ich premierze ^_^ Tak czy inaczej, gra jest bardzo fajna, z odpowiednim klimatem mającym w sobie to "coś", pasująca oprawą graficzną, gameplayem jaki nie skupia się na wyrzynaniu setek zombie oraz ciekawą historią głównego bohatera, który poza unikaniem truposzów musi także uważać co mówić i do kogo (choć odcinek przeszedłem tylko raz to jednak wątpię, że w pewnych momentach to co mówimy ma wielkie znaczenie... bardziej taki smaczek ;p). Nie mam nic przeciwko modelowi "interaktywnego filmu" dającego jednak w pewnych momentach pewną dozę wolności, zazwyczaj gdy mamy możliwość przeszukania pomieszczenia albo czegoś w tym rodzaju. Jednocześnie całość nie wywołała u mnie wrażenia, że idę od jednej sekwencji QTE do drugiej. Na plus można zaliczyć także to, że przez te dwie godziny podejmuje się kilka ważnych decyzji (choć np. na

farmie Herschela próbowałem ratować jego syna

, ale najwidoczniej fabuła nie mogła mi na to pozwolić), z których podejrzewam, że jakiś procent będzie miał znaczenie w dalszej części (przy końcówce

uratowałem tą reporterkę z dobrymi umiejętnościami strzeleckimi

- mam dziwne przeczucie, że to się mocno przyda). Jeżeli w ciągu dalszym Telltale podtrzyma poziom a może go zwiększy to IMO będzie to jedna z ich lepszych produkcji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calusieński serial nagrany na N'ce i obejrzany wielokrotnie + część komiksów które wychwyciłem no i znakomita książka. Gra wyglądem przypominała mi trochę borderlandsy niestety dopóki nie odzyskam ręki to nie pogram ale za sam fakt że w produkcję zaangażował się ojciec opiekun walkin dead'a ogromniasty plus. Oprócz tego kontynuacja historii jednymi słowy kupię w ciemno. Nie oglądałem nic poza oficjalnym trailerem ale i tak jestem zakochany co prawda na steamie 25 euro ale może pudełkową wersję też gdzieś dostanę:).

Jeśli ktoś nie czytał książki the walking dead to naprawdę polecam bo syndrom jeszcze jednej kartki tak mnie dopadł że całą książkę w 2dni pożarłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o grze po raz pierwszy dowiedziałem się od Shadowa. Gdy przeczytałem recenzję w CDA i zobaczyłem notę 8/10, od razu odpaliłem Steama i zakupiłem. Wkrótce zamierzam się za TWD zabrać i mam nadzieję, że gra jest dużo lepsza niż ostatnie "dziełka" Telltale, jak Jurassic Park.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... Dlaczego głupie? Pierwszy tom "Żywych trupów" trafił do sprzedaży w 2005 roku. Wtedy nie było jeszcze serialu, nie było książki. No i co ci się nie podoba w tytule? Nawiązuje do starych, znanych horrorów z zombiakami jak "Noc żywych trupów", czy "Świt żywych trupów" albo "Dzień żywych trupów"... Nie widzę nic ujmującego w tytule komiksu. Powiem nawet więcej - tłumacze tak serialu jak i ksiązki powinni byli pójść za ciosem i też nazwać te produkty "Żywymi trupami". Ale nie, popularne jest "The Walking Dead" i koniec, kropka.

W ogóle masz wała, kolego, bo gra "The Walking Dead" nie jest osadzona w świecie z serialu, lecz z komiksu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra, mam nadzieje na ciut dłuższe epizody :) Podoba mi się komiksowa grafika, nie wymaga cudów od sprzętu, a wygląda ładnie.

wg. Statystyk końcowych mój wybór poparło 21% graczy, oczywiście chodzi o uratowanie Douga, zamiast reporterki. Myślałem ze mając gnata się obroni

:sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie SilentBob, świat z komiksu nie różni się od świata z serialu - oba przecież rozgrywają się w okolicach Atlanty, czyli, jak każdy wie, miasta prawdziwego.

Dlaczego nazwanie komiksu "Żywe Trupy" jest głupie? Ponieważ The Walking Dead to coś więcej niż tylko slasher o zombie, a tytuł jest mylący dla wielu osób, które natychmiast po zobaczeniu okładki z tym napisem się od tego odsuną, bo to przecież coś głupiego o zombie.

I kto teraz ma wała, hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że ta gra (growy serial w sumie) ma tutaj tylko jedną stronę. Powiem tak: naprawdę warto. Epizod drugi swoją fabuła zaskakuje, gra ma świetny klimat.

A, i polecam serial, który również jest naprawdę świetny. Są dwa sezony, trzeci w drodze.

Więc nic tylko grać i oglądać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi epizod nie wydawał się jakoś specjalnie większy czasowo więc obstawiam, że oba idzie przejść w jakieś dwie godziny, trzy maksymalnie jeżeli gra się wolno, chce się sprawdzić wszystko itd. Choć ze względu na sporo możliwości wyboru opłaca się przechodzić je ponownie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za drugi epizod trzeba płacić osobno, czy jest on wliczony w cenę pierwszego ? Bardzo chciałbym zagrać ale cena mnie odstraszyła na starcie a jak pomyślę że za każdy epizod mam płacić grubo po 20 euro to mi się odechciewa :<.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłam online pass na wszystkie 5 odcinków na PSN. Nie żałuję.Oba odcinki mnie wciągnęły - choć drugi był znacznie ciekawszy pod względem spotkanej przez nas rodziny (choć czułam jak to się może skończyć tongue_prosty.gif). Wybory, dialogi - są bardzo ciekawe i często dość dramatyczne. Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek. Warto zakupić tą grę - przyprawia o szybsze bicie serca.

Edit: Bardzo podoba mi się też budowanie relacji z pozostałymi przy życiu oraz to, że nie możemy być "przyjaciółmi" ze wszystkimi. Tu na prawdę ma to znaczenie - o czym osobiście się przekonałam - raz w aptece i raz na farmie.

Ps. Jestem zła - tylko 20% graczy postanowiło uśmiercić braci St. John - w tym ja biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z czystej ciekawości pobrałem sobie demko z PSN. Chodź jest bardzo króciutkie i prezentuje nam zaledwie kawałek gry, to już mogę odważnie powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych gier przygodowych jakie ostatnio grałem. Świetne sekwencje QTE, genialna fabuła bazująca na komiksie. Podział na odcinki, dla fana seriali takiego jak ja po prostu bomba. Oprawa graficzna jest bardzo ładna, komiksowa taka jak ma być. Demko wessało mnie jak sedes i opłakuje, że było takie króciutkie, jednak już na ostatniego planuje zakupić calutki sezon za 65 złociszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...