Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda

Polecane posty

wszystko zależy od serwisu i od umowy gwarancyjnej.

szczerze mówiąć jakoś mi się to nie widzi, skoro wcześniej uznano w tym serwisie, że reinstalacja systemu pomogła...

niemniej zdecydowanie powinieneś iść z tym i to zareklamować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, otóż zainstalowałem na nowo system. Wgrałem offica i pare innych programów. Wszystko smiga ładnie do czasu aż chcę odpalić Worda 2003. W chwili uruchamiania Worda komp się restartuje. Co może być tego przyczyną? Inne aplikacje chodzą ładnie, nawet Excel. Sprawdzałem pamięć, bo myślałem, że to ona, ale po przełożeniu z innego kompa problem się powtarzał. Macie jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Uruchamiam gre (zero problemow), gra dziala bdb, i po przejsciu misji/mapy/levelu/planszy i innych rzeczy jest ladowanie, prawda? To nie laduje mi sie kolejna mapa, tylko wychodzi mi od razu do windy. Tak jest w kazdej grze. Moja konfiguracja kompa:

GeForce 6600 GT sterowniki 81.98

Athlon 64 3000 +

1 gb ram

Płyta nForce 3

Zasilacz 400 W

Jestem pewien ze to nie jest wina zasilacza, poniewaz dzieje sie tak w grach ktore maja strasznie niske wymagania.

Podejrzewam ze jest to wina directxa albo sterownikow... W kazdym razie pomozcie mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma kierownicę Technology Innovation Twin turbo 2? Czy są do niej jakieś sterowniki? Standardowo używam 2 osiowego joystica z czterema przyciskami, ale przez to force feedback nie działa poprawnie, a poza tym nie mogę ustawić ster/pedały bo wtedy nie widzi sprzętu wogóle.

Kalibracja nie jest idealna, a pedałow gaz/hamulec nie moge ustawic w tryb rozdzielnych osi. Myslałem, że może porzadny sterownik pomoże rozwiązać problemy, ale za nic nie moge takiego znaleźć w necie. Może ktoś ma jakis pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod koniec Października zakupiłem nowiutki komputer. Po tygodniu korzystania, z niewiadomych przyczyn zaliczył reseta. Sądziłem, że może jakiś wirus przypadkiem wkradł się do mojego komputera. Przeskanowałem dysk antywirusem, użyłem wielu programów do usuwania spywaru. Nie pomogło, po tygodniu komputer ponownie sie zresetował. Postanowiłem sformatować dysk, sadziłem, że prawdopodobnie brakuje jakiegoś pliku w Windowsie. Ten zabieg również nie pomógł. Komputer resetuje się do dzisiaj. Formatowałem dysk z 10 razy i nadal to samo. Co 7 dni komputer się resetuje, i gdy ponownie sie uruchamia, to pokazuje coś takiego :

http://img216.imageshack.us/my.php?image=beztytuu16kp.jpg

Gdy zaraportowałem błąd na stronke Windowsa to ukazało mi się cos takiego :

http://support.microsoft.com/?kbid=329284

Resety kompa to oczywiście nie wszystko, przycinają się również gry. I nie pomaga nawet zmiana detali na minimum. Tnie sie tak samo. Zdarzają się również freezy, czyli co 10-15 sekund nastepuje półsekundowa przywiecha. Nawet starsze gry się przycinają

Byłem już w serwisie, powiedzieli, że nie moga tego naprawić, bo nawet jak wyśla sprzet do testowania, to i tak okaże się że komp działa, bo jak nie resetuje sie przez 24 godziny, to znaczy że jest sprawny.

Pełna konfiguracja :

Procesor : AMD Athlon 64 3000+ Socket939 Venice 0.09nm box

Płyta główna : ASUS A8N-E nForce4 Ultra Socket939 DualDDR Sata II RAID GBLAN PCI-E ATX

Pamieć : DDR 2x512MB Kingston PC3200 400mhz CL3 KVR400X64C3A/1G

Karta graficzna : Sapphire X800 GTO 256mb DDR3 256bit TV/DVI PCI-E bulk

Windows Xp Home Edition + Service Pack 2 ( oryginalny smilies/smile.gif)

Zasilacz : ModeCom 350W FEEL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz najpewniej. do uciągnięcia takiego sprzętu "niefirmowe" 350W to za mało. pożycz od kogoś firmowy zasilacz o mocy >400W i zobacz jak będzie. sprawdź też pamięci programem memntest86 (tak kilka godzin powinno starczyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeczytałeś ten tekst z linka do support.microsoft... jaki podałeś ?

Noisy power, overstressed power strips, outmatched power supplies and failing power supplies can destabilize your computer. Make sure that you have a stable, reliable power supply to your computer.

pewnie Zasilacz nie wyrabia bo A64 + 1GBramu + X800 to za dużo dla niefirmowego zasilacza 350W,

pozatym komp resetuje sie co 7 dni, ale jest przez ten cały czas włączony czy też normalnie go używasz i wyłączasz np na noc czy jak wychodzisz z domu ? bo jeśli działa non-stop to zdziwiłbym się gdyby winXP wytrzymał dłużej na uptime`ie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeczytałeś ten tekst z linka do support.microsoft... jaki podałeś ?
Noisy power, overstressed power strips, outmatched power supplies and failing power supplies can destabilize your computer. Make sure that you have a stable, reliable power supply to your computer.

pewnie Zasilacz nie wyrabia bo A64 + 1GBramu + X800 to za dużo dla niefirmowego zasilacza 350W,

pozatym komp resetuje sie co 7 dni, ale jest przez ten cały czas włączony czy też normalnie go używasz i wyłączasz np na noc czy jak wychodzisz z domu ? bo jeśli działa non-stop to zdziwiłbym się gdyby winXP wytrzymał dłużej na uptime`ie :P

Komputer nie jest właczony przez cały czas .Dziennie korzystam z niego przez o.k 2-3 godzinki. Więc nie ma mowy o żadnym obciążeniu. Wink

wies.niak----> Dobra, spróbuje potestowac pamięc tym programem. Wink Szkoda, że tak długo bedzie trwał test Sad

P.S Może mi ktoś wytłumaczyć, jak sie korzysta z memtest86?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu tłumaczyć? wszystko opisane w readme razem z programem. pobierasz obraz dyskietki lub płytki bootowalnej, zapisjuesz na dyskietkę (np programik rawritewin) lub wypalasz płytkę. teraz odpalasz z tego komputer i tyle. program robi swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta grafy cos mi ostatnio dziwnie się zachowuje.

Nie wiem co to. Zatrzymałem jej wentyl (tj przytrzymałem go a potem odpaliłem peca) i odciąlem zasialnie w wentylu na procu by sprawdzić co dziwnie trzeszczy. Jakby karta, albo samo PCIE.

Z początku myślałem że to niedokręcona obudowa ale kiedy ja zdjąłem i dalej trzesczało musiałem sprawdzić. Co to może być?

2) Kiedy wkładam Howk DVD system i się wiesza. Mam Lite-ona nagrywarę SOHW-1673S

Wcześniej to się nie działo. Władowałem mu wcześniej nowy Firmware ze strony producenta z podstrony modelu i działał a nagle Howk DVD nie czyta, system wisi.

Inne czyta i nagrywa tak jak w specyfikacji napędu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytrzymałeś wentylator na grafice i co? przestało, czy nie?

swoją drogą to gratulacje pomysłu zatrzymywania / odłączania wentylatora na grafice i procesorze... "komputerobójstwo" chciałeś popełnić? :shock:

stawiałbym na wentylatorek, który jest zabrudzony i / lub lekko zaczyna się zacierać.

2 - opisz jeszcze raz. czytał płyty Hawk, zmieniłeś firmware, przestał czytać, czy czytał, zniana firmware, czytał, przestał czytać?

a swoją drogą to te płytki raczej nie słyną z jakości, sugerowałbym korzystać jednak z czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma strachu. Cały czas kontrolowalem sytuację na czujnikach i w razie czego wyłaczył bym peceta.

Wentylatory nie pracowały a to coś dalej trzeszczało.

Brzmi trochę jak ten dźwięk wydobywający z urządzeń stacji przekaźnikowych wysokiego napięcia. Takie trzesczenie prądu jakby.

A firmware:

Nagrywał wszystko, zmieniłem nagrywał, kuiłem Howki i nie nagrywa ich. A reszta śmiga jak zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zacznę snuć domysły spytam czy masz kartę dźwiękową na PCI? jeśli tak, to wyciągnij ją i zobacz czy dalej tak będzie.

podociskaj może komponenty.

jeśłi tak, to jaką masz płytę główną i jaki zasilacz? czy kondensatory są napuchnięte?

napęd: dlaczego nie wrócisz do starego firmware'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pisałem już wcześniej o moich kłopotach z komputerem. Poradziliście mi, żebym wymienił zasilacz na lepszy. Ale to nic nie pomogło-widocznie nie w tym problem.

Napiszę jeszcze raz, na czym polega mój problem. Otóż, niektóre gry się uruchamiają normalnie, bez problemów (np. True Crime, Soldier Of Fortune 2), inne próbują się uruchomić, ale im to za bardzo nie wychodzi (Land Of The Dead) a jeszcze inne kiedyś działały, a od jakiegoś czasu dzieje się z nimi to samo, co z wyżej wymienionym LOTD (np. Mafia). Także Vice City, które kiedyś działało świetnie, teraz ma problemy (gra "myśli", że naciskam klawisz w lewo-niezależnie, jakbym go nieskonfigurował).

To musi być coś ze sterownikami lub problem tego typu. Ale proszę, pomóżcie mi, przez ten kłopot mój komputer to złom-jestem skazany na jego łaskę, jakbym brał udział w jakimś durnym losowaniu (czy ta gra się uruchomi, czy też nie...). Naprawdę niewiele brakuje, bym wywalił złom przez okno...

Na koniec mój sprzęt:]

Karta graficzna-Radeon 9550, procesor Athlon 2500+, 768 MB RAMu.

HELP!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo mam AMD Athlon 2000+(1649 MHZ), płyte gł. Gigabyte'a kt 400, Grafike, Leadtek 5700 128MB(475/600) , Zasilacz 300 Huntkey DVD-odczyt(MERKURY) ,FDD, 786 MB RAM (3x256) Wind XP SP2, Antywirus NOD 32 ...

mam problem od jakiegoś czasu komp sie dziwnie zachwouje Tzn. gry mi skaczą ostatino nawet zrobiłem Formata ale to nie pomogło..

Prosze o szybką odpowiedź

PS: sorry za błędy

PS2: Żadko mam czas, prosze o odpowiedzi na GG:8467335

THX-Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warrior -> sugeruję testy pamięci (z tego co przeczytałem, to nie widziałem byśmy to robili) programem memtest86. zobacz też jak komp będzie chodził jak pozamieniasz kości RAMu lub jak będzie chodził na jednej.

jeśli testy nic nie wykażą, ani żąglowanie nic nie da, to widzi mi się tylko znalezienie znajomego z podobnej klasy sprzętem i zamienianie kolejnych elementów (zaczynając od grafiki). to powinno pomóc w ustaleniu gdzie jest problem (wygląda na to, że sprzęt się "gryzie").

JacekFMC -> sprawdź jak gry chodzą po odłączeniu kompa od netu i całkowitym wyłączeniu wszystkich programów (tych w tle też). sterowniki do grafiki i płyty głównej masz zainstalowane? przeskanuj kompa antywirusem (innym niż NOD, np Panda) oraz programem Ewido (-> google). sprawdź też pamięć programem memtest86. sprawdź czy napędy chodzą w trybie DMA (menadżer urządzeń).

"Prosze o szybką odpowiedź" - skąd ten pośpiech? głód grania się wzmaga? :>

"PS: sorry za błędy" - errare humanum est, ale jeśli wiesz że popełniasz błędy to słownik w dłoń i nie ma sorry :).

"PS2: Żadko mam czas, prosze o odpowiedzi na GG:8467335" - forum jest po to, by na nim rozwiązywać swoje problemy, tak by inni mogli skorzystać. Poza tym m nie zbywa również na czasie, więc odpowiadam tutaj (i dopiero teraz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z szybkością działania komputera. Mianowicie, podczas, gdy ściągam jakiś plik programem P2P (Emule lub Imesh) to cały system działa strasznie wolno. Wiem, że programy tego typu obciążają procesor i pamięci ale nie do tego stopnia. Podczas ściągania muszę czekać 5 sekund, aż, po dwukrotnym kliknięciu na ikone, otworzy się jakiś folder. Wydajność spada nawet, jeśli nic nie ściągam, a program jest tylko P2P jest tylko aktywny.

Drugi problem okazuje się być dość dziwny. Podczas, gdy siedze w necie i mam włączonego w tle Winampa albo Foobara2000 internet zwalnia.

Sprawdzałem komputer wieloma zaktualizowanymi Antywirusami, sprawdzałem dyski na obecność Trojanów i programów szpiegujących i za każdym razem żaden program nic nie wykrył. Konfigurację mojego sprzętu macie w opisie, dodam, że mam wszystkie najnowsze sterowniki (do karty graficznej, do płyty głównej, do karty dźwiękowej) , Directa 9.0c i porządek na dysku (4 partycje po 95GB i jedna 20GB na system, na każdej duża ilość wolnego miejsca). Komputer jest też testowany memtstem86, który nie wykazał żadnych błędów. Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...